عضو کمیسیون اجتماعی در گفتگو با نسیم‌ آنلاین

همکاری گسترده با  FATF مانند برجام دستاوردی برای کشورمان ندارد

شکور پورحسین

پورحسین، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس همکاری گسترده ایران با  FATFرا در اقتصاد کشور بی تاثیر دانست و گفت: من اعتقاد دارم اگر به این همکاری ادامه دهیم مثل برجام آثار و برکاتی برای کشور نخواهد داشت.

به گزارش نسیم آنلاین شکور پورحسین نماینده مردم پارس آباد و بیله سوار و عضو کمیسیون اجتماعی مجلس پیرامون کاهش نرخ ارز در چند روز اخیر گفت: طبق گزارش مرکز پژوهش­های مجلس، این نوسانات ارز ناشی از سوء مدیریت داخل است و به سیاست­های بانک مرکزی بر­می­گردد و دولت هم به نوعی می­خواهد کسری بودجه­اش را از طریق افزایش نرخ ارز جبران کند.

عضو کمیسیون اجتماعی پیرامون تاثیر تصویب لوایح FATF در بهبود فضای اقتصادی کشور به نسیم آنلاینگفت: همکاری گسترده با FATF در حال حاضر برای ایران مبهم است. من اعتقادم این است که اگر با این شرایط به همکاری گسترده با FATF ادامه دهیم مثل برجام آثار و برکاتی برای کشور نخواهد داشت.

پورحسین در ادامه گفت: فکر می­کردیم که برجام آثار خیری برای کشور خواهد داشت ولی متأسفانه این اتفاق نیفتاد. در FATF هم همین است.

نماینده مردم پارس آباد و بیله سوار پیرامون تاثیر تصویب FATF بر نرخ ارز گفت: صد درصد نیست که با پذیرش شروط FATF لزوماً اقتصاد ایران درست بشود. نرخ ارز بخشی از اقتصاد ایران است که نوسانات آن دلایل دیگری مانند توسعه­ی صادرات می­تواند باشد. اگر لوایح FATF هم مصوب بشود امیدی نیست که بگوییم اقتصاد ایران درست خواهد شد. بهبود وضعیت اقتصاد کشور یک مسئله ریشه ای است و با در نظر گرفتن سیاست های کلی نظام و مبتنی بر منافع ملی باید برای آن تدبیر مناسب کرد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

درباره انتصاب مدیر جدید شبکه افق سیما و لزوم تغییر در رویکردهای این شبکه

چرا «افق» تبدیل به یک شبکه عام برای مخاطبان نشد؟

جنگ زرگری یاران روحانی بر سر دلار 4200 تومانی

با گذشت 8 ماه از تصمیم دلار 4200 تومانی حالا که ناکارآمدی آن بر همگان عیان شده همه دولتمردان و اعضای تیم اقتصادی از آن برائت می جویند و یا در قبال آن سکوت می کنند.

مدیران فاسد نجومی‌بگیر را شلاق بزنید

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: نماز جمعه قلب تپنده جامعه و مغز بیدار جامعه باید باشد که برای مشکلات مردم دائما راه‌حل ارائه دهد.

قیمت‌ها با پذیرش برجام و FATF چهار برابر شد/ روحانی استاد فرافکنی درتحمیلFATF است

نائب رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی با تشریح دو ایراد اساسی لایحه بودجه ۹۸، گفت: لایحه بودجه اصلاح شده سال ۹۸، احتمالا تا پایان هفته جاری یا اوایل هفته بعدی تقدیم مجلس می‌شود.

مهم‌ترین مطالب سرویس

بازی رسانه‌ای کی بود؟ کی بود؟ من نبودم!
جنگ زرگری یاران روحانی بر سر دلار ۴۲۰۰ تومانی
رحیم‌پور ازغدی در پیش از خطبه‌های نمازجمعه
مدیران فاسد نجومی‌بگیر را شلاق بزنید
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین