اتحادیه اروپا خواستار بازنگری در حکم حبس ابد شیخ علی سلمان شد

عنوان

اتحادیه اروپا در بیانیه‌ای خواستار بازنگری بحرین در حکم حبس ابد شیخ علی سلمان، دبیر کل جمعیت سیاسی الوفاق شد.

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از  پایگاه اینترنتی اتحادیه اروپا، در پی صدور حکم حبس ابد از سوی دادگاه استیناف بحرین برای شیخ علی سلمان، دبیر کل جمعیت سیاسی الوفاق بحرین، اتحادیه اروپا در بیانیه ای خواستار بازنگری در این حکم شد. 

در این بیانیه آمده است: اتحادیه اروپا این پرونده را از زمان بازداشت شیخ علی سلمان، دبیر کل جمعیت سیاسی منحل شده الوفاق بحرین، در دسامبر 2014 پیگیری کرده و علنا نسبت به فضای سیاسی به شدت محدود در بحرین از جمله برای مخالفت های غیرخشونت آمیز ابراز نگرانی کرده است. این تصمیم که در آستانه انتخابات پارلمانی بحرین گرفته شده، انتخاباتی که بسیاری از گروه های سیاسی از شرکت در آن منع شده اند، گام نگران کننده دیگری در مسیر رویارویی و دو قطبی شدگی در بحرین است و احتمال برگزاری گفتگو های سیاسی فراگیر را تضعیف می کند.

اتحادیه اروپا انتظار داد این حکم بر اساس استیناف مجددا بررسی شود و بحرین در راستای ثبات بلندمدت این کشور و حفظ منافع مردمش به تعهدات بین المللی و حقوق بشر خود عمل کند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

بازارهای مولد فلج شدن شده است

مالیات بر عایدی سرمایه؛ کلید قفل رکود مسکن

تورم به ۵۰ درصد خواهد رسید

فاطمی گفت: هنوز به تورم 49 درصدی سال 74 نرسیدیم، اما شاید تا پایان امسال برسیم!

تولیداتی که توجیه دارد، اما منطق نه!

حالا دیگر بعد از تجربه چند سال تولید برنامه‌های سینمایی در ایام برگزاری جشنواره فیلم فجر در رسانه ملی، تقریبا می‌توان این برنامه‌ها را به تعبیر قدیمی‌ها «سرجهازی» تلویزیون در ایام برگزاری جشنواره فجر دانست! برنامه‌هایی که هر ساله تب و تاب ساخت آن‌ها از یک ماه قبل از آغاز جشنواره فیلم فجر به اوج خود می‌رسد و همه شبکه‌های رسانه ملی به فکر راه انداختن برنامه‌ای تخصصی در حوزه سینما و برای پوشش اخبار جشنواره فیلم فجر می‌افتند.

مانور بی‌بی‌سی فارسی برای جلوگیری از عرضه نفت در بورس

با توجه به اطلاعیه بورس انرژی به نظر میرسد که تمامی ضوابط لازم برای تضمین بازگشت بهای نفت فروخته شده در بورس در نظر گرفته شده است. بدین ترتیب با عرضه نفت در بورس و استفاده از توانمندی بخش خصوصی در صادرات نفت، میتوان بخشی از کاهش درآمدهای نفتی را بدون هیچ گونه ریسکی جبران کرد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

درس‌های منبج برای کاخ سفید و انعطاف موقت ترامپ
سرنوشت دستور ترامپ برای خروج از سوریه چه خواهد بود؟
نجات نتانیاهو در گرو عادی سازی روابط اعراب و اسرائیل
چرا دولت نتانیاهو تصمیم به برگزاری انتخابات زود هنگام گرفت؟
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین