تقی زاده خبر داد

۱۰ درصد جمعیت کشور جزء بازنشستگان هستند

عنوان

مدیر عامل صندوق بازنشستگی کشوری گفت: بیش از ۱۰ درصد از جمعیت کشور را بازنشستگان تشکیل می‌دهند.

به گزارش خبرنگار حوزه رفاه و تعاون گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ جمشید تقی زاده مدیر عامل صندوق بازنشستگی کشور در مراسم گرامیداشت هفته دفاع مقدس که  عصر امروز (چهارشنبه) برگزار شد، با بیان اینکه امروز ایران از ابعاد گوناگون سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی آماج حمله ها و نیرنگ ها و فشار های شدید است، اظهار کرد: این شرایط مستقیم و غیر مستقیم متوجه مردم شریف ماست و بیشترین آسیب ها بر اقشار ضعیف، چون بازنشستگان وارد خواهد شد.

تقی زاده بیان کرد: بر اساس آمار بیش از ۱۰ درصد از جمعیت کشور متشکل از سالمندان و بازنشستگان است، در حالی که این آمار در آینده نزدیک به حدود ۱۵ درصد افزایش خواهد بافت.

وی با بیان اینکه ما امروز وظیفه داریم فساد سیستماتیک را با سرعت و دقت از بین ببریم، ادامه داد: بزرگترین ثروت ما مسئولان و مدیران کشور هستند.

مدیر عامل صندوق بازنشستگی کشور گفت: صندوق بازنشستگی کشوری افتخار خدمت به ۱ میلیون ۴۰۰ هزار بازنشسته را دارد و دومین صندوق بیمه بازنشستگی کشور است.

وی با بیان اینکه ما مسئولان تلاش می کنیم فساد را در هر جایی از بین ببریم، ادامه داد: ما تلاش کردیم شفافیت، رعایت قانون، سادگی، قناعت در مصارف و مخارج سازمانی را رعایت کنیم.

تقی زاده عنوان کرد: امروزه میدان دادن به جوانان و زنان در مدیریت های داخل و خارج از سازمان در دستور کار است.

وی با بیان اینکه بیش از ۹۵ درصد از بازنشستگان حقوقشان زیر ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان است، ادامه داد: لازمه افزایش این مبلغ آن است که دولت و مجلس تمهیداتی داشته باشند و با عزم بسیار در بودجه سال ۹۷ تلاش هایی برای افزایش این مبلغ صورت گیرد.

مدیر عامل صندوق بازنشستگی کشور با بیان اینکه در آستانه هفته گردشگری هستیم، گفت: صندوق بازنشستگی کشوری برای خانواده بازنشستگان ۷۰ درصد تخفیف برای استفاده از هتل ها و تسهیلات زیر نظر صندوق در نظر گرفته است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

مدیر سابق اتحادیه صادرکنندگان نفت، گاز و پتروشیمی در گفتگو با نسیم آنلاین

تعلل وزارت نفت دلیل توقف عرضه نفت در بورس

بوطیقای جمع و جور فیلم سازی اصغر فرهادی: انتخاب و گناهان کوچک دیگر

فیلمساز ما در همه می دانند در نقش یک کارگردان بین المللی با تفکر و شیوه منحصر به فرد  فیلسازی اش ظاهر شده است و فیلمی را ساخته است که ابدا ربطی به سینمای ملی ایران ندارد؛ کما اینکه خود فرهادی نیز ضمن نگه داری عناصری که جزء لاینفک سینمایش به حساب می آیند سعی در آدابته کردن سینمایش با سبک اسپانیایی ها کرده است

قانون شدن لایحه حفاظت از خاک زمینه‌ساز فساد است

قاضی پور با اشاره به اشکالات اساسی لایحه حفاظت از خاک گفت: در این لایحه وظایف دستگاه‌های مرتبط به‌درستی مشخص نشده است و قانون شدن آن زمینه‌ساز فساد و افزایش پرونده‌های قضائی است. چرا سازمان حفاظت محیط‌زیست باید بدون حکم قضائی واحدهای تولیدی را پلمپ کند، مگر در قانون مراحل رسیدگی مشخص نشده است؟!

امیرحسین فردی؛ آینده‌ساز استراتژیست

نیاز امروز ما به تصویر روشن از اینده برای نسل‌های جدید است.

مهم‌ترین مطالب سرویس

در گفتگو با عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس مطرح شد:
قانون شدن لایحه حفاظت از خاک زمینه‌ساز فساد است
مدیر طرح و برنامه و تدوین سیاست شورای فرهنگی اجتماعی زنان و خانواده:
آمار دختران فراری ما بیش از دخترانی است که در کودکی ازدواج می‌کنند/ پایین آمدن سن فحشا وحشتناک است
معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران در گفت‌وگو با فارس:
برای ورود غیرقانونی به محدوده طرح ترافیک جریمه نمی کنیم؛ عوارض می گیریم
سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران خبر داد
هوای امروز تهران در شرایط «اضطرار»
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین