یک نماینده: الحاق ایران به FATF مغایر قانون اساسی است

عنوان

حسینعلی حاجی دلیگانی گفت: الحاق ایران به FATF موجب نفوذ اجانب می‌شود و این نیز مغایر قانون اساسی است.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری تسنیم، حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مجلس شورای اسلامی عصر امروز(پنجشنبه، 26 مهر) در همایش مردمی نه به CFT، گفت: الحاق به FATF یعنی اینکه اگر هر کسی به مردم یمن برای تامین دارو کمک کند، تروریست قلمداد و در نهایت تحریم می شود. 

عضو کمیسیون امنیت ملی: پیوستن ایران به FATF یعنی خود تحریمی

باقری: برخی نهادها و دانشگاه ها با اجرای FATF دچار تحریم می شوند

وی افزود: بنده حاضرم که هرکسی مزایایی از کنوانسیون FATF می داند، به بنده بگوید تا با او در محضر مردم مناظره کنم. طبق تعریف این کنوانسیون همه بچه های جبهه و جنگ مصداق تروریست هستند که شامل سردار جنگل و رئیس علی دلواری هم می شود.

نماینده مردم شاهین شهر در مجلس تصریح کرد: دولتی ها می دانند که کنوانسیون FATF دارای اشکالات فراوان است و کمیسیون امنیت ملی مجلس هم پذیرفته که این کنوانسیون ذلت بار است. 

حاجی دلیگانی ادامه داد: مواد مختلف کنوانسیون وین هیچ حق تحفظی برای ایران قائل نیست زیرا می گوید که شروط نباید مغایر با روح کنوانسیون باشد، روح این کنوانسیون در راستای فشار بر ملت ایران است. فقها و حقوقدانان شورای نگهبان، ما می گوییم که این کنوانسیون مغایر با 8 اصل قانون اساسی است، توجه کنید. ما معتقدیم که این کنوانسیون یک نوع سلطه و مغایر با قانون اساسی کشور است. 

عضو شورای مرکزی فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس تصریح کرد: الحاق ایران به FATF موجب نفوذ اجانب می شود و این نیز مغایر قانون اساسی است، حساب های مردم ایران زیر ذره بین قرار می گیرد.

حاجی دلیگانی ادامه داد: همین هایی که  حساب 400 صرافی ایرانی را به خارج کشور و بیگانگان دادند، می خواهند حساب 80 میلیون ایرانی را به اجانب بدهند. 

وی با بیان اینکه قانون اساسی گفته جمهوری اسلامی باید از گروه های حق طلب دفاع کند، اما FATF این حق قانون اساسی را از ما نفی می کند، گفت: مردم ایران بدانید که ما بر حق هستیم. ما می گوییم نباید چیزی را که خلاف منافع ملی است، تصویب کنیم. 

این نماینده مجلس با تاکید بر اینکه همه نمایندگانی که کنوانسیون FATF را تصویب کردند و رأی مثبت دادند، باید به تاریخ پاسخگو باشند و نامشان در تاریخ بماند، خاطرنشان کرد: یکی از دلایل رأی آوری CFT در مجلس این بود که آقای لاریجانی با آقای روحانی بسته بود و این هنوز برای من سؤال است که چگونه در مجلس تصویب شد.

منبع: تسنیم

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

آیا آبادانی کشور و پیشرفت‌های علمی و فناورانه، دستاورد انقلاب اسلامی است؟

در دفاع از انقلاب

سنگین‌ترین شکست تاریخ آمریکا را نصیب‌شان می‌کنیم

در مقابل ایران دست به تهاجم حداکثری زده اند اما اگر ما به بسیج حداکثری امکانات و توانایی‌های خود اقدام کنیم، به فضل الهی سنگین ترین شکست تاریخ آمریکا را نصیب این کشور خواهیم کرد.

روایتی درس آموز از دیپلماسی اعتماد به اروپا

اتحادیه اروپا در ادوار مختلف تلاش کرده جایی میان ایران و آمریکا قرار بگیرد، جایی که هم از رفاقت با ایالات متحده، همراهی با آن و فشار بر ایران سود ببرد و هم از این فشار استفاده کند و به نوعی باب دوستی با ایران را باز کرده و یکی از بزرگ‌ترین بازارهای اقتصادی غرب آسیا را در دست بگیرد و علاوه‌بر آن بتواند همزمان از قدرت نفوذ ایران برای حفظ ثبات در منطقه به سود خود و جلوگیری از آشوب‌هایی بهره‌برداری کند که می‌تواند منافع منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای اروپا را مخدوش کند.

فیلم: قاضی‌زاده هاشمی برای فرار از پاسخگویی استعفا کرد

اکبری گفت: قاضی زاده هاشمی به هر دلیلی که استعفا داده باشد فرار از پاسخگویی در مورد طرح تحول سلامت به حساب می‌آید.

مهم‌ترین مطالب سرویس

آیا آبادانی کشور و پیشرفت‌های علمی و فناورانه، دستاورد انقلاب اسلامی است؟
در دفاع از انقلاب
درپی شکایت صالحی امیری
الیاس نادران سکوت را شکست
روحانی در نشست خبری مشترک با نخست وزیر عراق:
آماده‌ایم در بازسازی عراق از همه توان و امکانات استفاده کنیم
با حکم رهبر معظم انقلاب؛
سید ابراهیم رئیسی، قاضی القضات شد
شرط تحقق گام دوم سیاست خارجی انقلابی:
«تحرک جدید نهضت بیداری‌اسلامی» توام با دیپلماسی‌عمومی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین