گمانه زنی‌ها درباره همکاری رژیم صهیونیستی و عربستان در ماجرای ناپدید شدن خاشقجی

عنوان

پرواز یکی از هواپیما‌های شرکت کننده در عملیات ربایش خاشقجی از فرودگاه مصر، گمانه‌زنی‌ها درباره مشارکت سازمان‌های جاسوسی بیگانه از جمله رژیم صهیونیستی را در این عملیات افزایش داده است.

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان، یکی از هواپیما هایی که در انتقال عوامل شرکت کننده در عملیات ربایش جمال خاشقجی، روزنامه نگار منتقد سعودی نقش داشته، از فرودگاه مصر به پرواز درآمده و در فرودگاه استانبول به زمین نشسته است که همین امر گمانه زنی ها درباره مشارکت سازمان های جاسوسی بیگانه از جمله رژیم صهیونیستی را در این عملیات افزایش داده است.

گونتای شیمشک، نویسنده پایگاه اینترنتی خبر ترک نوشت: دو فروند هواپیمای سعودی در دوم اکتبر در فرودگاه آتاتوروک استانبول به زمین نشستند. یکی از هواپیما ها که به جز خلبان و کمک خلبان سرنشین دیگری نداشته است از مصر به پرواز درآمد و در فرودگاه استانبول فرود آمد و دیگری با ۹ نفر سرنشین که همگی از نیرو های اطلاعاتی عربستان سعودی بودند، در فرودگاه استانبول به زمین نشست. هواپیما ها متعلق به شرکت هواپیمایی سعودی (SPA) هستند.  

او افزود: هواپیمایی که از مصر پرواز کرده بود ساعت ۱۸:۳۰ دقیقه به وقت ترکیه با شش نفر سرنشین بازگشت. هواپیمای دیگر در ساعت ۲۲ به وقت ترکیه با ۹ نفر سرنشین به ریاض بازگشت. بدین ترتیب در روز ناپدید شدن خاشقجی، ۱۵ نفر از نیرو های اطلاعاتی سعودی از ترکیه خارج شده اند. امنیت فرودگاه چمدان های آن ها را به صورت معمولی کنترل کرده است و با مورد مشکوکی روبرو نشده است.

سازمان اطلاعاتی ترکیه، میت همه افراد اطلاعاتی سعودی که وارد این کشور شده و از آن خارج شدند را شناسائی کرده است. کانال تلویزیونی خبر ترک تصاویر ورود و خروج این افراد را امروز پخش کرد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

مذاکرات بی‌نتیجه با اروپا؛

برجام اروپایی در آستانه سرنوشت برجام آمریکایی؟

ناگفته‌هایی از دستمزدهای چند ده میلیونی در وزارت نفت

چرا مدیرعامل شرکت ملی نفت با وجود بازنشستگی باید از دو محل حقوق دریافت کند و ماهانه حداقل 34 میلیون تومان حقوق بگیرد.

جز در موارد نظامی، امنیتی هیچ رازی را پنهان نکنید

رهبری معظم انقلاب تاکید کردند: مسئولان جز در موارد نظامی، امنیتی و اموری که با دشمن مقابله داریم، باید شفاف باشند و هیچ رازی را از مردم پنهان نکنند.

قتل فجیع خاشقجی، ماهیت تروریست پرور سعودی را آشکارتر کرد

رئیس قوه قضاییه با تاکید بر عزم همه قوا برای حل مشکلات معیشتی مردم و ابراز اطمینان نسبت به تامین کالاهای اساسی از سوی دولت، به برخی احکام صادره از سوی دستگاه قضایی برای مفسدان اقتصادی اشاره کرد و گفت: انسان بلحاظ عاطفی از حبس و اعدام اشخاص و خصوصاً وضعیت خانواده های آنها غصه دار می شود اما در عین حال با کسانی که طمعشان زندگی میلیون ها انسان را متلاطم می کند و به دشمن در ضربه زدن به کشور کمک می کند نمی توان برخورد عاطفی کرد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

عواقب مرگ جمال خاشقچی دامنگیر ولیعهد شد
هیأت علمای عربستان خواستار برکناری بن سلمان شد
آب پاکی دبیر اجرایی FATF روی دست حامیان دولت
هیچ تضمینی برای خروج ایران از فهرست سیاه وجود ندارد
سید حسن نصرالله در نکوداشت مادر شهید عماد
برخی سران عرب به ترامپ جزیه می‌دهند
نماینده سازمان ملل متحد در یمن
قحطی جان ۱۳ میلیون یمنی را تهدید می‌کند
به امید حضور دوباره در سنگر مبارزه برای مجاهدی از جنس مقاومت و تفکر
رمضان عبدالله شلح؛ از قاهره تا فلوریدا: مقاومت توام با وحدت
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین