رئیس جمهور فرانسه خواستار تشکیل یک ارتش واقعی اروپایی شد

عنوان

رئیس جمهور فرانسه در مصاحبه‌ای درباره مسائل مختلف و مهمی از جمله انتخابات آتی اروپا و سیاست نظامی اتحادیه اروپا صحبت کرده است.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از اسپوتنیک، امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه در مصاحبه با شبکه رادیویی اروپا یک تاکید کرد: اتحادیه اروپا باید یک ارتش اروپایی واقعی تشکیل دهد.

رئیس جمهور فرانسه در ادامه ضمن اشاره به خروج واشنگتن از پیمان نیروهای هسته ای میان برد ، گفت: خارج شدن آمریکا از این پیمان امنیت اروپا را به خطر می اندازد.

دونالد ترامپ رئیس جمهور فرانسه 20 اکتبر اعلام کرد که ایالات متحده از پیمان نیروهای هسته ای میان برد خارج خواهد شد. وی مدعی شده است که روسیه این توافق را نقض کرده است. دیمتری پسکوف سخنگوی کاخ کرملین ادعاهای مطرح شده از سوی ترامپ را رد کرده و هشدار داده است که روسیه مجبور خواهد شد تا تدابیر لازم و مناسبی را اتخاذ کند اگر واشنگتن استقرار و توسعه تسلیحات ممنوعه را آغاز نماید.

وی ضمن ابراز نگرانی نسبت به تشدید احساسات ملی گرایانه در سطح کشورهای مختلف اروپایی، خواستار ایجاد یک اروپای قوی تر و متحدتر شده است.

ماکرون اظهار داشت: ما قادر به حفاظت از اروپایی ها نخواهیم بود اگر درباره داشتن یک ارتش واقعی اروپایی تصمیم نگیریم. اروپا باید به یک شیوه کاملا مستقل از خودش دفاع و محافظت کند، بدون آنکه تنها به ایالات متحده وابسته و متکی باشد.

منبع: تسنیم

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

بازارهای مولد فلج شدن شده است

مالیات بر عایدی سرمایه؛ کلید قفل رکود مسکن

تورم به ۵۰ درصد خواهد رسید

فاطمی گفت: هنوز به تورم 49 درصدی سال 74 نرسیدیم، اما شاید تا پایان امسال برسیم!

تولیداتی که توجیه دارد، اما منطق نه!

حالا دیگر بعد از تجربه چند سال تولید برنامه‌های سینمایی در ایام برگزاری جشنواره فیلم فجر در رسانه ملی، تقریبا می‌توان این برنامه‌ها را به تعبیر قدیمی‌ها «سرجهازی» تلویزیون در ایام برگزاری جشنواره فجر دانست! برنامه‌هایی که هر ساله تب و تاب ساخت آن‌ها از یک ماه قبل از آغاز جشنواره فیلم فجر به اوج خود می‌رسد و همه شبکه‌های رسانه ملی به فکر راه انداختن برنامه‌ای تخصصی در حوزه سینما و برای پوشش اخبار جشنواره فیلم فجر می‌افتند.

مانور بی‌بی‌سی فارسی برای جلوگیری از عرضه نفت در بورس

با توجه به اطلاعیه بورس انرژی به نظر میرسد که تمامی ضوابط لازم برای تضمین بازگشت بهای نفت فروخته شده در بورس در نظر گرفته شده است. بدین ترتیب با عرضه نفت در بورس و استفاده از توانمندی بخش خصوصی در صادرات نفت، میتوان بخشی از کاهش درآمدهای نفتی را بدون هیچ گونه ریسکی جبران کرد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

درس‌های منبج برای کاخ سفید و انعطاف موقت ترامپ
سرنوشت دستور ترامپ برای خروج از سوریه چه خواهد بود؟
نجات نتانیاهو در گرو عادی سازی روابط اعراب و اسرائیل
چرا دولت نتانیاهو تصمیم به برگزاری انتخابات زود هنگام گرفت؟
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین