عفو بین‌الملل خواستار توقف رسیدگی به صلاحیت گزینه پیشنهادی ترامپ برای دیوان عالی آمریکا شد

عنوان

عفو بین‌الملل در نامه‌ای از سناتورهای آمریکایی خواست به دلیل ارتباط احتمالی «برت کاوانا» با نقض حقوق بشر و شکنجه زندانیان، روند رسیدگی به صلاحیت او را به تعویق بیندازند.

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از پایگاه اینترنتی نشریه آمریکایی هیل، سازمان عفو بین الملل در نامه ای از سناتورهای آمریکایی خواست به دلیل ارتباط احتمالی قاضی «برت کاوانا»، گزینه پیشنهادی دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، برای سمت قاضی دیوان عالی آمریکا، با نقض حقوق بشر و شکنجه زندانیان، روند رسیدگی به صلاحیت او را به تعویق بیندازند.

عفو بین الملل در این نامه با اشاره به اینکه کاوانا احتمالا در شکنجه مظنونان حملات 11 سپتامبر سال 2001 نقش داشته است، خواستار آن شد که اسناد مربوط به شکنجه، آدم ربایی و ناپدید شدن مظنونان و هرگونه اقدام غیرانسانی و ناقض حقوق بشر که توسط آمریکایی ها و نیروهای غیرآمریکایی پس از حادثه 11 سپتامبر صورت گرفته است، از حالت طبقه بندی شده خارج شوند. در این نامه آمده است برای مشخص کردن نقش کاوانا در این اقدامات، اطلاعات بیشتری باید علنی شود.

کاوانا زمان وقوع حملات 11 سپتامبر در دولت جرج دابلیو. بوش (رئیس جمهور اسبق آمریکا) فعالیت داشت.

عفو بین الملل خواستار آن شده است تا رأی گیری درباره صلاحیت کاوانا تا زمانی که اسناد مربوط به نقش احتمالی او در نقض حقوق بشر –از جمله استفاده دولت وقت آمریکا از شکنجه و دیگر اشکال اقدامات غیرانسانی صورت گرفته توسط سازمان جاسوسی آمریکا (سیا)– از حال طبقه بندی خارج نشده و به صورت علنی درنیامده است، متوقف شود.

در ادامه این گزارش آمده است برخی ازاعضای مجلس سنای آمریکا نیز پیش تر درخواست مشابهی را مطرح کرده بودند و خواستار آن شده بودند که اسناد مربوط به زمانی که کاوانا در کاخ سفید حضور داشته است به ویژه اسناد مربوط به رویدادهای پس از حادثه 11 سپتامبر، از حال طبقه بندی شده خارج شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

تحلیل یک نماینده مجلس از عدم تغییر در تیم اقتصادی دولت

شاهد هیچ پوست‌اندازی در دولت نخواهیم بود

۳ شکست آمریکا پس از خروج از برجام

دولت آمریکا روزی که از برجام خارج شد، 3هدف اصلی در مقابل ایران تعریف کرده بود که در هر 3 شکست خورده است. هدف نخست، ایجاد دوقطبی میان برنامه موشکی و منطقه‌ای و اقتصاد کشور و به دنبال آن درگیر کردن مردم و نظام و همچنین ایجاد درگیری درون نظام بر سر این موضوع بود.

چند نکته درباره جایگاه قانونی نظرات «هیأت عالی نظارت بر حسن اجرای سیاست­های کلی نظام»

وظیفه نظارت بر حسن اجرای سیاستهای کلی نظام و نظارت بر انطباق و عدم مغایرت مصوبات مجلس با آنها، به استناد بند 2 و ذیل اصل 110 قانون اساسی توسط مقام رهبری به «هیأت عالی نظارت بر حسن اجرای سیاست‌های کلی نظام» تفویض شده است.

بازهم لیست سیاه

گروه ویژه اقدام مالی مهلت ایران برای اجرای اصلاحات مورد نظر این گروه را تا فوریه ۲۰۱۹ تمدید کرد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

عواقب مرگ جمال خاشقچی دامنگیر ولیعهد شد
هیأت علمای عربستان خواستار برکناری بن سلمان شد
آب پاکی دبیر اجرایی FATF روی دست حامیان دولت
هیچ تضمینی برای خروج ایران از فهرست سیاه وجود ندارد
سید حسن نصرالله در نکوداشت مادر شهید عماد
برخی سران عرب به ترامپ جزیه می‌دهند
نماینده سازمان ملل متحد در یمن
قحطی جان ۱۳ میلیون یمنی را تهدید می‌کند
به امید حضور دوباره در سنگر مبارزه برای مجاهدی از جنس مقاومت و تفکر
رمضان عبدالله شلح؛ از قاهره تا فلوریدا: مقاومت توام با وحدت
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین