۳۵۰هزار دانش‌آموز مدارس شبانه‌روزی از بسته حمایتی دولت بهره‌مند می‌شوند

عنوان

۳۵۰هزاردانش‌آموز مدارس شبانه روزی برای نخستین بار تحت پوشش بسته معیشتی دولت قرار می‌گیرند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، در آستانه سال تحصیلی جدید، اگر چه سرانه ای دست مدارس دولتی را نگرفت و آنها امسال هم باید با کمک های مالی خانواده ها چرخ هزینه های مدرسه را بچرخانند اما دانش آموزان مدارس شبانه روزی که در سال های قبل به دلیل نبود سرانه و اعتبارات مالی، شرایط دشواری را می گذراندند از تسهیلاتی بهره خواهند برد.

طبق گفته های انوشیروان محسنی پندپی سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی قرار است 350 هزار دانش آموز مدارس شبانه روزی از بسته معیشتی دولت بهره مند شوند. این بسته معیشتی که از یکشنبه هفته جدید بین مددجویان کمیته امداد و بهزیستی توزیع می شود، دانش آموزان مدارس شبانه روزی را هم شامل می شود که اعتباری معادل 40 تا 150 هزار تومان را دربرمی گیرد.

در آستانه مهر سرانه ای دست مدارس را نگرفت/ 70 میلیارد تومان برای مناطق محروم

اگرچه 350 هزار دانش آموز مدارس شبانه روزی تحت پوشش بسته حمایت معیشتی دولت قرار می گیرند و این مسئله بسیاری از مشکلاتی که این مدارس در سال های گذشته به ویژه در بحث توزیع غذای گرم با آن مواجه بودند را حل می کند اما هنوز سرانه ای بین مدارس شبانه روزی توزیع نشده البته وزیر آموزش وپرورش گفته است ما یک نوبت سرانه مدارس را پرداختیم و یک نوبت دیگر هم برای مدارس نیازمند نه همه مدارس تا مهرماه خواهیم فرستاد. احتمالا یک نوبت توزیع سرانه ای که بطحایی از آن سخن گفته مربوط است به 70 میلیارد تومانی که تا پایان مرداد به عنوان سرانه بین مدارس مناطق محروم توزیع شد.

در سال های اخیر کمبود سرانه، هزینه های رفت وآمد دانش آموزان، کمبود امکانات و تجهیزات مدارس و وضع نامناسب تغذیه ای از جمله مشکلات مدارس شبانه روزی است که می تواند بر وضعیت تحصیلی و روحی دانش آموزان این مدارس در مناطق محروم روستایی تأثیر داشته باشد.

با توجه به تخصیص نیافتن کامل منابع دولتی در بحث اعتبارات مربوط به مدارس شبانه روزی، آموزش وپرورش در سنوات اخیر تلاش کرد تا با استفاده از همراهی خیران بخشی از هزینه های مدارس شبانه روزی را تامین و مشکلات تحصیل دانش آموزان را حل کند و برای سال تحصیلی جدید نیز این خبر را اعلام کرده اند که برای حمایت از مدارس شبانه روزی با هماهنگی سازمان هدفمندی یارانه ها و سازمان بهزیستی از ابتدای سال تحصیلی جدید ماهانه 100 میلیارد ریال به این مدارس اختصاص می یابد، حال باید دید که این اعتبارات به دست مدارس شبانه روزی می رسد یا تخصیص آنها نیز با مشکل نبود نقدینگی مواجه خواهد شد.

منبع: تسنیم

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

در نشست هم‌اندیشی نخبگان با موضوع ابعاد حقوقی، اقتصادی و امنیتی FATF مطرح شد

فیلم: ماجرای عجیب FATF در ایران

چگونه با مالیات بر عایدی سرمایه معادلات را به نفع تولید تغییر دهیم؟

ساختار اقتصادی کشور به گونه‌ای است که عموم فعالیت‌های غیرمولد حائز سودهای کلان و مصون از ریسک سرمایه گذاری بوده و در طرف مقابل، تولید با دشواری‌های بسیار و سود ناچیز همراه است. ابزار مالیات بر عایدی سرمایه در چنین شرایطی می‌تواند این معادله را به نفع تولید تغییر دهد.

دشمن ضعیف است، مسئولین فریب نخورند

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای فرمودند: من در پایان بیانیه [اخیر] ، از مردم برای راه‌پیمایی ۲۲بهمن تشکر کردم لکن این تشکر خیلی کمتر از چیزی است که حق مردم ایران است.

تدبیر مفسده انگیز دولت در تنظیم بازار گوشت قرمز

طی ماه‌های اخیر ، قیمت گوشت قرمز به‌طور افسارگسیخته‌ای افزایش یافت و دولت با تخصیص ارز 4200 برای واردات این کالا سعی کرد مردم تحت‌فشار قرار نگیرند، ولی نتیجه این سیاست فربه‌تر شدن جیب دلالان و ضعیف‌تر شدن قدرت خرید مصرف‌کنندگان بود. 

مهم‌ترین مطالب سرویس

ذبح حقوق مردم توسط دلالان در آشفته بازار توزیع ارز دولتی
تدبیر مفسده انگیز دولت در تنظیم بازار گوشت قرمز
تاملی درباب رسانه عدالتخواه و عدالتخواهی رسانه ای
عدالتخواهی یا نارضایتی‌سازی! مسئله این است
آخرین حربه موافقان افزایش حداقل سن ازدواج
اهانت به ۶۰۰ هزار بانوی ایرانی
نایب رییس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس:
در کشور با کمبود وکیل روبرو هستیم
همه چیز درباره‌ ساخت و ساز فاطمه حسینی، داماد شمخانی و داماد صفدرحسینی
دوربین مخفی در لواسان، بهشت آقازاده‌ها
نسیم آنلاین بررسی می‌کند
نان کانون وکلا در روغن آزمون وکالت
وقتی «عصرِ کلمه» کارکرد «کلمه» را می‌بلعد (۱)
استرسِ «فانِ» ما ایرانی‌ها
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین