تقی زاده خبر داد

۱۰ درصد جمعیت کشور جزء بازنشستگان هستند

عنوان

مدیر عامل صندوق بازنشستگی کشوری گفت: بیش از ۱۰ درصد از جمعیت کشور را بازنشستگان تشکیل می‌دهند.

به گزارش خبرنگار حوزه رفاه و تعاون گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ جمشید تقی زاده مدیر عامل صندوق بازنشستگی کشور در مراسم گرامیداشت هفته دفاع مقدس که  عصر امروز (چهارشنبه) برگزار شد، با بیان اینکه امروز ایران از ابعاد گوناگون سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی آماج حمله ها و نیرنگ ها و فشار های شدید است، اظهار کرد: این شرایط مستقیم و غیر مستقیم متوجه مردم شریف ماست و بیشترین آسیب ها بر اقشار ضعیف، چون بازنشستگان وارد خواهد شد.

تقی زاده بیان کرد: بر اساس آمار بیش از ۱۰ درصد از جمعیت کشور متشکل از سالمندان و بازنشستگان است، در حالی که این آمار در آینده نزدیک به حدود ۱۵ درصد افزایش خواهد بافت.

وی با بیان اینکه ما امروز وظیفه داریم فساد سیستماتیک را با سرعت و دقت از بین ببریم، ادامه داد: بزرگترین ثروت ما مسئولان و مدیران کشور هستند.

مدیر عامل صندوق بازنشستگی کشور گفت: صندوق بازنشستگی کشوری افتخار خدمت به ۱ میلیون ۴۰۰ هزار بازنشسته را دارد و دومین صندوق بیمه بازنشستگی کشور است.

وی با بیان اینکه ما مسئولان تلاش می کنیم فساد را در هر جایی از بین ببریم، ادامه داد: ما تلاش کردیم شفافیت، رعایت قانون، سادگی، قناعت در مصارف و مخارج سازمانی را رعایت کنیم.

تقی زاده عنوان کرد: امروزه میدان دادن به جوانان و زنان در مدیریت های داخل و خارج از سازمان در دستور کار است.

وی با بیان اینکه بیش از ۹۵ درصد از بازنشستگان حقوقشان زیر ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان است، ادامه داد: لازمه افزایش این مبلغ آن است که دولت و مجلس تمهیداتی داشته باشند و با عزم بسیار در بودجه سال ۹۷ تلاش هایی برای افزایش این مبلغ صورت گیرد.

مدیر عامل صندوق بازنشستگی کشور با بیان اینکه در آستانه هفته گردشگری هستیم، گفت: صندوق بازنشستگی کشوری برای خانواده بازنشستگان ۷۰ درصد تخفیف برای استفاده از هتل ها و تسهیلات زیر نظر صندوق در نظر گرفته است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

نگاهی به پدیده فقر و کارهای خیریه

قیمتِ کار خیر

صعود جوانان، سقوط پیشکسوت‌ها!

سی‌وهفتمین جشنواره فیلم فجر را باید جشنواره «تنوع و تکنیک» نامید؛ جشنواره‌ای که مهمترین ویژگی آن که گاهی تبدیل به بزرگترین نقطه قوت آن و گاهی تبدیل به بزرگترین نقطه ضعف آن می‌شد، همین «تنوع و تکنیک» بود!

تشکیل وزارت بازرگانی مشکلی را حل نخواهد کرد

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس: تشکیل وزارت بازرگانی هزینه و وقت زیادی را تلف خواهد کرد. اینکه دولت به بهانه ساماندهی وضعیت فعلی به دنبال تشکیل وزارت بازرگانی است، پذیرفتنی نمی‌باشد. با تشکیل وزارت بازرگانی مشکلی حل نخواهد نشد. حتی می‌توان گفت مشکلات دیگری ایجاد می‌شود.

ارتباط عاملان جنایت با برخی کشورهای منطقه

حضرت آیت الله خامنه‌ای در پیامی شهادت جمعی از پاسداران انقلاب اسلامی در حادثه تروریستی سیستان و بلوچستان را تسلیت گفتند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

تاملی درباب رسانه عدالتخواه و عدالتخواهی رسانه ای
عدالتخواهی یا نارضایتی‌سازی! مسئله این است
آخرین حربه موافقان افزایش حداقل سن ازدواج
اهانت به ۶۰۰ هزار بانوی ایرانی
نایب رییس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس:
در کشور با کمبود وکیل روبرو هستیم
همه چیز درباره‌ ساخت و ساز فاطمه حسینی، داماد شمخانی و داماد صفدرحسینی
دوربین مخفی در لواسان، بهشت آقازاده‌ها
نسیم آنلاین بررسی می‌کند
نان کانون وکلا در روغن آزمون وکالت
وقتی «عصرِ کلمه» کارکرد «کلمه» را می‌بلعد (۱)
استرسِ «فانِ» ما ایرانی‌ها
فارس گزارش می دهد
در جست و جوی مقصر بوی تهران!
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس مطرح کرد:
مانع ریخت و پاش های طرح تحول سلامت در بودجه می‌شویم
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین