مدیریت نقاط حادثه خیز غرب پایتخت با دوربین های کنترل ترافیک

عنوان

ساماندهی و روان سازی تردد با استفاده از دوربین های کنترل ترافیک و مشارکت پلیس راهور در فصل بازگشایی مدارس در منطقه ۵ پایتخت انجام می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، خسروآبادی شهردار منطقه با اشاره به طرح وبرنامه های پیش بینی شده در مدیریت ترافیک به مناسبت ایام بازگشایی مراکز آموزشی در مرکز کنترل ترافیک منطقه حضور یافت و گفت: مرکز کنترل ترافیک، ظرفیت مناسبی برای مدیریت وهدایت مناسب تردد است که ضمن هماهنگی به عمل آمده، اعضای ستاد مهر منطقه همزمان با ایام بازگشایی مدارس دراین مرکز مستقر و با بهره گیری ازدوربین های کنترل ترافیک که درتقاطع های پرتردد و حادثه خیز منطقه نصب است، معابرسطح منطقه را کنترل ومدیریت می کنند.

وی  افزود: با توجه به افزایش ترافیک در مهرماه ، ساماندهی شبکه معابر ، روان و ایمن سازی تردد در آستانه ایام بازگشایی مدارس با تلاش یک ماهه همه دستگاه های اجرایی منطقه  محقق می شود و شهروندان باید بدانند همه سازمان ها از یک ماه پیش با تمام نیرو آماده اند که مشکلات ترافیکی ابتدای مهر ماه را حل کرده و این طرح ادامه دارد تا آرامش ترافیکی در سطح منطقه  محقق شود.

محمد باقر اسدی معاون حمل و نقل و ترافیک منطقه نیز در این باره گفت: ساماندهی علائم و تجهیزات ترافیکی، رفع نقص چراغ های راهنمایی و رانندگی، ساماندهی ایستگاه های اتوبوس، همسطح سازی معابر منتهی به مراکز آموزشی، نصب و مرمت سرعت گیر مقابل مدارس ، ترمیم علائم ترافیکی (نوشتاری و خط کشی) ، نصب تابلو های هشدار دهنده مقابل مدارس و تقاطع ها از اقدامات انجام شده است.

وی با اشاره به افزایش ناوگان حمل و نقل عمومی گفت: با هماهنگی به عمل آمده با دفتر تاکسیرانی  و اتوبوسرانی ،گشت های راهور در این ایام شیوه سرویس دهی به دانش آموزان وشهروندان را کنترل کرده و در صورت نیاز به افزایش ناوگان در خطوط اقدام می شود و با تعامل و مشارکت پلیس راهور آموزش های لازم به رانندگان درخصوص مباحث قابل اهمیت برای سرویس مدارس ، اجرای برنامه های آموزشی وفرهنگی با مضامین فرهنگ ترافیک ، اطلاع رسانی محیطی با هدف افزایش آگاهی دانش آموزان وارتقای ایمنی دانش آموزان داده شده است.

اسدی  همچنین  گفت: برگزاری جلسات هماهنگی در خصوص طرح استقبال از مهر قلم در معاونت ، برگزاری زنگ مهر در پارک آموزش ترافیک ، نصب بنرهای "دود بدرود" در ایستگاه های اتوبوس ، نصب تابلو  و خط کشی ایستگاه‌های اتوبوس ، مکاتبه با پلیس راهور در خصوص استقرار در نقاط پرتردد و حساس ، استقرار نمایندگان حوزه  و واحد های تاکسیرانی و اتوبوسرانی در محله ها و میادین حساس و پرتردد ، استقرار مدیران ادارات تاکسیرانی و اتوبوسرانی در مرکز کنترل ترافیک پهنة غرب و شمال غرب تهران، نظارت مستمر و مستقیم مدیران شهری به منظور رصد کردن معابر در مرکز کنترل ترافیک پهنة غرب و شمال غرب تهران برای رفع مشکلات و معضلات در اسرع وقت و  حضور شهرداران نواحی هفتگانه سطح منطقه در نقاط حساس ترافیکی از اقدامات ترافیکی مهر ماه است.

منبع: مهر

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

بیانیه راهبردی رهبر حکیم انقلاب در آغاز دهه پنجم انقلاب

گام دوم انقلاب اسلامی

راهکارهایی برای مقاوم‌سازی بافت فرسوده روستایی

براساس آمار موجود حدود ۱۳ میلیون نفر در بافت فرسوده روستایی زندگی می‌کنند که باید خانه انها بازسازی و مقاوم سازی گردد.

حماسه چهل سالگی

راه‌پیمایی میلیونی ملت ایران در چهلومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی لحظاتی قبل همزمان در تهران و سراسر کشور آغاز شد.

حاصل چهل سال

محمد عبدالهی در یادداشتی با عنوان «حاصل چهل سال» انقلاب نوشت:این روزها مردم می پرسند حاصل چهل سال ایستادن پای انقلاب چه بوده؟! به مناسبت چهل سالگی انقلاب، چهل دستاورد انقلاب خصوصا در مقیاس های جهانی قابل تامل است.

مهم‌ترین مطالب سرویس

تاملی درباب رسانه عدالتخواه و عدالتخواهی رسانه ای
عدالتخواهی یا نارضایتی‌سازی! مسئله این است
آخرین حربه موافقان افزایش حداقل سن ازدواج
اهانت به ۶۰۰ هزار بانوی ایرانی
نایب رییس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس:
در کشور با کمبود وکیل روبرو هستیم
همه چیز درباره‌ ساخت و ساز فاطمه حسینی، داماد شمخانی و داماد صفدرحسینی
دوربین مخفی در لواسان، بهشت آقازاده‌ها
نسیم آنلاین بررسی می‌کند
نان کانون وکلا در روغن آزمون وکالت
وقتی «عصرِ کلمه» کارکرد «کلمه» را می‌بلعد (۱)
استرسِ «فانِ» ما ایرانی‌ها
فارس گزارش می دهد
در جست و جوی مقصر بوی تهران!
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس مطرح کرد:
مانع ریخت و پاش های طرح تحول سلامت در بودجه می‌شویم
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین