دانفورد خبر داد:

احتمال تغییر آرایش نظامی آمریکا در شبه‎ جزیره کره

عنوان

رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا می‎گوید پیشرفت مذاکرات سیاسی واشنگتن- پیونگ‎یانگ، حضور نظامی آمریکا در شبه‎ جزیره کره را تحت‌الشعاع قرار می‎دهد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، «جوزف دانفورد» رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا از لزوم تغییر تدریجی در آرایش نظامی نیروهای آمریکایی در شبه ‎جزیره کره در صورت پیشرفت مذاکرات واشنگتن- پیونگ‎یانگ خبر داد.

وی در این باره گفت: هرچه در مسیر دیپلماسی موفق‌تر عمل می‎کنیم، به همان اندازه در فضای نظامی کمتر احساس راحتی می‎کنیم؛ چرا که با مرور زمان، مذاکرات شکلی به خود خواهد گرفت که ما را به اتخاذ برخی تغییرها در وضعیت نظامی که در شبه‎ جزیره داریم، وادار می‎کند. ما (قوای نظامی آمریکا) نیز آماده انجام این تغییرات در حمایت از مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا هستیم.

این درحالی است که قرار است پمپئو روز پنجشنبه هشتم نوامبر در شهر نیویورک با «کیم یونگ چول» معاون کمیته مرکزی کره شمالی، دیدار کند.

از سوی دیگر، قرار است واشنگتن و سئول تا ماه میلادی آینده (دسامبر) درباره انجام رزمایش‎های مشترک در سال میلادی ۲۰۱۹، تصمیم‎گیری کنند.  

اگرچه رزمایش‌‏های بزرگ در راستای جلب اعتماد پیونگ‎یانگ لغو شده است، رزمایش‏‌هایی در ابعاد کوچکتر همچنان برقرار است.

منبع: مهر

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

نسیم آنلاین بررسی می‌کند

دوئل بانک‌های فراقانونی با بانک مرکزی

SPV به جایی نمی‌رسد چون یقین دارند ایران به تعهدات برجام پایبند می‌ماند

یک کارشناس مسائل بین الملل گفت: آینده SPV چندان خوشایند نیست و این موضوع بیشتر جنبه نمادین نسبت به انجام تعهدات اروپا در قبال برجام دارد که برای ما هم مفید نخواهد بود.

در کشور با کمبود وکیل روبرو هستیم

یحیی کمالی پور پیرامون کمبود وکیل در کشور گفت: ما در کشور با کمبود وکیل روبرو هستم و این تعداد از وکیل بنابر نیازهای جامعه نیست.

تحلیلی بر وضعیت جامعه در ماجرای حمله سگ‌ها به یک کودک در لواسان

ما در وضعیتی بدونِ «کنشگریِ هدفمند» تنها مشغولِ «واکنش» به اتفاقاتیم! واکنش هایی که حتی زمینه سازِ شکل گیریِ عمل و جریاناتِ عملی نیز نشده و یا اگر می شوند محدود و معدود است. این میزان از «واکنش» در شرایطِ بی عملی، زمینه سازِ شکل گیریِ «توهمِ عملِ موثر» است

مهم‌ترین مطالب سرویس

کاخ سفید دستاوردهای ترامپ را در بیانیه‌ای تشریح کرد
خروج از برجام و احیای تحریم‌های ضدایرانی
درس‌های منبج برای کاخ سفید و انعطاف موقت ترامپ
سرنوشت دستور ترامپ برای خروج از سوریه چه خواهد بود؟
نجات نتانیاهو در گرو عادی سازی روابط اعراب و اسرائیل
چرا دولت نتانیاهو تصمیم به برگزاری انتخابات زود هنگام گرفت؟
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین