درکنفرانس «درمان‌های نوین سردرد» مطرح شد؛

سردرد روی کارکرد فرد تاثیرگذار است/ معضل جدی برای سالمندان

عنوان

دبیر علمی نخستین کنفرانس «درمان‌های نوین سردرد» با بیان اینکه سردرد به آسانی درمان نشده و روی کارکرد فرد تاثیرگذار است، گفت: باید با نگاه علمی به این پیامد توجه ویژه ای شود.

به گزارش خبرنگار مهر، مصطفی حمدیه در نخستین کنفرانس درمان‌های نوین سردرد که توسط جهاد دانشگاهی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار شد، گفت: سردرد یکی از مباحث مهم و جدی بوده و همه تخصص‌ها به نحوی با کیس سردرد روبه‌رو هستند.

وی با بیان اینکه سردرد دارای انواع مختلف بالینی است، گفت: در این کنفرانس نگاه ویژه به سردرد سالمندان است و در این زمینه راه حل های علمی و نوین برای درمان این بیماری ارائه می شود.

حمدیه با تاکید براینکه سردرد به آسانی درمان نمی‌شود و روی کارکرد فرد تأثیرگذار است، ادامه داد: سردرد یک معضل بالینی و بسیار شایع است و با توجه به چندفاکتوری بودن این معضل،  آن را معضل بالینی و یکی از پیامدهای مسائل پزشکی سالمندی عنوان می کنند.

دبیر کنفرانس درمان های نوین سردرد خاطرنشان کرد: این موضوع با توجه به تأثیر آن بر عملکرد فرد، موضوعی جدی‌ است که در این کنفرانس نیز، با توجه ویژه به سردرد در دوره سالمندی، به این موضوع پرداخته شده است.

در این کنفرانس جنبه های مختلف سردرد سالمندان با ارائه مقالاتی توسط دکتر زهرا وهابی با عنوان «روش‌های غیردارویی درمان سردرد در سالمندان»، دکتر علی‌رضا پیرخائفی با عنوان «تحلیلی بر تأثیر درمان‌های شناختی رفتاری بر بهبود علائم سردرد»، دکتر مینا موحد با عنوان «توصیه‌های طب ایرانی برای مبتلایان به سردرد»، دکتر حمیدرضا طاهری یگانه با عنوان «سردرد و ارتعاشات سلولی»، دکتر کامران جلالی با عنوان «راهکارهای درمان در سردرد از منظر پزشکی فرامولکولی» و دکتر غلامرضا اسماعیلی جاوید با عنوان «کاربرد لیزر کم‌توان بر درمان سردرد» مورد بررسی علمی قرار گرفت.

منبع: مهر

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

معضل تحریم یا فرصتی سودآور

پالایشگاه، راهکار دائمی بی‌اثر کردن تحریم میعانات گازی

جمعه؛ روز حرکت به سمت مسجد الاقصی

رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس جمعه پیشِ‌رو را روز خیزش و حرکت ملت فلسطین به مسجد الاقصی برای پاسداری از آن اعلام کرد.

واردکنندگان کالاهای «ممنوعه» چگونه گمرک را دور زده‌اند؟

دوم تیرماه سال ۹۷ دولت ثبت سفارش و واردات بیش از ۱۴۰۰ قلم کالا را ممنوع اعلام کرد. اما بررسی‌ آمارهای گمرک ایران نشان می‌دهد اغلب کالاهای ممنوع شده در ماه‌های اخیر وارد کشور شده و به قانون جدید بی توجه بوده‌اند.

وکالت نباید انحصاری باشد

حجت الاسلام نوروزی سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس با اشاره به انحصار حرفه وکالت در کشور گفت: باید حضور حقوق‌دانان و فارغ التحصیلان حقوق مملکت، در مسائل حقوقی و قضایی کشور بیشتر شود.

مهم‌ترین مطالب سرویس

واردات ۱۰ هزار تن فانوس، مژه مصنوعی، ملامین و اره دستی از دوم تیرماه امسال تاکنون!
واردکنندگان کالاهای «ممنوعه» چگونه گمرک را دور زده‌اند؟
اقساط بازگشتی مسکن مهر، سقف بالای سر ۱۳ میلیون روستایی
راهکارهایی برای مقاوم‌سازی بافت فرسوده روستایی
اختصاص ۶۵۳۰۰ میلیارد تومان برای اشتغال‌زایی در بودجه ۹۸
اشتغال‌زایی پایدار  با بهبود فضای کسب‌وکار یا پول‌پاشی؟
مهدی غضنفری وزیر اسبق صنعت، معدن و تجارت
دولت روحانی مرد مقابله با تحریم و شرایط سخت نیست
عدنان موسی‌پور، رئیس کمیسیون صادرات اتاق ایران
تحریم‌های خارجی را دور می‌زنیم با تحریم‌های داخلی چه کنیم؟
داود سوری استاد اقتصاد دانشگاه شریف
توان اجرایی و بار علمی دولت در حال کاهش است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین