کاخ سفید مجوز فعالیت خبرنگار سی ان ان را تعلیق کرد

عنوان

کاخ سفید مجوز فعالیت و کار حرفه ای خبرنگار شبکه سی ان ان را چند ساعت پس از مجادله لفظی با رئیس جمهور آمریکا به حالت تعلیق درآورد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از بی بی سی، در حالی که جیم آکوستا خبرنگار شبکه سی ان ان روز چهارشنبه در یک کنفرانس خبری در کاخ سفید به مجادله لفظی با دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا پرداخت، مقام های کاخ سفید مجوز فعالیت وی را لغو کرده اند.

بر اساس این گزارش یکی از کارکنان کاخ سفید سعی کرد تا میکروفون را از جیم آکوستا بگیرد ولی علی رغم این اتفاقات، سارا سندرز سخنگوی کاخ سفید مدعی شده است که دسترسی خبرنگار سی ان ان به کاخ سفید به این دلیل لغو شده است که وی با دست خود یک زن جوان را لمس کرده است.

خبرنگار سی ان ان این ادعای سخنگوی کاخ سفید را یک دروغ خوانده است.

در جریان کنفرانس خبری دیروز، زمانی که جیم آکوستا خبرنگار سی ان ان از دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا درباره گروه هایی که از طریق مکزیک به سمت شمال حرکت می کنند سؤال کرد او ضمن انتقاد از این خبرنگار گفت: سی ان ان باید از داشتن تو خجالت بکشد. شما مردم را ناامید می کنید، شما دروغ می گویید.

وی ادامه داد: تو باید از خودت خجالت بکشی. نحوه برخورد شما با سارا هاکابی [سخنگوی کاخ سفید] وحشتناک است. وقتی شما اخبار جعلی گزارش می کنید همان طور که سی ان ان زیاد این کار را انجام می دهد، دشمن مردم هستید، پس بنشین.

ترامپ خواستار گرفتن میکروفن از این خبرنگار شد و حاضر به پاسخ به او نشد و با آشفتگی خاصی پشت تریبون قدم زد.

خشم ترامپ در اینجا پایان نیافت و با خبرنگاران دیگر نیز به نوعی درگیر شد. وی به خبرنگار بعدی گفت: ممکن است لطفاً بنشینید، چه رسانه های متخاصمی! واقعاً ناراحت کننده است.

سندرز با انتشار توئیتی نوشت: کاخ سفید هرگز رفتار خبرنگاری را که دستان خود را به سوی یک زن جوان که تنها در حال انجام وظیفه خود است، دراز می کند، تحمل نخواهد کرد. این واقعیت که سی ان ان به روش کارکنان خود افتخار می کند، نه تنها منزجر کننده است بلکه نمونه ای از نادیده گرفتن رفتار ناشایست کارکنانش نسبت به دیگران از جمله یک زن جوان است که در این دولت کار می کند. در نتیجه حادثه امروز، کاخ سفید مجوز فعالیت های این خبرنگار را تا اطلاع بعدی لغو می کند.

منبع: تسنیم

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

آیا آبادانی کشور و پیشرفت‌های علمی و فناورانه، دستاورد انقلاب اسلامی است؟

در دفاع از انقلاب

سنگین‌ترین شکست تاریخ آمریکا را نصیب‌شان می‌کنیم

در مقابل ایران دست به تهاجم حداکثری زده اند اما اگر ما به بسیج حداکثری امکانات و توانایی‌های خود اقدام کنیم، به فضل الهی سنگین ترین شکست تاریخ آمریکا را نصیب این کشور خواهیم کرد.

روایتی درس آموز از دیپلماسی اعتماد به اروپا

اتحادیه اروپا در ادوار مختلف تلاش کرده جایی میان ایران و آمریکا قرار بگیرد، جایی که هم از رفاقت با ایالات متحده، همراهی با آن و فشار بر ایران سود ببرد و هم از این فشار استفاده کند و به نوعی باب دوستی با ایران را باز کرده و یکی از بزرگ‌ترین بازارهای اقتصادی غرب آسیا را در دست بگیرد و علاوه‌بر آن بتواند همزمان از قدرت نفوذ ایران برای حفظ ثبات در منطقه به سود خود و جلوگیری از آشوب‌هایی بهره‌برداری کند که می‌تواند منافع منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای اروپا را مخدوش کند.

فیلم: قاضی‌زاده هاشمی برای فرار از پاسخگویی استعفا کرد

اکبری گفت: قاضی زاده هاشمی به هر دلیلی که استعفا داده باشد فرار از پاسخگویی در مورد طرح تحول سلامت به حساب می‌آید.

مهم‌ترین مطالب سرویس

اسماعیل هنیه با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد
جمعه؛ روز حرکت به سمت مسجد الاقصی
در گفتگو با عبدالحمید شهرابی کارشناس مسائل آمریکای لاتین
سناریوی جدید کاخ سفید در آمریکای لاتین
سید حسن نصرالله در گفتگو با المیادین؛
تمام گزینه‌های مقاومت روی میز است
کاخ سفید دستاوردهای ترامپ را در بیانیه‌ای تشریح کرد
خروج از برجام و احیای تحریم‌های ضدایرانی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین