عضو کمیسیون اجتماعی در گفتگو با نسیم‌ آنلاین

همکاری گسترده با  FATF مانند برجام دستاوردی برای کشورمان ندارد

شکور پورحسین

پورحسین، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس همکاری گسترده ایران با  FATFرا در اقتصاد کشور بی تاثیر دانست و گفت: من اعتقاد دارم اگر به این همکاری ادامه دهیم مثل برجام آثار و برکاتی برای کشور نخواهد داشت.

به گزارش نسیم آنلاین شکور پورحسین نماینده مردم پارس آباد و بیله سوار و عضو کمیسیون اجتماعی مجلس پیرامون کاهش نرخ ارز در چند روز اخیر گفت: طبق گزارش مرکز پژوهش­های مجلس، این نوسانات ارز ناشی از سوء مدیریت داخل است و به سیاست­های بانک مرکزی بر­می­گردد و دولت هم به نوعی می­خواهد کسری بودجه­اش را از طریق افزایش نرخ ارز جبران کند.

عضو کمیسیون اجتماعی پیرامون تاثیر تصویب لوایح FATF در بهبود فضای اقتصادی کشور به نسیم آنلاینگفت: همکاری گسترده با FATF در حال حاضر برای ایران مبهم است. من اعتقادم این است که اگر با این شرایط به همکاری گسترده با FATF ادامه دهیم مثل برجام آثار و برکاتی برای کشور نخواهد داشت.

پورحسین در ادامه گفت: فکر می­کردیم که برجام آثار خیری برای کشور خواهد داشت ولی متأسفانه این اتفاق نیفتاد. در FATF هم همین است.

نماینده مردم پارس آباد و بیله سوار پیرامون تاثیر تصویب FATF بر نرخ ارز گفت: صد درصد نیست که با پذیرش شروط FATF لزوماً اقتصاد ایران درست بشود. نرخ ارز بخشی از اقتصاد ایران است که نوسانات آن دلایل دیگری مانند توسعه­ی صادرات می­تواند باشد. اگر لوایح FATF هم مصوب بشود امیدی نیست که بگوییم اقتصاد ایران درست خواهد شد. بهبود وضعیت اقتصاد کشور یک مسئله ریشه ای است و با در نظر گرفتن سیاست های کلی نظام و مبتنی بر منافع ملی باید برای آن تدبیر مناسب کرد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در ابتدای جلسه‌ی درس خارج فقه

جز در موارد نظامی، امنیتی هیچ رازی را پنهان نکنید

قتل فجیع خاشقجی، ماهیت تروریست پرور سعودی را آشکارتر کرد

رئیس قوه قضاییه با تاکید بر عزم همه قوا برای حل مشکلات معیشتی مردم و ابراز اطمینان نسبت به تامین کالاهای اساسی از سوی دولت، به برخی احکام صادره از سوی دستگاه قضایی برای مفسدان اقتصادی اشاره کرد و گفت: انسان بلحاظ عاطفی از حبس و اعدام اشخاص و خصوصاً وضعیت خانواده های آنها غصه دار می شود اما در عین حال با کسانی که طمعشان زندگی میلیون ها انسان را متلاطم می کند و به دشمن در ضربه زدن به کشور کمک می کند نمی توان برخورد عاطفی کرد.

چرا ترامپ از پیمان منع موشک‌های هسته‌ای میان‌برد خارج می‌شود؟

سی‌ان‌ان در مطلبی به تصمیم رئیس‌جمهور آمریکا برای خروج از پیمان منع موشک‌های هسته‌ای میان برد به دلیل نقض آن از سوی روسیه پرداخت.

عربستان از شورای حقوق بشر سازمان ملل اخراج شود

دستیار ویژه رییس مجلس در امور بین‌الملل خواستار اخراج عربستان از شورای حقوق بشر سازمان ملل به عنوان ⁩ ناقض ⁧ حقوق ⁩ بشر در یمن، بحرین و عامل قتل خاشقجی شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

تحلیل یک نماینده مجلس از عدم تغییر در تیم اقتصادی دولت
شاهد هیچ پوست‌اندازی در دولت نخواهیم بود
آب سرد بر سر تابستان داغ
۳ شکست آمریکا پس از خروج از برجام
حضرت آیت الله خامنه‌ای در دیدار نخبگان علمی کشور:
در این جنگ پیروزیم
بیانیه سپاه درباره ربوده شدن تعدادی از بسیجیان بومی و مرزبانان در نقطه صفر مرزی
خیانت و تبانی با گروهک ضدانقلاب علت حادثه میرجاوه/ پاکستان با اشرار و تروریست‌ها برخورد جدی کند
وزارت خزانه داری آمریکا لیست جدید تحریم‌ها را اعلام کرد
بازهم تحریم!
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین