محمد تقوی: لیگ برای تراکتورسازی از بازی برابر پدیده شروع شد/ شجاعی، دژاگه و حاج‌صفی را از آمدن به ایران پشیمان نکنیم

عنوان

محمد تقوی،‌ سرمربی موقت تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز گفت: لیگ برتر برای ما از دیدار برابر پدیده آغاز شد و کاری نداریم در دیدارهای هفته‌های گذشته چه نتایجی کسب شده است.

محمد تقوی در گفت وگوبا خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم درباره تساوی بدون گل تیم تراکتورسازی مقابل پدیده خراسان در هفته هفتم لیگ برتر اظهار داشت: من پیش از بازی به بچه ها گفتم از نظر من لیگ از این هفته برای ما شروع شده است و کاری نداریم در شش هفته گذشته چه نتایجی کسب شده و اصلاً کجای جدول هستیم. لیگ برای ما از بازی با پدیده شروع شد و اولویت مان هم این بود که در بازی های خارج از خانه نه تنها شکست نخوریم، بلکه گلی هم دریافت نکنیم.

وی افزود: نتیجه دیدار با پدیده اگر، 2 - 2 یا یک - یک می شد، من ناراضی بودم، فقط الان از این بابت راضی هستم که موفق شدیم دروازه مان را پس از مدت ها در یک بازی بسته نگه داریم. این یک قدم رو به جلو برای ماست، اما تساوی نتیجه خوبی نیست. ما برای پیروزی به زمین رفته بودیم. ضمن اینکه من فقط چهار روز با بچه ها کار کردم و بهانه ای هم نمی آورم. در این چهار روز تنها کاری که می توانستم انجام بدهم این بود که سیستم دفاعی تیم را درست کنم،  چون برای اینکه یک تیم را بسازیم، باید ابتدا سیستم دفاعی را درست کنیم. تا حد زیادی هم توانستیم این مشکل را برطرف کنیم و بعد پله به پله جلو برویم. در تیم ما بازیکنان وظیفه خودشان را به خوبی می دانند، اما وظیفه بازیکنان کناری خود را نمی دانند، این همان درک متقابل است که زمان می برد در تیم ایجاد شود.

سرمربی موقت تیم تراکتورسازی در مورد عملکرد اشکان دژاگه، مسعود شجاعی و احسان حاج صفی در این تیم تصریح کرد: حاج صفی بعد از جام جهانی بازی نکرده بود و الان هم از عملکرد او راضی هستیم. به طور کلی دوست دارم مطلبی را در مورد این بازیکنان بگویم. از نظر من اضافه شدن بازیکنانی مانند حاج صفی، شجاعی و دژاگه که در جام جهانی بازی کرده اند به هر لیگی، باعث می شود کیفیت آن لیگ بالا برود. یعنی وقتی در فوتبال دنیا به لیگ های کشورها امتیاز می دهند، منظورشان این است که چند بازیکن از آن لیگ در جام جهانی بازی کرده اند. حالا با اضافه شدن این بازیکنان به لیگ ما، کیفیت لیگ برتر بالا می رود و ما امتیاز بیشتری در رده بندی لیگ های آسیا می گیریم.

تقوی ادامه داد: موضوع بعدی این است که من واقعاً متأسفم که فشار بی اندازه ای روی این بازیکنان (شجاعی، دژاگه و حاج صفی) است. این بازیکنان به لیگ ایران آمده اند تا فوتبال بازی کنند و باید از آنها استقبال کنیم. من به خاطر برخی از برخوردها متأسفم. این بازیکنان دِین خود را به فوتبال ایران ادا کرده اند و حالا نوبت فوتبال ایران است که دِین خود را به آنها ادا کند. لازم نیست کار خاصی کنیم، فقط به آن ها احترام بگذاریم. متأسفانه برخی چیزها در داخل و بیرون زمین می بینم که ناراحتم می کند. من به عنوان مربی تحت هر شرایطی حامی بازیکنانم هستم و اجازه نمی دهم به آنها بی احترامی شود. ضمن اینکه آنها هم بازیکنان بزرگی هستند و با این فشارهای روانی آشنا هستند و مشکلی از این بابت ندارند. اعتقاد دارم شأن و شخصیت این بازیکنان به حدی بالاست که نباید نخبه کشی کرده و آنها را از برگشتن به ایران پشیمان کنیم. من فقط می توانم همین را بگویم. من به عنوان مربی تمام تلاشم این است که این بازیکنان بتوانند تمام توانایی خود را در زمین نشان دهند.

وی در مورد جلسات متعددی که با علیرضا اسدی، مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی برگزار می کند، گفت: من با اسدی دوست هستم و بیشتر جلسات مان کاری نیست. ما هر دو شاگرد مرحوم دهداری هستیم و دوستی چندین ساله ای با هم داریم. ایشان مدیرعامل باشگاه و مقام بالاتر من است، اما لطف دارد و کنار من می آید و با هم در مورد مسائل مختلف صحبت می کنیم.

سرمربی موقت تیم فوتبال تراکتورسازی در خصوص انتخاب سرمربی جدید این تیم و اینکه تا چه زمانی مسئولیت هدایت سرخپوشان تبریزی را بر عهده خواهد داشت، عنوان کرد: هیچ چیز مشخص نیست. تا زمانی که به من بگویند مسئولیت داری، در تیم هستم.  الان مأموریتم این است که تراکتورسازی را مدیریت کنم. تمرکزم هم روی همین مسئله است تا مدیریت باشگاه تصمیم نهایی خود را در مورد سرمربی بگیرد. تا آن زمان هم با توجه به اینکه من با این باشگاه قرارداد دارم، ممکن است یک روز به عنوان سرمربی، یک روز مربی و یک روز هم به عنوان آنالیزور کار کنم.

منبع: تسنیم

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

تحلیل یک نماینده مجلس از عدم تغییر در تیم اقتصادی دولت

شاهد هیچ پوست‌اندازی در دولت نخواهیم بود

۳ شکست آمریکا پس از خروج از برجام

دولت آمریکا روزی که از برجام خارج شد، 3هدف اصلی در مقابل ایران تعریف کرده بود که در هر 3 شکست خورده است. هدف نخست، ایجاد دوقطبی میان برنامه موشکی و منطقه‌ای و اقتصاد کشور و به دنبال آن درگیر کردن مردم و نظام و همچنین ایجاد درگیری درون نظام بر سر این موضوع بود.

چند نکته درباره جایگاه قانونی نظرات «هیأت عالی نظارت بر حسن اجرای سیاست­های کلی نظام»

وظیفه نظارت بر حسن اجرای سیاستهای کلی نظام و نظارت بر انطباق و عدم مغایرت مصوبات مجلس با آنها، به استناد بند 2 و ذیل اصل 110 قانون اساسی توسط مقام رهبری به «هیأت عالی نظارت بر حسن اجرای سیاست‌های کلی نظام» تفویض شده است.

بازهم لیست سیاه

گروه ویژه اقدام مالی مهلت ایران برای اجرای اصلاحات مورد نظر این گروه را تا فوریه ۲۰۱۹ تمدید کرد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین