عباسی در کنگره ملی خانواده:

در ۴۹ درصد از طلاق‌ها سابقه طلاق در خانواده وجود داشته است

عنوان

مدیرکل دفتر آمار و اطلاعات جمعیتی سازمان ثبت احوال کشور گفت: در ۴۹ درصد از طلاق ها سابقه طلاق در خانواده وجود داشته است.

به گزارش خبرنگار مهر ،محمد باقر عباسی مدیرکل دفتر آمار و اطلاعات جمعیتی سازمان ثبت احوال کشور در حاشیه کنگره ملی خانواده و در پنل چالش‌ها و آسیب‌های حوزه خانواده با بیان اینکه یک سده از آمار تاسیس سازمان ثبت می‌گذرد، اظهار داشت: در حوزه خانواده چهار چالش بزرگ داریم اول مشکلاتی که ناشی از فهم غیر اجتماعی است، دوم رسانه‌های که محتوایی را منتقل می‌کنند و تیترهایی که نقطه منفی را می رساند، سوم برنامه‌های توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی که متاسفانه امروز به دلیل کم رنگ بوذن تاثیرات فرهنگی بیشتر به مسائل اقتصادی می‌پردازند و اینکه در آمارهای اجتماعی دچار نقص هستیم.

وی با اشاره به اینکه امروزه متاسفانه رابطه‌ای بین دولت، دانشگاه و رسانه یک هم‌افزایی وجود ندارد، گفت: امروز این سه نها باید با یکدیگر هم افزایی در مورد حانواده داشته باشند.

وی با بیان اینکه به دلیل تغییرات اجتماعی از سال ۸۰ افزایش طلاق در کشور داشتیم، گفت: از سال ۸۰ به بعد در کشور افزایش طلاق داشتیم‌اما در چهار و پنج سال گذشته نرخ آمار متوسط شده است.

وی ادامه داد: بنا بر امار طلاق در کویت و مصر بیشتر از ایران است اما این آمار درترکیه پایین تر است.

عباسی بیا بیان اینکه ۸۵ درصد از خانم ها و ۷۵ درصد از مردها که برای طلاق در خواست می‌دهند زیر ۴۰ سال هستند، گفت: الگوی خانوار در سال ۶۵ بیشتر پرجمعیت بوده است اما این آمار در سال ۹۵ جمعیت خانوار کم شده است.

مدیرکل دفتر آمار و اطلاعات جمعیتی سازمان ثبت احوال کشور با بیان اینکه در سال ۸۵ بالاترین افراد در معرض ازدواج را داشتیم،گفت: این امار امسال کمتر شده است و کسانی در که معرض طلاق هستند به ۲۱ میلیون رسیده است.

وی با بیان اینکه ۷۸ درصد از مردانی که طلاق گرفتند شاغل هستند، افزود: ۴۳ درصد از زنانی که جدا شدند شاغل نیستند و خانه دار هستند.

عباسی افزود: کسانی که طلاق گرفتند فقط ۴ درصد تحصیلات همسان داشتند . ۵۶ درصد مستاجر بودند و بعد از طلاق ۵۲ درصد مردان و ۶۸ درصد زنان نزد خانواده بر می‌گردند

مدیرکل دفتر آمار و اطلاعات جمعیتی سازمان ثبت احوال کشور گفت: در ۴۹ درصد از طلاق ها سابقه طلاق در خانواده وجود داشته است.

منبع: مهر

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

رهبر انقلاب اسلامی در اجتماع پرشور انبوه زائران و مجاوران حرم رضوی علیه‌السلام

دشمن را در جنگ اقتصادی شکست خواهیم داد

سال ۹۸؛ سال «رونق تولید»

مقام معظم رهبری سال ۱۳۹۸ را به‌عنوان سال «رونق تولید» نام گذاشتند.

در دفاع از انقلاب

پیشرفت‌های علمی کشور توسط انسان‌های انقلاب اسلامی رخ داده است و به واقع بزرگترین دستاورد تمدنی انقلاب را باید تربیت انسان های انقلاب اسلامی دانست.

روایتی درس آموز از دیپلماسی اعتماد به اروپا

اتحادیه اروپا در ادوار مختلف تلاش کرده جایی میان ایران و آمریکا قرار بگیرد، جایی که هم از رفاقت با ایالات متحده، همراهی با آن و فشار بر ایران سود ببرد و هم از این فشار استفاده کند و به نوعی باب دوستی با ایران را باز کرده و یکی از بزرگ‌ترین بازارهای اقتصادی غرب آسیا را در دست بگیرد و علاوه‌بر آن بتواند همزمان از قدرت نفوذ ایران برای حفظ ثبات در منطقه به سود خود و جلوگیری از آشوب‌هایی بهره‌برداری کند که می‌تواند منافع منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای اروپا را مخدوش کند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
 لاهوتی عضو کمیسیون برنامه‌وبودجه مجلس در گفتگو با نسیم آنلاین
ایجاد شغل برای حقوق‌خوانده‌ها با برداشتن انحصار
حاشیه‌‌سازی برخی رسانه‌ها برای دیوارنگاره اخیر میدان ولیعصر(عج) تهران
وقتی «مادر» بودن را توهین تلقی می‌‌کنند
سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس در گفتگو با نسیم آنلاین
وکالت نباید انحصاری باشد
در نامه‌ انجمن اسلامی دانشجویان مستقل به معاونت زنان ریاست جمهوری و نمایندگان فراکسیون زنان مجلس مطرح شد:
استدلال‌های مطرح شده برای طرح افزایش سن ازدواج غیرکارشناسی است/ این طرح دایره‌ی ازدواج‌های جوانان را تنگ‌تر میکند
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین