نتایج جدیدترین پژوهش نشان می‌دهد؛

هزینه اعزام سربازان آمریکایی به مرز مکزیک تا ۱۱۰ میلیون دلار آب می‌خورد

عنوان

نتایج یک پژوهش نشان داد مستقر کردن سربازان آمریکایی در مرز مکزیک می‌تواند بین ۴۲ تا ۱۱۰ میلیون دلار هزینه داشته باشد.

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از نشریه هیل، نتایج پژوهش مرکز «ارزیابی های بودجه و استراتژیک» نشان داد هزینه مستقر کردن نیروهای نظامی آمریکا در مرز مکزیک می تواند بین 42 میلیون تا 110 میلیون دلار هزینه داشته باشد.

این مرکز تخمین زده است که حقوق هر سرباز در یک روز بین 112 دلار تا 143 دلار خواهد بود. استفاده از یک بالگرد نظامی در این عملیات هم می تواند 136.645 دلار در روز به این هزینه ها بیفزاید.

در نتیجه هزینه مستقر کردن نیروهای نظامی در مرز مکزیک در کمترین حالت 42 میلیون دلار و در بیشترین حالت 110 میلیون دلار هزینه خواهد داشت.

به دنبال هجوم کاروان مهاجران آمریکای مرکزی به سمت آمریکا، «دونالد ترامپ»، رئیس جمهور این کشور ماه گذشته میلادی به پنتاگون دستور داد سربازانی را در مرز مکزیک مستقر کند تا از ورود این کاروان به آمریکا جلوگیری کنند. وی نخست اعلام کرده بود که 15000 سرباز آمریکایی را در مرز مکزیک مستقر می کند. این درحالی است که وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) چند روز پیش با درخواست دولت ترامپ برای اعزام نیروی نظامی به منظور مقابله با مهاجران در مرز مکزیک مخالفت کرد.

سخنگوی پنتاگون روز گذشته (دوشنبه) در گفتگو با خبرنگاران اعلام کرد که هنوز هزینه مستقر کردن نیروهای نظامی در مرز مکزیک برآورد نشده است. سخنگوی پنتاگون هیچ جزئیاتی درباره اینکه چرا دولت ترامپ تصمیم دارد نیروهای در حال خدمت را به جای نیروهای گارد ملی به مرز مکزیک اعزام کند، ارائه نکرد.

گزارش ها حاکی از آن است که نیروهای درحال خدمت آمریکا از اجرای قوانین داخلی منع شده اند مگر اینکه شرایط اضطراری پیش آید. از ماه آوریل تاکنون حدود 2100 سرباز گارد ملی آمریکا در مرز مکزیک مستقر هستند. پنتاگون در ماه مه اعلام کرد مستقر کردن این نیروها در مرز مکزیک می تواند 182 میلیون دلار هزینه به دنبال داشته باشد.

دولت های قبلی آمریکا هم به طور معمول سربازان گارد ملی را در مرزهای جنوبی کشور مستقر می کردند. از جمله آنها می توان به جورج بوش پسر اشاره کرد که بین سال های 2006 تا 2008 در یک عملیات 6000 سرباز گارد ملی را در آریزونا، کالیفرنیا، نیومکزیکو و تگزاس مستقر کرده بود.

باراک اوباما، رئیس جمهور سابق آمریکا هم در سال 2010 بیش از 1200 سرباز گارد ملی را در مرز مکزیک مستقر کرده بود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:

احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است

عقب‌نشینی اسرائیل پس از هشت‌روز

اعتصاب غذا میان اسرای فلسطینی در اعتراض به عدم رعایت حقوقشان یا در اعتراض به یک موضوع سیاسی مسبوق به سابقه است. این شیوه اعتراضی در میان اسرای فلسطینی به این‌گونه است که تنها مقدار کمی آب و نمک مصرف می‌نمایند و به‌منظور تحقق خواسته خود دیگر نوشیدنی‌ها و غذاها را از سطح زندان جمع‌آوری می‌نمایند و یا افراد اعتصاب‌کننده تا تحقق خواسته‌های خود از خوردن غذا جز کمی آب و نمک امتناع می‌نمایند.

«تختی» کشی با «تختی»

فیلم، از نظر شخصیت پردازی، چندان موفق نبوده است. هر چند که فیلم از نوع زندگی نامه است اما تلاش نویسنده و کارگردان در شخصیت پردازی از یک قهرمان ملی تنها به خرده اطلاعات روزنامه ها تکیه می کند و مردی سرد، دورن گرا و تنها را به تصویر می کشد که فقط به دیگران کمک می کند و از خانواده خود غافل است.

کاری که دشمن را عصبانی کند درست است

حضرت آیت الله خامنه‌ای فرمانده معظم کل قوا ظهر امروز (چهارشنبه) در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی، ارتشِ امروز را متدین‌تر و کارآمدتر از همیشه خواندند و با تجلیل از حضور مؤثر و حیاتی ارتش و نیروهای مسلح در امدادرسانی به سیل‌زدگان، و همچنین با تأکید بر لزوم اتحاد روزافزون نیروهای مسلح و زیبا خواندن دست برادریِ ارتش و سپاه پس از اقدام زشت آمریکایی‌ها علیه سپاه، خاطرنشان کردند: هر کاری که دشمن را عصبانی کند، خوب و درست است و در مقابل همگان باید از هر کاری که دشمن را جری و روحیه آن را تقویت کند،

مهم‌ترین مطالب سرویس

« نبرد کرامت۲»؛ اعتصاب غذا را  به سلاحی مهارنشدنی تبدیل کرد
عقب‌نشینی اسرائیل پس از هشت‌روز
چرا حکومت‌های استبدادی در شمال آفریقا سقوط می‌کنند
بی‌وفایی آمریکا به دیکتاتورهای باوفا
پایگاه میدل‌ایست‌آی فاش کرد
نقش موساد در کودتای سودان
زندگی‌نامهٔ بانوی اول سابق آمریکا
همسر اوباما چگونه ستاره راک شد؟
از مبارزه مدنی تا بادبادک های آتشین؛ ابتکار عمل در مبارزه
۵ نکته درباره «راه پیمایی بازگشت»
رسمیت یافتن اشغال‌گری از سوی ترامپ؛
«جولان» انتخاباتی