نادری در گفت‌وگو با فارس:

استانی شدن انتخابات از تخلفات گروهی جلوگیری می کند

عنوان

نماینده مردم اورامانات در مجلس گفت: نگاه ما باید ملی و کشوری و البته اظهارنظرها بر اساس منافع ملی کشور و یا حتی جهانی باشد که در این رابطه طرح استانی شدن انتخابات کمک شایانی می‌کند.

شهاب نادری نماینده مردم اورامانات در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی فارس، با اشاره به طرح استانی شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: استانی شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی در حال حاضر در صحن علنی مجلس قرار دارد که نمایندگان در حال بررسی این طرح هستند.

وی افزود: به عقیده بنده این طرح، طرح  بسیار خوبی است چرا که بر اساس این طرح هر کسی نمی‌تواند از قانون انتخابات عدول کند هم از لحاظ علم، سواد،‌دانش و توانایی و ظرفیت از لحاظ مالی هم همه چیز بر اساس برنامه خواهد بود.

نماینده مردم اورامانات در مجلس ادامه داد: از آنجایی که افرادی که در رأس انتخابات حضور پیدا می‌کنند فکر می‌کنند در شهرستان‌ها اینگونه است که یک گروه خاصی نماینده و گزینه می‌فرستند اما زمانی که انتخابات به صورت استانی برگزار شود، دیگر در تمام استان‌ها رأی‌گیری می‌شود و حداقل در حوزه انتخابیه خود 20 درصد احتمال رأی آوردن دارند.

نادری بر همین اساس اضافه کرد: در شرایطی که امروز ما به دنبال آن هستیم یعنی همان استانی شدن انتخابات بهترین شرایطی است که ما بتوانیم استانی بودن انتخابات را در کل کشور بسط دهیم؛ نمایندگان مجلس به دنبال این هستند که این طرح به تصویب مجلس شورای اسلامی برسد و شورای نگهبان هم آن را تأیید کند.

وی همچنین خاطرنشان کرد: در صورت تصویب این طرح تأثیرات مثبت آن خیلی بیشتر از این است که این کار انجام نشود چرا که در شهرستان‌ها یک نقطه دورافتاده‌ای هستیم که گزینه‌ها باید به صورت موردی بررسی شود و در برخی موارد افرادی به دنبال امور شخصی هستند اما دیدگان ملی و کلانی باشد قطعا می‌توانیم تأثیرات بیشتری در سطح ملی داشته باشیم به عنوان مثال نماینده یک استان تأثیرات بیشتری به یک نماینده شهرستانی است اما زمانی که انتخابات استانی شود دیدگاه‌شان استانی می‌شود آنگاه می‌تواند تأثیر بیشتری در حل مشکلات منطقه‌ای خود داشته باشد.

نماینده مردم اورامانات در مجلس عنوان کرد: به نظر من دیدگاه باید ملی باشد که از این طریق استانی و منطقه‌ای عمل کنیم اگر اینگونه نباشد به نظر من شرایط موجود روز به روز به جای اینکه بهتر شود بدتر خواهد شد نگاه ما باید ملی و کشوری باشد و اظهارنظرها بر اساس منافع ملی کشور و یا حتی جهانی باشد اما در یک نقطه کوچک و محروم صدای نمایندگان ممکن است شنیده نشود اگر این طرح در مجلس رأی بیاورد، و اجرایی شود درجه یک نماینده بالا برود و در نتیجه شأن مجلس هم بالاتر خواهد رفت.

انتهای پیام/

منبع: فارس

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

بازارهای مولد فلج شده است

مالیات بر عایدی سرمایه؛ کلید قفل رکود مسکن

تورم به ۵۰ درصد خواهد رسید

فاطمی گفت: هنوز به تورم 49 درصدی سال 74 نرسیدیم، اما شاید تا پایان امسال برسیم!

تولیداتی که توجیه دارد، اما منطق نه!

حالا دیگر بعد از تجربه چند سال تولید برنامه‌های سینمایی در ایام برگزاری جشنواره فیلم فجر در رسانه ملی، تقریبا می‌توان این برنامه‌ها را به تعبیر قدیمی‌ها «سرجهازی» تلویزیون در ایام برگزاری جشنواره فجر دانست! برنامه‌هایی که هر ساله تب و تاب ساخت آن‌ها از یک ماه قبل از آغاز جشنواره فیلم فجر به اوج خود می‌رسد و همه شبکه‌های رسانه ملی به فکر راه انداختن برنامه‌ای تخصصی در حوزه سینما و برای پوشش اخبار جشنواره فیلم فجر می‌افتند.

مانور بی‌بی‌سی فارسی برای جلوگیری از عرضه نفت در بورس

با توجه به اطلاعیه بورس انرژی به نظر میرسد که تمامی ضوابط لازم برای تضمین بازگشت بهای نفت فروخته شده در بورس در نظر گرفته شده است. بدین ترتیب با عرضه نفت در بورس و استفاده از توانمندی بخش خصوصی در صادرات نفت، میتوان بخشی از کاهش درآمدهای نفتی را بدون هیچ گونه ریسکی جبران کرد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

به بهانه ی تصویب کلیات استانی شدن انتخابات در مجلس شورای اسلامی
۵ نکته درباره معایب استانی‌ شدن انتخابات
هشدار آیت‌الله مکارم شیرازی:
دشمنان برای خوزستان و اهواز برنامه‌ها دارند
شمخانی در همایش دفاع و امنیت در غرب آسیا:
سیاست ایران حفظ امنیت منطقه و مبارزه جدی با هر نوع تروریسم است
توضیحات رئیس دفتر رئیس جمهور در مصاحبه با خبرنگاران
فیلم: مخالفت روحانی با استعفای وزیر بهداشت
پرسشی از شریعتمداری، وزیر تعاون،‌ کار و رفاه اجتماعی؛
چرا برکناری مدیران چند شغله در وزات کار مسکوت ماند؟!
در خواست سعید جلیلی از دانشگاهیان ؛
برجام را بررسی کنید
رهبر انقلاب در دیدار دبیرکل جهاد اسلامی فلسطین:
پیروزی نهایی فلسطین در آینده‌ای نه چندان دور محقق خواهد شد
سردار قاسم سلیمانی:
عملیات کربلای ۴ عملیات اصلی بود
در گفتگو با نسیم آنلاین مطرح شد
یزد؛ استانی بدون مسوول!
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین