درکنفرانس «درمان‌های نوین سردرد» مطرح شد؛

سردرد روی کارکرد فرد تاثیرگذار است/ معضل جدی برای سالمندان

عنوان

دبیر علمی نخستین کنفرانس «درمان‌های نوین سردرد» با بیان اینکه سردرد به آسانی درمان نشده و روی کارکرد فرد تاثیرگذار است، گفت: باید با نگاه علمی به این پیامد توجه ویژه ای شود.

به گزارش خبرنگار مهر، مصطفی حمدیه در نخستین کنفرانس درمان‌های نوین سردرد که توسط جهاد دانشگاهی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار شد، گفت: سردرد یکی از مباحث مهم و جدی بوده و همه تخصص‌ها به نحوی با کیس سردرد روبه‌رو هستند.

وی با بیان اینکه سردرد دارای انواع مختلف بالینی است، گفت: در این کنفرانس نگاه ویژه به سردرد سالمندان است و در این زمینه راه حل های علمی و نوین برای درمان این بیماری ارائه می شود.

حمدیه با تاکید براینکه سردرد به آسانی درمان نمی‌شود و روی کارکرد فرد تأثیرگذار است، ادامه داد: سردرد یک معضل بالینی و بسیار شایع است و با توجه به چندفاکتوری بودن این معضل،  آن را معضل بالینی و یکی از پیامدهای مسائل پزشکی سالمندی عنوان می کنند.

دبیر کنفرانس درمان های نوین سردرد خاطرنشان کرد: این موضوع با توجه به تأثیر آن بر عملکرد فرد، موضوعی جدی‌ است که در این کنفرانس نیز، با توجه ویژه به سردرد در دوره سالمندی، به این موضوع پرداخته شده است.

در این کنفرانس جنبه های مختلف سردرد سالمندان با ارائه مقالاتی توسط دکتر زهرا وهابی با عنوان «روش‌های غیردارویی درمان سردرد در سالمندان»، دکتر علی‌رضا پیرخائفی با عنوان «تحلیلی بر تأثیر درمان‌های شناختی رفتاری بر بهبود علائم سردرد»، دکتر مینا موحد با عنوان «توصیه‌های طب ایرانی برای مبتلایان به سردرد»، دکتر حمیدرضا طاهری یگانه با عنوان «سردرد و ارتعاشات سلولی»، دکتر کامران جلالی با عنوان «راهکارهای درمان در سردرد از منظر پزشکی فرامولکولی» و دکتر غلامرضا اسماعیلی جاوید با عنوان «کاربرد لیزر کم‌توان بر درمان سردرد» مورد بررسی علمی قرار گرفت.

منبع: مهر

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

رهبر انقلاب در دیدار خانواده شهدا:

جریان‌های سیاسی به دشمن میدان ندهند

تعلل وزارت نفت دلیل توقف عرضه نفت در بورس

حسن خسروجردی گفت: با تسویه ارزی ممکن است در فرآیند بازگشت پول دچار مشکل شویم نه اینکه پول نفت به خزانه برنگردد. بخش خصوصی توانایی صادرات نفت را داشته و باید شرایط را برای آن فراهم کرد.

بوطیقای جمع و جور فیلم سازی اصغر فرهادی: انتخاب و گناهان کوچک دیگر

فیلمساز ما در همه می دانند در نقش یک کارگردان بین المللی با تفکر و شیوه منحصر به فرد  فیلسازی اش ظاهر شده است و فیلمی را ساخته است که ابدا ربطی به سینمای ملی ایران ندارد؛ کما اینکه خود فرهادی نیز ضمن نگه داری عناصری که جزء لاینفک سینمایش به حساب می آیند سعی در آدابته کردن سینمایش با سبک اسپانیایی ها کرده است

قانون شدن لایحه حفاظت از خاک زمینه‌ساز فساد است

قاضی پور با اشاره به اشکالات اساسی لایحه حفاظت از خاک گفت: در این لایحه وظایف دستگاه‌های مرتبط به‌درستی مشخص نشده است و قانون شدن آن زمینه‌ساز فساد و افزایش پرونده‌های قضائی است. چرا سازمان حفاظت محیط‌زیست باید بدون حکم قضائی واحدهای تولیدی را پلمپ کند، مگر در قانون مراحل رسیدگی مشخص نشده است؟!

مهم‌ترین مطالب سرویس

مدیر سابق اتحادیه صادرکنندگان نفت، گاز و پتروشیمی در گفتگو با نسیم آنلاین
تعلل وزارت نفت دلیل توقف عرضه نفت در بورس
رئیس بنیاد توانمندسازی گندم کاران در گفتگو با نسیم آنلاین:
حمایت‌های شکننده دولت از تولید گندم؛ خودکفایی در معرض خطر
افشاگری مشاور ولی‌اله سیف درباره فساد در نظام بانکی؛
ارزش اغلب بانک‌ها منفی است
هشدار توکلی به روسای قوای سه گانه؛
از نارضایتی مردم مستضعف بپرهیزید
۷ نکته درباره اظهارات قائم مقام بانک مرکزی
آمارسازی برای لاپوشانی رکورد زدن نقدینگی
کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با نسیم آنلاین:
استمرار عرضه نفت در بورس؛ شرط رونق خرید نفت توسط بخش خصوصی
مهدی محمدی در اینستاگرام به اشتراک گذاشت:
سایه قتل جمال‌خاشقجی برتحولات منطقه‌ای و بین‌المللی
برای نخستین ماشین اپل؛
دستخط استیو جایز حراج می شود
 مدیر گروه اقتصاد اندیشکده­‌ی مطالعات حاکمیت و سیاست­‌گذاری دانشگاه صنعتی شریف:
افول اقتدار اقتصادی آمریکا
پرویز حسابی، عضو اتاق بازرگانی:
نیلی و نهاوندیان کشور را به اینجا رسانده‌اند
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین