رئیس سابق سازمان سیا اعلام کرد:

حادثه خاشقجی بدون اطلاع ولیعهد عربستان صورت نگرفته است

عنوان

مدیر کل سابق سازمان سیا در گفتگو با ان بی سی، رفتار عربستان در انکار دخالت در ماجرای خاشقجی را ریاکارانه عنوان کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه خبری هیل، «جان برنان» مدیر کل سابق سیا در گفتگو با خبرنگار «ان بی سی» در ارتباط با مسئله خاشقجی گفته است اگر این نویسنده سعودی در هتل و یا در اقامتگاه شخصی خود ناپدید شده بود، ادعاهای مقامات عربستان قابل پذیرش بود، اما وقتی تصاویری ویدئویی از حضور جمال خاشقجی در کنسولگری عربستان وجود دارد، انکار مقامات ریاض در ارتباط با بی خبری از ناپدیدشدن خاشقجی، ادعاهای پوچ و واهی است.

مدیر کل سابق سیا همچنین این را نیز اضافه کرد که بعید است این حادثه بدون اطلاع مقامات و تصمیم گیرندگان سعودی از جمله ولیعهد این کشور محمد بن سلمان، اتفاق افتاده باشد.

در عین حال برنان اعلام کرد که نتیجه احتمالی تحقیقات پیرامون خاشقجی می‌تواند مسئولیت برای پادشاه عربستان، ملک سلمان به همراه داشته باشد، هرچند ممکن است که او مدعی شود که چندان آگاهی و دخالت زیادی در امور جاری ندارد.

جمال خاشقجی، روزنامه نگار منتقد سعودی هفته گذشته پس از مراجعه به سفارت عربستان در استانبول ناپدید شد و پلیس ترکیه از احتمال قتل وی در ساختمان کنسولگری خبر داده است.

منبع: مهر

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

گزارشی درباره وضعیت برنامه‌های ‌سینمایی تلویزیون برای سی‌وهفتمین جشنواره فیلم فجر

تولیداتی که توجیه دارد، اما منطق نه!

لزوم تخصیص ردیف مستقل برای خرید تضمینی گندم در بودجه

نیکزادی پناه عضو کمیسیون کشاورزی مجلس، در خصوص اعتبارات مالی خرید تضمینی گندم در لایحه بودجه سال 98، گفت: دولت برای خرید تضمینی گندم موظف به اختصاص ردیف بودجه مستقل است. سال گذشته ردیف بودجه مستقلی برای خرید تضمینی گندم در نظر گرفته نشد و این موضوع مشکلاتی به وجود آورد. 

مانور بی‌بی‌سی فارسی برای جلوگیری از عرضه نفت در بورس

با توجه به اطلاعیه بورس انرژی به نظر میرسد که تمامی ضوابط لازم برای تضمین بازگشت بهای نفت فروخته شده در بورس در نظر گرفته شده است. بدین ترتیب با عرضه نفت در بورس و استفاده از توانمندی بخش خصوصی در صادرات نفت، میتوان بخشی از کاهش درآمدهای نفتی را بدون هیچ گونه ریسکی جبران کرد.

۵ نکته درباره معایب استانی‌ شدن انتخابات

مشارکت مردم در تعیین سرنوشت خود به وسیله انتخابات و افزایش استقلال و اعتماد به نفس مردم از جمله دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی می باشد. مجلس شورای اسلامی یکی از نهادهایی است که مردم با رای به نماینده های معتمد خود در سرنوشت خود تاثیر گذار بوده اند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

درس‌های منبج برای کاخ سفید و انعطاف موقت ترامپ
سرنوشت دستور ترامپ برای خروج از سوریه چه خواهد بود؟
نجات نتانیاهو در گرو عادی سازی روابط اعراب و اسرائیل
چرا دولت نتانیاهو تصمیم به برگزاری انتخابات زود هنگام گرفت؟
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین