رییس مجمع کارآفرینان در گفت وگو با ایرنا:

تجربه عملیاتی در شرایط بحرانی، اولویت انتخاب وزیران باشد

عنوان

تهران- ایرنا- رییس هیات مدیره مجمع کارآفرینان ایران گفت: عبور از تلاطم های فعلی اقتصاد در شرایط سخت تحریم ها، به وزیرانی نیاز دارد که از تجربه اجرایی و عملیاتی در شرایط سخت و بحرانی برخوردار باشند.

«محمدرضا دیانی» روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا درباره انتخاب وزیران جدید دولت دوازدهم که قرار است هفته آینده به مجلس معرفی شوند، افزود: وزیران انتخابی بویژه در حوزه های اقتصاد و صنعت باید علاوه بر تسلط به مسائل حوزه، در اجرا نیز دستی بر آتش داشته باشند.
رییس هیات مدیره انجمن صنفی تولیدکنندگان لوازم خانگی کشور تاکید کرد: انتظار می رود وزیرانی که برای وزارتخانه های اقتصاد، کار و احتمالا صنعت انتخاب می شوند، «برنامه عملیاتی و اجرایی» داشته باشند؛ البته به طور معمول وزیران پیشنهادی برنامه ای برای اداره وزارتخانه ها دارند اما اینکه برنامه ها با شرایط ساختاری خاص دولت و مجلس و شرایط روز کشور (که نمی توان آنها را یک شبه تغییر داد) همخوانی داشته باشد، موضوع مهمی است.
وی اظهار داشت: محدودیت های بودجه ای و تحریم ها و همچنین تامین نظر نمایندگان مجلس چالش هایی است که هر وزیر در شرایط سخت کنونی با آنها مواجه بوده و اگر نتواند راهکارهای عملیاتی ارائه کند و از تجربه لازم برخوردار نباشد، شاید آسیب هایی به کشور وارد شود که جبران آنها دهه ها طول بکشد.

** مشارکت با بخش خصوصی
دیانی در ادامه تاکید کرد: وزیران صنعت و اقتصاد باید بپذیرند که مدیریت کردن امور در این بخش ها جز با مشورت با بخش خصوصی امکانپذیر نیست و باید همواره آثار تصمیم هایی که می گیرند را در عرصه های اقتصادی و کف بازار در نظر بگیرند.
رییس هیات مدیره انجمن صنفی تولیدکنندگان لوازم خانگی کشور خاطرنشان کرد: در این شرایط، همکاری با بخش خصوصی و افرادی که با کف بازار در ارتباط بوده و درک بالایی از واقعیت های بازار دارند راهگشا خواهد بود.
وی گفت: امروز کار از مسائل سیاسی و چپ و راست گذشته است و وزیران باید بدانند شرایط حاکم به گونه ای است که باید افکار و سلیقه های مختلف را با بسیج عمومی گرد هم آورند.
دیانی تاکید کرد: وزیری که نتواند این بسیج عمومی را انجام دهد، امکان اصلاح شرایط کنونی تحمیل شده به کشور را نخواهد داشت.
به گزارش ایرنا و بر اساس اعلام بهروز نعمتی سخنگوی هیات رییسه مجلس شورای اسلامی دولت قرار است در هفته آینده وزیران پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی، امور اقتصادی و دارایی و صنعت و معدن و تجارت را به مجلس معرفی کند.
حسینعلی امیری معاون پارلمانی رییس جمهوری نیز هفته گذشته درباره زمان معرفی وزیران پیشنهادی دولت به مجلس و تعداد آنها گفت: آنچه تاکنون قطعی است، معرفی وزیر 2 وزارتخانه ای است که با سرپرست اداره می شوند و احتمال دارد آقای رییس جمهوری برای 2 وزارتخانه دیگر هم تصمیم های جدید اتخاذ کنند.
اقتصام*3065**2025

منبع: ایرنا

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

رسمیت یافتن اشغال‌گری از سوی ترامپ؛

«جولان» انتخاباتی

دشمن را در جنگ اقتصادی شکست خواهیم داد

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی عصر امروز (پنج‌شنبه) در اولین روز سال نو در اجتماع پرشور انبوه زائران و مجاوران حرم رضوی، سال ۹۸ را «سال فرصتها» خواندند و تأکید کردندتحقق شعار امسال یعنی «رونق تولید» موجب ایجاد تحول در بخشهای مختلف، افزایش اشتغال، حل مشکلات معیشتی، اصلاح نظام بانکی، افزایش ارزش پول ملی و توازن بودجه ای خواهد شد

۴ بسته پیشنهادی به گروه‌های مردمی در جهت «رونق تولید»

رونق تولید ابعاد مختلفی دارد که در این سال‌ها زیاد از آن گفته‌شده است، مهم کاری است که از مجموعه‌های مردمی، دانشجویی، ائمه جمعه و جماعات و روحانیت و طلاب، فعالان جبهه فرهنگی انقلاب و... انتظار است؛ آن‌هم صرفاً تکرار توصیه رهبری در ضرورت رونق تولید، تبلیغ خرید کالای داخلی یا راه‌اندازی مرغداری و... در مناطق محروم نیست.

فیلم: ادعای کمک مالی به «غزه و لبنان» دروغ است

ادعا میکنند جمهوری اسلامی به "غزه و لبنان" کمک مالی می‌کند، دروغ است. این حرف سلطنت طلب‌هاست،‌ قطر به اینها کمک مالی می‌کند/ شبکه "من و تو" ذهنیت نئولیبرال را بین ایرانیان ترویج می‌کند

مهم‌ترین مطالب سرویس

احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
تاملی در کاندیداهای انتخابات اتاق بازرگانی
اتاق بازرگانی یا اتاق واردات؟+ نمودار ‌
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین