مدیریت نقاط حادثه خیز غرب پایتخت با دوربین های کنترل ترافیک

عنوان

ساماندهی و روان سازی تردد با استفاده از دوربین های کنترل ترافیک و مشارکت پلیس راهور در فصل بازگشایی مدارس در منطقه ۵ پایتخت انجام می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، خسروآبادی شهردار منطقه با اشاره به طرح وبرنامه های پیش بینی شده در مدیریت ترافیک به مناسبت ایام بازگشایی مراکز آموزشی در مرکز کنترل ترافیک منطقه حضور یافت و گفت: مرکز کنترل ترافیک، ظرفیت مناسبی برای مدیریت وهدایت مناسب تردد است که ضمن هماهنگی به عمل آمده، اعضای ستاد مهر منطقه همزمان با ایام بازگشایی مدارس دراین مرکز مستقر و با بهره گیری ازدوربین های کنترل ترافیک که درتقاطع های پرتردد و حادثه خیز منطقه نصب است، معابرسطح منطقه را کنترل ومدیریت می کنند.

وی  افزود: با توجه به افزایش ترافیک در مهرماه ، ساماندهی شبکه معابر ، روان و ایمن سازی تردد در آستانه ایام بازگشایی مدارس با تلاش یک ماهه همه دستگاه های اجرایی منطقه  محقق می شود و شهروندان باید بدانند همه سازمان ها از یک ماه پیش با تمام نیرو آماده اند که مشکلات ترافیکی ابتدای مهر ماه را حل کرده و این طرح ادامه دارد تا آرامش ترافیکی در سطح منطقه  محقق شود.

محمد باقر اسدی معاون حمل و نقل و ترافیک منطقه نیز در این باره گفت: ساماندهی علائم و تجهیزات ترافیکی، رفع نقص چراغ های راهنمایی و رانندگی، ساماندهی ایستگاه های اتوبوس، همسطح سازی معابر منتهی به مراکز آموزشی، نصب و مرمت سرعت گیر مقابل مدارس ، ترمیم علائم ترافیکی (نوشتاری و خط کشی) ، نصب تابلو های هشدار دهنده مقابل مدارس و تقاطع ها از اقدامات انجام شده است.

وی با اشاره به افزایش ناوگان حمل و نقل عمومی گفت: با هماهنگی به عمل آمده با دفتر تاکسیرانی  و اتوبوسرانی ،گشت های راهور در این ایام شیوه سرویس دهی به دانش آموزان وشهروندان را کنترل کرده و در صورت نیاز به افزایش ناوگان در خطوط اقدام می شود و با تعامل و مشارکت پلیس راهور آموزش های لازم به رانندگان درخصوص مباحث قابل اهمیت برای سرویس مدارس ، اجرای برنامه های آموزشی وفرهنگی با مضامین فرهنگ ترافیک ، اطلاع رسانی محیطی با هدف افزایش آگاهی دانش آموزان وارتقای ایمنی دانش آموزان داده شده است.

اسدی  همچنین  گفت: برگزاری جلسات هماهنگی در خصوص طرح استقبال از مهر قلم در معاونت ، برگزاری زنگ مهر در پارک آموزش ترافیک ، نصب بنرهای "دود بدرود" در ایستگاه های اتوبوس ، نصب تابلو  و خط کشی ایستگاه‌های اتوبوس ، مکاتبه با پلیس راهور در خصوص استقرار در نقاط پرتردد و حساس ، استقرار نمایندگان حوزه  و واحد های تاکسیرانی و اتوبوسرانی در محله ها و میادین حساس و پرتردد ، استقرار مدیران ادارات تاکسیرانی و اتوبوسرانی در مرکز کنترل ترافیک پهنة غرب و شمال غرب تهران، نظارت مستمر و مستقیم مدیران شهری به منظور رصد کردن معابر در مرکز کنترل ترافیک پهنة غرب و شمال غرب تهران برای رفع مشکلات و معضلات در اسرع وقت و  حضور شهرداران نواحی هفتگانه سطح منطقه در نقاط حساس ترافیکی از اقدامات ترافیکی مهر ماه است.

منبع: مهر

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

رهبر انقلاب در دیدار خانواده شهدا:

جریان‌های سیاسی به دشمن میدان ندهند

تعلل وزارت نفت دلیل توقف عرضه نفت در بورس

حسن خسروجردی گفت: با تسویه ارزی ممکن است در فرآیند بازگشت پول دچار مشکل شویم نه اینکه پول نفت به خزانه برنگردد. بخش خصوصی توانایی صادرات نفت را داشته و باید شرایط را برای آن فراهم کرد.

بوطیقای جمع و جور فیلم سازی اصغر فرهادی: انتخاب و گناهان کوچک دیگر

فیلمساز ما در همه می دانند در نقش یک کارگردان بین المللی با تفکر و شیوه منحصر به فرد  فیلسازی اش ظاهر شده است و فیلمی را ساخته است که ابدا ربطی به سینمای ملی ایران ندارد؛ کما اینکه خود فرهادی نیز ضمن نگه داری عناصری که جزء لاینفک سینمایش به حساب می آیند سعی در آدابته کردن سینمایش با سبک اسپانیایی ها کرده است

قانون شدن لایحه حفاظت از خاک زمینه‌ساز فساد است

قاضی پور با اشاره به اشکالات اساسی لایحه حفاظت از خاک گفت: در این لایحه وظایف دستگاه‌های مرتبط به‌درستی مشخص نشده است و قانون شدن آن زمینه‌ساز فساد و افزایش پرونده‌های قضائی است. چرا سازمان حفاظت محیط‌زیست باید بدون حکم قضائی واحدهای تولیدی را پلمپ کند، مگر در قانون مراحل رسیدگی مشخص نشده است؟!

مهم‌ترین مطالب سرویس

در گفتگو با عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس مطرح شد:
قانون شدن لایحه حفاظت از خاک زمینه‌ساز فساد است
مدیر طرح و برنامه و تدوین سیاست شورای فرهنگی اجتماعی زنان و خانواده:
آمار دختران فراری ما بیش از دخترانی است که در کودکی ازدواج می‌کنند/ پایین آمدن سن فحشا وحشتناک است
معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران در گفت‌وگو با فارس:
برای ورود غیرقانونی به محدوده طرح ترافیک جریمه نمی کنیم؛ عوارض می گیریم
سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران خبر داد
هوای امروز تهران در شرایط «اضطرار»
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین