رئیس آکادمی علوم پاکستان:

دانشگاه‌های مجازی در دنیای امروز، از اهمیت زیادی برخوردارند

عنوان

پروفسورقاسم جان رئیس آکادمی علوم پاکستان در مجمع عمومی دانشگاه‌های مجازی جهان اسلام گفت: در جهان فعلی در حال توسعه، موضوع دانشگاه‌های مجازی از اهمیت زیادی برخوردار است.

به گزارش ایسنا، پروفسورقاسم جان رئیس آکادمی علوم پاکستان در مجمع عمومی دانشگاه‌های مجازی جهان اسلام که به میزبانی دانشگاه پیام نور برگزار شد، اظهار داشت: دانشگاه‌های مجازی جهان اسلام می‌تواند باعث ترویج و اشاعه فهم و دانش و افزایش فناوری در بین امت اسلامی شود.

پروفسورقاسم‌جان تصریح کرد: با توجه به پیشرفت تکنولوژی، علم و فناوری، موضوع تقویت منابع انسانی در حال حاضر از اهمیت زیادی برخوردار است.
وی افزود: در بسیاری از کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی که پرجمعیت هم هستند چون منابع مالی و زیرساخت‌های لازم را برای تسهیل و آموزش عالی ندارند، در این بخش دچار خلاء هستند.

نماینده کامستک گفت: ارزیابی دانشجویان و آمار و داده‌های مختلف از موضوعات چالش‌برانگیز به حساب می‌آید و به همین دلیل دانشگاه‌های مجازی جهان اسلام از دانشگاه‌های آموزش از راه دور برتر دنیا مانند آکسفورد الگوگیری می‌کنند.

وی افزود: برای اینکه بتوانیم از تجارب یکدیگر استفاده کنیم باید از منابع و ظرفیت‌های یکدیگر با حفظ انسجام کشورهای اسلامی بهره‌برداری کنیم.

پروفسورقاسم‌جان خاطرنشان کرد: شبکه دانشگاه های مجازی کشورهای اسلامی می‌تواند باعث ترویج و اشاعه فهم، دانش و فناوری در امت اسلامی شود که ذیل کامستک تشکیل شده است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، وی در پایان گفت: در دوره اخیر کامستک اقدامات خوبی آغاز شده که با تصویب اساسنامه که امروز و در این مجمع محقق می‌شود، این اقدامات اساسی هم شروع خواهد شد.
سازمان همکاری‌های اسلامی (کامستک) ۱۳ زیر شاخه دارد که شبکه مجازی دانشگاه‌های جهان اسلام یکی از این زیر شاخه هاست و برای توسعه علم و فناوری و دانش در کشورهای اسلامی فعالیت می کند.

منبع: ایسنا

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

مدیر سابق اتحادیه صادرکنندگان نفت، گاز و پتروشیمی در گفتگو با نسیم آنلاین

تعلل وزارت نفت دلیل توقف عرضه نفت در بورس

بوطیقای جمع و جور فیلم سازی اصغر فرهادی: انتخاب و گناهان کوچک دیگر

فیلمساز ما در همه می دانند در نقش یک کارگردان بین المللی با تفکر و شیوه منحصر به فرد  فیلسازی اش ظاهر شده است و فیلمی را ساخته است که ابدا ربطی به سینمای ملی ایران ندارد؛ کما اینکه خود فرهادی نیز ضمن نگه داری عناصری که جزء لاینفک سینمایش به حساب می آیند سعی در آدابته کردن سینمایش با سبک اسپانیایی ها کرده است

قانون شدن لایحه حفاظت از خاک زمینه‌ساز فساد است

قاضی پور با اشاره به اشکالات اساسی لایحه حفاظت از خاک گفت: در این لایحه وظایف دستگاه‌های مرتبط به‌درستی مشخص نشده است و قانون شدن آن زمینه‌ساز فساد و افزایش پرونده‌های قضائی است. چرا سازمان حفاظت محیط‌زیست باید بدون حکم قضائی واحدهای تولیدی را پلمپ کند، مگر در قانون مراحل رسیدگی مشخص نشده است؟!

امیرحسین فردی؛ آینده‌ساز استراتژیست

نیاز امروز ما به تصویر روشن از اینده برای نسل‌های جدید است.

مهم‌ترین مطالب سرویس

در گفتگو با عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس مطرح شد:
قانون شدن لایحه حفاظت از خاک زمینه‌ساز فساد است
مدیر طرح و برنامه و تدوین سیاست شورای فرهنگی اجتماعی زنان و خانواده:
آمار دختران فراری ما بیش از دخترانی است که در کودکی ازدواج می‌کنند/ پایین آمدن سن فحشا وحشتناک است
معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران در گفت‌وگو با فارس:
برای ورود غیرقانونی به محدوده طرح ترافیک جریمه نمی کنیم؛ عوارض می گیریم
سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران خبر داد
هوای امروز تهران در شرایط «اضطرار»
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین