سرتیپی در گفت‌وگو با فارس مطرح کرد:

پرداخت بخشی از مطالبات فیلمسازان از نمایش فوتبال در سینما

عنوان

سخنگوی شورای عالی اکران گفت: بخشی از مطالبات سینماداران از نمایش بازی های فوتبال در سینماهای کشور که معلق به چند سینمای اصلی تهران بوده به حساب خانه سینما واریز شده و تا چند روز آینده مابقی آن نیز واریز می‌شود.

علی سرتیپی سخنگوی شورای عالی اکران در گفت‌و‌گو با خبرنگار سینمایی خبرگزاری فارس درباره حواشی تصمیم نمایش بازی‌های فوتبال در سینماهای کشور، گفت: تمامی اعضای شورای عالی اکران بجز آقای قاصد اشرفی رئیس انجمن سینماداران، تهیه کننده سینما هستند و اصلی‌ترین مسئله همه ما حمایت از فیلمسازان کشور است. موضوع نمایش بازی‌های فوتبال در سینما، موضوعی است که پیش از این درباره آن تصمیم گیری شده و اجرایی شده بود و سینماهای کورش، ماندانا، زندگی، چهارسو، آزادی و مگامال همگی پولهایی که باید به سینماگران تقدیم می کردند را به حساب خانه سینما واریز کرده اند و مابقی آن به حساب خانه سینما واریز می‌شود. این تاخیر در پرداخت پول ها به خاطر مشخص نبودن حساب برای وایز بود.
وی درباره نمایش بازی پرسپولیس و کاشیما آنتلرز در سینماها کشور اعلام کرد: فردا همه سینماهای تهران نیم بها است و با این حال علاوه بر سهم فیلمسازان از نمایش بازی فوتبال در سینماهای کشور، یک سانس فوق العاده به همه فیلم هایی که سانس آنها برای نمایش بازی فوتبال گرفته می شود، تقدم می‌شود که این سانس به درخواست پخش کنندگان فیلم ها می‌تواند در همان روز یا روز دیگر دریافت شود.
سخنگوی شورای عالی اکران بیان کرد: بحثی که این روزها مطرح می‌شود این است که سینما جایی برای نمایش بازی‌های فوتبال نیست و در هیچ کشوری این اتفاق روی نمی‌دهد. باید گفت که کشور ما با سایر کشورها تفاوت هایی دارد و امکان تماشای فوتبال به صورت خانوادگی در استادیوم های ورزشی وجود ندارد. ما شرایط خاصی در کشورمان داریم که این شرایط خاص می تواند در سینماهای کشور محقق شود، البته نمایش بازی فوتبال در سینماهای کشورمان به نحوی کمکی به جامعه است. در بازی قبلی پرسپولیس، برخی از خانواده آمدند و فوتبال را در سینما دیدند و فضای بسیار خوبی به وجود آمد.
سرتیی خاطر نشان کرد: نمایش بازی های فوتبال باعث نوعی تنوع در سینماهای کشور می شود که این تنوع هم برای سینمادار و هم برای فیلمساز مفید است. نمایش فیلمهای خارجی در سینمای کشور بسیار محدود است و این نمایش فوتبال در سینما، تنوع لازم را می تواند وارد اتمسفر سینماها کشور کند. این روزها در همه بخش های کشور گرانی داریم، اما سینماداران کشور با این که همه تجهیزات فنی سینما را گرانتر تهیه می کنند، بلیت سینما را گران نکرده اند، دلیل این موضوع، آن است که به رونق بیشتر سینماهای کشور فکر می کنند و این که همه اقشار مردم کشور بتوانند در این فضای فرهنگی حضور پیدا کنند.
این تهیه کننده سینما اظهار کرد: نمی‌دانم چرا برخی از دوستان به جای این که بیایند و کمکی کنند، دست به اعتراض می‌زنند. این دوستان باید این موضوع را در نظر بگیرند که نمایش بازی‌های فوتبال چقدر باعث آشتی مردم با سینما می‌شود. این موضوع از نظر من باعت می‌شود که حال جامعه بهتر شود و به سمت شادتر شدن برود.
انتهای پیام/
 

منبع: فارس

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

رهبر انقلاب اسلامی در اجتماع پرشور انبوه زائران و مجاوران حرم رضوی علیه‌السلام

دشمن را در جنگ اقتصادی شکست خواهیم داد

فیلم: ادعای کمک مالی به «غزه و لبنان» دروغ است

ادعا میکنند جمهوری اسلامی به "غزه و لبنان" کمک مالی می‌کند، دروغ است. این حرف سلطنت طلب‌هاست،‌ قطر به اینها کمک مالی می‌کند/ شبکه "من و تو" ذهنیت نئولیبرال را بین ایرانیان ترویج می‌کند

سال ۹۸؛ سال «رونق تولید»

مقام معظم رهبری سال ۱۳۹۸ را به‌عنوان سال «رونق تولید» نام گذاشتند.

در دفاع از انقلاب

پیشرفت‌های علمی کشور توسط انسان‌های انقلاب اسلامی رخ داده است و به واقع بزرگترین دستاورد تمدنی انقلاب را باید تربیت انسان های انقلاب اسلامی دانست.

مهم‌ترین مطالب سرویس

شایعه است! / هرچه وزارت اطلاعات بگوید قبول دارم
توضیح ضرغامی درباره خروج آرشیو صداوسیما در دوران ریاستش
تحلیلی بر مهمترین نقاط قوت و ضعف سی‌وهفتمین جشنواره فیلم فجر
صعود جوانان، سقوط پیشکسوت‌ها!
گزارشی درباره وضعیت برنامه‌های ‌سینمایی تلویزیون برای سی‌وهفتمین جشنواره فیلم فجر
تولیداتی که توجیه دارد، اما منطق نه!
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین