رئیس جمهور فرانسه خواستار تشکیل یک ارتش واقعی اروپایی شد

عنوان

رئیس جمهور فرانسه در مصاحبه‌ای درباره مسائل مختلف و مهمی از جمله انتخابات آتی اروپا و سیاست نظامی اتحادیه اروپا صحبت کرده است.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از اسپوتنیک، امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه در مصاحبه با شبکه رادیویی اروپا یک تاکید کرد: اتحادیه اروپا باید یک ارتش اروپایی واقعی تشکیل دهد.

رئیس جمهور فرانسه در ادامه ضمن اشاره به خروج واشنگتن از پیمان نیروهای هسته ای میان برد ، گفت: خارج شدن آمریکا از این پیمان امنیت اروپا را به خطر می اندازد.

دونالد ترامپ رئیس جمهور فرانسه 20 اکتبر اعلام کرد که ایالات متحده از پیمان نیروهای هسته ای میان برد خارج خواهد شد. وی مدعی شده است که روسیه این توافق را نقض کرده است. دیمتری پسکوف سخنگوی کاخ کرملین ادعاهای مطرح شده از سوی ترامپ را رد کرده و هشدار داده است که روسیه مجبور خواهد شد تا تدابیر لازم و مناسبی را اتخاذ کند اگر واشنگتن استقرار و توسعه تسلیحات ممنوعه را آغاز نماید.

وی ضمن ابراز نگرانی نسبت به تشدید احساسات ملی گرایانه در سطح کشورهای مختلف اروپایی، خواستار ایجاد یک اروپای قوی تر و متحدتر شده است.

ماکرون اظهار داشت: ما قادر به حفاظت از اروپایی ها نخواهیم بود اگر درباره داشتن یک ارتش واقعی اروپایی تصمیم نگیریم. اروپا باید به یک شیوه کاملا مستقل از خودش دفاع و محافظت کند، بدون آنکه تنها به ایالات متحده وابسته و متکی باشد.

منبع: تسنیم

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

آیا آبادانی کشور و پیشرفت‌های علمی و فناورانه، دستاورد انقلاب اسلامی است؟

در دفاع از انقلاب

سنگین‌ترین شکست تاریخ آمریکا را نصیب‌شان می‌کنیم

در مقابل ایران دست به تهاجم حداکثری زده اند اما اگر ما به بسیج حداکثری امکانات و توانایی‌های خود اقدام کنیم، به فضل الهی سنگین ترین شکست تاریخ آمریکا را نصیب این کشور خواهیم کرد.

روایتی درس آموز از دیپلماسی اعتماد به اروپا

اتحادیه اروپا در ادوار مختلف تلاش کرده جایی میان ایران و آمریکا قرار بگیرد، جایی که هم از رفاقت با ایالات متحده، همراهی با آن و فشار بر ایران سود ببرد و هم از این فشار استفاده کند و به نوعی باب دوستی با ایران را باز کرده و یکی از بزرگ‌ترین بازارهای اقتصادی غرب آسیا را در دست بگیرد و علاوه‌بر آن بتواند همزمان از قدرت نفوذ ایران برای حفظ ثبات در منطقه به سود خود و جلوگیری از آشوب‌هایی بهره‌برداری کند که می‌تواند منافع منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای اروپا را مخدوش کند.

فیلم: قاضی‌زاده هاشمی برای فرار از پاسخگویی استعفا کرد

اکبری گفت: قاضی زاده هاشمی به هر دلیلی که استعفا داده باشد فرار از پاسخگویی در مورد طرح تحول سلامت به حساب می‌آید.

مهم‌ترین مطالب سرویس

اسماعیل هنیه با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد
جمعه؛ روز حرکت به سمت مسجد الاقصی
در گفتگو با عبدالحمید شهرابی کارشناس مسائل آمریکای لاتین
سناریوی جدید کاخ سفید در آمریکای لاتین
سید حسن نصرالله در گفتگو با المیادین؛
تمام گزینه‌های مقاومت روی میز است
کاخ سفید دستاوردهای ترامپ را در بیانیه‌ای تشریح کرد
خروج از برجام و احیای تحریم‌های ضدایرانی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین