هشدار به رانندگان! تنها ۲ روز تا ممنوعیت تردد بدون معاینه فنی در تهران

عنوان

معاون حمل‌ و نقل و ترافیک شهرداری تهران از اجرای فاز دوم طرح کاهش آلودگی هوا از اول آبان و توقیف خودرو‌های دودزا دارای معاینه فنی خبر داد.

به گزارش خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ با توجه به افزایش آلودگی هوا در فصل های سرد، پرداختن به این بحران پیش از شروع فصل سرما امری ضروری است که در همین راستا با برنامه ریزی های پیش دستانه، فاز دوم «طرح کاهش» (LEZ) از اول آبان ماه اجرا می شود.

با آغاز به کار مدارس و سرمای تدریجی هوا، افزایش حضور خودروها در خیابان ها بیشتر می شود و عبور و مرور در خیابان ها دشوارتر و نفس کشیدن شهروندان سخت تر شود.

در همین راستا محسن پورسیدآقایی، معاون حمل ونقل ترافیک شهرداری تهران در رابطه با آغاز فاز دوم طرح کاهش آلودگی هوا از اول آبان ماه 97 اظهار داشت: موضوع آلودگی هوا مسئله ای جدی است و ما تمام توان خود را خواهیم گذاشت تا زمستان امسال جلوی آلودگی هوا را در تهران بگیریم و این خواسته مردم تهران را انجام دهیم.

پورسیدآقایی گفت: نیمه دوم سال 97 آزمایش جدی برای وضعیت آلودگی هوای تهران است، ضمن اینکه بر اساس گزارشات تهیه شده، بیشترین آلودگی هوا مربوط به تردد خودروهای دیزلی و کامیون هاست که البته ما تمهیداتی را برای کنترل دود حاصله از این خودروها پیش بینی کرده ایم.

معاون حمل ونقل و ترافیک شهرداری تهران بیان کرد: مرحله دوم کاهش آلودگی هوا از اول آبان ماه در تهران آغاز خواهد شد که در همین زمینه تمامی رینگ ورودی تهران مجهز به دوربین شده اند و تمام تمهیدات برای اجرای طرح صورت گرفته است.

به گفته معاون حمل ونقل و ترافیک شهرداری تهران، در اجرای فاز دوم طرح کاهش آلودگی هوا از شهروندان تهرانی می خواهیم که نسبت به اخذ معاینه فنی خود اقدام کنند، چرا که در غیر این صورت برای آنها جریمه صادر خواهد شد.

پورسیدآقایی در رابطه با توقف خودروهای دودزا بیان کرد: خودروهای دودزا در صورت داشتن معاینه فنی، مجدداً متوقف و معاینه فنی آنها باطل می شود و برای اخذ معاینه فنی مجدد به مراکز ارجاع داده می شوند.

وی گفت: امیدواریم با اطلاع رسانی از طریق رسانه ها و البته همکاری شهروندان با یک حرکت عمومی امسال زمستان بهتری را درخصوص کاهش آلودگی هوا نسبت به سال های گذشته داشته باشیم و قطعاً اگر شرایط جوی زمستان همانند سال گذشته باشد ما شاهد کاهش آلودگی هوا خواهیم بود.

پورسیدآقایی همچنین درخصوص کمک های شهرداری تهران برای خرید موتورهای برقی در شهر تهران گفت: با توجه به افزایش قیمت ها، مشکلاتی در این زمینه برای ما به وجود آمده است که با رایزنی های صورت گرفته قرار است که از طریق سازمان برنامه و بودجه کمکی تحت عنوان یارانه پرداخت شود؛ البته شهرداری نیز بخشی را به صورت یارانه برای خرید موتور برقی به شهروندان خواهد داد. ضمن اینکه شهروندان می توانند برای اطلاع از خرید این گونه موتورها به سایت «شرکت کنترل کیفیت هوا» مراجعه کنند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

شکست تل آویو در ربایش فرمانده قسام

مقاومت به سادگی تن به آتش‌بس نمی‌دهد؛ تبادل اسرا چالش بزرگ نتانیاهو

۶ ایراد شریعتمداری به اظهارات عجیب ظریف

اظهارات دیروز آقای ظریف در دفاع از پیوستن ایران به گروه اقدام مالی FATF بلافاصله با عنوان «در ایران پولشویی گسترده انجام می‌شود»! به تیتر اول خبرگزاری‌های آمریکایی و اروپایی و سایت‌های خبری ضدانقلاب تبدیل شد که ‌اشاره به چند نکته و مطالبه پاسخ ایشان ضروریست.

از ترور قاسم سلیمانی تا اخلال در اقتصاد ایران

آنها عملیاتی مثل افشای اموال پنهانی سپاه قدس در سراسر جهان، ایجاد حساب های کاربری جعلی به زبان فارسی برای دامن زدن به اغتشاشات در ایران، تامین مالی گروه های ایرانی مخالف دولت و ایراد اتهام های علنی علیه مقامات ایرانی برای ایجاد شکاف میان آنان را طرح ریزی کردند.

ممنوعیت ازدواج دختران زیر ۱۶ سال خلاف شرع است/ تصویب فوریت طرح هیجانی بود

سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس با اشاره به طرح افزایش حداقل سن ازدواج دختران گفت:«ممنوعیت ازدواج دختران زیر ۱۶ سال خلاف شرع است و تصویب یک فرویت بررسی طرح اصلاح قانونی مدنی یک کار هیجانی بود».

مهم‌ترین مطالب سرویس

مدیرکل تامین اجتماعی غرب تهران مطرح کرد؛
پرداخت کمک هزینه ازدواج بدون محدودیت زمانی
رییس روابط عمومی انجمن داروسازان ایران خبر داد
حکم دیوان عدالت برای ضرورت اصلاح قراردادهای بیمه‌ها با داروخانه‌ها
مدیرکل حفاظت و حمایت از منابع طبیعی سازمان جنگل‌ها:
خشکسالی از یک طرف، آفات هم به جان جنگل‌های ایران افتاده است
در نشست خبری اولین کنگره ملی خانواده مطرح شد
کاهش آسیب ها و افزایش نشاط اجتماعی هدف کنگره خانواده است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین