رئیس آکادمی علوم پاکستان:

دانشگاه‌های مجازی در دنیای امروز، از اهمیت زیادی برخوردارند

عنوان

پروفسورقاسم جان رئیس آکادمی علوم پاکستان در مجمع عمومی دانشگاه‌های مجازی جهان اسلام گفت: در جهان فعلی در حال توسعه، موضوع دانشگاه‌های مجازی از اهمیت زیادی برخوردار است.

به گزارش ایسنا، پروفسورقاسم جان رئیس آکادمی علوم پاکستان در مجمع عمومی دانشگاه‌های مجازی جهان اسلام که به میزبانی دانشگاه پیام نور برگزار شد، اظهار داشت: دانشگاه‌های مجازی جهان اسلام می‌تواند باعث ترویج و اشاعه فهم و دانش و افزایش فناوری در بین امت اسلامی شود.

پروفسورقاسم‌جان تصریح کرد: با توجه به پیشرفت تکنولوژی، علم و فناوری، موضوع تقویت منابع انسانی در حال حاضر از اهمیت زیادی برخوردار است.
وی افزود: در بسیاری از کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی که پرجمعیت هم هستند چون منابع مالی و زیرساخت‌های لازم را برای تسهیل و آموزش عالی ندارند، در این بخش دچار خلاء هستند.

نماینده کامستک گفت: ارزیابی دانشجویان و آمار و داده‌های مختلف از موضوعات چالش‌برانگیز به حساب می‌آید و به همین دلیل دانشگاه‌های مجازی جهان اسلام از دانشگاه‌های آموزش از راه دور برتر دنیا مانند آکسفورد الگوگیری می‌کنند.

وی افزود: برای اینکه بتوانیم از تجارب یکدیگر استفاده کنیم باید از منابع و ظرفیت‌های یکدیگر با حفظ انسجام کشورهای اسلامی بهره‌برداری کنیم.

پروفسورقاسم‌جان خاطرنشان کرد: شبکه دانشگاه های مجازی کشورهای اسلامی می‌تواند باعث ترویج و اشاعه فهم، دانش و فناوری در امت اسلامی شود که ذیل کامستک تشکیل شده است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، وی در پایان گفت: در دوره اخیر کامستک اقدامات خوبی آغاز شده که با تصویب اساسنامه که امروز و در این مجمع محقق می‌شود، این اقدامات اساسی هم شروع خواهد شد.
سازمان همکاری‌های اسلامی (کامستک) ۱۳ زیر شاخه دارد که شبکه مجازی دانشگاه‌های جهان اسلام یکی از این زیر شاخه هاست و برای توسعه علم و فناوری و دانش در کشورهای اسلامی فعالیت می کند.

منبع: ایسنا

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

مذاکرات بی‌نتیجه با اروپا؛

برجام اروپایی در آستانه سرنوشت برجام آمریکایی؟

ناگفته‌هایی از دستمزدهای چند ده میلیونی در وزارت نفت

چرا مدیرعامل شرکت ملی نفت با وجود بازنشستگی باید از دو محل حقوق دریافت کند و ماهانه حداقل 34 میلیون تومان حقوق بگیرد.

جز در موارد نظامی، امنیتی هیچ رازی را پنهان نکنید

رهبری معظم انقلاب تاکید کردند: مسئولان جز در موارد نظامی، امنیتی و اموری که با دشمن مقابله داریم، باید شفاف باشند و هیچ رازی را از مردم پنهان نکنند.

قتل فجیع خاشقجی، ماهیت تروریست پرور سعودی را آشکارتر کرد

رئیس قوه قضاییه با تاکید بر عزم همه قوا برای حل مشکلات معیشتی مردم و ابراز اطمینان نسبت به تامین کالاهای اساسی از سوی دولت، به برخی احکام صادره از سوی دستگاه قضایی برای مفسدان اقتصادی اشاره کرد و گفت: انسان بلحاظ عاطفی از حبس و اعدام اشخاص و خصوصاً وضعیت خانواده های آنها غصه دار می شود اما در عین حال با کسانی که طمعشان زندگی میلیون ها انسان را متلاطم می کند و به دشمن در ضربه زدن به کشور کمک می کند نمی توان برخورد عاطفی کرد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

رییس روابط عمومی انجمن داروسازان ایران خبر داد
حکم دیوان عدالت برای ضرورت اصلاح قراردادهای بیمه‌ها با داروخانه‌ها
مدیرکل حفاظت و حمایت از منابع طبیعی سازمان جنگل‌ها:
خشکسالی از یک طرف، آفات هم به جان جنگل‌های ایران افتاده است
در نشست خبری اولین کنگره ملی خانواده مطرح شد
کاهش آسیب ها و افزایش نشاط اجتماعی هدف کنگره خانواده است
با حکم دادستان کل کشور؛
خرم آبادی معاون نظارت بر دادسراها شد
مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت اعلام کرد
کاهش سوء تغذیه و افزایش چاقی در کودکان ایرانی
در نامه دبیرکل جامعه اسلامی دانشجویان مطرح شد
تقاضای جاد برای ایجاد تسهیلات دانشجویان عازم سفر اربعین
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین