طاهرنژاد در گفت‌وگو با فارس:

شهردار تهران شخصیتی ملی نباشد نمی‌تواند تهران را مدیریت کند/ورود به لیست ۵نفره جذابیتی برای هاشمی نداشت

عنوان

نایب رئیس شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی با بیان اینکه هاشمی نمی‌خواست رقابت را ادامه دهد و جزو پنج نفر باشد، گفت: محسن هاشمی و همه صاحب‌نظران معتقدند که مناسب‌ترین گزینه برای شهرداری تهران ایشان است.

یدالله طاهرنژاد نایب رئیس شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری فارس، در پاسخ به سؤالی پیرامون دلیل عدم حضور محسن هاشمی در لیست پنج نفره انتخابی شورای شهر برای تصدی شهرداری تهران، اظهار داشت: محسن هاشمی خودش هم نمی‌خواست که رقابت را ادامه دهد و جزو پنج نفر باشد، چون قصد ورود به این فرایند را نداشت.

*هاشمی معتقد است که مناسب‌ترین گزینه برای شهرداری است

وی در پاسخ به سؤال دیگری در خصوص دلیل عدم تمایل هاشمی برای حضور در بین پنج نفر منتخب شورا تصریح کرد: آقای هاشمی و همه صاحب‌نظران معتقدند که مناسب‌ترین گزینه برای شهرداری تهران ایشان است. هم به لحاظ سوابق و هم به لحاظ نوع تعاملش با بخش‌های مختلف برای پیشبرد امور شهرداری تهران، ایشان بهترین گزینه هستند. 

وی با تشریح دلیل عدم تمایل هاشمی برای حضور در این لیست، گفت: وقتی آقای هاشمی دید شورا آمادگی ندارد که شهردار شدن ایشان را بپذیرد و همچنان بر این اصرار دارد که ایشان از ریاست شورا کنار نرود، برای آقای هاشمی جذابیتی نداشت که این فرایند را ادامه دهد. 

*شهردار تهران شخصیتی ملی نباشد نمی‌تواند تهران را مدیریت کند

طاهرنژاد در پاسخ به سؤالی پیرامون عملکرد آخوندی طی دوران وزارت و همچنین احتمال تصدی وی برای پست شهرداری تهران نیز گفت: شهرداری تهران اکنون با ابرچالش‌هایی مواجه است که بدون کمک دولت و حکومت امکان عبور و غلبه بر آنها وجود ندارد، فلذا شهردار تهران ضمن اینکه باید یک شخصیت ملی، ورزیده و مجرب و مسلط و آگاه در این حوزه باشد، باید توان تعامل با حوزه‌های قدرت را هم داشته باشد که بتواند از پشتیبانی و حمایت آنان برخوردار شود. 

نایب رئیس شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی اظهار کرد:‌ اگر کسی چنین ویژگی‌هایی نداشته باشد، با این شهرداری بدهکار و این چالش‌های پیش رو در حوزه‌های مختلف حتما امکان مدیریت شهر تهران را نخواهد داشت.

منبع: فارس

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

نگاهی به گزارش «صد سال پیش در ایران چه خبر بود» بی‌بی‌سی

چرا بی‌بی‌سی به پرونده قحطی بزرگ و نسل کشی ایرانیان پرداخت؟

قراردادهای فاینانس‌ سرکاری دولت روحانی

وزیر اقتصاد سوم دولت تدبیر و امید بعد از جلسه با هیات برزیلی اعلام کرد که برزیل یک خط اعتباری 1.5 میلیارد دلاری برای ایران در نظر گرفته است. این خبر خوبی است. ولی سابقه این اخبار در وزارت اقتصاد نشان می‌دهد که باید در مورد این خبر با احتیاط عمل کرد. چرا؟

ده‌ونک؛ ماجرای قانون و انصاف!

این جمله‌ی «خب دانشگاه سند داره دیگه؛ میتونه تخلیه و تخریب کنه!» رو این روزا از زبون خیلی‌ها شنیدم. چجوری انقدر راحت میتونیم این جمله رو بگیم؟ داریم درمورد یه سری سازه و آوار صحبت نمی‌کنیم، داریم درمورد یه سری زندگی صحبت میکنیم!

قطعاً مشکلات اقتصادی با استفاده درست از ظرفیت‌های کشور حل خواهد شد

رهبر انقلاب اعتمادبه‌نفس ورزشکارانِ جانباز و معلول به‌ویژه بانوان ورزشکار را در دفاع از ارزش‌های دینی و ملی خود، اقدامی بسیار برجسته و ستودنی خواندند و گفتند: پرچم‌داری کاروان ورزشی ایران به وسیله‌ی یک بانوی دارای حجاب چادر و یا اقامه‌ی نماز جماعت و حضور در نماز جمعه، به معنای ایستادن یک‌تنه در مقابل تهاجم بی‌بندوباری و ولنگاری روزافزون دنیا و کم نیاوردن در مقابل این هجوم است.

مهم‌ترین مطالب سرویس

آیت‌الله العظمی مکارم شیرازی:
رفتار آمریکا از دوره جاهلیت عرب هم بدتر است
آقای ظریف متوجه هستید که... ؟!
۶ ایراد شریعتمداری به اظهارات عجیب ظریف
آیا «تعامل سازنده» و همسویی با نظام جهانی موجب رفاه و پیشرفت کشور می‌شود؟
مرگ بر آمریکا کلیشه نیست
سرلشکر صالحی در همایش پدافند غیرعامل:
پناهگاه‌های صهیونیست‌ها گورهای دسته جمعی آنها خواهد شد
تعارض منافع عامل جدی عدم انتشار حقوق‌ها
انتشار داوطلبانه‌ فیش‌ حقوقی؛ مطالبه‌ای برای قانون‌مداری
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین