به مناسبت هفته تربیت‌بدنی

ورزشهای قدرتی قبل از ۹سالگی سبب تاخیر در صفحات رشد کودک می‌شود

عنوان

یک متخصص پزشکی ورزشی با بیان این که بهترین زمان برای شروع ورزش قهرمانی و حرفه‌ای در کودکان بعد از سن ۹ سالگی است، گفت: شروع ورزش‌های قدرتی قبل از سن ۹ سالگی سبب اختلال در صفحات رشد کودک می‌شود.

احمد باقری مقدم در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان این که کودکان تا قبل از سن ۹ سالگی نباید وارد ورزش حرفه‌ای و قهرمانی شوند، اظهار کرد: بهترین زمان برای یادگیری ورزشهای حرکتی در سن ۶ سالگی است و از ۶ تا ۹ سالگی ورزش‌هایی همچون دوی سرعت و ورزش‌های پرشتاب مناسب کودک است، اما از سن ۹ سالگی به بعد متناسب با شرایط جسمانی و روانی کودک می‌توان ورزش حرفه ای و قهرمانی را آغاز کرد. البته خانواده‌ها باید به این مساله توجه داشته باشند که انجام ورزش‌های قدرتی همانند وزنه‌برداری در سن ۹ سالگی مناسب نیست و بعد از سن بلوغ چنین ورزشی توصیه می‌شود. زیرا انجام ورزش‌های قدرتی در سن ۹ سالگی به صفحات رشد کودک آسیب می‌رساند و موجب تاخیر در صفحات رشد کودک می‌شود.

وی گفت: شنا، ژیمناستیک، دوومیدانی و ورزش‌های هوازی با شدت متوسط بهترین ورزش‌هایی است که تا سن ۹ سالگی برای کودکان توصیه می‌شود. البته خانواده‌ها باید قبل از ثبت‌نام کودکانشان در هر رشته ورزشی، تحت نظر متخصصان امر آنها را مورد استعدادسنجی قرار دهند تا از نظر جسمانی و قامتی مشکل خاصی نداشته باشند و سپس متناسب با شرایط جسمانی در رشته‌های مختلف ثبت نام کنند. متاسفانه بسیاری از خانواده‌ها بدون آگاهی نسبت به مشکل قامتی کودکان خود آنها را وارد رشته ورزشی می‌کنند که متناسب با شرایط جسمانی آنها نیست.

این متخصص پزشکی ورزشی در پایان خاطرنشان کرد: انتخاب ورزش در کودکان بسیار مهم است و خانواده‌ها باید قبل از این که آسیبی به کودکانشان وارد شود، رشته ورزشی را برای کودکان خود انتخاب کنند که قابلیت ادامه تا دوره قهرمانی و حرفه‌ای وجود داشته باشد. زیرا اشتباه نادرست بعضی وقتها آسیب هایی را متوجه کودک می‌کند که جبران آن به راحتی امکانپذیر نیست.

منبع: ایسنا

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

نسیم آنلاین بررسی می‌کند

دوئل بانک‌های فراقانونی با بانک مرکزی

SPV به جایی نمی‌رسد چون یقین دارند ایران به تعهدات برجام پایبند می‌ماند

یک کارشناس مسائل بین الملل گفت: آینده SPV چندان خوشایند نیست و این موضوع بیشتر جنبه نمادین نسبت به انجام تعهدات اروپا در قبال برجام دارد که برای ما هم مفید نخواهد بود.

در کشور با کمبود وکیل روبرو هستیم

یحیی کمالی پور پیرامون کمبود وکیل در کشور گفت: ما در کشور با کمبود وکیل روبرو هستم و این تعداد از وکیل بنابر نیازهای جامعه نیست.

تحلیلی بر وضعیت جامعه در ماجرای حمله سگ‌ها به یک کودک در لواسان

ما در وضعیتی بدونِ «کنشگریِ هدفمند» تنها مشغولِ «واکنش» به اتفاقاتیم! واکنش هایی که حتی زمینه سازِ شکل گیریِ عمل و جریاناتِ عملی نیز نشده و یا اگر می شوند محدود و معدود است. این میزان از «واکنش» در شرایطِ بی عملی، زمینه سازِ شکل گیریِ «توهمِ عملِ موثر» است

مهم‌ترین مطالب سرویس

یک نکتهٔ زبانی دربارهٔ مصاحبهٔ کارلوس کی‌روش
سخنان جنجالی کیروش یا ترجمه جنجالی؟
جام ملت های آسیا ۲۰۱۹- امارات
عکس جالب از دو هوادار ایرانی در صفحه رسمی AFC
جام ملت های آسیا ۲۰۱۹- امارات
۴ لژیونر به اردوی تیم ملی اضافه شدند
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین