نادری در گفت‌وگو با فارس:

استانی شدن انتخابات از تخلفات گروهی جلوگیری می کند

عنوان

نماینده مردم اورامانات در مجلس گفت: نگاه ما باید ملی و کشوری و البته اظهارنظرها بر اساس منافع ملی کشور و یا حتی جهانی باشد که در این رابطه طرح استانی شدن انتخابات کمک شایانی می‌کند.

شهاب نادری نماینده مردم اورامانات در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی فارس، با اشاره به طرح استانی شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: استانی شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی در حال حاضر در صحن علنی مجلس قرار دارد که نمایندگان در حال بررسی این طرح هستند.

وی افزود: به عقیده بنده این طرح، طرح  بسیار خوبی است چرا که بر اساس این طرح هر کسی نمی‌تواند از قانون انتخابات عدول کند هم از لحاظ علم، سواد،‌دانش و توانایی و ظرفیت از لحاظ مالی هم همه چیز بر اساس برنامه خواهد بود.

نماینده مردم اورامانات در مجلس ادامه داد: از آنجایی که افرادی که در رأس انتخابات حضور پیدا می‌کنند فکر می‌کنند در شهرستان‌ها اینگونه است که یک گروه خاصی نماینده و گزینه می‌فرستند اما زمانی که انتخابات به صورت استانی برگزار شود، دیگر در تمام استان‌ها رأی‌گیری می‌شود و حداقل در حوزه انتخابیه خود 20 درصد احتمال رأی آوردن دارند.

نادری بر همین اساس اضافه کرد: در شرایطی که امروز ما به دنبال آن هستیم یعنی همان استانی شدن انتخابات بهترین شرایطی است که ما بتوانیم استانی بودن انتخابات را در کل کشور بسط دهیم؛ نمایندگان مجلس به دنبال این هستند که این طرح به تصویب مجلس شورای اسلامی برسد و شورای نگهبان هم آن را تأیید کند.

وی همچنین خاطرنشان کرد: در صورت تصویب این طرح تأثیرات مثبت آن خیلی بیشتر از این است که این کار انجام نشود چرا که در شهرستان‌ها یک نقطه دورافتاده‌ای هستیم که گزینه‌ها باید به صورت موردی بررسی شود و در برخی موارد افرادی به دنبال امور شخصی هستند اما دیدگان ملی و کلانی باشد قطعا می‌توانیم تأثیرات بیشتری در سطح ملی داشته باشیم به عنوان مثال نماینده یک استان تأثیرات بیشتری به یک نماینده شهرستانی است اما زمانی که انتخابات استانی شود دیدگاه‌شان استانی می‌شود آنگاه می‌تواند تأثیر بیشتری در حل مشکلات منطقه‌ای خود داشته باشد.

نماینده مردم اورامانات در مجلس عنوان کرد: به نظر من دیدگاه باید ملی باشد که از این طریق استانی و منطقه‌ای عمل کنیم اگر اینگونه نباشد به نظر من شرایط موجود روز به روز به جای اینکه بهتر شود بدتر خواهد شد نگاه ما باید ملی و کشوری باشد و اظهارنظرها بر اساس منافع ملی کشور و یا حتی جهانی باشد اما در یک نقطه کوچک و محروم صدای نمایندگان ممکن است شنیده نشود اگر این طرح در مجلس رأی بیاورد، و اجرایی شود درجه یک نماینده بالا برود و در نتیجه شأن مجلس هم بالاتر خواهد رفت.

انتهای پیام/

منبع: فارس

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

رهبر انقلاب اسلامی در اجتماع پرشور انبوه زائران و مجاوران حرم رضوی علیه‌السلام

دشمن را در جنگ اقتصادی شکست خواهیم داد

سال ۹۸؛ سال «رونق تولید»

مقام معظم رهبری سال ۱۳۹۸ را به‌عنوان سال «رونق تولید» نام گذاشتند.

در دفاع از انقلاب

پیشرفت‌های علمی کشور توسط انسان‌های انقلاب اسلامی رخ داده است و به واقع بزرگترین دستاورد تمدنی انقلاب را باید تربیت انسان های انقلاب اسلامی دانست.

روایتی درس آموز از دیپلماسی اعتماد به اروپا

اتحادیه اروپا در ادوار مختلف تلاش کرده جایی میان ایران و آمریکا قرار بگیرد، جایی که هم از رفاقت با ایالات متحده، همراهی با آن و فشار بر ایران سود ببرد و هم از این فشار استفاده کند و به نوعی باب دوستی با ایران را باز کرده و یکی از بزرگ‌ترین بازارهای اقتصادی غرب آسیا را در دست بگیرد و علاوه‌بر آن بتواند همزمان از قدرت نفوذ ایران برای حفظ ثبات در منطقه به سود خود و جلوگیری از آشوب‌هایی بهره‌برداری کند که می‌تواند منافع منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای اروپا را مخدوش کند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

رهبر انقلاب اسلامی در اجتماع پرشور انبوه زائران و مجاوران حرم رضوی علیه‌السلام
دشمن را در جنگ اقتصادی شکست خواهیم داد
آیا آبادانی کشور و پیشرفت‌های علمی و فناورانه، دستاورد انقلاب اسلامی است؟
در دفاع از انقلاب
درپی شکایت صالحی امیری
الیاس نادران سکوت را شکست
روحانی در نشست خبری مشترک با نخست وزیر عراق:
آماده‌ایم در بازسازی عراق از همه توان و امکانات استفاده کنیم
با حکم رهبر معظم انقلاب؛
سید ابراهیم رئیسی، قاضی القضات شد
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین