وحدتی در گفت‌وگو با فارس:

آخوندی باید درباره اشتباهاتش به قوه قضائیه پاسخگو باشد

عنوان

عضو فراکسیون مستقلان مجلس گفت: قوه قضاییه باید پاسخ دهد و پیگیر باشد که وزارت‌خانه راه و شهرسازی در زمان تصدی آخوندی اشتباهاتی داشته که باید ورود کرده و برخوردهای لازم باید در این خصوص صورت گیرد.

محمد وحدتی نماینده مردم بستان‌آباد و عضو فراکسیون مستقلان ولایی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، اظهار داشت: در خصوص عملکرد آقای آخوندی باید بگوییم پاسخگو بودن چنین فردی دو جنبه دارد.

وی افزود: زمانی که یک وزیر می‌خواهد سمت خود را در آن وزراتخانه ادامه دهد،‌ ما می‌گوییم روند و کاری که در پیش گرفتید مورد انتقاد ما است و در همین رابطه استیضاح شکل می‌گیرد که پس از آن روند خود را طی کند.

عضو فراکسیون مستقلان مجلس  ادامه داد: زمانی که یک وزیر هنوز در سمت خود حضور دارد ما می‌توانیم عملکرد وی را بررسی کرده و نسبت به رویکرد او انتقاد کنیم؛ حال در همین وضعیت اگر وزیر قبول نکرد که روند مورد انتقاد نمایندگان را تغییر دهد نتیجه استیضاح رای عدم اعتماد به وی و بیرون رفتن وزیر خواهد بود.

وحدتی بر همین اساس اضافه کرد:‌ حال آقای آخوندی استعفا داده و زمانی که کار را ادامه نمی‌دهد یعنی از پس کار خود بر نیامده که استعفا داده است.

رئیس مجمع نمایندگان استان مازندران با اشاره به اینکه بحث درباره آقای آخوندی زیاد است البته این نکته هم یادآوری می‌شود که او از نظر تخصصی به کار خود وارد بود. در حوزه راه‌ها کارهای خوبی در کشور انجام داد اما یک سری اقدامات و امور ضروری و جانبی بود که در حوزه آخوندی قابل قبول نبوده و انتقاداتی به آن داشتیم.

وی در ادامه سخنانش تصریح کرد: در صورت استیضاح شدن او حتما به این موارد اشاره می‌‌کردیم که در نتیجه آن یا روند را تغییر می‌داد و یا منجر به رفتن وزیر از کابینه می‌شد.

وحدتی با بیان اینکه در حوزه عملکردی آخوندی مسائل و کم کاری‌هایی صورت گرفته است که از لحاظ قضایی قابل پیگیری است،‌ گفت:  آقای آخوندی این موارد را حتما در هر زمانی هم باشد باید پاسخگو باشد.

این نماینده مجلس دهم شورای اسلامی در خاتمه سخنانش تصریح کرد:‌ قوه  قضاییه باید پاسخ دهد و پیگیر باشد که وزارت‌خانه راه و شهرسازی در زمان تصدی آخوندی اشتباهاتی داشته که باید ورود کرده و برخوردهای لازم باید در این خصوص صورت گیرد.

انتهای پیام/

منبع: فارس

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

آیا آبادانی کشور و پیشرفت‌های علمی و فناورانه، دستاورد انقلاب اسلامی است؟

در دفاع از انقلاب

سنگین‌ترین شکست تاریخ آمریکا را نصیب‌شان می‌کنیم

در مقابل ایران دست به تهاجم حداکثری زده اند اما اگر ما به بسیج حداکثری امکانات و توانایی‌های خود اقدام کنیم، به فضل الهی سنگین ترین شکست تاریخ آمریکا را نصیب این کشور خواهیم کرد.

روایتی درس آموز از دیپلماسی اعتماد به اروپا

اتحادیه اروپا در ادوار مختلف تلاش کرده جایی میان ایران و آمریکا قرار بگیرد، جایی که هم از رفاقت با ایالات متحده، همراهی با آن و فشار بر ایران سود ببرد و هم از این فشار استفاده کند و به نوعی باب دوستی با ایران را باز کرده و یکی از بزرگ‌ترین بازارهای اقتصادی غرب آسیا را در دست بگیرد و علاوه‌بر آن بتواند همزمان از قدرت نفوذ ایران برای حفظ ثبات در منطقه به سود خود و جلوگیری از آشوب‌هایی بهره‌برداری کند که می‌تواند منافع منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای اروپا را مخدوش کند.

فیلم: قاضی‌زاده هاشمی برای فرار از پاسخگویی استعفا کرد

اکبری گفت: قاضی زاده هاشمی به هر دلیلی که استعفا داده باشد فرار از پاسخگویی در مورد طرح تحول سلامت به حساب می‌آید.

مهم‌ترین مطالب سرویس

آیا آبادانی کشور و پیشرفت‌های علمی و فناورانه، دستاورد انقلاب اسلامی است؟
در دفاع از انقلاب
درپی شکایت صالحی امیری
الیاس نادران سکوت را شکست
روحانی در نشست خبری مشترک با نخست وزیر عراق:
آماده‌ایم در بازسازی عراق از همه توان و امکانات استفاده کنیم
با حکم رهبر معظم انقلاب؛
سید ابراهیم رئیسی، قاضی القضات شد
شرط تحقق گام دوم سیاست خارجی انقلابی:
«تحرک جدید نهضت بیداری‌اسلامی» توام با دیپلماسی‌عمومی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین