آسیا نوردی و صید طلا به سبک پارا از راه جاکارتا

عنوان

کاروان ورزشی جانبازان و معلولین ایران توانست با کسب ۱۳۶ مدال رنگارنگ در جایگاه سوم آسیا قرار گیرد.

به گزارش خبرنگار گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان، کاروان ورزشی جانبازان و معلولین ایران با ۲۰۸ ورزشکار به همراه تیم پزشکی، روانشناسی، کادر فنی و اصحاب رسانه برای حضور در سومین دوره بازی های پارا آسیایی نهم مهرماه به شهر جاکارتا در کشور اندونزی سفر کرد.

کاروان ایران با نام "خودباوری و امید" و با شعار " با توکل و تلاش، ما می توانیم" در میان استقبال سفیر ایران در کشور اندونزی و سرپرست کاروان و در حضور رسانه وارد شهر جاکارتا شد تا برای رسیدن به جایگاه سومی با حریفان خود به رقابت بپردازد.

کاروان ورزشی کشورمان با حضور مسئولان کمیته ملی پارالمپیک صبح روز پنجشنبه ۱۲ مهرماه در مراسم اهتزاز پرچم حاضر شد و وهب همدانی فرزند شهدی همدانی به عنوان سرپرست نمادین کاروان ایران در لحظه اهتزاز پرچم کشورمان به روی سن رفت و در کنار سرپرست دیگر کشور ها ایستاد تا پرچم ایران در محل دهکده بازی ها به اهتزاز درآید.

تیم های ملی کشورمان چند روزی را در شهر جاکارتا فرصت داشتند تا پیش از مراسم افتتاحیه تمریناتی را در محل سالن ها انجام دادند تا هماهنگی های نهایی بین ملی پوشان و با شرایط جوی صورت گیرد.

شهر جاکارتا که پیش از این میزبان بازی های آسیایی ۲۰۱۸ بود همچنان حال و هوای خود را حفظ کرده بود و در تمام شهر می توانستیم تصاویری از مسابقات در بیلبورد ها مشاهده کنیم. البته باید گفت: نظم و برنامه ریزی رقابت ها تا لحظات شروع بازی ها از سوی مسئولان برگزاری این بازی ها مشخص نبود و این بزرگترین نقطه ضعف این میزبانی بود که هم رسانه ها برای پوشش خبری با مشکل مواجه بودند و هم تیم ها نمی دانستند در چه زمانی باید در محل رقابت ها حضور داشته باشند.

یکی دیگر از مشکلات کاروان ایران کیفیت غذایی بود که از سوی کشور میزبان برای تیم ها در نظر گرفته شده بود چرا که این تنوع غذایی با فرهنگ غذایی ایران متفاوت بود و بیشتر ملی پوشان از این بابت ناراضی بودند.

مراسم افتتاحیه روز شنبه ۱۴ مهرماه برگزار شد و ساره جوانمردی بانوی تیراندازی کشورمان پرچمدار کاروان ایران در این مراسم بود و کاروان ۲۰۸ نفر ایران به همراه کادر فنی وارد رژه شد و به طور رسمی سومین دوره بازی های پاراآسیایی جاکارتا آغاز شد.

مردان و بانوان کشورمان از صبح روز یکشنبه ۱۵ مهرماه به مصاف حریفان خود رفتند و برای کسب مدال بازی ها تلاش کردند و شاهین ایزدیار توانست اولین مدال طلای کاروان ایران را در ماده ۱۰۰ متر پروانه کسب کند.

در هر روز ار رقابت ها شاهد کسب مدال های خوش رنگ از سوی ملی پوشان کاروان ورزشی ایران بودیم و بازیکنان در رشته های تیمی تلاش می کردند تا تیم ها به فینال بازی ها صعود کنند.

اما نکته قابل توجه این دوره از رقابت ها کسب ۷ مدال شاهین ایزدیار در رشته شنا بود که توچه تمام رسانه ها و سایر کشور ها را به خود جلب کرده بود و این ورزشکار ایران توانست به تنهایی ۷ بار پرچم ایران را به اهتزاز در آورد.در رشته وزنه برداری همه منتظر سیامند رحمان و رکورد شکنی او بوند.قویترین مرد دارای معلولیت جهان توانست علاوه بر کسب مدال طلای این دوره از بازی ها رکورد شکنی کند و باز هم در این دسته رکورد آسیا به نام ایران باشد. مدال طلای نیم ملی بسکتبال با ویلچر مردان آخرین مدال ایران در پایان بازی های پارا آسیایی جاکارتا بود تا شروع و خاتمه مدال های ایران به رنگ طلایی باشد.

در زمان برگزاری رشته های مختلف ورزشی مردم کشور اندونزی یا حتی دیگر کشور ها به تشویق تیم های ایران می پرداختند و در پایان مسابقات والیبال نشسته مردان، بسکتبال با ویلچر مردان، گلبال مردان و رقابت های شاهین ایزدیار و سیامند رحمان تعداد خیلی زیادی از تماشاگران برای گرفتن عکس به سمت ورزشگاران ایران آمدند و موفقیت های ملی پوشان را تبریک گفتند.

ملی پوشان ایران به قدری به خود باوری رسیده بودند که تمام تلاششان را برای کسب مدال های مختلف و جایگاه دومی توزیع مدال به کار گرفته بودند و این هیجان در کاروان ایران وجود داشت که کشورمان بتواند بالاتر از تیم کره در رده دوم قرار گیرد و در آخرین لحظات با اختلاف اندکی در تعداد مدال طلا، کاروان ایران با یک پله صعود نسبت به ادوار قبلی در جایگاه سوم ایستاد تا قدرت ملی پوشان ایران به رخ دیگر کشور ها کشیده شود و از همین لحظه از مدعیان پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو باشد.

اگر ادغام کلاس ها در برخی رشته ها مانند دو ومیدانی، شنا رخ نمی داد به طور حتم مدال های طلای بیشتری از آن کاروان ایران بود و امروز با اختلاف زیادی ایران در جایگاه دوم قرار می گرفت.

کاروان ورزشی ایران در میان استقبال مسئولان کشور و وزارت ورزش و جوانان، فدراسیون جانبازان و معلولین و کمیته ملی پارالمپیک بامداد روز دوشنبه ۲۳ مهماه سال ۹۷ وارد کشور شد تا با ک. له باری از تجربیات و افتخارآفرینی های بازی های پارا آسیایی اماده رقابت های بزرگتری به نام پارالمپیک شود.

اکنون کاروان ورزشی جانبازان و معلولین کشورمان با تشکیل ستاد بازی های پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو آماده کسب سهمیه و حضور موفق در این رقابت ها می شود و به طور حتم جهان منتظر حضور ملی پوشان ایران در رقابت های پارالمپیک توکیو است.


بیشتر بخوانید: ایزدیار: شناگر چینی رقیبم بود/ برای تماشای دیدار پرسپولیس ایران - السدقطر به استادیوم می روم 

کریمی: میزبان مواد را میکس کرد تا مدال نگیرم

شاهین ششمین طلا را هم دشت کرد


منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

حضرت آیت‌الله خامنه‌ایدر دیدار مدال‌آوران و قهرمانان بازی‌های پاراآسیایی

قطعاً مشکلات اقتصادی با استفاده درست از ظرفیت‌های کشور حل خواهد شد

عدم همکاری ارزی پتروشیمی‌ها؛ از انکار تا واقعیت 

بررسی تحولات چند ماه اخیر بازار ارز و عملکرد پتروشیمی‌ها در عرضه ارز حاصل از صادرات خود، نشان می‌دهد که این شرکت‌ها در دوران بحران ارزی، به‌جای کمک به دولت، جهت برطرف کردن بحران، بیشتر به دنبال بالا بردن سود خود بوده‌اند، همکاری نکردن پتروشیمی‌ها، ازآن‌جهت حائز اهمیت است که این شرکت‌ها جزءارز آورترین صنایع کشور هستند.

مقاومت به سادگی تن به آتش‌بس نمی‌دهد؛ تبادل اسرا چالش بزرگ نتانیاهو

ارتش رژیم صهیونیستی سعی داشت با تکرار طرحی که حماس علیه آنان در جنگ پیشین انجام داد(ربایش نیروی نظامی) ضمن کاهش فشار افکار عمومی بر دولت نتانیاهو، برگ برنده ای برای آتش بس با حماس و تبادل اسرا داشته باشد. اما هوشیاری مقاومت چالش اسرا را برای صهیونیست ها دو چندان کرد.

از ترور قاسم سلیمانی تا اخلال در اقتصاد ایران

آنها عملیاتی مثل افشای اموال پنهانی سپاه قدس در سراسر جهان، ایجاد حساب های کاربری جعلی به زبان فارسی برای دامن زدن به اغتشاشات در ایران، تامین مالی گروه های ایرانی مخالف دولت و ایراد اتهام های علنی علیه مقامات ایرانی برای ایجاد شکاف میان آنان را طرح ریزی کردند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

با تاکید بر احراز اشتباهات طاهری و معاونانش
عضو هیات مدیره پرسپولیس: مدیران سابق باید عذرخواهی کنند
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین