۷ روش جادویی برای رفع خصوصیات رفتاری بد همسرتان

نسیم آنلاین

یک مشاور خانواده معقتد است می‌توان با رعایت برخی نکات ساده عادت‌های نادرست همسرتان را اصلاح کنید.

شکوفه اویار حسینی مشاور خانواده در گفت وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ درباره راه های تغییر عادات رفتار همسر، اظهار کرد: اغلب زوجین از برخی عادت های همسرشان ناراضی هستند و به دنبال راهکاری برای تغییر این عادت ها هستند، با رعایت برخی نکات می توانید این کار را انجام دهید.

این مشاور خانواده بیان کرد: به جای برچسب زدن به او، رفتار و موقعیت را دقیق و جزیی بنویسید مثلا به جای تنبل بنویسید شوهرم شب ها تا ساعت ۴صبح بیدار است و نزدیک صبح به خواب می رود و صبح ها نمی تواند زودتر از ۱۰صبح بیدار شود، برای شوهرتان بیان کنید که تاکنون این شب بیداری چه آسیب هایی به او زده است مثلا بگویید هورمون آرامش در بدنش کمتر ترشح شده است یا به دلیل اینکه صبح ها دیر سرکار می رود، درآمدش کم شده یا برنامه خواب فرزندان به دلیل دیر آمدن پدر بهم ریخته است و غیره، بیان این کلمات تاثیرات مثبتی دارد.


بیشتر بخوانید: 10 عادت را تغيير دهيد


اویار حسینی افزود: راه حل جایگزین بگذارید، به خاطر داشته باشید برای تغییر عادت ها، راهکار جایگزین  باید تدریجی باشد مثلا کسی که هر شب ۴ صبح می خوابد هر شب ۵ دقیقه زودتر به تخت برود و هر روز ۵ دقیقه زودتر بیدار شود، هر بار که طبق برنامه ریزی تدریجی پیشرفت او را تشویق کلامی کنید.

وی ادامه داد: مدت زمانی که برای هر تغییر عادت نیاز دارید حداقل ۶ هفته است، به خاطر داشته باشید ممکن است همسرتان بعد از یک یا 2 هفته تمایل داشته باشد که به عادت قبلی خود برگردد، این یک مرحله گذار است که اگر به آن آگاهی داشته باشید و استمرار نشان دهید عادت های جدید شکل می گیرد.

با همسرتان اینگونه رفتار کنید تا عادت بد او اصلاح شود

این مشاور خانواده تشریح کرد: اگر شما هم جزو خانم هایی هستید که می ترسید شوهرتان را تشویق کنید و او مطالبه گر شود یا فکر می کنید دلیلی ندارد او را به خاطر انجام وظایف تشویق کنید یا فکر می کنید دلتان می خواهد او را تشویق کنید اما مهارتش را ندارید حتما برای کمک گرفتن از مشاور اقدام کنید، یادتان نرود شما فقط می توانید عادت های رفتاری را تغییر دهید.

اویار حسینی بیان کرد: بسیاری از زنان به رفتارهای شوهرشان برچسب هایی از جنس صفات شخصیتی می زنند مثلا مردی که صبح ها تا ۱۰ صبح می خوابد و شاگردش مغازه اش را باز می کند، تنبل است؛ مردی که در جمع های خانوادگی اولین شخصی است که خرج های خانواده را به عهده دارد،  ولخرج است، به خاطر داشته باشید تنبلی، ولخرجی یا هر برچسب شخصیتی که به شوهرتان بزنید غیر قابل تغییر و دائمی می شود.


بیشتر بخوانید: افسردگی همسر در یک نگاه/ چگونه متوجه افسردگی همسرمان شویم؟ 


وی ادامه داد: برای بالا بردن اعتماد به نفس شوهرتان و تغییر عادت های رفتاری او ابتدا برچسب ها را به عادت های رفتاری توصیف کننده و دقیق تبدیل کنید؛ به جای کلمه تنبل  ساعتدقیق بیداری و رفتن سرکار او را ثبت کنید و به تدریج هر روز ۱۵دقیقه از این زمان بکاهید تا عادت سحر خیزی در همسرتان ایجاد شود.

با همسرتان اینگونه رفتار کنید تا عادت بد او اصلاح شود

این مشاور خانواده گفت: هربار که ۱۵ دقیقه زودتر رفت او را تشویق کلامی کنید و بدرقه راهش دعای خیر و سلامتی کنید، به خاطر داشته باشید انسان بنده توجه است، توجه شما به هر رفتار باشد همان رفتار تکرار می شود، برای بالا بردن اعتماد به نفس واقعی شوهر خرابکار یک برنامه منظم نیاز دارید.

وی ادامه داد: ویژگی های مثبت و منفی همسرتان را در 2 لیست مشخص کنید، معامله کردن را به جای ایثار کردن بیاموزید، به خاطر داشته باشید آنچه که می توانید تغییر دهید عادت های رفتاری شوهرتان است، شما قادر به تغییر خلق و خو و سرشت او نیستید، عادت های جدید را به شکل تدریجی جایگزین عادت های قبلی کنید.

اویار حسینی در پایان یادآوری کرد: به خاطر داشته باشید عادت ها در طول زمان ایجاد می شوند پس صبور باشید و دلسرد نشوید، به خاطر داشته باشید هر مردی برای تحسین شدن و بالا رفتن اعتماد به نفسش جملات خاصی را دوست دارد پس آن جملات را پیدا کنید.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

تحلیل یک نماینده مجلس از عدم تغییر در تیم اقتصادی دولت

شاهد هیچ پوست‌اندازی در دولت نخواهیم بود

۳ شکست آمریکا پس از خروج از برجام

دولت آمریکا روزی که از برجام خارج شد، 3هدف اصلی در مقابل ایران تعریف کرده بود که در هر 3 شکست خورده است. هدف نخست، ایجاد دوقطبی میان برنامه موشکی و منطقه‌ای و اقتصاد کشور و به دنبال آن درگیر کردن مردم و نظام و همچنین ایجاد درگیری درون نظام بر سر این موضوع بود.

چند نکته درباره جایگاه قانونی نظرات «هیأت عالی نظارت بر حسن اجرای سیاست­های کلی نظام»

وظیفه نظارت بر حسن اجرای سیاستهای کلی نظام و نظارت بر انطباق و عدم مغایرت مصوبات مجلس با آنها، به استناد بند 2 و ذیل اصل 110 قانون اساسی توسط مقام رهبری به «هیأت عالی نظارت بر حسن اجرای سیاست‌های کلی نظام» تفویض شده است.

بازهم لیست سیاه

گروه ویژه اقدام مالی مهلت ایران برای اجرای اصلاحات مورد نظر این گروه را تا فوریه ۲۰۱۹ تمدید کرد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

رییس روابط عمومی انجمن داروسازان ایران خبر داد
حکم دیوان عدالت برای ضرورت اصلاح قراردادهای بیمه‌ها با داروخانه‌ها
مدیرکل حفاظت و حمایت از منابع طبیعی سازمان جنگل‌ها:
خشکسالی از یک طرف، آفات هم به جان جنگل‌های ایران افتاده است
در نشست خبری اولین کنگره ملی خانواده مطرح شد
کاهش آسیب ها و افزایش نشاط اجتماعی هدف کنگره خانواده است
با حکم دادستان کل کشور؛
خرم آبادی معاون نظارت بر دادسراها شد
مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت اعلام کرد
کاهش سوء تغذیه و افزایش چاقی در کودکان ایرانی
در نامه دبیرکل جامعه اسلامی دانشجویان مطرح شد
تقاضای جاد برای ایجاد تسهیلات دانشجویان عازم سفر اربعین
نقد سیدمحمود رضوی بر گزارش روزنامه فرهیختگان
دفاع تهییه کننده سینما از مدارس غیرانتفاعی
شکرگزاری وجود مسیح علی‌نژاد باشیم
از انصارحزب الله تا مسیح علی نژاد
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین