وحدتی در گفت‌وگو با فارس:

آخوندی باید درباره اشتباهاتش به قوه قضائیه پاسخگو باشد

عنوان

عضو فراکسیون مستقلان مجلس گفت: قوه قضاییه باید پاسخ دهد و پیگیر باشد که وزارت‌خانه راه و شهرسازی در زمان تصدی آخوندی اشتباهاتی داشته که باید ورود کرده و برخوردهای لازم باید در این خصوص صورت گیرد.

محمد وحدتی نماینده مردم بستان‌آباد و عضو فراکسیون مستقلان ولایی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، اظهار داشت: در خصوص عملکرد آقای آخوندی باید بگوییم پاسخگو بودن چنین فردی دو جنبه دارد.

وی افزود: زمانی که یک وزیر می‌خواهد سمت خود را در آن وزراتخانه ادامه دهد،‌ ما می‌گوییم روند و کاری که در پیش گرفتید مورد انتقاد ما است و در همین رابطه استیضاح شکل می‌گیرد که پس از آن روند خود را طی کند.

عضو فراکسیون مستقلان مجلس  ادامه داد: زمانی که یک وزیر هنوز در سمت خود حضور دارد ما می‌توانیم عملکرد وی را بررسی کرده و نسبت به رویکرد او انتقاد کنیم؛ حال در همین وضعیت اگر وزیر قبول نکرد که روند مورد انتقاد نمایندگان را تغییر دهد نتیجه استیضاح رای عدم اعتماد به وی و بیرون رفتن وزیر خواهد بود.

وحدتی بر همین اساس اضافه کرد:‌ حال آقای آخوندی استعفا داده و زمانی که کار را ادامه نمی‌دهد یعنی از پس کار خود بر نیامده که استعفا داده است.

رئیس مجمع نمایندگان استان مازندران با اشاره به اینکه بحث درباره آقای آخوندی زیاد است البته این نکته هم یادآوری می‌شود که او از نظر تخصصی به کار خود وارد بود. در حوزه راه‌ها کارهای خوبی در کشور انجام داد اما یک سری اقدامات و امور ضروری و جانبی بود که در حوزه آخوندی قابل قبول نبوده و انتقاداتی به آن داشتیم.

وی در ادامه سخنانش تصریح کرد: در صورت استیضاح شدن او حتما به این موارد اشاره می‌‌کردیم که در نتیجه آن یا روند را تغییر می‌داد و یا منجر به رفتن وزیر از کابینه می‌شد.

وحدتی با بیان اینکه در حوزه عملکردی آخوندی مسائل و کم کاری‌هایی صورت گرفته است که از لحاظ قضایی قابل پیگیری است،‌ گفت:  آقای آخوندی این موارد را حتما در هر زمانی هم باشد باید پاسخگو باشد.

این نماینده مجلس دهم شورای اسلامی در خاتمه سخنانش تصریح کرد:‌ قوه  قضاییه باید پاسخ دهد و پیگیر باشد که وزارت‌خانه راه و شهرسازی در زمان تصدی آخوندی اشتباهاتی داشته که باید ورود کرده و برخوردهای لازم باید در این خصوص صورت گیرد.

انتهای پیام/

منبع: فارس

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

معاون موسسه نیاوران

تورم به ۵۰ درصد خواهد رسید

تولیداتی که توجیه دارد، اما منطق نه!

حالا دیگر بعد از تجربه چند سال تولید برنامه‌های سینمایی در ایام برگزاری جشنواره فیلم فجر در رسانه ملی، تقریبا می‌توان این برنامه‌ها را به تعبیر قدیمی‌ها «سرجهازی» تلویزیون در ایام برگزاری جشنواره فجر دانست! برنامه‌هایی که هر ساله تب و تاب ساخت آن‌ها از یک ماه قبل از آغاز جشنواره فیلم فجر به اوج خود می‌رسد و همه شبکه‌های رسانه ملی به فکر راه انداختن برنامه‌ای تخصصی در حوزه سینما و برای پوشش اخبار جشنواره فیلم فجر می‌افتند.

لزوم تخصیص ردیف مستقل برای خرید تضمینی گندم در بودجه

نیکزادی پناه عضو کمیسیون کشاورزی مجلس، در خصوص اعتبارات مالی خرید تضمینی گندم در لایحه بودجه سال 98، گفت: دولت برای خرید تضمینی گندم موظف به اختصاص ردیف بودجه مستقل است. سال گذشته ردیف بودجه مستقلی برای خرید تضمینی گندم در نظر گرفته نشد و این موضوع مشکلاتی به وجود آورد. 

مانور بی‌بی‌سی فارسی برای جلوگیری از عرضه نفت در بورس

با توجه به اطلاعیه بورس انرژی به نظر میرسد که تمامی ضوابط لازم برای تضمین بازگشت بهای نفت فروخته شده در بورس در نظر گرفته شده است. بدین ترتیب با عرضه نفت در بورس و استفاده از توانمندی بخش خصوصی در صادرات نفت، میتوان بخشی از کاهش درآمدهای نفتی را بدون هیچ گونه ریسکی جبران کرد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

به بهانه ی تصویب کلیات استانی شدن انتخابات در مجلس شورای اسلامی
۵ نکته درباره معایب استانی‌ شدن انتخابات
هشدار آیت‌الله مکارم شیرازی:
دشمنان برای خوزستان و اهواز برنامه‌ها دارند
شمخانی در همایش دفاع و امنیت در غرب آسیا:
سیاست ایران حفظ امنیت منطقه و مبارزه جدی با هر نوع تروریسم است
توضیحات رئیس دفتر رئیس جمهور در مصاحبه با خبرنگاران
فیلم: مخالفت روحانی با استعفای وزیر بهداشت
پرسشی از شریعتمداری، وزیر تعاون،‌ کار و رفاه اجتماعی؛
چرا برکناری مدیران چند شغله در وزات کار مسکوت ماند؟!
در خواست سعید جلیلی از دانشگاهیان ؛
برجام را بررسی کنید
رهبر انقلاب در دیدار دبیرکل جهاد اسلامی فلسطین:
پیروزی نهایی فلسطین در آینده‌ای نه چندان دور محقق خواهد شد
سردار قاسم سلیمانی:
عملیات کربلای ۴ عملیات اصلی بود
در گفتگو با نسیم آنلاین مطرح شد
یزد؛ استانی بدون مسوول!
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین