یخکشی: رسول خادم گفت هیچ حریفی چیزی اضافه‌تر از من ندارد/ از بَنایی به تیم ملی کشتی رسیدم

عنوان

یخکشی، عضو تیم ملی کشتی آزاد در وزن ۶۱ کیلوی مسابقات جهانی بوداپست گفت: در این‌سال‌ها در کنار کشتی گرفتن کار هم می‌کردم، از بنایی گرفته تا هر کاری که لااقل پول توجیبی‌ام را تامین کند.

محمدباقر یخکشی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم در مورد حضورش در مسابقات جهانی 2018 اظهار داشت: با توجه به اینکه تجربه حضور در مسابقات جهانی رده های سنی نوجوانان و جوانان را ندارم، این برای اولین بار است که به جهانی می روم. شاید کم تجربه باشم و بی انگیزه نیستم. با تمریناتی که در این مدت در اردوی تیم ملی پشت سر گذاشته ایم، کسب مدال در دسترس ملی پوشان هر 10 وزن مان هست و حق همه هست که روی سکو قرار بگیرند.

یخ کشی که با اول شدن در مسابقات اوپن و مرحله نهایی انتخابی تیم ملی و همچنین دومی در مرحله اول انتخابی به عضویت تیم ملی درآمد، گفت: چند سال است که در این وزن مدال نگرفته ایم. بعد از مسعود اسماعیل پور، هنوز کسی نتوانسته روی سکوی جهانی برود. همه هدف من این است که در جهانی مدال بگیرم و بعد هم به فکر المپیک باشم. روز گذشته که با رسول خادم فیلم کشتی حریف آمریکایی ام را آنالیز می کردیم، حرف هایش خیلی به من انگیزه داد. او می گفت فکر نکن چون سال اولت هست رسیدن به مدال سخت است، بقیه حریفانت هم مثل تو با دو دست و دو پا روی تشک می آیند و چیزی اضافه ندارند. حرف های او خیلی روی من تاثیر دارد.

این کشتی گیر 22 ساله مازندرانی اضافه کرد: به مادرم و خانواده ام فکر می کنم که 25 روز است نه آنها را دیده ام و نه درست با هم صحبت کرده ایم. می خواهم جواب زحمات رسول خادم و کادرفنی و همچنین سختی هایی که در این مدت کشیدم را با مدال بدهم. خودم می دانم چه وضعیتی داشتم. در این سال ها در کنار کشتی گرفتن کار هم می کردم از بنایی گرفته تا هر کاری که لااقل پول توجیبی ام را تامین کند. باید به خاطر تمام آن سختی هایی که کشید ه ام با تمام توانم در جهانی کشتی بگیرم.

یخ کشی که تاکید دارد اهل روستای «قلعه پایان» بین گلوگاه و بهشهر است، گفت: قبلا از روستای ما علی اصغر بذری و مرتضی رضایی صاحب مدال جهانی شده اند. من هم می خواهم قلعه پایان را صاحب مدال دیگری کنم.

ملی پوش وزن 61 کیلوی تیم ملی اعزامی به مسابقات جهانی ادامه داد: من کشتی گیری هستم که روی تشک اصلا کم نمی گذارم، از هیچ حریفی هم ترس ندارم. جنگنده و پر نفس هستم. در مازندران به من می گویند «سه شُشه» اصلا از کشتی خسته نمی شوم. چیزی هم که بین ما مازندرانی ها مرسوم است، اینکه ما اینجا آنقدر مدعی داریم که اگر کسی از بین آنها صاحب دوبنده تیم ملی شود، حتما می تواند روی سکو قرار بگیرد. این چیزها به امن انگیزه بیشتری می دهد، وزن خود ما در حضور مسعود اسماعیل پور، احسان پور، ایمان صادقی و ... یک پا مسابقه جهانی است. امیدوارم نماینده خوبی برای کشورم در بوداپست باشم.

منبع: تسنیم

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

نسیم آنلاین بررسی می‌کند

دوئل بانک‌های فراقانونی با بانک مرکزی

SPV به جایی نمی‌رسد چون یقین دارند ایران به تعهدات برجام پایبند می‌ماند

یک کارشناس مسائل بین الملل گفت: آینده SPV چندان خوشایند نیست و این موضوع بیشتر جنبه نمادین نسبت به انجام تعهدات اروپا در قبال برجام دارد که برای ما هم مفید نخواهد بود.

در کشور با کمبود وکیل روبرو هستیم

یحیی کمالی پور پیرامون کمبود وکیل در کشور گفت: ما در کشور با کمبود وکیل روبرو هستم و این تعداد از وکیل بنابر نیازهای جامعه نیست.

تحلیلی بر وضعیت جامعه در ماجرای حمله سگ‌ها به یک کودک در لواسان

ما در وضعیتی بدونِ «کنشگریِ هدفمند» تنها مشغولِ «واکنش» به اتفاقاتیم! واکنش هایی که حتی زمینه سازِ شکل گیریِ عمل و جریاناتِ عملی نیز نشده و یا اگر می شوند محدود و معدود است. این میزان از «واکنش» در شرایطِ بی عملی، زمینه سازِ شکل گیریِ «توهمِ عملِ موثر» است

مهم‌ترین مطالب سرویس

یک نکتهٔ زبانی دربارهٔ مصاحبهٔ کارلوس کی‌روش
سخنان جنجالی کیروش یا ترجمه جنجالی؟
جام ملت های آسیا ۲۰۱۹- امارات
عکس جالب از دو هوادار ایرانی در صفحه رسمی AFC
جام ملت های آسیا ۲۰۱۹- امارات
۴ لژیونر به اردوی تیم ملی اضافه شدند
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین