عباسی در کنگره ملی خانواده:

در ۴۹ درصد از طلاق‌ها سابقه طلاق در خانواده وجود داشته است

عنوان

مدیرکل دفتر آمار و اطلاعات جمعیتی سازمان ثبت احوال کشور گفت: در ۴۹ درصد از طلاق ها سابقه طلاق در خانواده وجود داشته است.

به گزارش خبرنگار مهر ،محمد باقر عباسی مدیرکل دفتر آمار و اطلاعات جمعیتی سازمان ثبت احوال کشور در حاشیه کنگره ملی خانواده و در پنل چالش‌ها و آسیب‌های حوزه خانواده با بیان اینکه یک سده از آمار تاسیس سازمان ثبت می‌گذرد، اظهار داشت: در حوزه خانواده چهار چالش بزرگ داریم اول مشکلاتی که ناشی از فهم غیر اجتماعی است، دوم رسانه‌های که محتوایی را منتقل می‌کنند و تیترهایی که نقطه منفی را می رساند، سوم برنامه‌های توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی که متاسفانه امروز به دلیل کم رنگ بوذن تاثیرات فرهنگی بیشتر به مسائل اقتصادی می‌پردازند و اینکه در آمارهای اجتماعی دچار نقص هستیم.

وی با اشاره به اینکه امروزه متاسفانه رابطه‌ای بین دولت، دانشگاه و رسانه یک هم‌افزایی وجود ندارد، گفت: امروز این سه نها باید با یکدیگر هم افزایی در مورد حانواده داشته باشند.

وی با بیان اینکه به دلیل تغییرات اجتماعی از سال ۸۰ افزایش طلاق در کشور داشتیم، گفت: از سال ۸۰ به بعد در کشور افزایش طلاق داشتیم‌اما در چهار و پنج سال گذشته نرخ آمار متوسط شده است.

وی ادامه داد: بنا بر امار طلاق در کویت و مصر بیشتر از ایران است اما این آمار درترکیه پایین تر است.

عباسی بیا بیان اینکه ۸۵ درصد از خانم ها و ۷۵ درصد از مردها که برای طلاق در خواست می‌دهند زیر ۴۰ سال هستند، گفت: الگوی خانوار در سال ۶۵ بیشتر پرجمعیت بوده است اما این آمار در سال ۹۵ جمعیت خانوار کم شده است.

مدیرکل دفتر آمار و اطلاعات جمعیتی سازمان ثبت احوال کشور با بیان اینکه در سال ۸۵ بالاترین افراد در معرض ازدواج را داشتیم،گفت: این امار امسال کمتر شده است و کسانی در که معرض طلاق هستند به ۲۱ میلیون رسیده است.

وی با بیان اینکه ۷۸ درصد از مردانی که طلاق گرفتند شاغل هستند، افزود: ۴۳ درصد از زنانی که جدا شدند شاغل نیستند و خانه دار هستند.

عباسی افزود: کسانی که طلاق گرفتند فقط ۴ درصد تحصیلات همسان داشتند . ۵۶ درصد مستاجر بودند و بعد از طلاق ۵۲ درصد مردان و ۶۸ درصد زنان نزد خانواده بر می‌گردند

مدیرکل دفتر آمار و اطلاعات جمعیتی سازمان ثبت احوال کشور گفت: در ۴۹ درصد از طلاق ها سابقه طلاق در خانواده وجود داشته است.

منبع: مهر

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

دکتر ابومحمد عسگرخانی در گفتگوی تفصیلی مطرح کرد

اروپا زندانبان برجام است

اثر گلخانه‌ای در مدیریت فرهنگی

تا اینجا که نیاز است بخشی از بودجه بیت المال صرف هزینه‌های فرهنگی به منظور تقویت فرهنگ معیار اسلامی شود حرفی نیست اما حمایت های بی دریغ در حوزه فرهنگ و تزریق بی حساب و کتاب کمک های مالی به این بخش به منظور تقویت بنگاه های فرهنگی، بدون در نظر گرفتن راهی برای ارزیابی نتایج و آیا اینکه این بنگاه ها توانسته اند از این حمایت ها به صورت موثر استفاده کنند یا خیر و اگر موثر بوده است آیا بازدهی قابل قبولی را به همراه داشته است یا نه، موجب شده تا در حوزه فرهنگ به یک آسیب جدی دچار شویم

مشکلات امروز نتیجه اجرای سیاست‌های نیلی و دوستانش است

آقای نیلی باید پاسخگوی عملکرد خود در 5 سال اخیر باشند، ایشان توقع داشتند 100 درصد سیاست‌هایشان اجرا شود، در حالیکه 80-70 درصد سیاستهای فعلی اجرا شده نتیجه تصمیمات ایشان و دوستانشان است

چرا بی‌بی‌سی به پرونده قحطی بزرگ و نسل کشی ایرانیان پرداخت؟

عبدالله شهبازی مورخ و پژوهشگر در خصوص این گزارش بی‌بی‌سی درباره قحطی بزرگ در ایران نوشت:  دیروز انکار می‌کردند. حالا برای ترسانیدن ما مطرح می‌کنند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

عدالتخواهی در بین جوان‌ها زنده‌ست
ده‌ونک؛ ماجرای قانون و انصاف!
مدیرکل تامین اجتماعی غرب تهران مطرح کرد؛
پرداخت کمک هزینه ازدواج بدون محدودیت زمانی
رییس روابط عمومی انجمن داروسازان ایران خبر داد
حکم دیوان عدالت برای ضرورت اصلاح قراردادهای بیمه‌ها با داروخانه‌ها
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین