یخکشی: رسول خادم گفت هیچ حریفی چیزی اضافه‌تر از من ندارد/ از بَنایی به تیم ملی کشتی رسیدم

عنوان

یخکشی، عضو تیم ملی کشتی آزاد در وزن ۶۱ کیلوی مسابقات جهانی بوداپست گفت: در این‌سال‌ها در کنار کشتی گرفتن کار هم می‌کردم، از بنایی گرفته تا هر کاری که لااقل پول توجیبی‌ام را تامین کند.

محمدباقر یخکشی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم در مورد حضورش در مسابقات جهانی 2018 اظهار داشت: با توجه به اینکه تجربه حضور در مسابقات جهانی رده های سنی نوجوانان و جوانان را ندارم، این برای اولین بار است که به جهانی می روم. شاید کم تجربه باشم و بی انگیزه نیستم. با تمریناتی که در این مدت در اردوی تیم ملی پشت سر گذاشته ایم، کسب مدال در دسترس ملی پوشان هر 10 وزن مان هست و حق همه هست که روی سکو قرار بگیرند.

یخ کشی که با اول شدن در مسابقات اوپن و مرحله نهایی انتخابی تیم ملی و همچنین دومی در مرحله اول انتخابی به عضویت تیم ملی درآمد، گفت: چند سال است که در این وزن مدال نگرفته ایم. بعد از مسعود اسماعیل پور، هنوز کسی نتوانسته روی سکوی جهانی برود. همه هدف من این است که در جهانی مدال بگیرم و بعد هم به فکر المپیک باشم. روز گذشته که با رسول خادم فیلم کشتی حریف آمریکایی ام را آنالیز می کردیم، حرف هایش خیلی به من انگیزه داد. او می گفت فکر نکن چون سال اولت هست رسیدن به مدال سخت است، بقیه حریفانت هم مثل تو با دو دست و دو پا روی تشک می آیند و چیزی اضافه ندارند. حرف های او خیلی روی من تاثیر دارد.

این کشتی گیر 22 ساله مازندرانی اضافه کرد: به مادرم و خانواده ام فکر می کنم که 25 روز است نه آنها را دیده ام و نه درست با هم صحبت کرده ایم. می خواهم جواب زحمات رسول خادم و کادرفنی و همچنین سختی هایی که در این مدت کشیدم را با مدال بدهم. خودم می دانم چه وضعیتی داشتم. در این سال ها در کنار کشتی گرفتن کار هم می کردم از بنایی گرفته تا هر کاری که لااقل پول توجیبی ام را تامین کند. باید به خاطر تمام آن سختی هایی که کشید ه ام با تمام توانم در جهانی کشتی بگیرم.

یخ کشی که تاکید دارد اهل روستای «قلعه پایان» بین گلوگاه و بهشهر است، گفت: قبلا از روستای ما علی اصغر بذری و مرتضی رضایی صاحب مدال جهانی شده اند. من هم می خواهم قلعه پایان را صاحب مدال دیگری کنم.

ملی پوش وزن 61 کیلوی تیم ملی اعزامی به مسابقات جهانی ادامه داد: من کشتی گیری هستم که روی تشک اصلا کم نمی گذارم، از هیچ حریفی هم ترس ندارم. جنگنده و پر نفس هستم. در مازندران به من می گویند «سه شُشه» اصلا از کشتی خسته نمی شوم. چیزی هم که بین ما مازندرانی ها مرسوم است، اینکه ما اینجا آنقدر مدعی داریم که اگر کسی از بین آنها صاحب دوبنده تیم ملی شود، حتما می تواند روی سکو قرار بگیرد. این چیزها به امن انگیزه بیشتری می دهد، وزن خود ما در حضور مسعود اسماعیل پور، احسان پور، ایمان صادقی و ... یک پا مسابقه جهانی است. امیدوارم نماینده خوبی برای کشورم در بوداپست باشم.

منبع: تسنیم

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:

احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است

عقب‌نشینی اسرائیل پس از هشت‌روز

اعتصاب غذا میان اسرای فلسطینی در اعتراض به عدم رعایت حقوقشان یا در اعتراض به یک موضوع سیاسی مسبوق به سابقه است. این شیوه اعتراضی در میان اسرای فلسطینی به این‌گونه است که تنها مقدار کمی آب و نمک مصرف می‌نمایند و به‌منظور تحقق خواسته خود دیگر نوشیدنی‌ها و غذاها را از سطح زندان جمع‌آوری می‌نمایند و یا افراد اعتصاب‌کننده تا تحقق خواسته‌های خود از خوردن غذا جز کمی آب و نمک امتناع می‌نمایند.

«تختی» کشی با «تختی»

فیلم، از نظر شخصیت پردازی، چندان موفق نبوده است. هر چند که فیلم از نوع زندگی نامه است اما تلاش نویسنده و کارگردان در شخصیت پردازی از یک قهرمان ملی تنها به خرده اطلاعات روزنامه ها تکیه می کند و مردی سرد، دورن گرا و تنها را به تصویر می کشد که فقط به دیگران کمک می کند و از خانواده خود غافل است.

کاری که دشمن را عصبانی کند درست است

حضرت آیت الله خامنه‌ای فرمانده معظم کل قوا ظهر امروز (چهارشنبه) در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی، ارتشِ امروز را متدین‌تر و کارآمدتر از همیشه خواندند و با تجلیل از حضور مؤثر و حیاتی ارتش و نیروهای مسلح در امدادرسانی به سیل‌زدگان، و همچنین با تأکید بر لزوم اتحاد روزافزون نیروهای مسلح و زیبا خواندن دست برادریِ ارتش و سپاه پس از اقدام زشت آمریکایی‌ها علیه سپاه، خاطرنشان کردند: هر کاری که دشمن را عصبانی کند، خوب و درست است و در مقابل همگان باید از هر کاری که دشمن را جری و روحیه آن را تقویت کند،

مهم‌ترین مطالب سرویس

اطلاعیه فدراسیون فوتبال درباره دربی پایتخت
هیچ بلیتی در محل استادیوم آزادی فروخته نخواهد شد