زمان اعلام نتایج اولیه و نهائی انتخابات‌پارلمانی در افغانستان

عنوان

رئیس کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان اعلام کرد: نتایج اولیه انتخابات پارلمانی این کشور در ۲۰ آبان و نتایج نهایی در ۲۹ آذر ماه اعلام می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آوا، «گلاجان عبدالبدیع صیاد» رئیس کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان امروز دوشنبه با شرکت در یک نشست خبری اعلام کرد: نتایج اولیه انتخابات پارلمانی این کشور در ۱۱ نوامبر (۲۰ آبان ماه) و نتایج نهایی در ۲۰ دسامبر سال جاری میلادی (۲۹ آذر ماه) اعلام می شود.

رئیس کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان در این خصوص افزود: بیشترین میزان مشارکت در رای گیری انتخابات پارلمانی در شهر کابل و پس از آن ولایت فاریاب صورت گرفته است. حضور زنان ۳۳ و مردان ۶۷ در صد در کل کشور بوده است.

«گلاجان عبدالبدیع صیاد» تاکید کرد: از مجموع ۵۰۷۴ مرکز رأی گیری، ۴۵۶۷ مرکز باز بوده و بقیه به دلایل مشکلات فنی و تهدیدات امنیتی بسته بوده اند.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: به جز ولایت های غزنی به لایل سیاسی، قومی و امنیتی و قندهار به علت و قوع حمله تروریستی یک روز پیش از برگزاری انتخابات در ۳۲ ولایت افغانستان رای گیری صورت گرفته است.

گفتنی است، روند اخذ در سومین دوره انتخابات پارلمانی افغانستان پس از سقوط طالبان و هفدمین دوره از زمان تشکیل قوه مقننه این کشور، علیرغم تهدیدات امنیتی و مشکلات فنی، پس از دو روز رسما پایان یافت.

دست‌ کم ۴ میلیون نفر از شهروندان افغانستان در انتخابات پارلمانی روز شنبه هفته جاری این کشور در ولایت‌ های مختلف شرکت کردند. طبق قانون انتخابات افغانستان ۶۸ صندلی از ۲۵۰ کرسی پارلمان به زنان، ۱۰ تا به اقوام و عشایر، از جمله کوچ‌نشینان و یکی هم به اقلیت ۳۰۰ هزار نفری سیک‌های این کشور اختصاص داده شده است.

منبع: مهر

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!

عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد

آیا ایران بدون نفت شدنی است؟

متوقف شدن کامل صادرات و فروش نفت ایران امکان پذیر نیست و این مسئله حداقل یک برنامه بلند مدت میخواهد که البته امروز خوشبختانه به دلیل فقدان اجماع جهانی بر ضد ایران، در شرایط کنونی امکانپذیر نیست. اکنون 35 درصد اقتصاد ایران طبق لایحه بودجه 98 نفتی است،‌ این عدد باید امروز بسیار کمتر بود اما به برکت خوش بینی به برجام، امروز 35 درصد اقتصاد ما به نفت و درآمدهای نفتی وابسته است.

امید تروریست‌ها به آمریکا برای عملیات نظامی علیه محور مقاومت

رسانه‌ها و فرماندهان گروه‌های تروریستی در سوریه طی هفته جاری ابراز امیدواری کرده‌اند تا با فرماندهی مستقیم آمریکا، وارد عملیات علیه محور مقاومت و جمهوری اسلامی ایران در سوریه شوند.

احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است

یوسفیان ملا درخصوص طرح تفکیک وزارت صمت گفت: تشکیل با عجله وزارت بازرگانی، بازتاب‌های بدی در وضعیت اقتصادی کشور خواهد داشت. دولت به جای تشکیل وزارت بازرگانی، قانون تمرکز را به درستی اجرا کند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

گزارش‌های پراکنده از عملیات احتمالی مزدوران آمریکا در البوکمال
امید تروریست‌ها به آمریکا برای عملیات نظامی علیه محور مقاومت
« نبرد کرامت۲»؛ اعتصاب غذا را  به سلاحی مهارنشدنی تبدیل کرد
عقب‌نشینی اسرائیل پس از هشت‌روز
چرا حکومت‌های استبدادی در شمال آفریقا سقوط می‌کنند
بی‌وفایی آمریکا به دیکتاتورهای باوفا
پایگاه میدل‌ایست‌آی فاش کرد
نقش موساد در کودتای سودان
زندگی‌نامهٔ بانوی اول سابق آمریکا
همسر اوباما چگونه ستاره راک شد؟
از مبارزه مدنی تا بادبادک های آتشین؛ ابتکار عمل در مبارزه
۵ نکته درباره «راه پیمایی بازگشت»
رسمیت یافتن اشغال‌گری از سوی ترامپ؛
«جولان» انتخاباتی