درد دل‌های جانبازان قطع نخاع/ دشمنان چشم دیدن انقلاب اسلامی را ندارند

عنوان

مصادف با ماه محرم و عزاداری سیدالشهدا (ع)، پای درد دل جانبازان آسایشگاه ثار الله نشستیم، که بخشی از این گفتگوها را در زیر می‌خوانید.

به گزارش خبرنگار حوزه قرآن و عترت گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ در این روز های با سیاه پوش شدن شهر به مناسبت عزای سرور و سالار شهیدان سری به محل سکونت مردانی زدیم که سال هاست روش و تفکری حسینی را برای زندگی شان انتخاب کردند. آسایشگاه ثار الله محل سکونت جانبازانی است که در روز های حماسه و ایثار حسینی وار در برابر هجوم دشمن ایستادگی کردند تا ذره ایی از این آب و خاک کم نشود و دشمن فکر تجاوز به این خاک از سر بیرون کند.

قاسم پور جانباز قطع نخاعی در گفتگو با خبرنگار  باشگاه خبرنگاران جوان؛گفت: ما از بچگی با تفکر امام حسین (ع) بزرگ شده ایم و این در رفتار و کردار ما در سال های جنگ تحمیلی هم همراه بود.

وی ادامه داد: البته در بعضی از مواقع عزاداری های امروز آن اصالت و هویتی که باید را ندارند و از هدف اصلی خود فاصله گرفته اند و باید مناسباتی صورت گیرد که عزاداری ها به اصالت و هویت اصلی خودبازگردند.

در فضای آسایشگاه با جانباز قطع نخاعی دیگری هم همراه شدیم جانبازی به نام محمد رضا بارانی که اهل زابل بود و او با صدایی گرفته صحبت می کرد به ما گفت: در شیوه تربیتی همه ما امام حسین (ع) جایگاه ویژه ایی دارد پدرو مادر و نیاکان ما با تفکر حسینی و ایثار آن بزرگوار آشنا بوده اند و ما هم در تلاش بوده و هستیم تا در راه او قدم بگذاریم و این قدم های ما که این روز ها دیگر حرکتی نمی کند کار کوچکی در برابر ایثار و شجاعت بی پایان امام حسین (ع) است.

این جانباز ادامه داد: در این روزگاری که از لحاظ اقتصادی بسیاری از مردم در شرایط سختی به سر می برند، باید روز های دهه 60 را به یاد آوریم، روز های سختی که با اتحاد و همدلی توانستیم از آن شرایط بگذرانیم، امروز هم باید کمی روحیه مان را با آن روز ها نزدیک کنیم و کمتر به مال اندوزی و مادیات فکر کنیم و وحدت مان در برابرهجوم دشمن از دست ندهیم، آن ها چشم دیدن این انقلاب را ندارند و از هر وسیله ایی برای ضربه زدن به انقلاب استفاده می کنند.

فیروز میرزازاده یکی دیگر از جانبازان قطع نخاع که اهل خوزستان است دراین باره گفت: ما بعد از گذر این سال ها اصلا احساس ندامت نمی کنیم و وقتی جوان ها را می بینیم که موفق و سرشار از امید هستند، احساس غرور و افتخار می کنیم.

انتهای پیام/

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

تحلیل یک نماینده مجلس از عدم تغییر در تیم اقتصادی دولت

شاهد هیچ پوست‌اندازی در دولت نخواهیم بود

۳ شکست آمریکا پس از خروج از برجام

دولت آمریکا روزی که از برجام خارج شد، 3هدف اصلی در مقابل ایران تعریف کرده بود که در هر 3 شکست خورده است. هدف نخست، ایجاد دوقطبی میان برنامه موشکی و منطقه‌ای و اقتصاد کشور و به دنبال آن درگیر کردن مردم و نظام و همچنین ایجاد درگیری درون نظام بر سر این موضوع بود.

چند نکته درباره جایگاه قانونی نظرات «هیأت عالی نظارت بر حسن اجرای سیاست­های کلی نظام»

وظیفه نظارت بر حسن اجرای سیاستهای کلی نظام و نظارت بر انطباق و عدم مغایرت مصوبات مجلس با آنها، به استناد بند 2 و ذیل اصل 110 قانون اساسی توسط مقام رهبری به «هیأت عالی نظارت بر حسن اجرای سیاست‌های کلی نظام» تفویض شده است.

بازهم لیست سیاه

گروه ویژه اقدام مالی مهلت ایران برای اجرای اصلاحات مورد نظر این گروه را تا فوریه ۲۰۱۹ تمدید کرد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

شکرگزاری وجود مسیح علی‌نژاد باشیم
از انصارحزب الله تا مسیح علی نژاد
رهبر معظم انقلاب اسلامی در مراسم ویژه هفته دفاع مقدس:
در روایت دفاع مقدس روح مجاهدت وشکست‌ناپذیری ملت ایران متبلور باشد
حجت الاسلام پناهیان در نهمین شب از سوگواره هنر و حماسه:
پاداش و کنترل آدم را ضعیف می‌کند.
حجت‌الاسلام پناهیان در سوگواره هنر و حماسه:
نیازمند گروه‌های جهادی که مردم را پولدار کنند، هستیم
در گفتگو با مهدی سیار مطرح شد
دمِ پایانی‌ مانیفست ‌هیأت است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین