عباسی در کنگره ملی خانواده:

در ۴۹ درصد از طلاق‌ها سابقه طلاق در خانواده وجود داشته است

عنوان

مدیرکل دفتر آمار و اطلاعات جمعیتی سازمان ثبت احوال کشور گفت: در ۴۹ درصد از طلاق ها سابقه طلاق در خانواده وجود داشته است.

به گزارش خبرنگار مهر ،محمد باقر عباسی مدیرکل دفتر آمار و اطلاعات جمعیتی سازمان ثبت احوال کشور در حاشیه کنگره ملی خانواده و در پنل چالش‌ها و آسیب‌های حوزه خانواده با بیان اینکه یک سده از آمار تاسیس سازمان ثبت می‌گذرد، اظهار داشت: در حوزه خانواده چهار چالش بزرگ داریم اول مشکلاتی که ناشی از فهم غیر اجتماعی است، دوم رسانه‌های که محتوایی را منتقل می‌کنند و تیترهایی که نقطه منفی را می رساند، سوم برنامه‌های توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی که متاسفانه امروز به دلیل کم رنگ بوذن تاثیرات فرهنگی بیشتر به مسائل اقتصادی می‌پردازند و اینکه در آمارهای اجتماعی دچار نقص هستیم.

وی با اشاره به اینکه امروزه متاسفانه رابطه‌ای بین دولت، دانشگاه و رسانه یک هم‌افزایی وجود ندارد، گفت: امروز این سه نها باید با یکدیگر هم افزایی در مورد حانواده داشته باشند.

وی با بیان اینکه به دلیل تغییرات اجتماعی از سال ۸۰ افزایش طلاق در کشور داشتیم، گفت: از سال ۸۰ به بعد در کشور افزایش طلاق داشتیم‌اما در چهار و پنج سال گذشته نرخ آمار متوسط شده است.

وی ادامه داد: بنا بر امار طلاق در کویت و مصر بیشتر از ایران است اما این آمار درترکیه پایین تر است.

عباسی بیا بیان اینکه ۸۵ درصد از خانم ها و ۷۵ درصد از مردها که برای طلاق در خواست می‌دهند زیر ۴۰ سال هستند، گفت: الگوی خانوار در سال ۶۵ بیشتر پرجمعیت بوده است اما این آمار در سال ۹۵ جمعیت خانوار کم شده است.

مدیرکل دفتر آمار و اطلاعات جمعیتی سازمان ثبت احوال کشور با بیان اینکه در سال ۸۵ بالاترین افراد در معرض ازدواج را داشتیم،گفت: این امار امسال کمتر شده است و کسانی در که معرض طلاق هستند به ۲۱ میلیون رسیده است.

وی با بیان اینکه ۷۸ درصد از مردانی که طلاق گرفتند شاغل هستند، افزود: ۴۳ درصد از زنانی که جدا شدند شاغل نیستند و خانه دار هستند.

عباسی افزود: کسانی که طلاق گرفتند فقط ۴ درصد تحصیلات همسان داشتند . ۵۶ درصد مستاجر بودند و بعد از طلاق ۵۲ درصد مردان و ۶۸ درصد زنان نزد خانواده بر می‌گردند

مدیرکل دفتر آمار و اطلاعات جمعیتی سازمان ثبت احوال کشور گفت: در ۴۹ درصد از طلاق ها سابقه طلاق در خانواده وجود داشته است.

منبع: مهر

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

بازارهای مولد فلج شده است

مالیات بر عایدی سرمایه؛ کلید قفل رکود مسکن

تورم به ۵۰ درصد خواهد رسید

فاطمی گفت: هنوز به تورم 49 درصدی سال 74 نرسیدیم، اما شاید تا پایان امسال برسیم!

تولیداتی که توجیه دارد، اما منطق نه!

حالا دیگر بعد از تجربه چند سال تولید برنامه‌های سینمایی در ایام برگزاری جشنواره فیلم فجر در رسانه ملی، تقریبا می‌توان این برنامه‌ها را به تعبیر قدیمی‌ها «سرجهازی» تلویزیون در ایام برگزاری جشنواره فجر دانست! برنامه‌هایی که هر ساله تب و تاب ساخت آن‌ها از یک ماه قبل از آغاز جشنواره فیلم فجر به اوج خود می‌رسد و همه شبکه‌های رسانه ملی به فکر راه انداختن برنامه‌ای تخصصی در حوزه سینما و برای پوشش اخبار جشنواره فیلم فجر می‌افتند.

مانور بی‌بی‌سی فارسی برای جلوگیری از عرضه نفت در بورس

با توجه به اطلاعیه بورس انرژی به نظر میرسد که تمامی ضوابط لازم برای تضمین بازگشت بهای نفت فروخته شده در بورس در نظر گرفته شده است. بدین ترتیب با عرضه نفت در بورس و استفاده از توانمندی بخش خصوصی در صادرات نفت، میتوان بخشی از کاهش درآمدهای نفتی را بدون هیچ گونه ریسکی جبران کرد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

همه چیز درباره‌ ساخت و ساز فاطمه حسینی، داماد شمخانی و داماد صفدرحسینی
دوربین مخفی در لواسان، بهشت آقازاده‌ها
نسیم آنلاین بررسی می‌کند
نان کانون وکلا در روغن آزمون وکالت
وقتی «عصرِ کلمه» کارکرد «کلمه» را می‌بلعد (۱)
استرسِ «فانِ» ما ایرانی‌ها
فارس گزارش می دهد
در جست و جوی مقصر بوی تهران!
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس مطرح کرد:
مانع ریخت و پاش های طرح تحول سلامت در بودجه می‌شویم
ایرنا گزارش می دهد
آبلیموهای تقلبی در بازار
بیانیه بسیج دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی در واکنش به استعفای وزیر بهداشت
وزیر بهداشت پاسخگوی خرابی‌های به بار آورده‌اش باشد
تازه ترین خبرها از واژگونی اتوبوس
شمار دانشجویان جانباخته دانشگاه آزاد به ۱۰ تن رسید
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین