درودیان در گفت وگو با باشگاه خبرنگاران جوان:

حذف کارت بازرگانی به رشد بازار پوشاک کمک می کند

عنوان

رئیس اتحادیه پیراهن دوزان و پیراهن فروشان گفت: دولت می‌تواند این فرصت را به تجار بدهد که بدون کارت بازرگانی، مواد اولیه وارد کنند.

مجتبی درودیان رئیس اتحادیه پیراهن دوزان و پیراهن فروشان در گفت وگو با خبرنگار   صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره وضعیت بازار پوشاک در کشور اظهار کرد:دولت می تواند در چهار ماه آینده این فرصت را به تجار بدهد که بدون کارت بازرگانی، مواد اولیه وارد کند چرا که اگر این امر رخ دهد چرخ صنعت به حرکت درآورده می شود.

وی با اشاره به اینکه در صنعت پوشاک با کمترین هزینه بیشترین اشتغالزایی را خواهیم داشت تصریح کرد: درحال حاضر کشور توان تولید مواد اولیه را ندارد، اما اگر راهکار جدیدی برای آن ارایه شود ظرفیت تولید وجود دارد.


بیشتر بخوانید: افزایش حجم پوشاک وارداتی ،عامل آشفتگی بازار داخلی


درودیان، با اشاره به اینکه اگر ارز نیمایی به تجار داده شود بسیاری از مشکلات مرتفع خواهد شد افزود: این امر می تواند به تجار و تولیدکنندگان کمک کند که افزایش قیمتی برای پوشاک رخ ندهد.

رئیس اتحادیه پیراهن دوزان و پیراهن فروشان، با بیان اینکه مشکل اصلی پوشاک، مواد اولیه است اظهار کرد: هم اکنون ۵۰ درصد ظرفیت کارخانجات به دلیل کمبود مواد اولیه تعطیل شده است.

به گفته درودیان،به دلیل این مشکلات درشش ماه ابتدای سال جاری، رشدی در پوشاک نداشتیم.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

رهبر انقلاب اسلامی در اجتماع پرشور انبوه زائران و مجاوران حرم رضوی علیه‌السلام

دشمن را در جنگ اقتصادی شکست خواهیم داد

سال ۹۸؛ سال «رونق تولید»

مقام معظم رهبری سال ۱۳۹۸ را به‌عنوان سال «رونق تولید» نام گذاشتند.

در دفاع از انقلاب

پیشرفت‌های علمی کشور توسط انسان‌های انقلاب اسلامی رخ داده است و به واقع بزرگترین دستاورد تمدنی انقلاب را باید تربیت انسان های انقلاب اسلامی دانست.

روایتی درس آموز از دیپلماسی اعتماد به اروپا

اتحادیه اروپا در ادوار مختلف تلاش کرده جایی میان ایران و آمریکا قرار بگیرد، جایی که هم از رفاقت با ایالات متحده، همراهی با آن و فشار بر ایران سود ببرد و هم از این فشار استفاده کند و به نوعی باب دوستی با ایران را باز کرده و یکی از بزرگ‌ترین بازارهای اقتصادی غرب آسیا را در دست بگیرد و علاوه‌بر آن بتواند همزمان از قدرت نفوذ ایران برای حفظ ثبات در منطقه به سود خود و جلوگیری از آشوب‌هایی بهره‌برداری کند که می‌تواند منافع منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای اروپا را مخدوش کند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
تاملی در کاندیداهای انتخابات اتاق بازرگانی
اتاق بازرگانی یا اتاق واردات؟+ نمودار ‌
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین