عفو بین‌الملل خواستار توقف رسیدگی به صلاحیت گزینه پیشنهادی ترامپ برای دیوان عالی آمریکا شد

عنوان

عفو بین‌الملل در نامه‌ای از سناتورهای آمریکایی خواست به دلیل ارتباط احتمالی «برت کاوانا» با نقض حقوق بشر و شکنجه زندانیان، روند رسیدگی به صلاحیت او را به تعویق بیندازند.

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از پایگاه اینترنتی نشریه آمریکایی هیل، سازمان عفو بین الملل در نامه ای از سناتورهای آمریکایی خواست به دلیل ارتباط احتمالی قاضی «برت کاوانا»، گزینه پیشنهادی دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، برای سمت قاضی دیوان عالی آمریکا، با نقض حقوق بشر و شکنجه زندانیان، روند رسیدگی به صلاحیت او را به تعویق بیندازند.

عفو بین الملل در این نامه با اشاره به اینکه کاوانا احتمالا در شکنجه مظنونان حملات 11 سپتامبر سال 2001 نقش داشته است، خواستار آن شد که اسناد مربوط به شکنجه، آدم ربایی و ناپدید شدن مظنونان و هرگونه اقدام غیرانسانی و ناقض حقوق بشر که توسط آمریکایی ها و نیروهای غیرآمریکایی پس از حادثه 11 سپتامبر صورت گرفته است، از حالت طبقه بندی شده خارج شوند. در این نامه آمده است برای مشخص کردن نقش کاوانا در این اقدامات، اطلاعات بیشتری باید علنی شود.

کاوانا زمان وقوع حملات 11 سپتامبر در دولت جرج دابلیو. بوش (رئیس جمهور اسبق آمریکا) فعالیت داشت.

عفو بین الملل خواستار آن شده است تا رأی گیری درباره صلاحیت کاوانا تا زمانی که اسناد مربوط به نقش احتمالی او در نقض حقوق بشر –از جمله استفاده دولت وقت آمریکا از شکنجه و دیگر اشکال اقدامات غیرانسانی صورت گرفته توسط سازمان جاسوسی آمریکا (سیا)– از حال طبقه بندی خارج نشده و به صورت علنی درنیامده است، متوقف شود.

در ادامه این گزارش آمده است برخی ازاعضای مجلس سنای آمریکا نیز پیش تر درخواست مشابهی را مطرح کرده بودند و خواستار آن شده بودند که اسناد مربوط به زمانی که کاوانا در کاخ سفید حضور داشته است به ویژه اسناد مربوط به رویدادهای پس از حادثه 11 سپتامبر، از حال طبقه بندی شده خارج شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

رهبر انقلاب در دیدار خانواده شهدا:

جریان‌های سیاسی به دشمن میدان ندهند

تعلل وزارت نفت دلیل توقف عرضه نفت در بورس

حسن خسروجردی گفت: با تسویه ارزی ممکن است در فرآیند بازگشت پول دچار مشکل شویم نه اینکه پول نفت به خزانه برنگردد. بخش خصوصی توانایی صادرات نفت را داشته و باید شرایط را برای آن فراهم کرد.

بوطیقای جمع و جور فیلم سازی اصغر فرهادی: انتخاب و گناهان کوچک دیگر

فیلمساز ما در همه می دانند در نقش یک کارگردان بین المللی با تفکر و شیوه منحصر به فرد  فیلسازی اش ظاهر شده است و فیلمی را ساخته است که ابدا ربطی به سینمای ملی ایران ندارد؛ کما اینکه خود فرهادی نیز ضمن نگه داری عناصری که جزء لاینفک سینمایش به حساب می آیند سعی در آدابته کردن سینمایش با سبک اسپانیایی ها کرده است

قانون شدن لایحه حفاظت از خاک زمینه‌ساز فساد است

قاضی پور با اشاره به اشکالات اساسی لایحه حفاظت از خاک گفت: در این لایحه وظایف دستگاه‌های مرتبط به‌درستی مشخص نشده است و قانون شدن آن زمینه‌ساز فساد و افزایش پرونده‌های قضائی است. چرا سازمان حفاظت محیط‌زیست باید بدون حکم قضائی واحدهای تولیدی را پلمپ کند، مگر در قانون مراحل رسیدگی مشخص نشده است؟!

مهم‌ترین مطالب سرویس

مرگ انسانیت
می‌بینی ماریه؟
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین