فلسطین|ادامه راهپیمایی‌ بازگشت تا شکستن محاصره غزه؛ ده‌ها نفر در حمله صهیونیست‌ها زخمی شدند

عنوان

نظامیان رژیم صهیونیستی همانند هفته‌های گذشته به شرکت کنندگان در راهپیمایی دریایی برای شکستن محاصره ظالمانه نوار غزه حمله‌ور شدند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، منابع فلسطینی از زخمی شدن 20 نفر در حملات نظامیان رژیم اشغالگر قدس به شرکت کنندگان در راهپیمایی دریایی در شمال نوار غزه خبر دادند.

بر اساس این گزارش، نظامیان رژیم اشغالگر صهیونیستی امشب شرکت کنندگان در سیزدهمین راهپیمایی دریایی مسالمت آمیز را در نزدیکی موضع زکیم در شمال نوار غزه با گلوله های جنگی و گازهای سمی هدف قرار دادند که به زخمی شدن 20 نفر منجر شده است.

اشرف القدرة سخنگوی وزارت بهداشت فلسطین در غزه با اشاره به زخمی شدن 20 فلسطینی در حمله نظامیان صهیونیست در این راهپیمایی اعلام کرد  هزاران شهروند فلسطینی از عصر امروز به سمت موضع دریایی زکیم در منتهی الیه شمال نوار غزه با هدف شرکت در سیزدهمین راهپیمایی دریایی سرازیر شدند که این تحرک در راستای راهپیمایی بازگشت و شکستن محاصره قرار دارد که همزمان با این راهپیمایی، قایق ها از سمت بندر غزه به سمت نزدیک ترین شمال نوار غزه حرکت کردند.

وی افزود: تظاهرات کنندگان با هدف از بین بردن نقطه دید تک تیراندازان اسرائیلی که شرکت کنندگان در این راهپیمایی مسالمت آمیز را که هیچ خطری برای نظامیان رژیم اشغالگر ندارند، در نزدیکی دیوار حائل، لاستیک های فرسوده را به آتش کشیدند. 

هیئت ناظر بر راهپیمایی دریایی تاکید کرد: راهپیمایی بازگشت تا تحقق کامل اهدافی که به خاطر آنها آغاز شده است، که شکستن کامل محاصره در نوار غزه و پایان دادن رنج های دو میلیون فلسطینی از آن جمله است،متوقف نخواهد شد .

منبع: تسنیم

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:

احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است

عقب‌نشینی اسرائیل پس از هشت‌روز

اعتصاب غذا میان اسرای فلسطینی در اعتراض به عدم رعایت حقوقشان یا در اعتراض به یک موضوع سیاسی مسبوق به سابقه است. این شیوه اعتراضی در میان اسرای فلسطینی به این‌گونه است که تنها مقدار کمی آب و نمک مصرف می‌نمایند و به‌منظور تحقق خواسته خود دیگر نوشیدنی‌ها و غذاها را از سطح زندان جمع‌آوری می‌نمایند و یا افراد اعتصاب‌کننده تا تحقق خواسته‌های خود از خوردن غذا جز کمی آب و نمک امتناع می‌نمایند.

«تختی» کشی با «تختی»

فیلم، از نظر شخصیت پردازی، چندان موفق نبوده است. هر چند که فیلم از نوع زندگی نامه است اما تلاش نویسنده و کارگردان در شخصیت پردازی از یک قهرمان ملی تنها به خرده اطلاعات روزنامه ها تکیه می کند و مردی سرد، دورن گرا و تنها را به تصویر می کشد که فقط به دیگران کمک می کند و از خانواده خود غافل است.

کاری که دشمن را عصبانی کند درست است

حضرت آیت الله خامنه‌ای فرمانده معظم کل قوا ظهر امروز (چهارشنبه) در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی، ارتشِ امروز را متدین‌تر و کارآمدتر از همیشه خواندند و با تجلیل از حضور مؤثر و حیاتی ارتش و نیروهای مسلح در امدادرسانی به سیل‌زدگان، و همچنین با تأکید بر لزوم اتحاد روزافزون نیروهای مسلح و زیبا خواندن دست برادریِ ارتش و سپاه پس از اقدام زشت آمریکایی‌ها علیه سپاه، خاطرنشان کردند: هر کاری که دشمن را عصبانی کند، خوب و درست است و در مقابل همگان باید از هر کاری که دشمن را جری و روحیه آن را تقویت کند،

مهم‌ترین مطالب سرویس

« نبرد کرامت۲»؛ اعتصاب غذا را  به سلاحی مهارنشدنی تبدیل کرد
عقب‌نشینی اسرائیل پس از هشت‌روز
چرا حکومت‌های استبدادی در شمال آفریقا سقوط می‌کنند
بی‌وفایی آمریکا به دیکتاتورهای باوفا
پایگاه میدل‌ایست‌آی فاش کرد
نقش موساد در کودتای سودان
زندگی‌نامهٔ بانوی اول سابق آمریکا
همسر اوباما چگونه ستاره راک شد؟
از مبارزه مدنی تا بادبادک های آتشین؛ ابتکار عمل در مبارزه
۵ نکته درباره «راه پیمایی بازگشت»
رسمیت یافتن اشغال‌گری از سوی ترامپ؛
«جولان» انتخاباتی