تمجید عون از مبارزه حزب الله با تروریسم/ اسرائیل برای فروپاشی منطقه تلاش می‌کند

عنوان

رئیس جمهوری لبنان با تاکید بر حق این کشور برای دفاع از خود در برابر هرگونه تجاوزگری از سوی رژیم صهیونیستی تاکید کرد اسرائیل برای فروپاشی و تجزیه منطقه تلاش می‌کند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، میشل عون با اشاره به موفقیت ارتش لبنان در مبارزه با تروریسم اشاره کرد و گفت عملیات نظامی علیه گروه های تروریستی که در کوه های شرقی ما متمرکز بود به نتیجه رسید به طوری که کشور از شر تروریست های  داعشی و جبهه النصره که از سوریه به آن رخنه کرده بودند، نجات یافت.

عون که با روزنامه لوفیگارو گفت وگو می کرد، درباره اینکه آیا حزب الله حق وتو درباره تمام تصمیمات استراتژیک دارد؟ اظهار داشت خیر، در لبنان نظام توافقی وجود دارد و بیان نظر و دیدگاه به معنای به کارگیری حق وتو نیست.

وی در عین حال گفت دولت کنونی، دولت پیشبرد امور(به صورت موقت) است.

عون در پاسخ به این سئوال که آیا جنوب لبنان ممکن است در رویارویی میان ایران و اسرائیل مورد استفاده قرار گیرد؟ گفت : خیر. وی افزود اما اگر هرگونه تجاوزی به لبنان صورت گیرد، لبنان حق دفاع از خویش را دارد.

رئیس جمهوری لبنان تاکید کرد در حالی که برخی دخالت حزب الله در جنگ علیه داعش و جبهه النصره در سوریه را محکوم می کنند، واقعیت این است که تروریست ها به سرزمین ما حمله می کردند و حزب الله از این سرزمین در مقابل این هجمه دفاع می کرد، حزب الله هیچ نقش نظامی در داخل لبنان ایفا نمی کند و هیچ اقدامی هم در مرزها انجام نمی دهد.

عون درباره روابط لبنان و سوریه در حال حاضر گفت لبنان با دخالت در امور داخلی هر کشوری مخالف است، سفارت ما در سوریه و سفارت این کشور در بیروت همچنان باز است.

دیدار میشل عون با السیسی

عون که به نیویورک رفته است تا در نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد شرکت کند، با عبدالفتاح السیسی رئیس جمهوری مصر دیدار کرد.

بسام راضی سخنگوی رسمی ریاست جمهوری مصر اعلام کرد السیسی در این دیدار از روابط تاریخی مصر و لبنان تمجید و بر تمایل کشورش برای ادامه تقویت روابط و همکاری مشترک با لبنان و هماهنگی و رایزنی درباره تحولات منطقه عربی و مقابله با چالش ها تاکید کرد.

منبع: تسنیم

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

تحلیل یک نماینده مجلس از عدم تغییر در تیم اقتصادی دولت

شاهد هیچ پوست‌اندازی در دولت نخواهیم بود

۳ شکست آمریکا پس از خروج از برجام

دولت آمریکا روزی که از برجام خارج شد، 3هدف اصلی در مقابل ایران تعریف کرده بود که در هر 3 شکست خورده است. هدف نخست، ایجاد دوقطبی میان برنامه موشکی و منطقه‌ای و اقتصاد کشور و به دنبال آن درگیر کردن مردم و نظام و همچنین ایجاد درگیری درون نظام بر سر این موضوع بود.

چند نکته درباره جایگاه قانونی نظرات «هیأت عالی نظارت بر حسن اجرای سیاست­های کلی نظام»

وظیفه نظارت بر حسن اجرای سیاستهای کلی نظام و نظارت بر انطباق و عدم مغایرت مصوبات مجلس با آنها، به استناد بند 2 و ذیل اصل 110 قانون اساسی توسط مقام رهبری به «هیأت عالی نظارت بر حسن اجرای سیاست‌های کلی نظام» تفویض شده است.

بازهم لیست سیاه

گروه ویژه اقدام مالی مهلت ایران برای اجرای اصلاحات مورد نظر این گروه را تا فوریه ۲۰۱۹ تمدید کرد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

عواقب مرگ جمال خاشقچی دامنگیر ولیعهد شد
هیأت علمای عربستان خواستار برکناری بن سلمان شد
آب پاکی دبیر اجرایی FATF روی دست حامیان دولت
هیچ تضمینی برای خروج ایران از فهرست سیاه وجود ندارد
سید حسن نصرالله در نکوداشت مادر شهید عماد
برخی سران عرب به ترامپ جزیه می‌دهند
نماینده سازمان ملل متحد در یمن
قحطی جان ۱۳ میلیون یمنی را تهدید می‌کند
به امید حضور دوباره در سنگر مبارزه برای مجاهدی از جنس مقاومت و تفکر
رمضان عبدالله شلح؛ از قاهره تا فلوریدا: مقاومت توام با وحدت
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین