کاخ سفید مجوز فعالیت خبرنگار سی ان ان را تعلیق کرد

عنوان

کاخ سفید مجوز فعالیت و کار حرفه ای خبرنگار شبکه سی ان ان را چند ساعت پس از مجادله لفظی با رئیس جمهور آمریکا به حالت تعلیق درآورد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از بی بی سی، در حالی که جیم آکوستا خبرنگار شبکه سی ان ان روز چهارشنبه در یک کنفرانس خبری در کاخ سفید به مجادله لفظی با دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا پرداخت، مقام های کاخ سفید مجوز فعالیت وی را لغو کرده اند.

بر اساس این گزارش یکی از کارکنان کاخ سفید سعی کرد تا میکروفون را از جیم آکوستا بگیرد ولی علی رغم این اتفاقات، سارا سندرز سخنگوی کاخ سفید مدعی شده است که دسترسی خبرنگار سی ان ان به کاخ سفید به این دلیل لغو شده است که وی با دست خود یک زن جوان را لمس کرده است.

خبرنگار سی ان ان این ادعای سخنگوی کاخ سفید را یک دروغ خوانده است.

در جریان کنفرانس خبری دیروز، زمانی که جیم آکوستا خبرنگار سی ان ان از دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا درباره گروه هایی که از طریق مکزیک به سمت شمال حرکت می کنند سؤال کرد او ضمن انتقاد از این خبرنگار گفت: سی ان ان باید از داشتن تو خجالت بکشد. شما مردم را ناامید می کنید، شما دروغ می گویید.

وی ادامه داد: تو باید از خودت خجالت بکشی. نحوه برخورد شما با سارا هاکابی [سخنگوی کاخ سفید] وحشتناک است. وقتی شما اخبار جعلی گزارش می کنید همان طور که سی ان ان زیاد این کار را انجام می دهد، دشمن مردم هستید، پس بنشین.

ترامپ خواستار گرفتن میکروفن از این خبرنگار شد و حاضر به پاسخ به او نشد و با آشفتگی خاصی پشت تریبون قدم زد.

خشم ترامپ در اینجا پایان نیافت و با خبرنگاران دیگر نیز به نوعی درگیر شد. وی به خبرنگار بعدی گفت: ممکن است لطفاً بنشینید، چه رسانه های متخاصمی! واقعاً ناراحت کننده است.

سندرز با انتشار توئیتی نوشت: کاخ سفید هرگز رفتار خبرنگاری را که دستان خود را به سوی یک زن جوان که تنها در حال انجام وظیفه خود است، دراز می کند، تحمل نخواهد کرد. این واقعیت که سی ان ان به روش کارکنان خود افتخار می کند، نه تنها منزجر کننده است بلکه نمونه ای از نادیده گرفتن رفتار ناشایست کارکنانش نسبت به دیگران از جمله یک زن جوان است که در این دولت کار می کند. در نتیجه حادثه امروز، کاخ سفید مجوز فعالیت های این خبرنگار را تا اطلاع بعدی لغو می کند.

منبع: تسنیم

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

بازارهای مولد فلج شدن شده است

مالیات بر عایدی سرمایه؛ کلید قفل رکود مسکن

تورم به ۵۰ درصد خواهد رسید

فاطمی گفت: هنوز به تورم 49 درصدی سال 74 نرسیدیم، اما شاید تا پایان امسال برسیم!

تولیداتی که توجیه دارد، اما منطق نه!

حالا دیگر بعد از تجربه چند سال تولید برنامه‌های سینمایی در ایام برگزاری جشنواره فیلم فجر در رسانه ملی، تقریبا می‌توان این برنامه‌ها را به تعبیر قدیمی‌ها «سرجهازی» تلویزیون در ایام برگزاری جشنواره فجر دانست! برنامه‌هایی که هر ساله تب و تاب ساخت آن‌ها از یک ماه قبل از آغاز جشنواره فیلم فجر به اوج خود می‌رسد و همه شبکه‌های رسانه ملی به فکر راه انداختن برنامه‌ای تخصصی در حوزه سینما و برای پوشش اخبار جشنواره فیلم فجر می‌افتند.

مانور بی‌بی‌سی فارسی برای جلوگیری از عرضه نفت در بورس

با توجه به اطلاعیه بورس انرژی به نظر میرسد که تمامی ضوابط لازم برای تضمین بازگشت بهای نفت فروخته شده در بورس در نظر گرفته شده است. بدین ترتیب با عرضه نفت در بورس و استفاده از توانمندی بخش خصوصی در صادرات نفت، میتوان بخشی از کاهش درآمدهای نفتی را بدون هیچ گونه ریسکی جبران کرد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

درس‌های منبج برای کاخ سفید و انعطاف موقت ترامپ
سرنوشت دستور ترامپ برای خروج از سوریه چه خواهد بود؟
نجات نتانیاهو در گرو عادی سازی روابط اعراب و اسرائیل
چرا دولت نتانیاهو تصمیم به برگزاری انتخابات زود هنگام گرفت؟
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین