رییس مجمع کارآفرینان در گفت وگو با ایرنا:

تجربه عملیاتی در شرایط بحرانی، اولویت انتخاب وزیران باشد

عنوان

تهران- ایرنا- رییس هیات مدیره مجمع کارآفرینان ایران گفت: عبور از تلاطم های فعلی اقتصاد در شرایط سخت تحریم ها، به وزیرانی نیاز دارد که از تجربه اجرایی و عملیاتی در شرایط سخت و بحرانی برخوردار باشند.

«محمدرضا دیانی» روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا درباره انتخاب وزیران جدید دولت دوازدهم که قرار است هفته آینده به مجلس معرفی شوند، افزود: وزیران انتخابی بویژه در حوزه های اقتصاد و صنعت باید علاوه بر تسلط به مسائل حوزه، در اجرا نیز دستی بر آتش داشته باشند.
رییس هیات مدیره انجمن صنفی تولیدکنندگان لوازم خانگی کشور تاکید کرد: انتظار می رود وزیرانی که برای وزارتخانه های اقتصاد، کار و احتمالا صنعت انتخاب می شوند، «برنامه عملیاتی و اجرایی» داشته باشند؛ البته به طور معمول وزیران پیشنهادی برنامه ای برای اداره وزارتخانه ها دارند اما اینکه برنامه ها با شرایط ساختاری خاص دولت و مجلس و شرایط روز کشور (که نمی توان آنها را یک شبه تغییر داد) همخوانی داشته باشد، موضوع مهمی است.
وی اظهار داشت: محدودیت های بودجه ای و تحریم ها و همچنین تامین نظر نمایندگان مجلس چالش هایی است که هر وزیر در شرایط سخت کنونی با آنها مواجه بوده و اگر نتواند راهکارهای عملیاتی ارائه کند و از تجربه لازم برخوردار نباشد، شاید آسیب هایی به کشور وارد شود که جبران آنها دهه ها طول بکشد.

** مشارکت با بخش خصوصی
دیانی در ادامه تاکید کرد: وزیران صنعت و اقتصاد باید بپذیرند که مدیریت کردن امور در این بخش ها جز با مشورت با بخش خصوصی امکانپذیر نیست و باید همواره آثار تصمیم هایی که می گیرند را در عرصه های اقتصادی و کف بازار در نظر بگیرند.
رییس هیات مدیره انجمن صنفی تولیدکنندگان لوازم خانگی کشور خاطرنشان کرد: در این شرایط، همکاری با بخش خصوصی و افرادی که با کف بازار در ارتباط بوده و درک بالایی از واقعیت های بازار دارند راهگشا خواهد بود.
وی گفت: امروز کار از مسائل سیاسی و چپ و راست گذشته است و وزیران باید بدانند شرایط حاکم به گونه ای است که باید افکار و سلیقه های مختلف را با بسیج عمومی گرد هم آورند.
دیانی تاکید کرد: وزیری که نتواند این بسیج عمومی را انجام دهد، امکان اصلاح شرایط کنونی تحمیل شده به کشور را نخواهد داشت.
به گزارش ایرنا و بر اساس اعلام بهروز نعمتی سخنگوی هیات رییسه مجلس شورای اسلامی دولت قرار است در هفته آینده وزیران پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی، امور اقتصادی و دارایی و صنعت و معدن و تجارت را به مجلس معرفی کند.
حسینعلی امیری معاون پارلمانی رییس جمهوری نیز هفته گذشته درباره زمان معرفی وزیران پیشنهادی دولت به مجلس و تعداد آنها گفت: آنچه تاکنون قطعی است، معرفی وزیر 2 وزارتخانه ای است که با سرپرست اداره می شوند و احتمال دارد آقای رییس جمهوری برای 2 وزارتخانه دیگر هم تصمیم های جدید اتخاذ کنند.
اقتصام*3065**2025

منبع: ایرنا

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

حضرت آیت‌الله خامنه‌ایدر دیدار مدال‌آوران و قهرمانان بازی‌های پاراآسیایی

قطعاً مشکلات اقتصادی با استفاده درست از ظرفیت‌های کشور حل خواهد شد

عدم همکاری ارزی پتروشیمی‌ها؛ از انکار تا واقعیت 

بررسی تحولات چند ماه اخیر بازار ارز و عملکرد پتروشیمی‌ها در عرضه ارز حاصل از صادرات خود، نشان می‌دهد که این شرکت‌ها در دوران بحران ارزی، به‌جای کمک به دولت، جهت برطرف کردن بحران، بیشتر به دنبال بالا بردن سود خود بوده‌اند، همکاری نکردن پتروشیمی‌ها، ازآن‌جهت حائز اهمیت است که این شرکت‌ها جزءارز آورترین صنایع کشور هستند.

مقاومت به سادگی تن به آتش‌بس نمی‌دهد؛ تبادل اسرا چالش بزرگ نتانیاهو

ارتش رژیم صهیونیستی سعی داشت با تکرار طرحی که حماس علیه آنان در جنگ پیشین انجام داد(ربایش نیروی نظامی) ضمن کاهش فشار افکار عمومی بر دولت نتانیاهو، برگ برنده ای برای آتش بس با حماس و تبادل اسرا داشته باشد. اما هوشیاری مقاومت چالش اسرا را برای صهیونیست ها دو چندان کرد.

از ترور قاسم سلیمانی تا اخلال در اقتصاد ایران

آنها عملیاتی مثل افشای اموال پنهانی سپاه قدس در سراسر جهان، ایجاد حساب های کاربری جعلی به زبان فارسی برای دامن زدن به اغتشاشات در ایران، تامین مالی گروه های ایرانی مخالف دولت و ایراد اتهام های علنی علیه مقامات ایرانی برای ایجاد شکاف میان آنان را طرح ریزی کردند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

سود پتروشیمی‌ها از رانت ارزی چقدر است؟
عدم همکاری ارزی پتروشیمی‌ها؛ از انکار تا واقعیت 
شبکه کانون های تفکر ایران با ارسال نامه ای به وزیر نفت مطرح کرد
۵ پیشنهاد برای افزایش جذابیت و اثرگذاری سازوکار عرضه نفت در بورس
رییس هیات‌مدیره صنایع داروهای انسانی مطرح کرد:
دروغ آشکار آمریکایی‌ها درباره عدم تحریم دارویی ایران
حاشیه انتشار لیست اعضای هیات مدیره شرکت‌های وابسته به وزارت تعاون
چند شغله‌های متخلف در شرکت‌های زیر مجموعه وزارت کار
تعارض منافع عامل جدی عدم انتشار حقوق‌ها
انتشار داوطلبانه‌ فیش‌ حقوقی؛ مطالبه‌ای برای قانون‌مداری
جلیلی پس از بازدید از نمایشگاه بین المللی معدن:
نمی‌توانند با تحریم و فشار اقتصادی مانع پیشرفت و رشد ملت ما شوند
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین