واشنگتن پست: شکست در انتخابات میان‌دوره‌ای شخصیت ترامپ را بیش از پیش نشان داد

عنوان

واکنش دونالد ترامپ پس از مشخص شدن نتایج انتخابات میان‌دوره‌ای آمریکا نشان داد وی پیام میلیون‌ها رای‌دهنده را نشنیده است.

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان، واشنگتن پست در سرمقاله خود نوشت: با وجود نتایج انتخابات میان دوره ای که نشان داد دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، حمایت بسیاری را از دست داده است، وی باز به این پیام اعتنایی نمی کند.

هیچ چیزی نمی تواند مانند شکست، شخصیت یک نفر را محک بزند. انتخابات میان دوره ای آمریکا در روز سه شنبه که نتیجه آن شکست حزب جمهوری خواه در مجلس نمایندگان آمریکا بود، دونالد ترامپ را با اولین بداقبالی خود مواجه کرد و وی واکنش خوبی به آن از خود نشان نداد. در حالی که باراک اوباما، رئیس جمهور پیش از وی، به انتخابات میان دوره ای 2010 به عنوان "یک شکست مفتضحانه" اذعان کرد و جورج دبلیو بوش، رئیس جمهور سابق آمریکا نیز انتخابات 2006 را "شکست سخت" خواند، اما ترامپ پیروزی حزبش را در سنا مورد تاکید قرار داد.

با این حال کنفرانس خبری آشفته و خشمناک وی در روز چهارشنبه نشان داد که وی پیام میلیون ها رای دهنده را که بسیاری از آنها سابقا از حامیان جمهوری خواهان بودند و تلاش کردند دموکرات ها را در مجلس نمایندگان به اکثریت برسانند، نشنیده است. در عوض، وی کسانی را مسئول شکست جمهوری خواهان در مجلس نمایندگان دانست که از وی حمایت نکردند از ترس آن که حمایت از وی برای آنها بیشتر از آن که فایده داشته باشد، ضرر خواهد داشت.

ترامپ پس از این انتخابات گفت فرصت هایی برای تدوین قوانینی که مورد حمایت هر دو حزب است وجود دارد و در عین حال اذعان کرد که به درخواست نانسی پلوسی، رهبر دموکرات های مجلس نمایندگان برای همکاری احترام می گذارد. وی گفت از قانون برای اقدامات تلافی جویانه استفاده نشود زیرا اگر چنین اتفاقی بیافتد آنها نیز همان کار را انجام خواهند داد و دولت با مانع مواجه می شود و آنها مقصر خواهند بود.

پلوسی نیز در عین حال گفت حزبش پیگیر نظارت بر دولت خواهد بود اما "دنبال دعوا نمی گردد".

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

بازارهای مولد فلج شدن شده است

مالیات بر عایدی سرمایه؛ کلید قفل رکود مسکن

تورم به ۵۰ درصد خواهد رسید

فاطمی گفت: هنوز به تورم 49 درصدی سال 74 نرسیدیم، اما شاید تا پایان امسال برسیم!

تولیداتی که توجیه دارد، اما منطق نه!

حالا دیگر بعد از تجربه چند سال تولید برنامه‌های سینمایی در ایام برگزاری جشنواره فیلم فجر در رسانه ملی، تقریبا می‌توان این برنامه‌ها را به تعبیر قدیمی‌ها «سرجهازی» تلویزیون در ایام برگزاری جشنواره فجر دانست! برنامه‌هایی که هر ساله تب و تاب ساخت آن‌ها از یک ماه قبل از آغاز جشنواره فیلم فجر به اوج خود می‌رسد و همه شبکه‌های رسانه ملی به فکر راه انداختن برنامه‌ای تخصصی در حوزه سینما و برای پوشش اخبار جشنواره فیلم فجر می‌افتند.

مانور بی‌بی‌سی فارسی برای جلوگیری از عرضه نفت در بورس

با توجه به اطلاعیه بورس انرژی به نظر میرسد که تمامی ضوابط لازم برای تضمین بازگشت بهای نفت فروخته شده در بورس در نظر گرفته شده است. بدین ترتیب با عرضه نفت در بورس و استفاده از توانمندی بخش خصوصی در صادرات نفت، میتوان بخشی از کاهش درآمدهای نفتی را بدون هیچ گونه ریسکی جبران کرد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

درس‌های منبج برای کاخ سفید و انعطاف موقت ترامپ
سرنوشت دستور ترامپ برای خروج از سوریه چه خواهد بود؟
نجات نتانیاهو در گرو عادی سازی روابط اعراب و اسرائیل
چرا دولت نتانیاهو تصمیم به برگزاری انتخابات زود هنگام گرفت؟
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین