افزایش بی‌سابقه قیمت وسایل و تجهیزات کمک توانبخشی معلولان

عنوان

جمعی از سمن‌ها و تشکل‌های حوزه معلولیت طی نامه‌ای به نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه درخواست تخصیص اعتبارات ویژه سال ۹۷ سازمان بهزیستی و اجرای قانون حمایت از حقوق معلولان در سال ۹۸ را مطرح کردند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم جمعی از سمن ها و تشکل های حوزه معلولیت طی نامه ای به نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه درخواست تخصیص اعتبارات ویژه سال 97 سازمان بهزیستی و اجرای قانون حمایت از حقوق معلولان در سال 98 را مطرح کردند.

در این نامه آمده است:

به نام خدا

جناب آقای دکتر نوبخت

ریاست سازمان برنامه و بودجه

با اهداء سلام و احترام، همان طور که استحضار دارید به دلیل افزایش نرخ ارز و ناملایمات اقتصادی اخیر و افزایش سرسام آور قیمت اجناس، تاثیر منفی فراوانی بر روی زندگی افراد طبقات پایین جامعه گذاشته که افراد دارای معلولیت از این مقوله مستثنی نیستند، به خصوص با افزایش بی سابقه قیمت وسایل و تجهیزات کمک توانبخشی و لوازم مصرفی بهداشتی که از ضروریات افراد دارای معلولیت و به ویژه افراد ضایعه نخاعی که از مهمترین ضروریات زندگی آنان را بشمار می آیند.

سازمان بهزیستی که متولی تامین این اقلام است به شدت با کمبود اعتبار مواجه شده و توزیع اعتبارات موجود در بین مددجویان سهم هر یک از آنان را به شدت کاهش داده و به کمتر از یک سوم رقم سهم قبلی تقلیل پیدا کرده است در حالی که در چنین شرایطی می بایست سهم قبلی حداقل به دوبرابر افزایش می یافت.

سمن ها و تشکل های حوزه معلولان استدعا دارند نسبت به موارد زیر دستور اقدام عاجل صادر فرمائید که بسیار حیاتی است:

1. تخصیص کامل اعتبارات سازمان بهزیستی کشور از بودجه 1397

2. تخصیص اعتبار ویژه در سال 1397 برای پوشش هزینه ها و مصارف حیاتی سازمان در باب مایحتاج ذکر شده معلولان

3. عنایت ویژه در خصوص پیش بینی کل اعتبارات لازم برای اجرای قانون حمایت از حقوق معلولان توسط دستگاه های مسئول در سال 1398 با توجه به نیازمندیهای پیش بینی شده در قانون با لحاظ نرخ تورم.

پیشاپیش از حسن نظر و دستور مساعد حضرت عالی سپاسگزار است (کمپین پیگیری حقوق افراد دارای معلولیت-جامعه معلولین ایران-انجمن معلولان ضایعه نخاعی استان تهران-مرکز حمایت از معلولین ضایعات نخاعی ایران-موسسه توان گستران برنا-کلینیک مددکاری اجتماعی ایمان-موسسه رفاه نابینایان سقز-موسسه نابینایان بصیر استان آذربایجان شرقی-کانون سازمانهای مردم نهاد معلولان استان لرستان-کانون معلولین توانا-موسسه محام-موسسه میتا-کانون سازمانهای مردم نهاد معلولان استان لرستان-موسسه پیام آوران ساحل امید-انجمن مهرمعلولین چرام).

منبع: تسنیم

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

نگاهی به گزارش «صد سال پیش در ایران چه خبر بود» بی‌بی‌سی

چرا بی‌بی‌سی به پرونده قحطی بزرگ و نسل کشی ایرانیان پرداخت؟

قراردادهای فاینانس‌ سرکاری دولت روحانی

وزیر اقتصاد سوم دولت تدبیر و امید بعد از جلسه با هیات برزیلی اعلام کرد که برزیل یک خط اعتباری 1.5 میلیارد دلاری برای ایران در نظر گرفته است. این خبر خوبی است. ولی سابقه این اخبار در وزارت اقتصاد نشان می‌دهد که باید در مورد این خبر با احتیاط عمل کرد. چرا؟

ده‌ونک؛ ماجرای قانون و انصاف!

این جمله‌ی «خب دانشگاه سند داره دیگه؛ میتونه تخلیه و تخریب کنه!» رو این روزا از زبون خیلی‌ها شنیدم. چجوری انقدر راحت میتونیم این جمله رو بگیم؟ داریم درمورد یه سری سازه و آوار صحبت نمی‌کنیم، داریم درمورد یه سری زندگی صحبت میکنیم!

قطعاً مشکلات اقتصادی با استفاده درست از ظرفیت‌های کشور حل خواهد شد

رهبر انقلاب اعتمادبه‌نفس ورزشکارانِ جانباز و معلول به‌ویژه بانوان ورزشکار را در دفاع از ارزش‌های دینی و ملی خود، اقدامی بسیار برجسته و ستودنی خواندند و گفتند: پرچم‌داری کاروان ورزشی ایران به وسیله‌ی یک بانوی دارای حجاب چادر و یا اقامه‌ی نماز جماعت و حضور در نماز جمعه، به معنای ایستادن یک‌تنه در مقابل تهاجم بی‌بندوباری و ولنگاری روزافزون دنیا و کم نیاوردن در مقابل این هجوم است.

مهم‌ترین مطالب سرویس

عدالتخواهی در بین جوان‌ها زنده‌ست
ده‌ونک؛ ماجرای قانون و انصاف!
مدیرکل تامین اجتماعی غرب تهران مطرح کرد؛
پرداخت کمک هزینه ازدواج بدون محدودیت زمانی
رییس روابط عمومی انجمن داروسازان ایران خبر داد
حکم دیوان عدالت برای ضرورت اصلاح قراردادهای بیمه‌ها با داروخانه‌ها
مدیرکل حفاظت و حمایت از منابع طبیعی سازمان جنگل‌ها:
خشکسالی از یک طرف، آفات هم به جان جنگل‌های ایران افتاده است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین