۴ محور برنامه‌های وزیر پیشنهادی راه از زبان اسلامی

عنوان

وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی محور برنامه‌های خود برای این وزارتخانه را اعلام کرد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم محمد اسلامی، وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی صبح امروز (سه شنبه اول آبان ماه) در حاشیه جلسه غیرعلنی پارلمان با حضور در جمع خبرنگاران با اشاره به برنامه های خود برای این وزارتخانه گفت: اولین محور برنامه های بنده توجه به مسکن است.

رأی مثبت فراکسیون حامی لاریجانی به وزیر پیشنهادی صنعت

وی ادامه داد: به دلیل اینکه ساخت و ساز سهم مهمی در ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی دارد و می تواند محرک اقتصادی کشور باشد اولویت اول را بر مسکن قرار دادم تا این دغدغه بزرگ برطرف شود.

وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی تصریح کرد: اولویت ها در ساخت مسکن؛ ساخت مسکن برای اقشار کم درآمد است که البته باید بخش خصوصی را نیز در این راه پشتیبانی کرد تا جریان پایدار تولید در مسکن ایجاد شود.

اسلامی محور دوم برنامه های خود را بازآفرینی شهری عنوان کرد و اظهار داشت: در برخی شهرها بافت های فرسوده و آسیب پذیر وجود دارد که قابل احیا هستند. با توجه به تفاهمنامه های امضا شده  باید 100 هزار مسکن بازآفرینی شود که به همین دلیل احیای بافتهای فرسوده را در اولویت دوم کاری خود قرار دادم.

وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی اولویت سوم برنامه های خود را توجه به مناطق محروم و راه های روستایی عنوان کرد و گفت: با توجه به گستردگی در این حوزه و با تامین منابع مالی سعی خواهیم کرد نگاه ویژه ای به این محور داشته باشیم.

اسلامی با بیان اینکه یکی از محورهای برنامه های بنده اصلاحات ساختاری و کوچک سازی مدیریتی است، افزود: سعی خواهیم کرد پنجره واحدی ایجاد کنیم که متقاضیایی که به دنبال مجوزهایی هستند دسترسی راحتی به این موضوع داشته باشند.

وی در پاسخ به سوالی درباره برنامه های خود برای مهار اجاره مسکن، عنوان کرد: اجاره مسکن تابع شرایط اقتصادی است به نظر بنده باید ساخت و سازها را افزایش دهیم تا با متناسب سازی تولید و عرضه بتوانیم به آرامی این فضای پرشتاب اجاره بها را کنترل کنیم.

اسلامی در پاسخ به سوالی درباره برنامه های خود برای حمل و نقل هوایی نیز ادامه داد: از بدو پیروزی انقلاب همواره کشور ما با تحریمها دست و پنجه نرم کرده اما امروز صنعت و توان هوایی ما با ظرفیت داخلی دوره تحریمها را پشت سر گذاشته و انشاءالله در آینده هم این اتفاق خواهد افتاد.

وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی در پاسخ به سوالی دباره اینکه برنامه شما برای اتمامن پروژه مسکن مهر چیست، ادامه داد: برخی از مسکن مهرها مسائل و مشکلاتی دارد که باید با همکاری بخش ها و دستگاه ها در خود استانها مشکلاتشان را حل و فصل کنیم. که البته اینها دارای متقاضیانی هستند.

وی ادامه داد: یکسری از مسکن های مهر نیز نیمه تمام هستند و متقاضیان پرداختی هایی داشتند اما با توجه به شرایط تورمی و بالا رفتن قیمتها مشکلاتی پیش آمده که باید متناسب با آنها سیاست هایی را انتخاب کنیم و آنها را به اتمام برسانیم.

وی تصریح کرد: برخی از مسکن های مهر نیز فاقد تاسیساتی مانند آب و برق و گاز هستند که باید با هماهنگی لازم این مشکلات را حل کنیم.

منبع: تسنیم

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

بازارهای مولد فلج شده است

مالیات بر عایدی سرمایه؛ کلید قفل رکود مسکن

تورم به ۵۰ درصد خواهد رسید

فاطمی گفت: هنوز به تورم 49 درصدی سال 74 نرسیدیم، اما شاید تا پایان امسال برسیم!

تولیداتی که توجیه دارد، اما منطق نه!

حالا دیگر بعد از تجربه چند سال تولید برنامه‌های سینمایی در ایام برگزاری جشنواره فیلم فجر در رسانه ملی، تقریبا می‌توان این برنامه‌ها را به تعبیر قدیمی‌ها «سرجهازی» تلویزیون در ایام برگزاری جشنواره فجر دانست! برنامه‌هایی که هر ساله تب و تاب ساخت آن‌ها از یک ماه قبل از آغاز جشنواره فیلم فجر به اوج خود می‌رسد و همه شبکه‌های رسانه ملی به فکر راه انداختن برنامه‌ای تخصصی در حوزه سینما و برای پوشش اخبار جشنواره فیلم فجر می‌افتند.

مانور بی‌بی‌سی فارسی برای جلوگیری از عرضه نفت در بورس

با توجه به اطلاعیه بورس انرژی به نظر میرسد که تمامی ضوابط لازم برای تضمین بازگشت بهای نفت فروخته شده در بورس در نظر گرفته شده است. بدین ترتیب با عرضه نفت در بورس و استفاده از توانمندی بخش خصوصی در صادرات نفت، میتوان بخشی از کاهش درآمدهای نفتی را بدون هیچ گونه ریسکی جبران کرد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

به بهانه ی تصویب کلیات استانی شدن انتخابات در مجلس شورای اسلامی
۵ نکته درباره معایب استانی‌ شدن انتخابات
هشدار آیت‌الله مکارم شیرازی:
دشمنان برای خوزستان و اهواز برنامه‌ها دارند
شمخانی در همایش دفاع و امنیت در غرب آسیا:
سیاست ایران حفظ امنیت منطقه و مبارزه جدی با هر نوع تروریسم است
توضیحات رئیس دفتر رئیس جمهور در مصاحبه با خبرنگاران
فیلم: مخالفت روحانی با استعفای وزیر بهداشت
پرسشی از شریعتمداری، وزیر تعاون،‌ کار و رفاه اجتماعی؛
چرا برکناری مدیران چند شغله در وزات کار مسکوت ماند؟!
در خواست سعید جلیلی از دانشگاهیان ؛
برجام را بررسی کنید
رهبر انقلاب در دیدار دبیرکل جهاد اسلامی فلسطین:
پیروزی نهایی فلسطین در آینده‌ای نه چندان دور محقق خواهد شد
سردار قاسم سلیمانی:
عملیات کربلای ۴ عملیات اصلی بود
در گفتگو با نسیم آنلاین مطرح شد
یزد؛ استانی بدون مسوول!
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین