کاخ سفید مجوز فعالیت خبرنگار سی ان ان را تعلیق کرد

عنوان

کاخ سفید مجوز فعالیت و کار حرفه ای خبرنگار شبکه سی ان ان را چند ساعت پس از مجادله لفظی با رئیس جمهور آمریکا به حالت تعلیق درآورد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از بی بی سی، در حالی که جیم آکوستا خبرنگار شبکه سی ان ان روز چهارشنبه در یک کنفرانس خبری در کاخ سفید به مجادله لفظی با دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا پرداخت، مقام های کاخ سفید مجوز فعالیت وی را لغو کرده اند.

بر اساس این گزارش یکی از کارکنان کاخ سفید سعی کرد تا میکروفون را از جیم آکوستا بگیرد ولی علی رغم این اتفاقات، سارا سندرز سخنگوی کاخ سفید مدعی شده است که دسترسی خبرنگار سی ان ان به کاخ سفید به این دلیل لغو شده است که وی با دست خود یک زن جوان را لمس کرده است.

خبرنگار سی ان ان این ادعای سخنگوی کاخ سفید را یک دروغ خوانده است.

در جریان کنفرانس خبری دیروز، زمانی که جیم آکوستا خبرنگار سی ان ان از دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا درباره گروه هایی که از طریق مکزیک به سمت شمال حرکت می کنند سؤال کرد او ضمن انتقاد از این خبرنگار گفت: سی ان ان باید از داشتن تو خجالت بکشد. شما مردم را ناامید می کنید، شما دروغ می گویید.

وی ادامه داد: تو باید از خودت خجالت بکشی. نحوه برخورد شما با سارا هاکابی [سخنگوی کاخ سفید] وحشتناک است. وقتی شما اخبار جعلی گزارش می کنید همان طور که سی ان ان زیاد این کار را انجام می دهد، دشمن مردم هستید، پس بنشین.

ترامپ خواستار گرفتن میکروفن از این خبرنگار شد و حاضر به پاسخ به او نشد و با آشفتگی خاصی پشت تریبون قدم زد.

خشم ترامپ در اینجا پایان نیافت و با خبرنگاران دیگر نیز به نوعی درگیر شد. وی به خبرنگار بعدی گفت: ممکن است لطفاً بنشینید، چه رسانه های متخاصمی! واقعاً ناراحت کننده است.

سندرز با انتشار توئیتی نوشت: کاخ سفید هرگز رفتار خبرنگاری را که دستان خود را به سوی یک زن جوان که تنها در حال انجام وظیفه خود است، دراز می کند، تحمل نخواهد کرد. این واقعیت که سی ان ان به روش کارکنان خود افتخار می کند، نه تنها منزجر کننده است بلکه نمونه ای از نادیده گرفتن رفتار ناشایست کارکنانش نسبت به دیگران از جمله یک زن جوان است که در این دولت کار می کند. در نتیجه حادثه امروز، کاخ سفید مجوز فعالیت های این خبرنگار را تا اطلاع بعدی لغو می کند.

منبع: تسنیم

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

نگاهی به گزارش «صد سال پیش در ایران چه خبر بود» بی‌بی‌سی

چرا بی‌بی‌سی به پرونده قحطی بزرگ و نسل کشی ایرانیان پرداخت؟

قراردادهای فاینانس‌ سرکاری دولت روحانی

وزیر اقتصاد سوم دولت تدبیر و امید بعد از جلسه با هیات برزیلی اعلام کرد که برزیل یک خط اعتباری 1.5 میلیارد دلاری برای ایران در نظر گرفته است. این خبر خوبی است. ولی سابقه این اخبار در وزارت اقتصاد نشان می‌دهد که باید در مورد این خبر با احتیاط عمل کرد. چرا؟

ده‌ونک؛ ماجرای قانون و انصاف!

این جمله‌ی «خب دانشگاه سند داره دیگه؛ میتونه تخلیه و تخریب کنه!» رو این روزا از زبون خیلی‌ها شنیدم. چجوری انقدر راحت میتونیم این جمله رو بگیم؟ داریم درمورد یه سری سازه و آوار صحبت نمی‌کنیم، داریم درمورد یه سری زندگی صحبت میکنیم!

قطعاً مشکلات اقتصادی با استفاده درست از ظرفیت‌های کشور حل خواهد شد

رهبر انقلاب اعتمادبه‌نفس ورزشکارانِ جانباز و معلول به‌ویژه بانوان ورزشکار را در دفاع از ارزش‌های دینی و ملی خود، اقدامی بسیار برجسته و ستودنی خواندند و گفتند: پرچم‌داری کاروان ورزشی ایران به وسیله‌ی یک بانوی دارای حجاب چادر و یا اقامه‌ی نماز جماعت و حضور در نماز جمعه، به معنای ایستادن یک‌تنه در مقابل تهاجم بی‌بندوباری و ولنگاری روزافزون دنیا و کم نیاوردن در مقابل این هجوم است.

مهم‌ترین مطالب سرویس

هشدار ۳۵ NGO و سازمان حقوقی:
یمن در آستانه قحطی است
شکل گیری BDS اسلامی نیازامروز برای مقابله مردمی با رژیم صهیونیستی
عادی‌سازی روابط اعراب و اسرائیل و وظیفه ما
آمریکا، امپراتوری تبعیض ها (۱)
اقلیت ها و خشونت پلیس در آمریکا
وزارت امور خارجه: تصمیم دیوان لاهه نشانه بارز حقانیت ایران است
رای دیوان لاهه به لغو تحریم های دارویی، غذایی، و هوایی
۶۲ درصد یمنی‌ها از فقدان امنیت غذایی رنج می‌برند
آمار وحشتناک از قحطی، وبا و مرگ در یمن
واکنش انصارالله به درخواست آمریکایی‌ها؛
آتش بس با توقف فوری بمباران‌ها امکان‌پذیر است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین