المانیتور:به رغم تحریم ها ؛ باب مذاکره ایران و آمریکا بسته نشده است

عنوان

تهران - ایرنا - تارنمای المانیتور نوشت : در حالیکه مقامات ایرانی همزمان با اعمال مجدد تحریم های آمریکا علیه تهران، در مسیر مقابله با تحریم ها قرار گرفته اند، اما درها برای مذاکرات ایران و آمریکا در اینده بسته نشده است .

به گزارش روز سه شنبه ایرنا، المانیتور افزود : حسن روحانی رئیس جمهوری ایران در اظهارنظر خود در مورد اعمال مجدد تحریم های آمریکا ؛ از تحریم های ضد ملت ایران انتقاد کرد اما درها را برای هرگونه مذاکره با امریکا در آینده باز گذاشت. البته این حقیقت را نباید فراموش کرد که آینده این نوع مذاکره مبهم است.
روحانی گفت که دور جدید تحریم ها غیرقانونی و مغایر با توافق هسته ای و قطعنامه سازمان ملل است.
دونالد ترامپ رئیس جمهوری امریکا در کمپین انتخاباتی اش در سال 2016 قول داده بود در صوررت پیروزی در انتخابات امریکا از برجام خارج شود.
در ادامه این گزارش آمده است : حسن روحانی در مورد احتمال مذاکره با آمریکا گفت که اگر واشنگتن به تعهداتش در قبال توافقات اصلی در برجام متعهد بماند این می تواند زمینه ای برای مذاکره در اینده باشد.
روحانی تصریح کرد که در نشست اخیر مجمع عمومی سازمان ملل مقام های ارشد چهار کشور به دنبال میانجی گری برای مذاکره میان ایران-امریکا بودند.
المانیتور افزود: این اولین بار نیست که ایران اعلام کرده مقامات کاخ سفید به دنبال مذاکره با ایران بوده اند.
محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران نیز روز گذشته در مصاحبه با روزنامه یو اس ای تودی گفت، مادامی که آمریکا به تعهدات فعلی اش پایبند باشد، ایران تمایل به مذاکره دارد.
به گزارش ایرنا، دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا 18 اردیبهشت ماه گذشته خروج آمریکا از برجام را اعلام کرد اما بلافاصله دیگر کشورهای امضا کننده این توافق یعنی انگلیس، فرانسه، آلمان، چین و روسیه ضمن محکوم کردن خروج این کشور از این توافق چندجانبه بین المللی، تاکید کردند که به برجام پایبند مانده و از تجارت شرکت هایشان با ایران حمایت می کنند.
در راستای مقابله با تحریم های غیرقانونی آمریکا علیه ایران، اتحادیه اروپا ضمن فعال کردن قانون انسداد برای حمایت ازفعالیت شرکت های خود در ایران، اعلام کرد که سازوکار مالی برای ادامه تجارت شرکت های خارجی با ایران وهمچینن فروش نفت ایران و امکان مبادله تجاری ایران با جهان ارائه می کند.
دولت ترامپ در حالی از روز دوشنبه بار دیگر تحریم های آمریکا علیه ایران را اعمال کرد که بسیاری از ناظران سیاسی و تحلیلگران اقتصادی بر این باورند که تحریم نفت ایران در بلندمدت همراه با افزایش بهای نفت به تضعیف دلار در سطح بین المللی منجر شده و به شکست و عقب نشینی آمریکا می انجامد، روندی که بخشی از آن در صحبت های برخی مقامات آمریکا دیده می شود.
اروپام**9234** 1546

منبع: ایرنا

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

نسیم آنلاین بررسی می‌کند

دوئل بانک‌های فراقانونی با بانک مرکزی

SPV به جایی نمی‌رسد چون یقین دارند ایران به تعهدات برجام پایبند می‌ماند

یک کارشناس مسائل بین الملل گفت: آینده SPV چندان خوشایند نیست و این موضوع بیشتر جنبه نمادین نسبت به انجام تعهدات اروپا در قبال برجام دارد که برای ما هم مفید نخواهد بود.

در کشور با کمبود وکیل روبرو هستیم

یحیی کمالی پور پیرامون کمبود وکیل در کشور گفت: ما در کشور با کمبود وکیل روبرو هستم و این تعداد از وکیل بنابر نیازهای جامعه نیست.

تحلیلی بر وضعیت جامعه در ماجرای حمله سگ‌ها به یک کودک در لواسان

ما در وضعیتی بدونِ «کنشگریِ هدفمند» تنها مشغولِ «واکنش» به اتفاقاتیم! واکنش هایی که حتی زمینه سازِ شکل گیریِ عمل و جریاناتِ عملی نیز نشده و یا اگر می شوند محدود و معدود است. این میزان از «واکنش» در شرایطِ بی عملی، زمینه سازِ شکل گیریِ «توهمِ عملِ موثر» است

مهم‌ترین مطالب سرویس

کاخ سفید دستاوردهای ترامپ را در بیانیه‌ای تشریح کرد
خروج از برجام و احیای تحریم‌های ضدایرانی
درس‌های منبج برای کاخ سفید و انعطاف موقت ترامپ
سرنوشت دستور ترامپ برای خروج از سوریه چه خواهد بود؟
نجات نتانیاهو در گرو عادی سازی روابط اعراب و اسرائیل
چرا دولت نتانیاهو تصمیم به برگزاری انتخابات زود هنگام گرفت؟
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین