گمانه زنی‌ها درباره همکاری رژیم صهیونیستی و عربستان در ماجرای ناپدید شدن خاشقجی

عنوان

پرواز یکی از هواپیما‌های شرکت کننده در عملیات ربایش خاشقجی از فرودگاه مصر، گمانه‌زنی‌ها درباره مشارکت سازمان‌های جاسوسی بیگانه از جمله رژیم صهیونیستی را در این عملیات افزایش داده است.

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان، یکی از هواپیما هایی که در انتقال عوامل شرکت کننده در عملیات ربایش جمال خاشقجی، روزنامه نگار منتقد سعودی نقش داشته، از فرودگاه مصر به پرواز درآمده و در فرودگاه استانبول به زمین نشسته است که همین امر گمانه زنی ها درباره مشارکت سازمان های جاسوسی بیگانه از جمله رژیم صهیونیستی را در این عملیات افزایش داده است.

گونتای شیمشک، نویسنده پایگاه اینترنتی خبر ترک نوشت: دو فروند هواپیمای سعودی در دوم اکتبر در فرودگاه آتاتوروک استانبول به زمین نشستند. یکی از هواپیما ها که به جز خلبان و کمک خلبان سرنشین دیگری نداشته است از مصر به پرواز درآمد و در فرودگاه استانبول فرود آمد و دیگری با ۹ نفر سرنشین که همگی از نیرو های اطلاعاتی عربستان سعودی بودند، در فرودگاه استانبول به زمین نشست. هواپیما ها متعلق به شرکت هواپیمایی سعودی (SPA) هستند.  

او افزود: هواپیمایی که از مصر پرواز کرده بود ساعت ۱۸:۳۰ دقیقه به وقت ترکیه با شش نفر سرنشین بازگشت. هواپیمای دیگر در ساعت ۲۲ به وقت ترکیه با ۹ نفر سرنشین به ریاض بازگشت. بدین ترتیب در روز ناپدید شدن خاشقجی، ۱۵ نفر از نیرو های اطلاعاتی سعودی از ترکیه خارج شده اند. امنیت فرودگاه چمدان های آن ها را به صورت معمولی کنترل کرده است و با مورد مشکوکی روبرو نشده است.

سازمان اطلاعاتی ترکیه، میت همه افراد اطلاعاتی سعودی که وارد این کشور شده و از آن خارج شدند را شناسائی کرده است. کانال تلویزیونی خبر ترک تصاویر ورود و خروج این افراد را امروز پخش کرد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

مدیر سابق اتحادیه صادرکنندگان نفت، گاز و پتروشیمی در گفتگو با نسیم آنلاین

تعلل وزارت نفت دلیل توقف عرضه نفت در بورس

بوطیقای جمع و جور فیلم سازی اصغر فرهادی: انتخاب و گناهان کوچک دیگر

فیلمساز ما در همه می دانند در نقش یک کارگردان بین المللی با تفکر و شیوه منحصر به فرد  فیلسازی اش ظاهر شده است و فیلمی را ساخته است که ابدا ربطی به سینمای ملی ایران ندارد؛ کما اینکه خود فرهادی نیز ضمن نگه داری عناصری که جزء لاینفک سینمایش به حساب می آیند سعی در آدابته کردن سینمایش با سبک اسپانیایی ها کرده است

قانون شدن لایحه حفاظت از خاک زمینه‌ساز فساد است

قاضی پور با اشاره به اشکالات اساسی لایحه حفاظت از خاک گفت: در این لایحه وظایف دستگاه‌های مرتبط به‌درستی مشخص نشده است و قانون شدن آن زمینه‌ساز فساد و افزایش پرونده‌های قضائی است. چرا سازمان حفاظت محیط‌زیست باید بدون حکم قضائی واحدهای تولیدی را پلمپ کند، مگر در قانون مراحل رسیدگی مشخص نشده است؟!

امیرحسین فردی؛ آینده‌ساز استراتژیست

نیاز امروز ما به تصویر روشن از اینده برای نسل‌های جدید است.

مهم‌ترین مطالب سرویس

مرگ انسانیت
می‌بینی ماریه؟
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین