مسعود سلیمانی: به دنبال میزبانی مسابقات جهانی هستیم/ اسکواش از سال ۲۰۲۴ وارد المپیک می‌شود

عنوان

مسعود سلیمانی، رئیس فدراسیون اسکواش گفت: اسکواش از سال ۲۰۲۴ وارد المپیک خواهد شد و باید از الان سیاست تکلیفی ما در هیئت‌ها و مناطق روی بحث استعدادیابی باشد.

مسعود سلیمانی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، در خصوص برنامه هایش در سومین دوره ریاست فدراسیون اسکواش اظهار داشت: در مجمع 4 سال قبل چند تعهد در قالب برنامه به اعضای مجمع ارائه شد که تمام 40 مورد انجام شد. در این دوره 30 برنامه ولی کیفی تر به اعضا ارائه شد تا با همکاری خودشان و اهالی اسکواش عملیاتی شود. در کل برنامه ها احداث  کمپ تیم های ملی و استعدادیابی در مجموعه انقلاب در راس آن قرار دارد.

رئیس فدراسیون اسکواش افزود: شاید دیگر میزبان مسابقات قهرمانی آسیا نباشیم چون از این سطح میزبانی عبور کردیم و به عنوان مدعی  اصلی در آسیا مطرح هستیم و بلافاصله بعد از مجمع انتخابات فدراسیون در خواست میزبانی قهرمانی جهان را به فدراسیون جهانی دادیم و در دو سال آینده این اتفاق رخ خواهد داد. یک کورت تمام شیشه ای نیاز داریم که تا آن زمان آماده خواهد شد. ما میزبانی مسابقات 2021 یا 2022 را در اجلاس جهانی مصر که چند روز آینده برگزار می شود، خواهیم گرفت.

 سلیمانی تاکید کرد: برای راکت بال و پدل هم کم نمی گذاریم و برنامه های خوبی در این بخش داریم همچنین تعامل با رسانه ملی را بیش از پیش دنبال می کنیم.

وی یادآور شد: اسکواش با وجود برون سپاری بخشی از وظایف، بزرگ شده است و 20 کمیته فعال داریم البته توسعه و ترویج در دل تمام فعالیت ها  نمود خواهد داشت.

سلیمانی به المپیکی شدن اسکواش اشاره کرد و گفت: اسکواش از سال 2024 وارد المپیک خواهد شد و باید از الان سیاست تکلیفی ما در هیئت ها و مناطق روی بحث استعدادیابی باشد به همین دلیل رویکرد جدید کادر تیم ملی و کمیته استعدادیابی فدراسیون این است که به صورت خرد جمعی و هدایت کننده در صدر باشند و تیم های ملی نونهالان تا بزرگسالان تشکیل و مربیانی از کل کشور در کنار آنها باشند. تاکنون 18 مربی از سراسر کشور شناسایی شدند این مربیان در اردوها ابلاغ می گیرند و در صورت تائید هر سه ماه یکبار ارتقا و در صورت اثبات توانایی به عنوان مربیان تیم های ملی ابلاغ می گیرند.

وی درخصوص تغییر در همکاران و اعضای فدراسیون در دور جدید خاطرنشان کرد: همکاران اصلی را اعلام و نشست هایی را با کمیته ها برگزار کردیم. در حال به روز کردن ابلاغ مربیان و سرمربیان تیم های ملی هستم. تغییرات در فدراسیون داریم ولی این تغییرات بیشتر جابه جایی است نه بیرون شدن افراد از قطار اسکواش. اعضای جدیدی هم به هیئت رئیسه اضافه می شود.کمیته اقتصادی هم از آبان ماه به ریاست بابک مصطفایی کار خود را آغاز می کند.

رئیس فدراسیون اسکواش در پایان گفت: درگذشت بهرام شفیع و همچنین عباسعلی توانا را به جامعه وررش و خانواده این عزیزان تسلیت می گویم.

منبع: تسنیم

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

آیا آبادانی کشور و پیشرفت‌های علمی و فناورانه، دستاورد انقلاب اسلامی است؟

در دفاع از انقلاب

سنگین‌ترین شکست تاریخ آمریکا را نصیب‌شان می‌کنیم

در مقابل ایران دست به تهاجم حداکثری زده اند اما اگر ما به بسیج حداکثری امکانات و توانایی‌های خود اقدام کنیم، به فضل الهی سنگین ترین شکست تاریخ آمریکا را نصیب این کشور خواهیم کرد.

روایتی درس آموز از دیپلماسی اعتماد به اروپا

اتحادیه اروپا در ادوار مختلف تلاش کرده جایی میان ایران و آمریکا قرار بگیرد، جایی که هم از رفاقت با ایالات متحده، همراهی با آن و فشار بر ایران سود ببرد و هم از این فشار استفاده کند و به نوعی باب دوستی با ایران را باز کرده و یکی از بزرگ‌ترین بازارهای اقتصادی غرب آسیا را در دست بگیرد و علاوه‌بر آن بتواند همزمان از قدرت نفوذ ایران برای حفظ ثبات در منطقه به سود خود و جلوگیری از آشوب‌هایی بهره‌برداری کند که می‌تواند منافع منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای اروپا را مخدوش کند.

فیلم: قاضی‌زاده هاشمی برای فرار از پاسخگویی استعفا کرد

اکبری گفت: قاضی زاده هاشمی به هر دلیلی که استعفا داده باشد فرار از پاسخگویی در مورد طرح تحول سلامت به حساب می‌آید.

مهم‌ترین مطالب سرویس

یک نکتهٔ زبانی دربارهٔ مصاحبهٔ کارلوس کی‌روش
سخنان جنجالی کیروش یا ترجمه جنجالی؟
جام ملت های آسیا ۲۰۱۹- امارات
عکس جالب از دو هوادار ایرانی در صفحه رسمی AFC
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین