رییس مجمع کارآفرینان در گفت وگو با ایرنا:

تجربه عملیاتی در شرایط بحرانی، اولویت انتخاب وزیران باشد

عنوان

تهران- ایرنا- رییس هیات مدیره مجمع کارآفرینان ایران گفت: عبور از تلاطم های فعلی اقتصاد در شرایط سخت تحریم ها، به وزیرانی نیاز دارد که از تجربه اجرایی و عملیاتی در شرایط سخت و بحرانی برخوردار باشند.

«محمدرضا دیانی» روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا درباره انتخاب وزیران جدید دولت دوازدهم که قرار است هفته آینده به مجلس معرفی شوند، افزود: وزیران انتخابی بویژه در حوزه های اقتصاد و صنعت باید علاوه بر تسلط به مسائل حوزه، در اجرا نیز دستی بر آتش داشته باشند.
رییس هیات مدیره انجمن صنفی تولیدکنندگان لوازم خانگی کشور تاکید کرد: انتظار می رود وزیرانی که برای وزارتخانه های اقتصاد، کار و احتمالا صنعت انتخاب می شوند، «برنامه عملیاتی و اجرایی» داشته باشند؛ البته به طور معمول وزیران پیشنهادی برنامه ای برای اداره وزارتخانه ها دارند اما اینکه برنامه ها با شرایط ساختاری خاص دولت و مجلس و شرایط روز کشور (که نمی توان آنها را یک شبه تغییر داد) همخوانی داشته باشد، موضوع مهمی است.
وی اظهار داشت: محدودیت های بودجه ای و تحریم ها و همچنین تامین نظر نمایندگان مجلس چالش هایی است که هر وزیر در شرایط سخت کنونی با آنها مواجه بوده و اگر نتواند راهکارهای عملیاتی ارائه کند و از تجربه لازم برخوردار نباشد، شاید آسیب هایی به کشور وارد شود که جبران آنها دهه ها طول بکشد.

** مشارکت با بخش خصوصی
دیانی در ادامه تاکید کرد: وزیران صنعت و اقتصاد باید بپذیرند که مدیریت کردن امور در این بخش ها جز با مشورت با بخش خصوصی امکانپذیر نیست و باید همواره آثار تصمیم هایی که می گیرند را در عرصه های اقتصادی و کف بازار در نظر بگیرند.
رییس هیات مدیره انجمن صنفی تولیدکنندگان لوازم خانگی کشور خاطرنشان کرد: در این شرایط، همکاری با بخش خصوصی و افرادی که با کف بازار در ارتباط بوده و درک بالایی از واقعیت های بازار دارند راهگشا خواهد بود.
وی گفت: امروز کار از مسائل سیاسی و چپ و راست گذشته است و وزیران باید بدانند شرایط حاکم به گونه ای است که باید افکار و سلیقه های مختلف را با بسیج عمومی گرد هم آورند.
دیانی تاکید کرد: وزیری که نتواند این بسیج عمومی را انجام دهد، امکان اصلاح شرایط کنونی تحمیل شده به کشور را نخواهد داشت.
به گزارش ایرنا و بر اساس اعلام بهروز نعمتی سخنگوی هیات رییسه مجلس شورای اسلامی دولت قرار است در هفته آینده وزیران پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی، امور اقتصادی و دارایی و صنعت و معدن و تجارت را به مجلس معرفی کند.
حسینعلی امیری معاون پارلمانی رییس جمهوری نیز هفته گذشته درباره زمان معرفی وزیران پیشنهادی دولت به مجلس و تعداد آنها گفت: آنچه تاکنون قطعی است، معرفی وزیر 2 وزارتخانه ای است که با سرپرست اداره می شوند و احتمال دارد آقای رییس جمهوری برای 2 وزارتخانه دیگر هم تصمیم های جدید اتخاذ کنند.
اقتصام*3065**2025

منبع: ایرنا

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

بازارهای مولد فلج شده است

مالیات بر عایدی سرمایه؛ کلید قفل رکود مسکن

تورم به ۵۰ درصد خواهد رسید

فاطمی گفت: هنوز به تورم 49 درصدی سال 74 نرسیدیم، اما شاید تا پایان امسال برسیم!

تولیداتی که توجیه دارد، اما منطق نه!

حالا دیگر بعد از تجربه چند سال تولید برنامه‌های سینمایی در ایام برگزاری جشنواره فیلم فجر در رسانه ملی، تقریبا می‌توان این برنامه‌ها را به تعبیر قدیمی‌ها «سرجهازی» تلویزیون در ایام برگزاری جشنواره فجر دانست! برنامه‌هایی که هر ساله تب و تاب ساخت آن‌ها از یک ماه قبل از آغاز جشنواره فیلم فجر به اوج خود می‌رسد و همه شبکه‌های رسانه ملی به فکر راه انداختن برنامه‌ای تخصصی در حوزه سینما و برای پوشش اخبار جشنواره فیلم فجر می‌افتند.

مانور بی‌بی‌سی فارسی برای جلوگیری از عرضه نفت در بورس

با توجه به اطلاعیه بورس انرژی به نظر میرسد که تمامی ضوابط لازم برای تضمین بازگشت بهای نفت فروخته شده در بورس در نظر گرفته شده است. بدین ترتیب با عرضه نفت در بورس و استفاده از توانمندی بخش خصوصی در صادرات نفت، میتوان بخشی از کاهش درآمدهای نفتی را بدون هیچ گونه ریسکی جبران کرد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

معاون موسسه نیاوران
تورم به ۵۰ درصد خواهد رسید
ضرورت تداوم عرضه نفت در بورس برای بی‌اثرکردن تحریم‌های آمریکا
مانور بی‌بی‌سی فارسی برای جلوگیری از عرضه نفت در بورس
نایب رئیس کنفدراسیون صادرات ایران
تحریم دلیل کاهش صادرات نیست
گوشت برزیلی در دست دلالان
گوشت قرمز به ۹۵هزارتومان می‌رسد
علی کاردر، مدیرعامل سابق شرکت ملی نفت:
شرکت نفت زیان‌ده است
از ژن خوب تا چند شغله‌ها
۴۱ مشاور برای ۴ وزیر +جدول
روایت وزیر اسبق اقتصادی از نقش شیخ‌نشین‌ها در بازار ایران
فیلم: چگونه امارات در بازار ارز ایران خرابکاری می‌کند؟
کارشناس نفت و گاز در گفتگو با نسیم‌آنلاین:
فروش ریالی نفت در بورس مشکلی برای منابع ارزی کشور ایجاد نمی‌کند
چرا بودجه شرکتهای دولتی در مجلس بررسی نمی‌شود؟!
۶۰درصد بودجه برای ۴ شرکت دولتی!
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین