نشریه آموزش و پرورش در صف منتقدان سند تحول

عنوان

وزیر اسبق آموزش و پرورش گفت: هم اکنون شاهد نگرش‌های مخالف سند تحول بنیادین هستیم که می گویند این سند ایدئولوژیک بوده و قابل اجرا نیست.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، محمود فرشیدی دبیرکل کانون تربیت اسلامی امروز در همایش هم اندیشی اعضای این کانون، اظهار کرد: براساس اعلام یک موسسه نظرسنجی نفرت مردم منطقه از آمریکا بین 65تا 96 درصد است که در عربستان 65 درصد مردم و در ایران 86 درصد مردم از آمریکا نفرت دارند.

وی افزود: رسانه های بیگانه مانند صدای آمریکا، رادیو زمانه و بی بی سی بر فرهنگیان متمرکز هستند. این رسانه ها تلاش می کنند از سردمداران تشکل های غیرقانونی به عنوان چهره تجلیل کنند و برخی افراد رده پایین را به عنوان الگو برای معلمان مطرح می کنند.

وزیر اسبق آموزش و پرورش گفت: رسانه های غربی تلاش می کنند هویت معلمان را از فرهنگی بودن به سیاسی ضد انقلاب تبدیل کنند و معلم را به عرصه سیاست مقابله با نظام بکشانند. تلاش می کنند روحیه یأس در جامعه فرهنگیان ایجاد شود و می گویند معلمی در ایران مرگ تدریجی است اما چرا نمی گویند بالندگی کشور مدیون تلاش معلمان است.

وی ادامه داد: چرا از سردمدارانی که سرمایه معلمان را در صندوق ذخیره فرهنگیان به میزان 14 هزار میلیارد تومان به تاراج بردند سوال نمی پرسند و برای حل مشکلات راهکار نمی دهند از سوی دیگر برای نفوذ بیگانه تلاش می کنند به عنوان مثال در یکی از موارد رد پای سند 2030 مشاهده می شود زیرنظام تربیت معلم به عنوان مصوبه شورای عالی آموزش و پرورش پیش بینی کرد که دانشگاه فرهنگیان میز یونسکو داشته باشد و به هر نوعی می خواهند مولفه هایی از الگوی غرب در آموزش و پرورش تأسیس و راه اندازی شود.

دبیرکل کانون تربیت اسلامی تاکید کرد:مشاهده می شود گاهی فردی که در زمان شاه کشته شده است به عنوان الگوی معلم قرار داده می شود و در روز معلم سر مزارش می روند؛ آنها به انحای مختلف تلاش می کنند روز معلم را کمرنگ کنند.

فرشیدی بیان کرد: وزیر آموزش و پرورش موضوع بانشاط سازی مدارس را مطرح می کند و می گویند در چارچوب اسناد بالادستی، مدرسه با نشاط قابل اجرا نیست و برای رسیدن به این هدف باید در پوشش دانش آموزان و معلمان تغییراتی ایجاد شود یعنی به دنبال ایجاد بی حجابی هستند.

وی بیان کرد: تجلیل از بنیانگذاران آموزش و پرورش فراماسونری از دیگر رویکردهاست. آموزش و پرورش کشور از بدو تاسیس یعنی از سال 1285 تا 1357 تعداد 74 وزیر داشته است که بیش از 74 درصد آنها تحصیلکرده های خارج بودند و در آنها چهره های مختلف مانند  ساواکی، حزب توده و فراماسونری دیده می شود که آنها به دنبال تعریف و تجلیل از این افراد هستند.

وزیر اسبق آموزش و پرورش گفت: گاهی در نشریات آموزش و پرورش مانند نشریات رشد یا کتاب درسی علوم و فنون ادبی پایه دوازدهم شاهد تجلیل  از این افراد هستیم. همچنین مخالفت با سند تحول بنیادین را مدنظر داشته و می گویند سند ایدئولوژیک و غیر قابل اجراست در حالی که وزیر آموزش و پرورش گفته سند تحول روی میز است اما نشریه نگاه مقاله تندی درباره سند تحول و اینکه قابل اجرا نیست از قول فردی منتشر کرده است.

منبع: تسنیم

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

کاخ سفید دستاوردهای ترامپ را در بیانیه‌ای تشریح کرد

خروج از برجام و احیای تحریم‌های ضدایرانی

در کشور با کمبود وکیل روبرو هستیم

یحیی کمالی پور پیرامون کمبود وکیل در کشور گفت: ما در کشور با کمبود وکیل روبرو هستم و این تعداد از وکیل بنابر نیازهای جامعه نیست.

لابی برای ابقا رئیس صندوق بازنشستگی!

گزارش‌ها از نهایی شدن خداحافظی جمشید تقی زاده، از ریاست صندوق بازنشستگی کشوری حکایت دارد. آنطور که خبرنگار «نود اقتصادی» دریافته است، جمشید تقی‌زاده با همه مقاومت‌ها برای ماندن در این مسئولیت، مشمول قانون منع به کارگیری بازنشستگان شده و باید هرچه سریعتر صندلی ریاست بر این صندوق را ترک گوید.

تحلیلی بر وضعیت جامعه در ماجرای حمله سگ‌ها به یک کودک در لواسان

ما در وضعیتی بدونِ «کنشگریِ هدفمند» تنها مشغولِ «واکنش» به اتفاقاتیم! واکنش هایی که حتی زمینه سازِ شکل گیریِ عمل و جریاناتِ عملی نیز نشده و یا اگر می شوند محدود و معدود است. این میزان از «واکنش» در شرایطِ بی عملی، زمینه سازِ شکل گیریِ «توهمِ عملِ موثر» است

مهم‌ترین مطالب سرویس

نایب رییس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس:
در کشور با کمبود وکیل روبرو هستیم
همه چیز درباره‌ ساخت و ساز فاطمه حسینی، داماد شمخانی و داماد صفدرحسینی
دوربین مخفی در لواسان، بهشت آقازاده‌ها
نسیم آنلاین بررسی می‌کند
نان کانون وکلا در روغن آزمون وکالت
وقتی «عصرِ کلمه» کارکرد «کلمه» را می‌بلعد (۱)
استرسِ «فانِ» ما ایرانی‌ها
فارس گزارش می دهد
در جست و جوی مقصر بوی تهران!
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس مطرح کرد:
مانع ریخت و پاش های طرح تحول سلامت در بودجه می‌شویم
ایرنا گزارش می دهد
آبلیموهای تقلبی در بازار
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین