وحدتی در گفت‌وگو با فارس:

آخوندی باید درباره اشتباهاتش به قوه قضائیه پاسخگو باشد

عنوان

عضو فراکسیون مستقلان مجلس گفت: قوه قضاییه باید پاسخ دهد و پیگیر باشد که وزارت‌خانه راه و شهرسازی در زمان تصدی آخوندی اشتباهاتی داشته که باید ورود کرده و برخوردهای لازم باید در این خصوص صورت گیرد.

محمد وحدتی نماینده مردم بستان‌آباد و عضو فراکسیون مستقلان ولایی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، اظهار داشت: در خصوص عملکرد آقای آخوندی باید بگوییم پاسخگو بودن چنین فردی دو جنبه دارد.

وی افزود: زمانی که یک وزیر می‌خواهد سمت خود را در آن وزراتخانه ادامه دهد،‌ ما می‌گوییم روند و کاری که در پیش گرفتید مورد انتقاد ما است و در همین رابطه استیضاح شکل می‌گیرد که پس از آن روند خود را طی کند.

عضو فراکسیون مستقلان مجلس  ادامه داد: زمانی که یک وزیر هنوز در سمت خود حضور دارد ما می‌توانیم عملکرد وی را بررسی کرده و نسبت به رویکرد او انتقاد کنیم؛ حال در همین وضعیت اگر وزیر قبول نکرد که روند مورد انتقاد نمایندگان را تغییر دهد نتیجه استیضاح رای عدم اعتماد به وی و بیرون رفتن وزیر خواهد بود.

وحدتی بر همین اساس اضافه کرد:‌ حال آقای آخوندی استعفا داده و زمانی که کار را ادامه نمی‌دهد یعنی از پس کار خود بر نیامده که استعفا داده است.

رئیس مجمع نمایندگان استان مازندران با اشاره به اینکه بحث درباره آقای آخوندی زیاد است البته این نکته هم یادآوری می‌شود که او از نظر تخصصی به کار خود وارد بود. در حوزه راه‌ها کارهای خوبی در کشور انجام داد اما یک سری اقدامات و امور ضروری و جانبی بود که در حوزه آخوندی قابل قبول نبوده و انتقاداتی به آن داشتیم.

وی در ادامه سخنانش تصریح کرد: در صورت استیضاح شدن او حتما به این موارد اشاره می‌‌کردیم که در نتیجه آن یا روند را تغییر می‌داد و یا منجر به رفتن وزیر از کابینه می‌شد.

وحدتی با بیان اینکه در حوزه عملکردی آخوندی مسائل و کم کاری‌هایی صورت گرفته است که از لحاظ قضایی قابل پیگیری است،‌ گفت:  آقای آخوندی این موارد را حتما در هر زمانی هم باشد باید پاسخگو باشد.

این نماینده مجلس دهم شورای اسلامی در خاتمه سخنانش تصریح کرد:‌ قوه  قضاییه باید پاسخ دهد و پیگیر باشد که وزارت‌خانه راه و شهرسازی در زمان تصدی آخوندی اشتباهاتی داشته که باید ورود کرده و برخوردهای لازم باید در این خصوص صورت گیرد.

انتهای پیام/

منبع: فارس

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

شکست تل آویو در ربایش فرمانده قسام

مقاومت به سادگی تن به آتش‌بس نمی‌دهد؛ تبادل اسرا چالش بزرگ نتانیاهو

۶ ایراد شریعتمداری به اظهارات عجیب ظریف

اظهارات دیروز آقای ظریف در دفاع از پیوستن ایران به گروه اقدام مالی FATF بلافاصله با عنوان «در ایران پولشویی گسترده انجام می‌شود»! به تیتر اول خبرگزاری‌های آمریکایی و اروپایی و سایت‌های خبری ضدانقلاب تبدیل شد که ‌اشاره به چند نکته و مطالبه پاسخ ایشان ضروریست.

از ترور قاسم سلیمانی تا اخلال در اقتصاد ایران

آنها عملیاتی مثل افشای اموال پنهانی سپاه قدس در سراسر جهان، ایجاد حساب های کاربری جعلی به زبان فارسی برای دامن زدن به اغتشاشات در ایران، تامین مالی گروه های ایرانی مخالف دولت و ایراد اتهام های علنی علیه مقامات ایرانی برای ایجاد شکاف میان آنان را طرح ریزی کردند.

ممنوعیت ازدواج دختران زیر ۱۶ سال خلاف شرع است/ تصویب فوریت طرح هیجانی بود

سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس با اشاره به طرح افزایش حداقل سن ازدواج دختران گفت:«ممنوعیت ازدواج دختران زیر ۱۶ سال خلاف شرع است و تصویب یک فرویت بررسی طرح اصلاح قانونی مدنی یک کار هیجانی بود».

مهم‌ترین مطالب سرویس

آقای ظریف متوجه هستید که... ؟!
۶ ایراد شریعتمداری به اظهارات عجیب ظریف
آیا «تعامل سازنده» و همسویی با نظام جهانی موجب رفاه و پیشرفت کشور می‌شود؟
مرگ بر آمریکا کلیشه نیست
سرلشکر صالحی در همایش پدافند غیرعامل:
پناهگاه‌های صهیونیست‌ها گورهای دسته جمعی آنها خواهد شد
تعارض منافع عامل جدی عدم انتشار حقوق‌ها
انتشار داوطلبانه‌ فیش‌ حقوقی؛ مطالبه‌ای برای قانون‌مداری
جلیلی پس از بازدید از نمایشگاه بین المللی معدن:
نمی‌توانند با تحریم و فشار اقتصادی مانع پیشرفت و رشد ملت ما شوند
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین