معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی ایران در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگارن جوان خبر داد؛

توقف ساخت بیمارستان‌های جدید در کشور/ تعلیق پروژه‌های عمرانی بهترین راه استفاده منطقی از تجهیزات پزشکی است

عنوان

توکلی با اشاره به آخرین وضعیت ساخت پروژه های مراکز درمانی و توسعه بیمارستان ها از توقف این ساخت و سازها به دلیل شرایط خاص کشور خبر داد.

نادر توکلی معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی ایران، در گفت وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛در خصوص آخرین وضعیت سازه های مراکز درمانی بیان کرد: با توجه به شرایط خاص کنونی و ضرورت صرفه جویی در مصرف تجهیزات پزشکی و دارویی برای تأمین نیاز مراکز درمانی فعلا پروژه های عمرانی در دست اقدام متوقف شده است.

ادامه راه اندازی فاز جدید بیمارستان های  آیت الله فیروزآبادی و کن 

وی با تأکید بر اینکه وضعیت توسعه مراکز درمانی در بیشتر شهرها به کندی پیش می رود، گفت: در حال حاضر دو پروژه مربوط به فاز جدید بیمارستان آیت الله فیروزآبادی و همچنین مرکز درمان سوختگی کن که بزرگترین بیمارستان درمان و ترمیم سوختگی کشور است،با اتمام مرحله عمرانی پروژه در مرحله تجهیز و راه اندازی قرار گرفته اند که تجهیز این دو بیمارستان را نیز وزارت بهداشت مستقیما رصد و پیگیری می کند و هزینه هایش تقبل کرده است.

توقف پروژه های زیر 70 درصد پیشرفت فیزیکی ارتباطی با کمبود بودجه ندارد

وی با اشاره به اینکه توقف پروژه های زیر 70 درصد پیشرفت فیزیکی ارتباطی با کمبود بودجه ندارد، افزود: باتوجه به اینکه ذخیره سازی و دپو  تجهیزات و امکانات مورد نیاز بیمارستان ها و مراکز درمانی برای رفع نیاز بیماران از اولویت های اساسی در شرایط خاص کنونی به شمار می رود، در حال حاضر ادامه پروژه هایی که زیر 70 درصد پیشرفت فیزیکی داشته اند معلق شده است، زیرا تجهیزات مورد نیاز مراکز درمانی فعلا باید صرف بیمارستان هایی شود که تعداد زیادی از بیماران در آنجا بستری هستند و یا خدمات می گیرند، این راهکار به طرز قابل ملاحظه ای در استفاده منطقی از تجهیزات کمک می کند.

وی یادآوری کرد: با توجه به مطالب مذکور فعلا اولویت معاونت درمان، پیگیری و رسیدگی به مراکز بیمارستانی و درمانگاه های فعال است تا هیچ یک از بخش های بستری و یا پذیرش چه در اورژانس و چه در سایر کلینیک های دانشگاه با چالش های ارائه خدمات درمانی از نظر کمبود امکانات و یا نیروی تخصصی مواجه نشوند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

روایت عباس شاکری از تبعات چند برابر شدن قیمت دلار در ماه‌های اخیر

هیچ چیز از افزایش قیمت دلار عایدمان نشد!

تفکر بسیجی، الگوی وحدت ملی و امنیت پایدار

شکاف های نسلی، جنسیتی، قومی، مذهبی، طبقاتی، تَرَک هایی هستند که به عنوان نقاط آسیب پذیر، می توانند جامعه ی یکپارچه را دچار تزلزل نمایند و وحدت ملی را تضعیف کنند. منازعات بی ثمر و تفرقه افکن سیاسی و جناحی نیز بر ایجاد شکاف اجتماعی و تضعیف وحدت ملی و در نتیجه زوال امنیت ملی نقش به سزایی دارد.

اکنون هم تحریم خارجی هستیم هم داخلی

محمدرضا نجفی منش گفت در دوره اول، ما مشکلات داخلی نداشتیم و سیاستگذاران این صنعت را همراهی می‌کردند ولی در دوره جدید علاوه بر تحریم بین‌المللی شاهد تحریم داخلی هم هستیم. بارها این موضوع را هشدار داده‌ایم اما هیچ کس صدای ما را نمی‌شنود.

یادداشت مدیر شبکه ۳ در تقدیر از دکتر کدخدایی

آن هایی که در روزهای اخیر بیننده برنامه جسورانه "بدون توقف" از شبکه سه بوده اند، حتما شاهد پرسش و پاسخ جسورانه و بدون سانسور نفر دوم شورای نگهبان (آقای دکتر کدخدایی) با منتقدان جوان خود از طیف های مختلف بوده اند. به ویژه که شورای نگهبان همیشه از کانون های حملات رسانه های منتقد و البته معاند بوده است. اما ایشان با جسارتی مثال زدنی، بسیار صادقانه، با متانت و با سعه صدر پاسخ سوالات و مطالبات جوان ها را دادند

مهم‌ترین مطالب سرویس

عدالتخواهی در بین جوان‌ها زنده‌ست
ده‌ونک؛ ماجرای قانون و انصاف!
مدیرکل تامین اجتماعی غرب تهران مطرح کرد؛
پرداخت کمک هزینه ازدواج بدون محدودیت زمانی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین