رئیس سازمان بسیج سازندگی در نشست خبری مطرح کرد؛

توانمند سازی ۱۴۰هزار واحد کوچک اقتصادی

عنوان

سردار غلامی گفت: از سال ۹۲ تاکنون ۱۴۰ هزار واحد کوچک در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی توانمند سازی شده است.

به گزارش خبرنگار راه و شهرسازی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، سردارنعمان غلامی رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور درباره اقدامات بسیج سازندگی کشور در آبادانی کشور اظها کرد:سازمان بسیج سازندگی از سال ۷۹ با تدبیر رهبری ایجاد شد. فلسفه اصلی ایجاد این سازمان، محرومیت زدایی از مناطق مختلف کشور بود.

وی ادامه داد: این سازمان پروژه های کوچک، زودبازده و عام المنفعه که با هزینه های کم و غیرپیمانکاری است را پیش میبرد. بخش دیگر فعالیت این سازمان کمک خیرین برای ساخت مدرسه، مسجد و.. است که توسط نیروهای جوان صورت می گیرد.

غلامی بسیج سازندگی را ستاد جمعیت خود جوش مردم دانست و بیان کرد: در این سازمان بیش از ۱۰هزار گروه جهادی مشغول به فعالیت هستند و مسئولیت ما سازماندهی این اقدامات مردمی است.

رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور درباره نقش مردم در شناسایی مناطق محروم گفت: شناسایی مناطق محروم توسط خود مردم است و مطلقا از بالا به ما دستور داده نمی شود.

وی موازی کاری دولت با این سازمان را منفی اعلام کرد و تاکید کرد: این ساختار با تدبیر رهبری آغاز شده و ایشان در این رابطه فرمودند: تامین منابع با دولت و شناسایی نیروها و اعزام آنان با سازمان بسیج سازندگی است.

بسیج سازندگی، کمک کننده و امتداد مردمی دستگاه های دولتی است.

غلامی با اشاره به ساخت ۵هزار خانه برای مددجویان گفت: یکی از ملاحظات ما این است که در پروژه های کوچ فعالیت کرده و مانعی برای بخش خصوصی نباشیم.

رئیس سازمان بسیج سازندگی افزود: جوانان با مشاهده مناطق محروم و شرایط سخت افراد ساکن آنجا دغدغه مند شده و موجب تسریع فعالیتشان می شود.

وی در پاسخ به چگونگی تربیت نیروهای متخصص گفت: مرکز مطالعات و هدایات حرکات جهادی مسئولیت تولید محتوا را برای گروه های جهادی دارد.در این مرکز به گروه های جهادی آموزش های لازم را می دهیم.

غلامی تصریح کرد: از سال ۹۲، ۱۴۰ هزار واحد کوچک اقتصاد مقاومتی توانمند سازی شده است. پرورش آبزیان، پرورش بلدرچین ، باغداری و صنایع تبدیلی از جمله این فعالیت هاست.

رئیس سازمان بسیج سازندگی به شکل گیری ۴۳۵ قطب صنایع تبدیلی اشاره کرد و گفت: برای مثال در لنگرود بخشی از برنج خرد شده که غیر قابل فروش است به آرد تبدیل شده و به نان تبدیل می شود.هم چنین در سمیرم ۲۵هزارتن سیب تولید می شود که این میزان سیب بالای ۵۰هزار تن ضایعات دارد. در این رابطه با مردم مشورت کردیم تا از این میزان ضایعات استفاده مناسب کنیم و آنان و پیشنهاد تولید سرکه را دادند و ما پس از صحبت با نهاد های مختلف در فکر تبدیل این شهر به قطب سرکه در کشور هستیم.

وی گروه های فعال در سازمان بسیج سازندگی را به ۳ بخش تقسیم کرد و گفت: یک گروه در سطح ملی، یک گروه در سطح درون استان و در حال تشکیل گروه جهادی در هر مسجد با استفاده از ظزفیت های خیرین هستیم.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

معضل تحریم یا فرصتی سودآور

پالایشگاه، راهکار دائمی بی‌اثر کردن تحریم میعانات گازی

جمعه؛ روز حرکت به سمت مسجد الاقصی

رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس جمعه پیشِ‌رو را روز خیزش و حرکت ملت فلسطین به مسجد الاقصی برای پاسداری از آن اعلام کرد.

واردکنندگان کالاهای «ممنوعه» چگونه گمرک را دور زده‌اند؟

دوم تیرماه سال ۹۷ دولت ثبت سفارش و واردات بیش از ۱۴۰۰ قلم کالا را ممنوع اعلام کرد. اما بررسی‌ آمارهای گمرک ایران نشان می‌دهد اغلب کالاهای ممنوع شده در ماه‌های اخیر وارد کشور شده و به قانون جدید بی توجه بوده‌اند.

وکالت نباید انحصاری باشد

حجت الاسلام نوروزی سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس با اشاره به انحصار حرفه وکالت در کشور گفت: باید حضور حقوق‌دانان و فارغ التحصیلان حقوق مملکت، در مسائل حقوقی و قضایی کشور بیشتر شود.

مهم‌ترین مطالب سرویس

واردات ۱۰ هزار تن فانوس، مژه مصنوعی، ملامین و اره دستی از دوم تیرماه امسال تاکنون!
واردکنندگان کالاهای «ممنوعه» چگونه گمرک را دور زده‌اند؟
اقساط بازگشتی مسکن مهر، سقف بالای سر ۱۳ میلیون روستایی
راهکارهایی برای مقاوم‌سازی بافت فرسوده روستایی
اختصاص ۶۵۳۰۰ میلیارد تومان برای اشتغال‌زایی در بودجه ۹۸
اشتغال‌زایی پایدار  با بهبود فضای کسب‌وکار یا پول‌پاشی؟
مهدی غضنفری وزیر اسبق صنعت، معدن و تجارت
دولت روحانی مرد مقابله با تحریم و شرایط سخت نیست
عدنان موسی‌پور، رئیس کمیسیون صادرات اتاق ایران
تحریم‌های خارجی را دور می‌زنیم با تحریم‌های داخلی چه کنیم؟
داود سوری استاد اقتصاد دانشگاه شریف
توان اجرایی و بار علمی دولت در حال کاهش است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین