لیگ قهرمانان اروپا؛

لیورپول دردیداری جذاب پاری سن ژرمن را شکست داد

عنوان

تهران-ایرنا- تیم لیورپول درادامه رقابت های شب نخست مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا بامداد چهارشنبه دردیداری پرگل، جذاب و دیدنی تیم پاری سن ژرمن را با گل دقایق پایانی «فیرمینو» با نتیجه ۳ بر ۲ شکست داد.

به گزارش ایرنا؛ شاگردان «یورگن کلوپ» درتیم لیورپول بامداد چهارشنبه در ورزشگاه «آنفیلد» میزبان بازیکنان تیم پاری سن ژرمن بودند و آنان را در دیداری تماشایی با نتیجه 3 بر 2 مغلوب کردند.
«دانیل استوریج» دردقیقه 31 و «جیمز میلنر» دردقیقه 36 از روی نقطه پنالتی و « روبرتو فیرمینو» در دقیقه 2+90 دراین دیدار برای تیم لیورپول گلزنی کردند.
«توماس مونیه» دردقیقه 40 و «کیلین امباپه» نیز دردقیقه 83 برای پاری سن ژرمن گلزنی کردند.
بازیکنان تیم لیورپول که با حمایت بی امان هواداران خودی در ورزشگاه «آنفیلد» از تیم گرانقیمت پاری سن ژرمن پذیرایی می کردند دردقایق ابتدایی نیمه نخست با دراختیار گرفتن توپ و میدان به صورت پیاپی حملاتی را برروی دروازه حریف طراحی و در 9 دقیقه 6 بار کرنر زدند.
البته دراین دقایق دروازه بان و مدافعان تیم پاری سن ژرمن عملکرد خوبی داشتند و مهاجمان لیورپول را ناکام گذاشتند.
رفته رفته و با خارج شدن بازیکنان تیم پاری سن ژرمن از فشار جو و فضای سنگین ورزشگاه آنفیلد بازی متعادل شد.
در این دیدار انتقال توپ از خط دفاع به حمله سرعت بالایی داشت و این موضوع جذابیت های بازی را دو چندان کرده بود.
دردقیقه 17 «نیمار» مهاجم تیم پاری سن ژرمن دردرون محوطه جریمه درموقعیت گلزنی قرارگرفت و با شوتی سنگین توپ راروانه چارچوب دروازه لیورپول کرد که «آلیسون بکر» سنگربان حریف این توپ را به خوبی مهار کرد.
دردقیقه 28 «سادیو مانه» درعمق حرکت کرد و درحالیکه می رفت با دروازه بان تیم پاریسی تک به تک شود «سیلوا» مدافع این تیم با تکل به موقع مانع از ادامه حرکت مانه شد.
دردقیقه 31 و به دنبال دور جدید حملات تیم لیورپول «استوریچ» با پروازی بلند در محوطه شش قدم و با ضربه سری دیدنی دروازه پاری سن ژرمن را باز کرد.
دردقیقه 32 بازیکنان این تیم به دنبال نفوذ «محمد صلاح» یک بار دیگر در محوطه جریمه موقعیت گلزنی داشتند که با هوشیاری مدافعان حریف دردفع توپ آنان ناکام ماندند.
دردقیقه 34 «امباپه» درمحوطه جریمه درموقعیت گلزنی قرار گرفت اما شوت این بازیکن با اختلافی اندک از روی دروازه لیورپول به بیرون رفت.
دردقیقه 36 و بدنبال خطای مدافعان تیم پاری سن ژرمن به روی مهاجمان قرمز ها «جونیت چاکر»داور این دیدار به سود تیم لیورپول ضربه پنالتی اعلام کرد و «جیمز میلنر» آن را به گل تبدیل کرد.
درادامه بازیکنان تیم پاری سن ژرمن توپ و میدان را دراختیار گرفتند و خیلی زود نیز به گل نیز رسیدند این گل دردقیقه 37 و توسط «مونیه» به ثمر رسید.
وی دراین دقیقه توپی که کاوانی دردرون محوطه جریمه بر روی آن اثر گذاشت را با شوتی سرضرب و زیبا درون دروازه بکر سنگربان لیورپول جای داد.
تیم پاری سن ژرمن درنیمه نخست در56 درصد از زمان بازی مالکیت توپ و میدان را دراختیار داشت و مابقی در اختیار بازیکنان لیورپول بود.
نیمه دوم باز هم با حملات گسترده لیورپولی ها آغاز شد اما خطراتی که آنان برروی دروازه حریف داشتند همانند نیمه نخست درچارچوب نبود از سوی دیگر یاران سیلوا در این دقایق چشم به ضد حملات داشتند و با تمرکز و آرامش بیشتری بازی را درکنترل خود داشتند.
دردقیقه 58 محمد صلاح مهاجم لیورپول گلزنی کرد اما داور این گل را به دلیل خطای دیگرمهاجم این تیم به روی «آرئولا» سنگربان تیم حریف مردود اعلام کرد.
درادامه قرمزها حملات متعدد دیگری را طراحی و دائم از جناحین و عمق خط دفاع پاریسی ها بدنبال خلق موقعیت برروی دروازه این تیم بودند که این موقعیت ها با دفاع منطقی مدافعان و دروازه بان حریف از آنان گرفته شد.
دردقیقه 83 نیمار با یک حمل توپ زیبا از میانه میدان درعمق خط دفاعی لیورپول حرکت کرد و توپ را در محوطه جریمه به «امباپه» رساند واو با شوتی زمینی دروازه بکررا گشود.
دردقیقه 86 شوت زیبای «آرنولد» به دیرک افقی دروازه پاری سن ژرمن برخورد کرد و به بیرون رفت.
دردقیقه 2+90 و درحالیکه می رفت این بازی با نتیجه تساوی 2 بر 2 به پایان برسد امباپه در پشت محوطه جریمه خودی توپ را از دست داد و فیرمینو با خارج کردن مدافعان تیم پاری سن ژرمن وارد محوطه جریمه شد و با شوتی زمینی دروازه این تیم را باز و سه امتیاز این دیدار را به حساب تیمش گذاشت.
درنیمه دوم درصد مالکیت توپ و میدان به صورت مساوی تقسیم وبازیکنان هر تیم در 50 درصد از زمان بازی مالکیت توپ و میدان را دراختیار خود داشتند.
«جونیت چاکر» داور بین المللی ترکیه ای قضاوت این دیدار را برعهده داشت او به «فن دایک» مدافع تیم لیورپول و «مونیه» هافبک تیم پاری سن ژرمن کارت زرد نشان داد و او را جریمه کرد.
ترکیب لیورپول:
آلیسون بکر،آرنونلد، فن دایک، گومس، رابرتسون، هندرسون، میلنر، واینالدوم، صلاح(شکیری دردقیقه 84 )، مانه و استوریج( فیرمینو دردقیقه72 ).
ترکیب پاری سن ژرمن:
آرئولا، تیاگو سیلو،کیمپمبه، مارکینیوش، توماس مونیه، برنات، آنخل دی ماریا( موتینگ دردقیقه 80) ، رابیو، کیلین امباپه، نیمار وادینسون کاوانی(درایسلر دردقیقه80 ).
در سایر دیدارهای همزمان این نتایج به دست آمد:
گروه A :
کلوب نروژ صفر – بورسیا دورتمند یک
موناکو یک – اتلتیکو مادرید 2
گروه C :
لیورپول 3 – پاری سن ژرمن 2
ستاره سرخ بلگرد صفر – ناپولی صفر
گروه D :
گالاتاسرای 3 - لوکوموتیو مسکو صفر
شالکه یک - پورتو یک
پیش از برگزاری این دیدارهای همزمان و از گروه دوم این رقابت ها تیم بارسلونا با نتیجه خیره کننده 4 بر صفر تیم آیندهوون را از پیش رو برداشت و تیم اینترمیلان با نتیجه 2 بر یک تیم تاتنهام را شکست داد.
شبد**ورزشی **9144

منبع: ایرنا

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

رهبر انقلاب در دیدار خانواده شهدا:

جریان‌های سیاسی به دشمن میدان ندهند

تعلل وزارت نفت دلیل توقف عرضه نفت در بورس

حسن خسروجردی گفت: با تسویه ارزی ممکن است در فرآیند بازگشت پول دچار مشکل شویم نه اینکه پول نفت به خزانه برنگردد. بخش خصوصی توانایی صادرات نفت را داشته و باید شرایط را برای آن فراهم کرد.

بوطیقای جمع و جور فیلم سازی اصغر فرهادی: انتخاب و گناهان کوچک دیگر

فیلمساز ما در همه می دانند در نقش یک کارگردان بین المللی با تفکر و شیوه منحصر به فرد  فیلسازی اش ظاهر شده است و فیلمی را ساخته است که ابدا ربطی به سینمای ملی ایران ندارد؛ کما اینکه خود فرهادی نیز ضمن نگه داری عناصری که جزء لاینفک سینمایش به حساب می آیند سعی در آدابته کردن سینمایش با سبک اسپانیایی ها کرده است

قانون شدن لایحه حفاظت از خاک زمینه‌ساز فساد است

قاضی پور با اشاره به اشکالات اساسی لایحه حفاظت از خاک گفت: در این لایحه وظایف دستگاه‌های مرتبط به‌درستی مشخص نشده است و قانون شدن آن زمینه‌ساز فساد و افزایش پرونده‌های قضائی است. چرا سازمان حفاظت محیط‌زیست باید بدون حکم قضائی واحدهای تولیدی را پلمپ کند، مگر در قانون مراحل رسیدگی مشخص نشده است؟!

مهم‌ترین مطالب سرویس

حضور در تورنمنت‌ها به هماهنگی در مسیر جام جهانی به تیم ملی کمک کند
شمسایی: تنها نامی از فوتسال باقی مانده است / یک نفر همیشه بین بازیکنان تفرقه و اختلاف می‌اندازد
با اعلام مدیر برنامه هافبک عراقی
بشار رسن مصدوم شد
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین