گروه ویژه اقدام مالی فردا گردهم می‌آیند

ایران دستور کار اجلاس FATF

عنوان

اعضای گروه ویژه اقدام مالی از روز یکشنبه با یک فهرست کار گردهم می‌آیند که از جمله موارد این فهرست ارزیابی میزان پیشرفت ایران در تحقق برنامه اجرایی توافق شده بین دو طرف است.

اعضای گروه ویژه اقدام مالی از روز یکشنبه با یک فهرست کار گردهم می آیند. از جمله موارد این فهرست ارزیابی میزان پیشرفت ایران در تحقق برنامه اجرایی توافق شده بین دو طرف است.

هشتصد مقام نمایندگی از 204 حوزه قضایی، صندوق بین المللی پول ، سازمان ملل ، بانک جهانی و... برای هفته FATF به پاریس می آیند تا در سازمان توسعه و همکاری های اقتصادی گرد هم آیند.

وب سایت گروه FATF اعلام کرد که طی این 6 روز، اعضا درباره مسائل مهم از جمله حفاظت از درستی سیستم مالی و ایمنی و امنیت جهانی بحث می کنند.

هدف این گروه اجرای موثر اقدامات قانونی و عملیاتی در موارد مرتبط با مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم و سایر تهدیداتی است که اعتماد به نظام مالی بین المللی را از بین میبرد.

FATF از سال 2008 ایران را در لیست پر ریسک ترین کشورهای جهان برای سرمایه گذاری قرار داده و طی بیانیه های متعدد کشورهای عضو را به قطع رابطه پولی و بانکی با ایران فراخوانده است.

این گروه مالی وعده داده در صورت اجرای برنامه اقدام از سوی ایران، این کشور را از فهرست کشورهای پرریسک خارج خواهد کرد.

منبع: تسنیم

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!

عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد

آیا ایران بدون نفت شدنی است؟

متوقف شدن کامل صادرات و فروش نفت ایران امکان پذیر نیست و این مسئله حداقل یک برنامه بلند مدت میخواهد که البته امروز خوشبختانه به دلیل فقدان اجماع جهانی بر ضد ایران، در شرایط کنونی امکانپذیر نیست. اکنون 35 درصد اقتصاد ایران طبق لایحه بودجه 98 نفتی است،‌ این عدد باید امروز بسیار کمتر بود اما به برکت خوش بینی به برجام، امروز 35 درصد اقتصاد ما به نفت و درآمدهای نفتی وابسته است.

امید تروریست‌ها به آمریکا برای عملیات نظامی علیه محور مقاومت

رسانه‌ها و فرماندهان گروه‌های تروریستی در سوریه طی هفته جاری ابراز امیدواری کرده‌اند تا با فرماندهی مستقیم آمریکا، وارد عملیات علیه محور مقاومت و جمهوری اسلامی ایران در سوریه شوند.

احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است

یوسفیان ملا درخصوص طرح تفکیک وزارت صمت گفت: تشکیل با عجله وزارت بازرگانی، بازتاب‌های بدی در وضعیت اقتصادی کشور خواهد داشت. دولت به جای تشکیل وزارت بازرگانی، قانون تمرکز را به درستی اجرا کند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

آینده اقتصاد دیجتال به کدام سمت و سو می‌رود
استارتاپ‌ها دلشان به حال فقرا نمی‌سوزد!
احسان سلطانی پژوهشگر اقتصادی:
نرخ رشد اقتصادی ۹۷ منفی۵ بود
احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
تاملی در کاندیداهای انتخابات اتاق بازرگانی
اتاق بازرگانی یا اتاق واردات؟+ نمودار ‌