نشریه آموزش و پرورش در صف منتقدان سند تحول

عنوان

وزیر اسبق آموزش و پرورش گفت: هم اکنون شاهد نگرش‌های مخالف سند تحول بنیادین هستیم که می گویند این سند ایدئولوژیک بوده و قابل اجرا نیست.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، محمود فرشیدی دبیرکل کانون تربیت اسلامی امروز در همایش هم اندیشی اعضای این کانون، اظهار کرد: براساس اعلام یک موسسه نظرسنجی نفرت مردم منطقه از آمریکا بین 65تا 96 درصد است که در عربستان 65 درصد مردم و در ایران 86 درصد مردم از آمریکا نفرت دارند.

وی افزود: رسانه های بیگانه مانند صدای آمریکا، رادیو زمانه و بی بی سی بر فرهنگیان متمرکز هستند. این رسانه ها تلاش می کنند از سردمداران تشکل های غیرقانونی به عنوان چهره تجلیل کنند و برخی افراد رده پایین را به عنوان الگو برای معلمان مطرح می کنند.

وزیر اسبق آموزش و پرورش گفت: رسانه های غربی تلاش می کنند هویت معلمان را از فرهنگی بودن به سیاسی ضد انقلاب تبدیل کنند و معلم را به عرصه سیاست مقابله با نظام بکشانند. تلاش می کنند روحیه یأس در جامعه فرهنگیان ایجاد شود و می گویند معلمی در ایران مرگ تدریجی است اما چرا نمی گویند بالندگی کشور مدیون تلاش معلمان است.

وی ادامه داد: چرا از سردمدارانی که سرمایه معلمان را در صندوق ذخیره فرهنگیان به میزان 14 هزار میلیارد تومان به تاراج بردند سوال نمی پرسند و برای حل مشکلات راهکار نمی دهند از سوی دیگر برای نفوذ بیگانه تلاش می کنند به عنوان مثال در یکی از موارد رد پای سند 2030 مشاهده می شود زیرنظام تربیت معلم به عنوان مصوبه شورای عالی آموزش و پرورش پیش بینی کرد که دانشگاه فرهنگیان میز یونسکو داشته باشد و به هر نوعی می خواهند مولفه هایی از الگوی غرب در آموزش و پرورش تأسیس و راه اندازی شود.

دبیرکل کانون تربیت اسلامی تاکید کرد:مشاهده می شود گاهی فردی که در زمان شاه کشته شده است به عنوان الگوی معلم قرار داده می شود و در روز معلم سر مزارش می روند؛ آنها به انحای مختلف تلاش می کنند روز معلم را کمرنگ کنند.

فرشیدی بیان کرد: وزیر آموزش و پرورش موضوع بانشاط سازی مدارس را مطرح می کند و می گویند در چارچوب اسناد بالادستی، مدرسه با نشاط قابل اجرا نیست و برای رسیدن به این هدف باید در پوشش دانش آموزان و معلمان تغییراتی ایجاد شود یعنی به دنبال ایجاد بی حجابی هستند.

وی بیان کرد: تجلیل از بنیانگذاران آموزش و پرورش فراماسونری از دیگر رویکردهاست. آموزش و پرورش کشور از بدو تاسیس یعنی از سال 1285 تا 1357 تعداد 74 وزیر داشته است که بیش از 74 درصد آنها تحصیلکرده های خارج بودند و در آنها چهره های مختلف مانند  ساواکی، حزب توده و فراماسونری دیده می شود که آنها به دنبال تعریف و تجلیل از این افراد هستند.

وزیر اسبق آموزش و پرورش گفت: گاهی در نشریات آموزش و پرورش مانند نشریات رشد یا کتاب درسی علوم و فنون ادبی پایه دوازدهم شاهد تجلیل  از این افراد هستیم. همچنین مخالفت با سند تحول بنیادین را مدنظر داشته و می گویند سند ایدئولوژیک و غیر قابل اجراست در حالی که وزیر آموزش و پرورش گفته سند تحول روی میز است اما نشریه نگاه مقاله تندی درباره سند تحول و اینکه قابل اجرا نیست از قول فردی منتشر کرده است.

منبع: تسنیم

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

« نبرد کرامت۲»؛ اعتصاب غذا را  به سلاحی مهارنشدنی تبدیل کرد

عقب‌نشینی اسرائیل پس از هشت‌روز

«تختی» کشی با «تختی»

فیلم، از نظر شخصیت پردازی، چندان موفق نبوده است. هر چند که فیلم از نوع زندگی نامه است اما تلاش نویسنده و کارگردان در شخصیت پردازی از یک قهرمان ملی تنها به خرده اطلاعات روزنامه ها تکیه می کند و مردی سرد، دورن گرا و تنها را به تصویر می کشد که فقط به دیگران کمک می کند و از خانواده خود غافل است.

کاری که دشمن را عصبانی کند درست است

حضرت آیت الله خامنه‌ای فرمانده معظم کل قوا ظهر امروز (چهارشنبه) در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی، ارتشِ امروز را متدین‌تر و کارآمدتر از همیشه خواندند و با تجلیل از حضور مؤثر و حیاتی ارتش و نیروهای مسلح در امدادرسانی به سیل‌زدگان، و همچنین با تأکید بر لزوم اتحاد روزافزون نیروهای مسلح و زیبا خواندن دست برادریِ ارتش و سپاه پس از اقدام زشت آمریکایی‌ها علیه سپاه، خاطرنشان کردند: هر کاری که دشمن را عصبانی کند، خوب و درست است و در مقابل همگان باید از هر کاری که دشمن را جری و روحیه آن را تقویت کند،

نقش فرانسه در کشتار غیرنظامیان یمن

افشای اسناد محرمانه دفاعی فرانسه در مورد استفاده از تسلیحات فرانسوی در جنگ یمن نشان می دهد که عربستان سعودی و امارات متحده عربی بطور مستقیم از این تسلیحات در جنگ یمن و علیه غیرنظامیان استفاده کرده‌اند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

آزمون ارشد ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار می شود
کنکور ارشد به تعویق افتاد
بخند...بیشتر... آهاان...یک...دو...سه...
گذری بر فرآیند آتلیه‌ای شدن فرزندان
به بهانه سیل در استان‌های مختلف کشور
اگر این میزان باران در ژاپن ببارد چه مى‌شود؟
آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
 لاهوتی عضو کمیسیون برنامه‌وبودجه مجلس در گفتگو با نسیم آنلاین
ایجاد شغل برای حقوق‌خوانده‌ها با برداشتن انحصار
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین