دانفورد خبر داد:

احتمال تغییر آرایش نظامی آمریکا در شبه‎ جزیره کره

عنوان

رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا می‎گوید پیشرفت مذاکرات سیاسی واشنگتن- پیونگ‎یانگ، حضور نظامی آمریکا در شبه‎ جزیره کره را تحت‌الشعاع قرار می‎دهد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، «جوزف دانفورد» رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا از لزوم تغییر تدریجی در آرایش نظامی نیروهای آمریکایی در شبه ‎جزیره کره در صورت پیشرفت مذاکرات واشنگتن- پیونگ‎یانگ خبر داد.

وی در این باره گفت: هرچه در مسیر دیپلماسی موفق‌تر عمل می‎کنیم، به همان اندازه در فضای نظامی کمتر احساس راحتی می‎کنیم؛ چرا که با مرور زمان، مذاکرات شکلی به خود خواهد گرفت که ما را به اتخاذ برخی تغییرها در وضعیت نظامی که در شبه‎ جزیره داریم، وادار می‎کند. ما (قوای نظامی آمریکا) نیز آماده انجام این تغییرات در حمایت از مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا هستیم.

این درحالی است که قرار است پمپئو روز پنجشنبه هشتم نوامبر در شهر نیویورک با «کیم یونگ چول» معاون کمیته مرکزی کره شمالی، دیدار کند.

از سوی دیگر، قرار است واشنگتن و سئول تا ماه میلادی آینده (دسامبر) درباره انجام رزمایش‎های مشترک در سال میلادی ۲۰۱۹، تصمیم‎گیری کنند.  

اگرچه رزمایش‌‏های بزرگ در راستای جلب اعتماد پیونگ‎یانگ لغو شده است، رزمایش‏‌هایی در ابعاد کوچکتر همچنان برقرار است.

منبع: مهر

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:

احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است

عقب‌نشینی اسرائیل پس از هشت‌روز

اعتصاب غذا میان اسرای فلسطینی در اعتراض به عدم رعایت حقوقشان یا در اعتراض به یک موضوع سیاسی مسبوق به سابقه است. این شیوه اعتراضی در میان اسرای فلسطینی به این‌گونه است که تنها مقدار کمی آب و نمک مصرف می‌نمایند و به‌منظور تحقق خواسته خود دیگر نوشیدنی‌ها و غذاها را از سطح زندان جمع‌آوری می‌نمایند و یا افراد اعتصاب‌کننده تا تحقق خواسته‌های خود از خوردن غذا جز کمی آب و نمک امتناع می‌نمایند.

«تختی» کشی با «تختی»

فیلم، از نظر شخصیت پردازی، چندان موفق نبوده است. هر چند که فیلم از نوع زندگی نامه است اما تلاش نویسنده و کارگردان در شخصیت پردازی از یک قهرمان ملی تنها به خرده اطلاعات روزنامه ها تکیه می کند و مردی سرد، دورن گرا و تنها را به تصویر می کشد که فقط به دیگران کمک می کند و از خانواده خود غافل است.

کاری که دشمن را عصبانی کند درست است

حضرت آیت الله خامنه‌ای فرمانده معظم کل قوا ظهر امروز (چهارشنبه) در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی، ارتشِ امروز را متدین‌تر و کارآمدتر از همیشه خواندند و با تجلیل از حضور مؤثر و حیاتی ارتش و نیروهای مسلح در امدادرسانی به سیل‌زدگان، و همچنین با تأکید بر لزوم اتحاد روزافزون نیروهای مسلح و زیبا خواندن دست برادریِ ارتش و سپاه پس از اقدام زشت آمریکایی‌ها علیه سپاه، خاطرنشان کردند: هر کاری که دشمن را عصبانی کند، خوب و درست است و در مقابل همگان باید از هر کاری که دشمن را جری و روحیه آن را تقویت کند،

مهم‌ترین مطالب سرویس

« نبرد کرامت۲»؛ اعتصاب غذا را  به سلاحی مهارنشدنی تبدیل کرد
عقب‌نشینی اسرائیل پس از هشت‌روز
چرا حکومت‌های استبدادی در شمال آفریقا سقوط می‌کنند
بی‌وفایی آمریکا به دیکتاتورهای باوفا
پایگاه میدل‌ایست‌آی فاش کرد
نقش موساد در کودتای سودان
زندگی‌نامهٔ بانوی اول سابق آمریکا
همسر اوباما چگونه ستاره راک شد؟
از مبارزه مدنی تا بادبادک های آتشین؛ ابتکار عمل در مبارزه
۵ نکته درباره «راه پیمایی بازگشت»
رسمیت یافتن اشغال‌گری از سوی ترامپ؛
«جولان» انتخاباتی