رئیس کمیسیون عمران شورای شهر تهران در گفت‌وگو با فارس:

شورای پنجم بسیار زیاد به صورت حزبی رأی می‌دهد

عنوان

رئیس کمیسیون عمران و حمل‌ونقل شورای شهر تهران در واکنش به سؤالی مبنی بر اینکه چه مقدار اعضای شورا حزبی رأِی می‌دهند، گفت: واقعیت این است که اعضای شورای پنجم خیلی زیاد حزبی رأی می‌دهند.

محمد علیخانی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری فارس، درباره بررسی گزینه‌های شهرداری تهران اظهار داشت: گزینه اصلی بنده آقای محسن هاشمی بود که رأی نیاورد و در بین پنج نامزد نهایی سمت شهرداری تهران قرار نگرفت ولی گزینه‌هایی که رأی لازم را کسب کردند قطعاً مورد بررسی اعضای شورای شهر قرار می‌گیرند و یک نفر از آنها به عنوان شهردار انتخاب می‌شود.

وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه شنیده شده برخی از گزینه‌های مطرح شده پرونده‌ دارند، گفت: هنوز در مورد افراد مستندی به دست ما نرسیده است که اعلام کنیم گزینه‌ها دارای مشکلی هستند اما قطعاً در این مرحله تمرکز اعضای شورا بر روی پنج گزینه تصدی شهرداری تهران است و استعلام‌های لازم از دستگاه‌های مربوطه قبل از رأی‌گیری نهایی انجام می‌شود 

رئیس کمیسیون عمران و حمل‌ونقل شورای شهر تهران افزود: ما به دنبال گزینه‌ای هستیم که در آینده مشکلی نداشته باشد و قطعاً کسانی که مشکل و یا شائبه‌ای داشته باشند رأی لازم را از شورا دریافت نمی‌کند.

علیخانی در پاسخ به این پرسش که اعضای شورا چه مقدار حزبی رأی می‌دهند، گفت: شورای پنجم خیلی زیاد حزبی رأی می‌‌دهد.

وی یادآور شد: در بین 30 پیشنهاد مطرح شده برای شهرداری تهران تعدادی از آنها انصراف و در نهایت 13 نفر مطرح شدند که از بین آنها اعضای شورا به پنج نفر رأی داد و در آینده نزدیک نیز شهردار تهران انتخاب می‌شود و این فرایند تفکر شورای پنجم است.

رئیس کمیسیون عمران و حمل‌ونقل شورای شهر تهران درباره دلایل مخالفت اعضای شورای شهر به کاندیداتوری محسن هاشمی نیز گفت: بعضی از همکاران مخالف بودند که هاشمی از شورا خارج شود و دلایلی از جمله یکدستی و انسجام شورا را داشتند و در نهایت اکثریت هم به شهردار شدن هاشمی رأی ندادند. 

به گزارش خبرگزاری فارس، رسول کشت‌پور، عباس آخوندی، پیروز حناچی، تقوی‌نژاد و غلامرضا انصاری پنج گزینه تصدی شهرداری تهران هستند که یکشنبه هفته آینده برنامه‌های خود را برای شهرداری تهران اعلام می‌کنند و در نهایت در 22 آبان اعضای شورا یک نفر را به عنوان شهردار تهران انتخاب خواهند کرد. 

انتهای پیام/

منبع: فارس

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

شکست تل آویو در ربایش فرمانده قسام

مقاومت به سادگی تن به آتش‌بس نمی‌دهد؛ تبادل اسرا چالش بزرگ نتانیاهو

۶ ایراد شریعتمداری به اظهارات عجیب ظریف

اظهارات دیروز آقای ظریف در دفاع از پیوستن ایران به گروه اقدام مالی FATF بلافاصله با عنوان «در ایران پولشویی گسترده انجام می‌شود»! به تیتر اول خبرگزاری‌های آمریکایی و اروپایی و سایت‌های خبری ضدانقلاب تبدیل شد که ‌اشاره به چند نکته و مطالبه پاسخ ایشان ضروریست.

از ترور قاسم سلیمانی تا اخلال در اقتصاد ایران

آنها عملیاتی مثل افشای اموال پنهانی سپاه قدس در سراسر جهان، ایجاد حساب های کاربری جعلی به زبان فارسی برای دامن زدن به اغتشاشات در ایران، تامین مالی گروه های ایرانی مخالف دولت و ایراد اتهام های علنی علیه مقامات ایرانی برای ایجاد شکاف میان آنان را طرح ریزی کردند.

ممنوعیت ازدواج دختران زیر ۱۶ سال خلاف شرع است/ تصویب فوریت طرح هیجانی بود

سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس با اشاره به طرح افزایش حداقل سن ازدواج دختران گفت:«ممنوعیت ازدواج دختران زیر ۱۶ سال خلاف شرع است و تصویب یک فرویت بررسی طرح اصلاح قانونی مدنی یک کار هیجانی بود».

مهم‌ترین مطالب سرویس

مدیرکل تامین اجتماعی غرب تهران مطرح کرد؛
پرداخت کمک هزینه ازدواج بدون محدودیت زمانی
رییس روابط عمومی انجمن داروسازان ایران خبر داد
حکم دیوان عدالت برای ضرورت اصلاح قراردادهای بیمه‌ها با داروخانه‌ها
مدیرکل حفاظت و حمایت از منابع طبیعی سازمان جنگل‌ها:
خشکسالی از یک طرف، آفات هم به جان جنگل‌های ایران افتاده است
در نشست خبری اولین کنگره ملی خانواده مطرح شد
کاهش آسیب ها و افزایش نشاط اجتماعی هدف کنگره خانواده است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین