متقی فر در گفت‌وگو با فارس:

ترس اعضای شورا از حضور «چمران» آشکار شدن برخی پشت‌پرده‌ها است

عنوان

سخنگوی جبهه پایداری چرایی عدم تمایل اعضای شورای شهر تهران به شهردار شدن محسن هاشمی را مورد توجه قرار داد و گفت: علّت این است که چمران به عنوان کسی که عضو جناح حاکم بر شورا نیست وارد شورا می‌شود.

مجید متقی فر، سخنگوی جبهه پایداری انقلاب اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری فارس با اشاره به روند انتخاب شهردار تهران توسط اعضای شورای شهر گفت: تفاوتی بین گزینه‌های مطرح برای شهرداری تهران وجود ندارد؛ چرا که انتخاب شهردار، با نگاه خدمت و کارآمدی صورت نمی‌گیرد؛ بلکه با نگاه سیاسی انتخاب می‌شود.

متقی فر، چرایی عدم تمایل اعضای شورای شهر به شهردار شدن محسن هاشمی را مورد توجه قرار داد و گفت: علّت این است که چمران به عنوان کسی که عضو جناح حاکم بر شورا  نیست وارد شورا می‌شود.

وی با بیان اینکه اعضای شورا حتی تحمل عضویت یک نفر غیر همفکر را در جمع خود ندارند، تصریح کرد: این نگاه، تنگ‌نظرانه است و همین نگاه در انتخاب شهردار هم تسری دارد. 

سخنگوی جبهه پایداری ادامه داد: اگر چمران وارد شورا شود، یک دستی شورا به‌هم می‌خورد؛ و این در حالی است که افتخار اعضای شورا یکدستی است.

وی درباره مخاطرات حضور چمران در شورای برای اعضای اصلاح‌طلب آن، گفت: ممکن است در پاره‌ای موارد برخی‌ اعضا، با چمران هم‌رأی شوند و بدین‌شکل، یک جریان غیر هم‌سو در داخل شورا شکل بگیرد و توازن را به‌هم بزند. 

متقی فر افزود: ممکن است برخی واقعیت‌ها در داخل شورا وجود داشته باشد که با حضور یک نفر که نمایندگی تفکر دیگری را دارد به بیرون درز پیدا کند که به نفع اعضای شورا نباشد.

وی با بیان اینکه هم‌اکنون یکسری مسائل از شورا خارج می‌شود ولی یک‌سری دیگر در خود شورا باقی می‌ماند، به برخی تخلفات شهرداری و ماجرای محمّدعلی نجفی، شهردار سابق تهران اشاره کرد و تصریح کرد: برخی پس‌پرده‌ها وجود دارد که ممکن است با حضور چمران، افکار عمومی از آن‌ها مطلع شوند.

منبع: فارس

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

رهبر انقلاب اسلامی در اجتماع پرشور انبوه زائران و مجاوران حرم رضوی علیه‌السلام

دشمن را در جنگ اقتصادی شکست خواهیم داد

سال ۹۸؛ سال «رونق تولید»

مقام معظم رهبری سال ۱۳۹۸ را به‌عنوان سال «رونق تولید» نام گذاشتند.

در دفاع از انقلاب

پیشرفت‌های علمی کشور توسط انسان‌های انقلاب اسلامی رخ داده است و به واقع بزرگترین دستاورد تمدنی انقلاب را باید تربیت انسان های انقلاب اسلامی دانست.

روایتی درس آموز از دیپلماسی اعتماد به اروپا

اتحادیه اروپا در ادوار مختلف تلاش کرده جایی میان ایران و آمریکا قرار بگیرد، جایی که هم از رفاقت با ایالات متحده، همراهی با آن و فشار بر ایران سود ببرد و هم از این فشار استفاده کند و به نوعی باب دوستی با ایران را باز کرده و یکی از بزرگ‌ترین بازارهای اقتصادی غرب آسیا را در دست بگیرد و علاوه‌بر آن بتواند همزمان از قدرت نفوذ ایران برای حفظ ثبات در منطقه به سود خود و جلوگیری از آشوب‌هایی بهره‌برداری کند که می‌تواند منافع منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای اروپا را مخدوش کند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

رهبر انقلاب اسلامی در اجتماع پرشور انبوه زائران و مجاوران حرم رضوی علیه‌السلام
دشمن را در جنگ اقتصادی شکست خواهیم داد
آیا آبادانی کشور و پیشرفت‌های علمی و فناورانه، دستاورد انقلاب اسلامی است؟
در دفاع از انقلاب
درپی شکایت صالحی امیری
الیاس نادران سکوت را شکست
روحانی در نشست خبری مشترک با نخست وزیر عراق:
آماده‌ایم در بازسازی عراق از همه توان و امکانات استفاده کنیم
با حکم رهبر معظم انقلاب؛
سید ابراهیم رئیسی، قاضی القضات شد
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین