سناتور پاکستانی:

اسلام آباد برای آزادی مرزبانان ربوده شده، بیشتر تلاش کند

نسیم آنلاین

اسلام آباد - ایرنا - عضو کمیته امور داخلی مجلس سنای پاکستان با تاکید بر لزوم همکاری بیشتر تهران - اسلام آباد برای آزادی مرزبانان ربوده شده در مرز میرجاوه، از دولت کشورش خواست که برای آزادی این مرزبانان از تجربیات ایران نیز استفاده کند.

سناتور «کلثوم پروین» روز سه شنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا در اسلام آباد، از ایران به عنوان کشور دوست و برادر پاکستان یاد کرد و افزود:لازم است که دولت پاکستان، تمامی تلاش های خود را برای همکاری با ایران در راستای آزادی مرزبانان انجام دهد.
این سناتور پاکستانی از مرزهای ایران و پاکستان به عنوان مرز صلح و دوستی یاد کرد و افزود:لازم است که بیش از گذشته در این مرزها امنیت حاکم شود.
وی ادامه داد:دولت پاکستان نیز باید با کمک نیروهای امنیتی خود و همکاری کامل با ایران، برای بازگرداندن مرزبانان ایرانی و جلوگیری از بروز دوباره این حوادث در آینده اقدام کند.
این عضو مجلس سنای پاکستان با تاکید بر اینکه به یقین، طرف ثالث در این موضوع دست دارد، ادامه داد: این حوادث با هدف گسترش سوء تفاهم بین دو همسایه و کشور دوست انجام شده است.
عضو کمیته امور داخلی مجلس سنای پاکستان گفت:'البته نیروهایی نیز هستند که در منطقه مرزی از تروریست ها حمایت می کنند.'
خانم کلثوم پروین ادامه داد:لازم است که روند گفت و گوها و همکاری ها با ایران در همه زمینه ها به ویژه امور مرزی ادامه یابد تا مرز نیز ایمن بماند، زیرا تامین امنیت، عامل موثر ارتقاء تجارت دوجانبه است.
سناتور پروین همچنین از نخست وزیر پاکستان خواست، شخصا به این موضوع ورود کرده و به حل مشکل مرزبانان کمک کند.
این سناتور پاکستانی اهل ایالت بلوچستان در پایان سخنانش تاکید کرد:باید این موضوع را در نظر داشت که اگر این اتفاق برای نیروهای پاکستانی در مرز روی دهد، واکنش ما چگونه خواهد بود و از طرف مقابل نیز چه انتظاری داریم.
وی تصریح کرد:مردم بلوچستان خواهان تامین صلح در مرز مشترک با ایران بوده و برای توسعه تجارت به ایران نگاه می کنیم.
به گزارش ایرنا شامگاه دوشنبه 23 مهرماه، تعدادی از بسیجیان بومی و نیروهای هنگ مرزی که در پایگاه مراقبتی در نقطه صفر مرزی (میرجاوه) استقرار داشتند، با خیانت و تبانی عامل یا عوامل نفوذی گروهک های ضد انقلاب ربوده شده و به خاک پاکستان انتقال داده شدند.
عوامل گروهک های تروریستی که از سوی سرویس‌های بیگانه هدایت و پشتیبانی می‌شوند، با فریب و تطمیع عوامل نفوذی، این حادثه را در نقطه صفر مرزی و رو به روی یکی از پاسگاه های مرزی کشور پاکستان صورت داده‌اند‌.
پس از آن بود که سردار «پاکپور» فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و «محمدجواد ظریف» وزیر امور خارجه ایران برای پیگیری روند آزادی مرزبانان ربوده شده به اسلام آباد سفر کردند.
«محمد فیصل» سخنگوی وزارت امور خارجه پاکستان نیز اعلام کرد که تهران و اسلام آباد برای آزادی مرزبانان ربوده شده با یکدیگر همکاری می کنند.
آساق**6125**1337

منبع: ایرنا

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

آیا آبادانی کشور و پیشرفت‌های علمی و فناورانه، دستاورد انقلاب اسلامی است؟

در دفاع از انقلاب

سنگین‌ترین شکست تاریخ آمریکا را نصیب‌شان می‌کنیم

در مقابل ایران دست به تهاجم حداکثری زده اند اما اگر ما به بسیج حداکثری امکانات و توانایی‌های خود اقدام کنیم، به فضل الهی سنگین ترین شکست تاریخ آمریکا را نصیب این کشور خواهیم کرد.

روایتی درس آموز از دیپلماسی اعتماد به اروپا

اتحادیه اروپا در ادوار مختلف تلاش کرده جایی میان ایران و آمریکا قرار بگیرد، جایی که هم از رفاقت با ایالات متحده، همراهی با آن و فشار بر ایران سود ببرد و هم از این فشار استفاده کند و به نوعی باب دوستی با ایران را باز کرده و یکی از بزرگ‌ترین بازارهای اقتصادی غرب آسیا را در دست بگیرد و علاوه‌بر آن بتواند همزمان از قدرت نفوذ ایران برای حفظ ثبات در منطقه به سود خود و جلوگیری از آشوب‌هایی بهره‌برداری کند که می‌تواند منافع منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای اروپا را مخدوش کند.

فیلم: قاضی‌زاده هاشمی برای فرار از پاسخگویی استعفا کرد

اکبری گفت: قاضی زاده هاشمی به هر دلیلی که استعفا داده باشد فرار از پاسخگویی در مورد طرح تحول سلامت به حساب می‌آید.

مهم‌ترین مطالب سرویس

اسماعیل هنیه با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد
جمعه؛ روز حرکت به سمت مسجد الاقصی
در گفتگو با عبدالحمید شهرابی کارشناس مسائل آمریکای لاتین
سناریوی جدید کاخ سفید در آمریکای لاتین
سید حسن نصرالله در گفتگو با المیادین؛
تمام گزینه‌های مقاومت روی میز است
کاخ سفید دستاوردهای ترامپ را در بیانیه‌ای تشریح کرد
خروج از برجام و احیای تحریم‌های ضدایرانی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین