ترزا می: به دفاع از اسرائیل و حق آن در حفظ هویت یهودی‌اش ادامه می‌دهیم

عنوان

نخست وزیر انگلیس در اظهارنظرهایی که ظاهرا کنایه به جرمی کربین رهبر حزب کارگر تلقی می‌شود، متعهد به غلبه بر «بلای یهودی ستیزی» شد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری پرس اسوسیشن اخیرا برخی اعضای هیئت حزب کارگر انگلیس جرمی کربین را متهم به مسامحه کردن با تعصب و یهودی ستیزی کردند.

ترزا می نخست وزیر انگلیس در اظهارنظرهایش وعده داد که همچنان انگلیس هم‌پیمان قوی اسرائیل باقی می‌ماند اما در عین حال ابایی از انتقاد از دولت این رژیم ندارد.

ترزا می در این صحبت‌هایش در یک مراسم شام برگزار شده از سوی یک سازمان وابسته به یهودیان اسرائیل که حامی ایجاد روابط میان یهودیان انگلیسی و یهودیان اسرائیل از طریق برنامه‌های آموزشی و تعاملی است، این اظهار نظرها را مطرح کرد.

حزب کارگر انگلیس درگیری‌هایی بر سر کوتاهی رهبران این حزب در موضع‌گیری سفت و سخت نسبت به یهودی‌ستیزی برخی حامیان این حزب پیدا کرده است.

این حزب همچنین متهم شده به اینکه در ابتدای کار از پذیرفتن تمام و کمال تعاریف بین‌المللی یهودی ستیزی اکراه داشته است.

ترزا می گفت: من به اینجا به عنوان نخست وزیر کشورمان آمده‌ام بگویم که در کنار شما می‌ایستم. من حامی سازمان UJIA هستم. من در کنار اسرائیل به عنوان سرزمین مردم یهود می‌ایستم و حامی کل جامعه یهودی بریتانیا هستم.

وی تاکید کرد: ما در کنار یکدیگر برای یهودی ستیزی و نفرت را در تمامی شکل‌هایش شکست خواهیم داد.

او گفت که از این بابت که مردم یهود در بریتانیا درباره آینده خود نگرانی پیدا کرده‌اند، بسیار ناراحت است و تهدید مربوط به کسانی که از یهودی ستیزی حمایت می‌کنند را دست کم نمی‌گیرد.

می تاکید کرد: به دفاع از اسرائیل و حق آن در حفظ هویت یهودی‌اش ادامه می‌دهیم.

او گفت: من معتقد نیستم که این صداها نماینده‌ای برای اکثریت قاطع مردم در کشور ما باشند، من معتقد نیستم که آن‌ها حامی دموکراسی لیبرال و تحمل کننده، جایی که ما در آن با یکدیگر خانه خودمان را ساخته‌ایم باشند و مهم‌تر از همه من باور ندارم که این صداها در آخر پیروز شوند.

منبع: ایسنا

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

مدیر سابق اتحادیه صادرکنندگان نفت، گاز و پتروشیمی در گفتگو با نسیم آنلاین

تعلل وزارت نفت دلیل توقف عرضه نفت در بورس

بوطیقای جمع و جور فیلم سازی اصغر فرهادی: انتخاب و گناهان کوچک دیگر

فیلمساز ما در همه می دانند در نقش یک کارگردان بین المللی با تفکر و شیوه منحصر به فرد  فیلسازی اش ظاهر شده است و فیلمی را ساخته است که ابدا ربطی به سینمای ملی ایران ندارد؛ کما اینکه خود فرهادی نیز ضمن نگه داری عناصری که جزء لاینفک سینمایش به حساب می آیند سعی در آدابته کردن سینمایش با سبک اسپانیایی ها کرده است

قانون شدن لایحه حفاظت از خاک زمینه‌ساز فساد است

قاضی پور با اشاره به اشکالات اساسی لایحه حفاظت از خاک گفت: در این لایحه وظایف دستگاه‌های مرتبط به‌درستی مشخص نشده است و قانون شدن آن زمینه‌ساز فساد و افزایش پرونده‌های قضائی است. چرا سازمان حفاظت محیط‌زیست باید بدون حکم قضائی واحدهای تولیدی را پلمپ کند، مگر در قانون مراحل رسیدگی مشخص نشده است؟!

امیرحسین فردی؛ آینده‌ساز استراتژیست

نیاز امروز ما به تصویر روشن از اینده برای نسل‌های جدید است.

مهم‌ترین مطالب سرویس

مرگ انسانیت
می‌بینی ماریه؟
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین