بازی‌های پاراآسیایی جاکارتا ۲۰۱۸.

واکنش سایت کمیته بین المللی پارالمپیک به نتایج سیامند رحمان

عنوان

سایت کمیته بین المللی پارالمپیک ((IPC به قهرمانی مجدد قویترین پارالمپین جهان در مسابقات پارالمپیک آسیایی واکنش نشان داد.

سایت کمیته بین المللی پارالمپیک (IPC ) در واکنش به قهرمانی سیامند رحمان وزنه بردار ارزشمند دسته بعلاوه ۱۰۷ کیلوگرم کشورمان در بازی های پارالمپیک آسیایی ۲۰۱۸ اندونزی نوشت، رحمان از عنوان قهرمانی خود در بازی پارا آسیایی دفاع کرد، اما برای ثبت رکورد جهانی ددر دسته مثبت ۱۰۷ کیلوگرم مردان اقدام نکرد.

در گزارش این سایت جهانی آمده است: سیامند رحمان در راه کسب مدال طلای وزنه برداری وزن بعلاوه ۱۰۷ کیلوگرم مردان در بازی های پارا آسیایی ۲۰۱۸ اندونزی، طرفداران خود را مسرور کرد، اما این ورزشکار ایرانی هیچ تلاشی برای شکستن رکورد جهانی ۳۱۰ کیلوگرمی خود نکرد.

رحمان، فوق ستاره وزنه برداری اوایل سال جاری وعده داده بود که بهترین رکوردش را برای بازی های پاراآسیایی اندونزی ۲۰۱۸ و بازی های پارا المپیک ۲۰۲۰ توکیو ذخیره کرده است و رکورد جهانی خود را در جاکارتا خواهد شکست.

طرفداران رحمان روز جمعه (۱۲ اکتبر) شاهد این تلاش نبودند، زمانی که سیامند برای سومین تلاش خود وزنه ۲۹۵ کیلوگرم و رکورد بازی های پاراآسیای را انتخاب کرد، اما قویترین پاراالمپین جهان برنامه های خود برای توکیو موکول کرد.

رحمان گفت: "من خیلی خوشحالم که این سومین مدال طلای من در بازی های پارا آسیایی است و من برای بار دوم (پس از اینچون ۲۰۱۴) رکورد بازی های پارا آسیایی را شکستم. "

" می خواستم رکورد جهانی را تغییر داده و بشکنم، اما مربی من متوجه شد و به من گفت که رکوردشکنی در این رقابت ها لزومی ندارد، زیرا این مسابقه در آسیا است، بنابراین در رنکنیگ جهانی نیست.

قویترین پارالمپین جهان افزود:"هدف و برنامه من برای توکیو ۲۰۲۰ است و برنامه ریزی و برنامه خاصی برای شکستن رکورد تاریخی در توکیو دارم. "

با این حال، قهرمان مسابقات پارالمپیک ۲۰۱۶ ریو می گوید که اگر مربیان در جاکارتا چراغ سبز نشان می دادند، رکوردشکنی می کرد.

"اکنون آماده تر از ریو (زمانی که رکورد جهانی را شکست) بودم؛ زیرا من به راحتی می توانستم رکورد جهانی را بشکنم، اما به مربی ام احترام می گذارم و مربی به من گفت که شاید تحت این فشار، آسیب ببینم. "

هنگامی که با اصرار از او پرسیده شد که چه وزنه ای را می تواند بلند کند، این وزنه بردار ۳۰ ساله با لبخند گفت: "این راز است".

مدال نقره دسته بعلاوه ۱۰۷ کیلوگرم نیز به منصور پورمیرزائی از ایران رسید. او ۲۴۸ کیلوگرم را برداشت و وزنه بردار عراقی ۲۴۰ کیلوگرم را برداشت و برنز گرفت.


بيشتر بخوانيد: غریب شی: حیف شد نتوانستم وزنه 245 کیلوگرمی را بزنم

صلحی پور: هدفم کسب مدال طلا بود و بعد رکوردشکنی در بازی های پاراآسیایی

مرادی: در مسابقات پاراآسیایی مدال نقره نصیبم شد


منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

نگاهی به گزارش «صد سال پیش در ایران چه خبر بود» بی‌بی‌سی

چرا بی‌بی‌سی به پرونده قحطی بزرگ و نسل کشی ایرانیان پرداخت؟

قراردادهای فاینانس‌ سرکاری دولت روحانی

وزیر اقتصاد سوم دولت تدبیر و امید بعد از جلسه با هیات برزیلی اعلام کرد که برزیل یک خط اعتباری 1.5 میلیارد دلاری برای ایران در نظر گرفته است. این خبر خوبی است. ولی سابقه این اخبار در وزارت اقتصاد نشان می‌دهد که باید در مورد این خبر با احتیاط عمل کرد. چرا؟

ده‌ونک؛ ماجرای قانون و انصاف!

این جمله‌ی «خب دانشگاه سند داره دیگه؛ میتونه تخلیه و تخریب کنه!» رو این روزا از زبون خیلی‌ها شنیدم. چجوری انقدر راحت میتونیم این جمله رو بگیم؟ داریم درمورد یه سری سازه و آوار صحبت نمی‌کنیم، داریم درمورد یه سری زندگی صحبت میکنیم!

قطعاً مشکلات اقتصادی با استفاده درست از ظرفیت‌های کشور حل خواهد شد

رهبر انقلاب اعتمادبه‌نفس ورزشکارانِ جانباز و معلول به‌ویژه بانوان ورزشکار را در دفاع از ارزش‌های دینی و ملی خود، اقدامی بسیار برجسته و ستودنی خواندند و گفتند: پرچم‌داری کاروان ورزشی ایران به وسیله‌ی یک بانوی دارای حجاب چادر و یا اقامه‌ی نماز جماعت و حضور در نماز جمعه، به معنای ایستادن یک‌تنه در مقابل تهاجم بی‌بندوباری و ولنگاری روزافزون دنیا و کم نیاوردن در مقابل این هجوم است.

مهم‌ترین مطالب سرویس

با تاکید بر احراز اشتباهات طاهری و معاونانش
عضو هیات مدیره پرسپولیس: مدیران سابق باید عذرخواهی کنند
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین