تمدید بخشودگی جرائم وام های کشاورزان خسارت دیده تا پایان سال

عنوان

تهران- ایرنا- رئیس فراکسیون تولید و اشتغال مجلس شورای اسلامی از تمدید بخشودگی سود و کارمزد و جرائم وام های دریافتی کشاورزان خسارت دیده از حوادث غیر مترقبه و امهال اصل وام آنان تا پایان سال خبر داد.

به گزارش ایرنا از خانه ملت، غلامرضا کاتب روز چهارشنبه با اشاره به برگزاری جلسه فراکسیون تولید و اشتغال، اظهار داشت: این نشست با حضور محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی برگزار و موضوع بخشودگی سود و کارمزد و جرائم وام های دریافتی کشاورزان خسارت دیده از حوادث غیر مترقبه و امهال اصل وام آنان مورد بررسی قرار گرفت.
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی بیان داشت: طبق بند خ ذیل تبصره ماده 33 قانون برنامه پنجساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کشور به مدت سه سال موضوع بخشودگی سود و کارمزد و جرائم وام های دریافتی کشاورزان خسارت دیده از حوادث غیرمترقبه و امهال اصل وام آنان پیش بینی شده است.
نماینده مردم گرمسار در مجلس شورای اسلامی گفت: با پیگیری وزیر، مهلت اعلام شده از سوی بانک مرکزی به بانک های عامل تا پایان سال 1397 تمدید و همچنین مقرر شد از محل 45٪ سهم کشاورزی از تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری به دام های سنگین اصیل و دام های سبک پربازده سهم بیشتری اختصاص یابد.
کاتب ادامه داد: همچنین کارشناسان وزارت جهاد کشاورزی مکلف شدند تا نسبت به تهیه نقشه توسعه صادرات جهت برنامه ریزی بهتر در این خصوص اقدام عاجل به عمل آورند. با توجه به نوسانات قیمت ارز و به جهت افزایش سهم دولت در پرداخت هزینه اجرای آبیاری تحت فشار مقرر شد پیگیری لازم درخصوص افزایش ارز به قیمت نیمایی توسط دولت صورت پذیرد.

**افزایش اعتبار بودجه سنواتی در ردیف مرمت
وی درادامه با اشاره به کاهش نزولات جوی و خشکسالی پی در پی در سال های اخیر و ضرورت احیاء قنوات، عنوان کرد: دراین زمینه مقرر شد تا نمایندگان نسبت به افزایش اعتبار بودجه سنواتی در ردیف مرمت و احیاء قنوات اقدام لازم را به عمل آورند.
این نماینده مجلس تاکید کرد: بسته بندی یکی از ارکان اصلی در خصوص صادرات محصولات کشاورزی است از این رو مقرر شد تا وزارت جهاد کشاورزی در این خصوص پیگیری لازم را به عمل آورد.

**افزایش سهم صندوق بیمه کشاورزی در بودجه سال آتی
وی افزود: مقرر شد تا به میزانی که جهاد کشاورزی با اصلاح روش کاشت نسبت به افزایش تولید و کاهش واردات صرفه جویی می کند حداقل 10٪ ارزش ریالی مبلغ صرفه جویی شده جهت انجام امور زیرساخت های کشاورزی به این وزارتخانه اختصاص یابد.
به گزارش خانه ملت، رئیس فراکسیون تولید و اشتغال مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: افزایش سهم صندوق بیمه کشاورزی در بودجه سال آتی جهت محصولات کشاورزی و باغی که در اثر حوادث غیرمترقبه آسیب می بینند از سوی نمایندگان مجلس شورای اسلامی پیش بینی می شود.
سیام*3061*1535

منبع: ایرنا

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

در گفتگو با عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس مطرح شد:

قانون شدن لایحه حفاظت از خاک زمینه‌ساز فساد است

امیرحسین فردی؛ آینده‌ساز استراتژیست

نیاز امروز ما به تصویر روشن از اینده برای نسل‌های جدید است.

سیطره امارات بر کانال سوئز و گلوگاه‌های دریایی مصر

امارات پشتیبان اصلی کودتا در مصر بود تا دولتی بر سر کار آید که ابوظبی وابسته باشد. اسناد دخالت امارات در کودتای السیسی پرشمار بوده و به صورت تدریجی اسناد جدیدی نیز در این مورد فاش می‌شود. به عنوان نمونه دیوید کیرکپاتریک، خبرنگار نیویورک تایمز می‌نویسد: «در فوریه ۲۰۱۳ یک هواپیما از امارات به قاهره آمد که مملو از دلارهای نقدی و قرص‌های ترامادول بود.

اسناد غیر رسمی عامل سرگردانی مردم در دادگاه‌ها

اسناد غیر رسمی یا دستنویس در هیچ سامانه‌ای به ثبت نمی‌رسند و به همین دلیل حکومت هیچگاه از آن‌ها مطلع نمی‌شود اما با اعتباری که در نظام قضایی و حقوقی کشور دارند باعث افزایش زمان دادرسی شده‌اند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در دیدار فرماندهان و مسئولان نداجا
دشمن نباید جرئت تهدید ملت ایران را هم داشته باشد
رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس به مهر خبر داد:
شرط جدید کمیسیون کشاورزی برای تصویب معاهده پاریس
آیت‌الله بطحایی در گفت‌وگوی تفصیلی با فارس:
مجلس خبرگان می‌تواند بر کل مسئولان در راستای مصلحت انقلاب نظارت کند
رهبر انقلاب در دیدار با میهمانان اجلاس بین‌المللی وحدت اسلامی:
امروز به‌خاطر ظلم قدرت‌ها، بشریت گرفتار است
رهبر انقلاب در دیدار خانواده‌های شهدای امنیت:
همیشه بانشاط و پرانگیزه در صحنه باشید/ مثل شهدا خدمت کنید
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین