یک نماینده: الحاق ایران به FATF مغایر قانون اساسی است

عنوان

حسینعلی حاجی دلیگانی گفت: الحاق ایران به FATF موجب نفوذ اجانب می‌شود و این نیز مغایر قانون اساسی است.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری تسنیم، حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مجلس شورای اسلامی عصر امروز(پنجشنبه، 26 مهر) در همایش مردمی نه به CFT، گفت: الحاق به FATF یعنی اینکه اگر هر کسی به مردم یمن برای تامین دارو کمک کند، تروریست قلمداد و در نهایت تحریم می شود. 

عضو کمیسیون امنیت ملی: پیوستن ایران به FATF یعنی خود تحریمی

باقری: برخی نهادها و دانشگاه ها با اجرای FATF دچار تحریم می شوند

وی افزود: بنده حاضرم که هرکسی مزایایی از کنوانسیون FATF می داند، به بنده بگوید تا با او در محضر مردم مناظره کنم. طبق تعریف این کنوانسیون همه بچه های جبهه و جنگ مصداق تروریست هستند که شامل سردار جنگل و رئیس علی دلواری هم می شود.

نماینده مردم شاهین شهر در مجلس تصریح کرد: دولتی ها می دانند که کنوانسیون FATF دارای اشکالات فراوان است و کمیسیون امنیت ملی مجلس هم پذیرفته که این کنوانسیون ذلت بار است. 

حاجی دلیگانی ادامه داد: مواد مختلف کنوانسیون وین هیچ حق تحفظی برای ایران قائل نیست زیرا می گوید که شروط نباید مغایر با روح کنوانسیون باشد، روح این کنوانسیون در راستای فشار بر ملت ایران است. فقها و حقوقدانان شورای نگهبان، ما می گوییم که این کنوانسیون مغایر با 8 اصل قانون اساسی است، توجه کنید. ما معتقدیم که این کنوانسیون یک نوع سلطه و مغایر با قانون اساسی کشور است. 

عضو شورای مرکزی فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس تصریح کرد: الحاق ایران به FATF موجب نفوذ اجانب می شود و این نیز مغایر قانون اساسی است، حساب های مردم ایران زیر ذره بین قرار می گیرد.

حاجی دلیگانی ادامه داد: همین هایی که  حساب 400 صرافی ایرانی را به خارج کشور و بیگانگان دادند، می خواهند حساب 80 میلیون ایرانی را به اجانب بدهند. 

وی با بیان اینکه قانون اساسی گفته جمهوری اسلامی باید از گروه های حق طلب دفاع کند، اما FATF این حق قانون اساسی را از ما نفی می کند، گفت: مردم ایران بدانید که ما بر حق هستیم. ما می گوییم نباید چیزی را که خلاف منافع ملی است، تصویب کنیم. 

این نماینده مجلس با تاکید بر اینکه همه نمایندگانی که کنوانسیون FATF را تصویب کردند و رأی مثبت دادند، باید به تاریخ پاسخگو باشند و نامشان در تاریخ بماند، خاطرنشان کرد: یکی از دلایل رأی آوری CFT در مجلس این بود که آقای لاریجانی با آقای روحانی بسته بود و این هنوز برای من سؤال است که چگونه در مجلس تصویب شد.

منبع: تسنیم

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

شکست تل آویو در ربایش فرمانده قسام

مقاومت به سادگی تن به آتش‌بس نمی‌دهد؛ تبادل اسرا چالش بزرگ نتانیاهو

۶ ایراد شریعتمداری به اظهارات عجیب ظریف

اظهارات دیروز آقای ظریف در دفاع از پیوستن ایران به گروه اقدام مالی FATF بلافاصله با عنوان «در ایران پولشویی گسترده انجام می‌شود»! به تیتر اول خبرگزاری‌های آمریکایی و اروپایی و سایت‌های خبری ضدانقلاب تبدیل شد که ‌اشاره به چند نکته و مطالبه پاسخ ایشان ضروریست.

از ترور قاسم سلیمانی تا اخلال در اقتصاد ایران

آنها عملیاتی مثل افشای اموال پنهانی سپاه قدس در سراسر جهان، ایجاد حساب های کاربری جعلی به زبان فارسی برای دامن زدن به اغتشاشات در ایران، تامین مالی گروه های ایرانی مخالف دولت و ایراد اتهام های علنی علیه مقامات ایرانی برای ایجاد شکاف میان آنان را طرح ریزی کردند.

ممنوعیت ازدواج دختران زیر ۱۶ سال خلاف شرع است/ تصویب فوریت طرح هیجانی بود

سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس با اشاره به طرح افزایش حداقل سن ازدواج دختران گفت:«ممنوعیت ازدواج دختران زیر ۱۶ سال خلاف شرع است و تصویب یک فرویت بررسی طرح اصلاح قانونی مدنی یک کار هیجانی بود».

مهم‌ترین مطالب سرویس

آقای ظریف متوجه هستید که... ؟!
۶ ایراد شریعتمداری به اظهارات عجیب ظریف
آیا «تعامل سازنده» و همسویی با نظام جهانی موجب رفاه و پیشرفت کشور می‌شود؟
مرگ بر آمریکا کلیشه نیست
سرلشکر صالحی در همایش پدافند غیرعامل:
پناهگاه‌های صهیونیست‌ها گورهای دسته جمعی آنها خواهد شد
تعارض منافع عامل جدی عدم انتشار حقوق‌ها
انتشار داوطلبانه‌ فیش‌ حقوقی؛ مطالبه‌ای برای قانون‌مداری
جلیلی پس از بازدید از نمایشگاه بین المللی معدن:
نمی‌توانند با تحریم و فشار اقتصادی مانع پیشرفت و رشد ملت ما شوند
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین