معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی ایران در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگارن جوان خبر داد؛

توقف ساخت بیمارستان‌های جدید در کشور/ تعلیق پروژه‌های عمرانی بهترین راه استفاده منطقی از تجهیزات پزشکی است

عنوان

توکلی با اشاره به آخرین وضعیت ساخت پروژه های مراکز درمانی و توسعه بیمارستان ها از توقف این ساخت و سازها به دلیل شرایط خاص کشور خبر داد.

نادر توکلی معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی ایران، در گفت وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛در خصوص آخرین وضعیت سازه های مراکز درمانی بیان کرد: با توجه به شرایط خاص کنونی و ضرورت صرفه جویی در مصرف تجهیزات پزشکی و دارویی برای تأمین نیاز مراکز درمانی فعلا پروژه های عمرانی در دست اقدام متوقف شده است.

ادامه راه اندازی فاز جدید بیمارستان های  آیت الله فیروزآبادی و کن 

وی با تأکید بر اینکه وضعیت توسعه مراکز درمانی در بیشتر شهرها به کندی پیش می رود، گفت: در حال حاضر دو پروژه مربوط به فاز جدید بیمارستان آیت الله فیروزآبادی و همچنین مرکز درمان سوختگی کن که بزرگترین بیمارستان درمان و ترمیم سوختگی کشور است،با اتمام مرحله عمرانی پروژه در مرحله تجهیز و راه اندازی قرار گرفته اند که تجهیز این دو بیمارستان را نیز وزارت بهداشت مستقیما رصد و پیگیری می کند و هزینه هایش تقبل کرده است.

توقف پروژه های زیر 70 درصد پیشرفت فیزیکی ارتباطی با کمبود بودجه ندارد

وی با اشاره به اینکه توقف پروژه های زیر 70 درصد پیشرفت فیزیکی ارتباطی با کمبود بودجه ندارد، افزود: باتوجه به اینکه ذخیره سازی و دپو  تجهیزات و امکانات مورد نیاز بیمارستان ها و مراکز درمانی برای رفع نیاز بیماران از اولویت های اساسی در شرایط خاص کنونی به شمار می رود، در حال حاضر ادامه پروژه هایی که زیر 70 درصد پیشرفت فیزیکی داشته اند معلق شده است، زیرا تجهیزات مورد نیاز مراکز درمانی فعلا باید صرف بیمارستان هایی شود که تعداد زیادی از بیماران در آنجا بستری هستند و یا خدمات می گیرند، این راهکار به طرز قابل ملاحظه ای در استفاده منطقی از تجهیزات کمک می کند.

وی یادآوری کرد: با توجه به مطالب مذکور فعلا اولویت معاونت درمان، پیگیری و رسیدگی به مراکز بیمارستانی و درمانگاه های فعال است تا هیچ یک از بخش های بستری و یا پذیرش چه در اورژانس و چه در سایر کلینیک های دانشگاه با چالش های ارائه خدمات درمانی از نظر کمبود امکانات و یا نیروی تخصصی مواجه نشوند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

در نشست هم‌اندیشی نخبگان با موضوع ابعاد حقوقی، اقتصادی و امنیتی FATF مطرح شد

فیلم: ماجرای عجیب FATF در ایران

چگونه با مالیات بر عایدی سرمایه معادلات را به نفع تولید تغییر دهیم؟

ساختار اقتصادی کشور به گونه‌ای است که عموم فعالیت‌های غیرمولد حائز سودهای کلان و مصون از ریسک سرمایه گذاری بوده و در طرف مقابل، تولید با دشواری‌های بسیار و سود ناچیز همراه است. ابزار مالیات بر عایدی سرمایه در چنین شرایطی می‌تواند این معادله را به نفع تولید تغییر دهد.

دشمن ضعیف است، مسئولین فریب نخورند

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای فرمودند: من در پایان بیانیه [اخیر] ، از مردم برای راه‌پیمایی ۲۲بهمن تشکر کردم لکن این تشکر خیلی کمتر از چیزی است که حق مردم ایران است.

تدبیر مفسده انگیز دولت در تنظیم بازار گوشت قرمز

طی ماه‌های اخیر ، قیمت گوشت قرمز به‌طور افسارگسیخته‌ای افزایش یافت و دولت با تخصیص ارز 4200 برای واردات این کالا سعی کرد مردم تحت‌فشار قرار نگیرند، ولی نتیجه این سیاست فربه‌تر شدن جیب دلالان و ضعیف‌تر شدن قدرت خرید مصرف‌کنندگان بود. 

مهم‌ترین مطالب سرویس

ذبح حقوق مردم توسط دلالان در آشفته بازار توزیع ارز دولتی
تدبیر مفسده انگیز دولت در تنظیم بازار گوشت قرمز
تاملی درباب رسانه عدالتخواه و عدالتخواهی رسانه ای
عدالتخواهی یا نارضایتی‌سازی! مسئله این است
آخرین حربه موافقان افزایش حداقل سن ازدواج
اهانت به ۶۰۰ هزار بانوی ایرانی
نایب رییس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس:
در کشور با کمبود وکیل روبرو هستیم
همه چیز درباره‌ ساخت و ساز فاطمه حسینی، داماد شمخانی و داماد صفدرحسینی
دوربین مخفی در لواسان، بهشت آقازاده‌ها
نسیم آنلاین بررسی می‌کند
نان کانون وکلا در روغن آزمون وکالت
وقتی «عصرِ کلمه» کارکرد «کلمه» را می‌بلعد (۱)
استرسِ «فانِ» ما ایرانی‌ها
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین