نتایج جدیدترین پژوهش نشان می‌دهد؛

هزینه اعزام سربازان آمریکایی به مرز مکزیک تا ۱۱۰ میلیون دلار آب می‌خورد

عنوان

نتایج یک پژوهش نشان داد مستقر کردن سربازان آمریکایی در مرز مکزیک می‌تواند بین ۴۲ تا ۱۱۰ میلیون دلار هزینه داشته باشد.

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از نشریه هیل، نتایج پژوهش مرکز «ارزیابی های بودجه و استراتژیک» نشان داد هزینه مستقر کردن نیروهای نظامی آمریکا در مرز مکزیک می تواند بین 42 میلیون تا 110 میلیون دلار هزینه داشته باشد.

این مرکز تخمین زده است که حقوق هر سرباز در یک روز بین 112 دلار تا 143 دلار خواهد بود. استفاده از یک بالگرد نظامی در این عملیات هم می تواند 136.645 دلار در روز به این هزینه ها بیفزاید.

در نتیجه هزینه مستقر کردن نیروهای نظامی در مرز مکزیک در کمترین حالت 42 میلیون دلار و در بیشترین حالت 110 میلیون دلار هزینه خواهد داشت.

به دنبال هجوم کاروان مهاجران آمریکای مرکزی به سمت آمریکا، «دونالد ترامپ»، رئیس جمهور این کشور ماه گذشته میلادی به پنتاگون دستور داد سربازانی را در مرز مکزیک مستقر کند تا از ورود این کاروان به آمریکا جلوگیری کنند. وی نخست اعلام کرده بود که 15000 سرباز آمریکایی را در مرز مکزیک مستقر می کند. این درحالی است که وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) چند روز پیش با درخواست دولت ترامپ برای اعزام نیروی نظامی به منظور مقابله با مهاجران در مرز مکزیک مخالفت کرد.

سخنگوی پنتاگون روز گذشته (دوشنبه) در گفتگو با خبرنگاران اعلام کرد که هنوز هزینه مستقر کردن نیروهای نظامی در مرز مکزیک برآورد نشده است. سخنگوی پنتاگون هیچ جزئیاتی درباره اینکه چرا دولت ترامپ تصمیم دارد نیروهای در حال خدمت را به جای نیروهای گارد ملی به مرز مکزیک اعزام کند، ارائه نکرد.

گزارش ها حاکی از آن است که نیروهای درحال خدمت آمریکا از اجرای قوانین داخلی منع شده اند مگر اینکه شرایط اضطراری پیش آید. از ماه آوریل تاکنون حدود 2100 سرباز گارد ملی آمریکا در مرز مکزیک مستقر هستند. پنتاگون در ماه مه اعلام کرد مستقر کردن این نیروها در مرز مکزیک می تواند 182 میلیون دلار هزینه به دنبال داشته باشد.

دولت های قبلی آمریکا هم به طور معمول سربازان گارد ملی را در مرزهای جنوبی کشور مستقر می کردند. از جمله آنها می توان به جورج بوش پسر اشاره کرد که بین سال های 2006 تا 2008 در یک عملیات 6000 سرباز گارد ملی را در آریزونا، کالیفرنیا، نیومکزیکو و تگزاس مستقر کرده بود.

باراک اوباما، رئیس جمهور سابق آمریکا هم در سال 2010 بیش از 1200 سرباز گارد ملی را در مرز مکزیک مستقر کرده بود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

نسیم آنلاین بررسی می‌کند

دوئل بانک‌های فراقانونی با بانک مرکزی

SPV به جایی نمی‌رسد چون یقین دارند ایران به تعهدات برجام پایبند می‌ماند

یک کارشناس مسائل بین الملل گفت: آینده SPV چندان خوشایند نیست و این موضوع بیشتر جنبه نمادین نسبت به انجام تعهدات اروپا در قبال برجام دارد که برای ما هم مفید نخواهد بود.

در کشور با کمبود وکیل روبرو هستیم

یحیی کمالی پور پیرامون کمبود وکیل در کشور گفت: ما در کشور با کمبود وکیل روبرو هستم و این تعداد از وکیل بنابر نیازهای جامعه نیست.

تحلیلی بر وضعیت جامعه در ماجرای حمله سگ‌ها به یک کودک در لواسان

ما در وضعیتی بدونِ «کنشگریِ هدفمند» تنها مشغولِ «واکنش» به اتفاقاتیم! واکنش هایی که حتی زمینه سازِ شکل گیریِ عمل و جریاناتِ عملی نیز نشده و یا اگر می شوند محدود و معدود است. این میزان از «واکنش» در شرایطِ بی عملی، زمینه سازِ شکل گیریِ «توهمِ عملِ موثر» است

مهم‌ترین مطالب سرویس

کاخ سفید دستاوردهای ترامپ را در بیانیه‌ای تشریح کرد
خروج از برجام و احیای تحریم‌های ضدایرانی
درس‌های منبج برای کاخ سفید و انعطاف موقت ترامپ
سرنوشت دستور ترامپ برای خروج از سوریه چه خواهد بود؟
نجات نتانیاهو در گرو عادی سازی روابط اعراب و اسرائیل
چرا دولت نتانیاهو تصمیم به برگزاری انتخابات زود هنگام گرفت؟
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین