۳۵۰هزار دانش‌آموز مدارس شبانه‌روزی از بسته حمایتی دولت بهره‌مند می‌شوند

عنوان

۳۵۰هزاردانش‌آموز مدارس شبانه روزی برای نخستین بار تحت پوشش بسته معیشتی دولت قرار می‌گیرند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، در آستانه سال تحصیلی جدید، اگر چه سرانه ای دست مدارس دولتی را نگرفت و آنها امسال هم باید با کمک های مالی خانواده ها چرخ هزینه های مدرسه را بچرخانند اما دانش آموزان مدارس شبانه روزی که در سال های قبل به دلیل نبود سرانه و اعتبارات مالی، شرایط دشواری را می گذراندند از تسهیلاتی بهره خواهند برد.

طبق گفته های انوشیروان محسنی پندپی سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی قرار است 350 هزار دانش آموز مدارس شبانه روزی از بسته معیشتی دولت بهره مند شوند. این بسته معیشتی که از یکشنبه هفته جدید بین مددجویان کمیته امداد و بهزیستی توزیع می شود، دانش آموزان مدارس شبانه روزی را هم شامل می شود که اعتباری معادل 40 تا 150 هزار تومان را دربرمی گیرد.

در آستانه مهر سرانه ای دست مدارس را نگرفت/ 70 میلیارد تومان برای مناطق محروم

اگرچه 350 هزار دانش آموز مدارس شبانه روزی تحت پوشش بسته حمایت معیشتی دولت قرار می گیرند و این مسئله بسیاری از مشکلاتی که این مدارس در سال های گذشته به ویژه در بحث توزیع غذای گرم با آن مواجه بودند را حل می کند اما هنوز سرانه ای بین مدارس شبانه روزی توزیع نشده البته وزیر آموزش وپرورش گفته است ما یک نوبت سرانه مدارس را پرداختیم و یک نوبت دیگر هم برای مدارس نیازمند نه همه مدارس تا مهرماه خواهیم فرستاد. احتمالا یک نوبت توزیع سرانه ای که بطحایی از آن سخن گفته مربوط است به 70 میلیارد تومانی که تا پایان مرداد به عنوان سرانه بین مدارس مناطق محروم توزیع شد.

در سال های اخیر کمبود سرانه، هزینه های رفت وآمد دانش آموزان، کمبود امکانات و تجهیزات مدارس و وضع نامناسب تغذیه ای از جمله مشکلات مدارس شبانه روزی است که می تواند بر وضعیت تحصیلی و روحی دانش آموزان این مدارس در مناطق محروم روستایی تأثیر داشته باشد.

با توجه به تخصیص نیافتن کامل منابع دولتی در بحث اعتبارات مربوط به مدارس شبانه روزی، آموزش وپرورش در سنوات اخیر تلاش کرد تا با استفاده از همراهی خیران بخشی از هزینه های مدارس شبانه روزی را تامین و مشکلات تحصیل دانش آموزان را حل کند و برای سال تحصیلی جدید نیز این خبر را اعلام کرده اند که برای حمایت از مدارس شبانه روزی با هماهنگی سازمان هدفمندی یارانه ها و سازمان بهزیستی از ابتدای سال تحصیلی جدید ماهانه 100 میلیارد ریال به این مدارس اختصاص می یابد، حال باید دید که این اعتبارات به دست مدارس شبانه روزی می رسد یا تخصیص آنها نیز با مشکل نبود نقدینگی مواجه خواهد شد.

منبع: تسنیم

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

روایت عباس شاکری از تبعات چند برابر شدن قیمت دلار در ماه‌های اخیر

هیچ چیز از افزایش قیمت دلار عایدمان نشد!

تفکر بسیجی، الگوی وحدت ملی و امنیت پایدار

شکاف های نسلی، جنسیتی، قومی، مذهبی، طبقاتی، تَرَک هایی هستند که به عنوان نقاط آسیب پذیر، می توانند جامعه ی یکپارچه را دچار تزلزل نمایند و وحدت ملی را تضعیف کنند. منازعات بی ثمر و تفرقه افکن سیاسی و جناحی نیز بر ایجاد شکاف اجتماعی و تضعیف وحدت ملی و در نتیجه زوال امنیت ملی نقش به سزایی دارد.

اکنون هم تحریم خارجی هستیم هم داخلی

محمدرضا نجفی منش گفت در دوره اول، ما مشکلات داخلی نداشتیم و سیاستگذاران این صنعت را همراهی می‌کردند ولی در دوره جدید علاوه بر تحریم بین‌المللی شاهد تحریم داخلی هم هستیم. بارها این موضوع را هشدار داده‌ایم اما هیچ کس صدای ما را نمی‌شنود.

یادداشت مدیر شبکه ۳ در تقدیر از دکتر کدخدایی

آن هایی که در روزهای اخیر بیننده برنامه جسورانه "بدون توقف" از شبکه سه بوده اند، حتما شاهد پرسش و پاسخ جسورانه و بدون سانسور نفر دوم شورای نگهبان (آقای دکتر کدخدایی) با منتقدان جوان خود از طیف های مختلف بوده اند. به ویژه که شورای نگهبان همیشه از کانون های حملات رسانه های منتقد و البته معاند بوده است. اما ایشان با جسارتی مثال زدنی، بسیار صادقانه، با متانت و با سعه صدر پاسخ سوالات و مطالبات جوان ها را دادند

مهم‌ترین مطالب سرویس

عدالتخواهی در بین جوان‌ها زنده‌ست
ده‌ونک؛ ماجرای قانون و انصاف!
مدیرکل تامین اجتماعی غرب تهران مطرح کرد؛
پرداخت کمک هزینه ازدواج بدون محدودیت زمانی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین