یک نماینده: الحاق ایران به FATF مغایر قانون اساسی است

عنوان

حسینعلی حاجی دلیگانی گفت: الحاق ایران به FATF موجب نفوذ اجانب می‌شود و این نیز مغایر قانون اساسی است.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری تسنیم، حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مجلس شورای اسلامی عصر امروز(پنجشنبه، 26 مهر) در همایش مردمی نه به CFT، گفت: الحاق به FATF یعنی اینکه اگر هر کسی به مردم یمن برای تامین دارو کمک کند، تروریست قلمداد و در نهایت تحریم می شود. 

عضو کمیسیون امنیت ملی: پیوستن ایران به FATF یعنی خود تحریمی

باقری: برخی نهادها و دانشگاه ها با اجرای FATF دچار تحریم می شوند

وی افزود: بنده حاضرم که هرکسی مزایایی از کنوانسیون FATF می داند، به بنده بگوید تا با او در محضر مردم مناظره کنم. طبق تعریف این کنوانسیون همه بچه های جبهه و جنگ مصداق تروریست هستند که شامل سردار جنگل و رئیس علی دلواری هم می شود.

نماینده مردم شاهین شهر در مجلس تصریح کرد: دولتی ها می دانند که کنوانسیون FATF دارای اشکالات فراوان است و کمیسیون امنیت ملی مجلس هم پذیرفته که این کنوانسیون ذلت بار است. 

حاجی دلیگانی ادامه داد: مواد مختلف کنوانسیون وین هیچ حق تحفظی برای ایران قائل نیست زیرا می گوید که شروط نباید مغایر با روح کنوانسیون باشد، روح این کنوانسیون در راستای فشار بر ملت ایران است. فقها و حقوقدانان شورای نگهبان، ما می گوییم که این کنوانسیون مغایر با 8 اصل قانون اساسی است، توجه کنید. ما معتقدیم که این کنوانسیون یک نوع سلطه و مغایر با قانون اساسی کشور است. 

عضو شورای مرکزی فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس تصریح کرد: الحاق ایران به FATF موجب نفوذ اجانب می شود و این نیز مغایر قانون اساسی است، حساب های مردم ایران زیر ذره بین قرار می گیرد.

حاجی دلیگانی ادامه داد: همین هایی که  حساب 400 صرافی ایرانی را به خارج کشور و بیگانگان دادند، می خواهند حساب 80 میلیون ایرانی را به اجانب بدهند. 

وی با بیان اینکه قانون اساسی گفته جمهوری اسلامی باید از گروه های حق طلب دفاع کند، اما FATF این حق قانون اساسی را از ما نفی می کند، گفت: مردم ایران بدانید که ما بر حق هستیم. ما می گوییم نباید چیزی را که خلاف منافع ملی است، تصویب کنیم. 

این نماینده مجلس با تاکید بر اینکه همه نمایندگانی که کنوانسیون FATF را تصویب کردند و رأی مثبت دادند، باید به تاریخ پاسخگو باشند و نامشان در تاریخ بماند، خاطرنشان کرد: یکی از دلایل رأی آوری CFT در مجلس این بود که آقای لاریجانی با آقای روحانی بسته بود و این هنوز برای من سؤال است که چگونه در مجلس تصویب شد.

منبع: تسنیم

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

بازارهای مولد فلج شدن شده است

مالیات بر عایدی سرمایه؛ کلید قفل رکود مسکن

تورم به ۵۰ درصد خواهد رسید

فاطمی گفت: هنوز به تورم 49 درصدی سال 74 نرسیدیم، اما شاید تا پایان امسال برسیم!

تولیداتی که توجیه دارد، اما منطق نه!

حالا دیگر بعد از تجربه چند سال تولید برنامه‌های سینمایی در ایام برگزاری جشنواره فیلم فجر در رسانه ملی، تقریبا می‌توان این برنامه‌ها را به تعبیر قدیمی‌ها «سرجهازی» تلویزیون در ایام برگزاری جشنواره فجر دانست! برنامه‌هایی که هر ساله تب و تاب ساخت آن‌ها از یک ماه قبل از آغاز جشنواره فیلم فجر به اوج خود می‌رسد و همه شبکه‌های رسانه ملی به فکر راه انداختن برنامه‌ای تخصصی در حوزه سینما و برای پوشش اخبار جشنواره فیلم فجر می‌افتند.

مانور بی‌بی‌سی فارسی برای جلوگیری از عرضه نفت در بورس

با توجه به اطلاعیه بورس انرژی به نظر میرسد که تمامی ضوابط لازم برای تضمین بازگشت بهای نفت فروخته شده در بورس در نظر گرفته شده است. بدین ترتیب با عرضه نفت در بورس و استفاده از توانمندی بخش خصوصی در صادرات نفت، میتوان بخشی از کاهش درآمدهای نفتی را بدون هیچ گونه ریسکی جبران کرد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

به بهانه ی تصویب کلیات استانی شدن انتخابات در مجلس شورای اسلامی
۵ نکته درباره معایب استانی‌ شدن انتخابات
هشدار آیت‌الله مکارم شیرازی:
دشمنان برای خوزستان و اهواز برنامه‌ها دارند
شمخانی در همایش دفاع و امنیت در غرب آسیا:
سیاست ایران حفظ امنیت منطقه و مبارزه جدی با هر نوع تروریسم است
توضیحات رئیس دفتر رئیس جمهور در مصاحبه با خبرنگاران
فیلم: مخالفت روحانی با استعفای وزیر بهداشت
پرسشی از شریعتمداری، وزیر تعاون،‌ کار و رفاه اجتماعی؛
چرا برکناری مدیران چند شغله در وزات کار مسکوت ماند؟!
در خواست سعید جلیلی از دانشگاهیان ؛
برجام را بررسی کنید
رهبر انقلاب در دیدار دبیرکل جهاد اسلامی فلسطین:
پیروزی نهایی فلسطین در آینده‌ای نه چندان دور محقق خواهد شد
سردار قاسم سلیمانی:
عملیات کربلای ۴ عملیات اصلی بود
در گفتگو با نسیم آنلاین مطرح شد
یزد؛ استانی بدون مسوول!
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین