سناتور پاکستانی:

اسلام آباد برای آزادی مرزبانان ربوده شده، بیشتر تلاش کند

نسیم آنلاین

اسلام آباد - ایرنا - عضو کمیته امور داخلی مجلس سنای پاکستان با تاکید بر لزوم همکاری بیشتر تهران - اسلام آباد برای آزادی مرزبانان ربوده شده در مرز میرجاوه، از دولت کشورش خواست که برای آزادی این مرزبانان از تجربیات ایران نیز استفاده کند.

سناتور «کلثوم پروین» روز سه شنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا در اسلام آباد، از ایران به عنوان کشور دوست و برادر پاکستان یاد کرد و افزود:لازم است که دولت پاکستان، تمامی تلاش های خود را برای همکاری با ایران در راستای آزادی مرزبانان انجام دهد.
این سناتور پاکستانی از مرزهای ایران و پاکستان به عنوان مرز صلح و دوستی یاد کرد و افزود:لازم است که بیش از گذشته در این مرزها امنیت حاکم شود.
وی ادامه داد:دولت پاکستان نیز باید با کمک نیروهای امنیتی خود و همکاری کامل با ایران، برای بازگرداندن مرزبانان ایرانی و جلوگیری از بروز دوباره این حوادث در آینده اقدام کند.
این عضو مجلس سنای پاکستان با تاکید بر اینکه به یقین، طرف ثالث در این موضوع دست دارد، ادامه داد: این حوادث با هدف گسترش سوء تفاهم بین دو همسایه و کشور دوست انجام شده است.
عضو کمیته امور داخلی مجلس سنای پاکستان گفت:'البته نیروهایی نیز هستند که در منطقه مرزی از تروریست ها حمایت می کنند.'
خانم کلثوم پروین ادامه داد:لازم است که روند گفت و گوها و همکاری ها با ایران در همه زمینه ها به ویژه امور مرزی ادامه یابد تا مرز نیز ایمن بماند، زیرا تامین امنیت، عامل موثر ارتقاء تجارت دوجانبه است.
سناتور پروین همچنین از نخست وزیر پاکستان خواست، شخصا به این موضوع ورود کرده و به حل مشکل مرزبانان کمک کند.
این سناتور پاکستانی اهل ایالت بلوچستان در پایان سخنانش تاکید کرد:باید این موضوع را در نظر داشت که اگر این اتفاق برای نیروهای پاکستانی در مرز روی دهد، واکنش ما چگونه خواهد بود و از طرف مقابل نیز چه انتظاری داریم.
وی تصریح کرد:مردم بلوچستان خواهان تامین صلح در مرز مشترک با ایران بوده و برای توسعه تجارت به ایران نگاه می کنیم.
به گزارش ایرنا شامگاه دوشنبه 23 مهرماه، تعدادی از بسیجیان بومی و نیروهای هنگ مرزی که در پایگاه مراقبتی در نقطه صفر مرزی (میرجاوه) استقرار داشتند، با خیانت و تبانی عامل یا عوامل نفوذی گروهک های ضد انقلاب ربوده شده و به خاک پاکستان انتقال داده شدند.
عوامل گروهک های تروریستی که از سوی سرویس‌های بیگانه هدایت و پشتیبانی می‌شوند، با فریب و تطمیع عوامل نفوذی، این حادثه را در نقطه صفر مرزی و رو به روی یکی از پاسگاه های مرزی کشور پاکستان صورت داده‌اند‌.
پس از آن بود که سردار «پاکپور» فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و «محمدجواد ظریف» وزیر امور خارجه ایران برای پیگیری روند آزادی مرزبانان ربوده شده به اسلام آباد سفر کردند.
«محمد فیصل» سخنگوی وزارت امور خارجه پاکستان نیز اعلام کرد که تهران و اسلام آباد برای آزادی مرزبانان ربوده شده با یکدیگر همکاری می کنند.
آساق**6125**1337

منبع: ایرنا

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

بازارهای مولد فلج شدن شده است

مالیات بر عایدی سرمایه؛ کلید قفل رکود مسکن

تورم به ۵۰ درصد خواهد رسید

فاطمی گفت: هنوز به تورم 49 درصدی سال 74 نرسیدیم، اما شاید تا پایان امسال برسیم!

تولیداتی که توجیه دارد، اما منطق نه!

حالا دیگر بعد از تجربه چند سال تولید برنامه‌های سینمایی در ایام برگزاری جشنواره فیلم فجر در رسانه ملی، تقریبا می‌توان این برنامه‌ها را به تعبیر قدیمی‌ها «سرجهازی» تلویزیون در ایام برگزاری جشنواره فجر دانست! برنامه‌هایی که هر ساله تب و تاب ساخت آن‌ها از یک ماه قبل از آغاز جشنواره فیلم فجر به اوج خود می‌رسد و همه شبکه‌های رسانه ملی به فکر راه انداختن برنامه‌ای تخصصی در حوزه سینما و برای پوشش اخبار جشنواره فیلم فجر می‌افتند.

مانور بی‌بی‌سی فارسی برای جلوگیری از عرضه نفت در بورس

با توجه به اطلاعیه بورس انرژی به نظر میرسد که تمامی ضوابط لازم برای تضمین بازگشت بهای نفت فروخته شده در بورس در نظر گرفته شده است. بدین ترتیب با عرضه نفت در بورس و استفاده از توانمندی بخش خصوصی در صادرات نفت، میتوان بخشی از کاهش درآمدهای نفتی را بدون هیچ گونه ریسکی جبران کرد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

درس‌های منبج برای کاخ سفید و انعطاف موقت ترامپ
سرنوشت دستور ترامپ برای خروج از سوریه چه خواهد بود؟
نجات نتانیاهو در گرو عادی سازی روابط اعراب و اسرائیل
چرا دولت نتانیاهو تصمیم به برگزاری انتخابات زود هنگام گرفت؟
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین