نادری در گفت‌وگو با فارس:

استانی شدن انتخابات از تخلفات گروهی جلوگیری می کند

عنوان

نماینده مردم اورامانات در مجلس گفت: نگاه ما باید ملی و کشوری و البته اظهارنظرها بر اساس منافع ملی کشور و یا حتی جهانی باشد که در این رابطه طرح استانی شدن انتخابات کمک شایانی می‌کند.

شهاب نادری نماینده مردم اورامانات در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی فارس، با اشاره به طرح استانی شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: استانی شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی در حال حاضر در صحن علنی مجلس قرار دارد که نمایندگان در حال بررسی این طرح هستند.

وی افزود: به عقیده بنده این طرح، طرح  بسیار خوبی است چرا که بر اساس این طرح هر کسی نمی‌تواند از قانون انتخابات عدول کند هم از لحاظ علم، سواد،‌دانش و توانایی و ظرفیت از لحاظ مالی هم همه چیز بر اساس برنامه خواهد بود.

نماینده مردم اورامانات در مجلس ادامه داد: از آنجایی که افرادی که در رأس انتخابات حضور پیدا می‌کنند فکر می‌کنند در شهرستان‌ها اینگونه است که یک گروه خاصی نماینده و گزینه می‌فرستند اما زمانی که انتخابات به صورت استانی برگزار شود، دیگر در تمام استان‌ها رأی‌گیری می‌شود و حداقل در حوزه انتخابیه خود 20 درصد احتمال رأی آوردن دارند.

نادری بر همین اساس اضافه کرد: در شرایطی که امروز ما به دنبال آن هستیم یعنی همان استانی شدن انتخابات بهترین شرایطی است که ما بتوانیم استانی بودن انتخابات را در کل کشور بسط دهیم؛ نمایندگان مجلس به دنبال این هستند که این طرح به تصویب مجلس شورای اسلامی برسد و شورای نگهبان هم آن را تأیید کند.

وی همچنین خاطرنشان کرد: در صورت تصویب این طرح تأثیرات مثبت آن خیلی بیشتر از این است که این کار انجام نشود چرا که در شهرستان‌ها یک نقطه دورافتاده‌ای هستیم که گزینه‌ها باید به صورت موردی بررسی شود و در برخی موارد افرادی به دنبال امور شخصی هستند اما دیدگان ملی و کلانی باشد قطعا می‌توانیم تأثیرات بیشتری در سطح ملی داشته باشیم به عنوان مثال نماینده یک استان تأثیرات بیشتری به یک نماینده شهرستانی است اما زمانی که انتخابات استانی شود دیدگاه‌شان استانی می‌شود آنگاه می‌تواند تأثیر بیشتری در حل مشکلات منطقه‌ای خود داشته باشد.

نماینده مردم اورامانات در مجلس عنوان کرد: به نظر من دیدگاه باید ملی باشد که از این طریق استانی و منطقه‌ای عمل کنیم اگر اینگونه نباشد به نظر من شرایط موجود روز به روز به جای اینکه بهتر شود بدتر خواهد شد نگاه ما باید ملی و کشوری باشد و اظهارنظرها بر اساس منافع ملی کشور و یا حتی جهانی باشد اما در یک نقطه کوچک و محروم صدای نمایندگان ممکن است شنیده نشود اگر این طرح در مجلس رأی بیاورد، و اجرایی شود درجه یک نماینده بالا برود و در نتیجه شأن مجلس هم بالاتر خواهد رفت.

انتهای پیام/

منبع: فارس

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

نگاهی به گزارش «صد سال پیش در ایران چه خبر بود» بی‌بی‌سی

چرا بی‌بی‌سی به پرونده قحطی بزرگ و نسل کشی ایرانیان پرداخت؟

قراردادهای فاینانس‌ سرکاری دولت روحانی

وزیر اقتصاد سوم دولت تدبیر و امید بعد از جلسه با هیات برزیلی اعلام کرد که برزیل یک خط اعتباری 1.5 میلیارد دلاری برای ایران در نظر گرفته است. این خبر خوبی است. ولی سابقه این اخبار در وزارت اقتصاد نشان می‌دهد که باید در مورد این خبر با احتیاط عمل کرد. چرا؟

ده‌ونک؛ ماجرای قانون و انصاف!

این جمله‌ی «خب دانشگاه سند داره دیگه؛ میتونه تخلیه و تخریب کنه!» رو این روزا از زبون خیلی‌ها شنیدم. چجوری انقدر راحت میتونیم این جمله رو بگیم؟ داریم درمورد یه سری سازه و آوار صحبت نمی‌کنیم، داریم درمورد یه سری زندگی صحبت میکنیم!

قطعاً مشکلات اقتصادی با استفاده درست از ظرفیت‌های کشور حل خواهد شد

رهبر انقلاب اعتمادبه‌نفس ورزشکارانِ جانباز و معلول به‌ویژه بانوان ورزشکار را در دفاع از ارزش‌های دینی و ملی خود، اقدامی بسیار برجسته و ستودنی خواندند و گفتند: پرچم‌داری کاروان ورزشی ایران به وسیله‌ی یک بانوی دارای حجاب چادر و یا اقامه‌ی نماز جماعت و حضور در نماز جمعه، به معنای ایستادن یک‌تنه در مقابل تهاجم بی‌بندوباری و ولنگاری روزافزون دنیا و کم نیاوردن در مقابل این هجوم است.

مهم‌ترین مطالب سرویس

آیت‌الله العظمی مکارم شیرازی:
رفتار آمریکا از دوره جاهلیت عرب هم بدتر است
آقای ظریف متوجه هستید که... ؟!
۶ ایراد شریعتمداری به اظهارات عجیب ظریف
آیا «تعامل سازنده» و همسویی با نظام جهانی موجب رفاه و پیشرفت کشور می‌شود؟
مرگ بر آمریکا کلیشه نیست
سرلشکر صالحی در همایش پدافند غیرعامل:
پناهگاه‌های صهیونیست‌ها گورهای دسته جمعی آنها خواهد شد
تعارض منافع عامل جدی عدم انتشار حقوق‌ها
انتشار داوطلبانه‌ فیش‌ حقوقی؛ مطالبه‌ای برای قانون‌مداری
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین