پاکستان و افغانستان درباره بازگشت پناهجویان گفت‌وگو می‌کنند

عنوان

در حالی که اسلام‌‌آباد حضور پناهجویان افغان را تا نیمه سال ۲۰۱۹ تمدید کرده است اما مقامات کابل و اسلام‌آباد امروز درباره سرنوشت این پناهجویان دیدار خواهند کرد.

به گزارش دفتر منطقه ای خبرگزاری تسنیم، مقامات و دیپلمات های پاکستانی به «دیلی تایمز» گفتند که امروز مقامات افغانستان و پاکستان در دیدار با یکدیگر درباره سرنوشت پناهجویان افغان گفت وگو خواهند کرد.

براساس گزارش سازمان ملل حدود 1.4 میلیون نفر پناهجوی افغان دارای مدارک شناسایی در پاکستان زندگی می کنند. اسلام آباد مدارک اقامتی این پناهجویان را تا 30 ژوئن سال 2019 میلادی تمدید کرده است.

مقامات دیپلماتیک اظهار داشتند که در دیدار امروز درباره پناهجویان دارای مدرک و همچنین فاقد مدارک اقامتی گفت وگو خواهد شد.

این دیدار در چهارچوب «برنامه اقدام مشترک افغانستان و پاکستان برای صلح و آشتی» برگزار می شود و این دومین دیدار کارگروه های دو کشور درباره پناهجویان است.

هیئت افغان نیز در این دیدار به ریاست معاون وزیر امور مهاجرین افغانستان در این گفت وگوها شرکت خواهد کرد.

دو کشور در حالی امروز درباره پناهجویان افغان گفت وگو می کنند که «عمران خان» نخست وزیر پاکستان پیشنهاد اعطای امتیاز شهروندی به پناهجویان را مطرح کرده بود.

سازمان ملل و افغانستان نیز در 27 و 28 ماه جاری میلادی کنفرانسی را درباره مسئله پناهجویان افغان در ژنو برگزار خواهد کرد.

منبع: تسنیم

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

بازارهای مولد فلج شدن شده است

مالیات بر عایدی سرمایه؛ کلید قفل رکود مسکن

تورم به ۵۰ درصد خواهد رسید

فاطمی گفت: هنوز به تورم 49 درصدی سال 74 نرسیدیم، اما شاید تا پایان امسال برسیم!

تولیداتی که توجیه دارد، اما منطق نه!

حالا دیگر بعد از تجربه چند سال تولید برنامه‌های سینمایی در ایام برگزاری جشنواره فیلم فجر در رسانه ملی، تقریبا می‌توان این برنامه‌ها را به تعبیر قدیمی‌ها «سرجهازی» تلویزیون در ایام برگزاری جشنواره فجر دانست! برنامه‌هایی که هر ساله تب و تاب ساخت آن‌ها از یک ماه قبل از آغاز جشنواره فیلم فجر به اوج خود می‌رسد و همه شبکه‌های رسانه ملی به فکر راه انداختن برنامه‌ای تخصصی در حوزه سینما و برای پوشش اخبار جشنواره فیلم فجر می‌افتند.

مانور بی‌بی‌سی فارسی برای جلوگیری از عرضه نفت در بورس

با توجه به اطلاعیه بورس انرژی به نظر میرسد که تمامی ضوابط لازم برای تضمین بازگشت بهای نفت فروخته شده در بورس در نظر گرفته شده است. بدین ترتیب با عرضه نفت در بورس و استفاده از توانمندی بخش خصوصی در صادرات نفت، میتوان بخشی از کاهش درآمدهای نفتی را بدون هیچ گونه ریسکی جبران کرد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

درس‌های منبج برای کاخ سفید و انعطاف موقت ترامپ
سرنوشت دستور ترامپ برای خروج از سوریه چه خواهد بود؟
نجات نتانیاهو در گرو عادی سازی روابط اعراب و اسرائیل
چرا دولت نتانیاهو تصمیم به برگزاری انتخابات زود هنگام گرفت؟
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین