سرتیپی در گفت‌وگو با فارس مطرح کرد:

پرداخت بخشی از مطالبات فیلمسازان از نمایش فوتبال در سینما

عنوان

سخنگوی شورای عالی اکران گفت: بخشی از مطالبات سینماداران از نمایش بازی های فوتبال در سینماهای کشور که معلق به چند سینمای اصلی تهران بوده به حساب خانه سینما واریز شده و تا چند روز آینده مابقی آن نیز واریز می‌شود.

علی سرتیپی سخنگوی شورای عالی اکران در گفت‌و‌گو با خبرنگار سینمایی خبرگزاری فارس درباره حواشی تصمیم نمایش بازی‌های فوتبال در سینماهای کشور، گفت: تمامی اعضای شورای عالی اکران بجز آقای قاصد اشرفی رئیس انجمن سینماداران، تهیه کننده سینما هستند و اصلی‌ترین مسئله همه ما حمایت از فیلمسازان کشور است. موضوع نمایش بازی‌های فوتبال در سینما، موضوعی است که پیش از این درباره آن تصمیم گیری شده و اجرایی شده بود و سینماهای کورش، ماندانا، زندگی، چهارسو، آزادی و مگامال همگی پولهایی که باید به سینماگران تقدیم می کردند را به حساب خانه سینما واریز کرده اند و مابقی آن به حساب خانه سینما واریز می‌شود. این تاخیر در پرداخت پول ها به خاطر مشخص نبودن حساب برای وایز بود.
وی درباره نمایش بازی پرسپولیس و کاشیما آنتلرز در سینماها کشور اعلام کرد: فردا همه سینماهای تهران نیم بها است و با این حال علاوه بر سهم فیلمسازان از نمایش بازی فوتبال در سینماهای کشور، یک سانس فوق العاده به همه فیلم هایی که سانس آنها برای نمایش بازی فوتبال گرفته می شود، تقدم می‌شود که این سانس به درخواست پخش کنندگان فیلم ها می‌تواند در همان روز یا روز دیگر دریافت شود.
سخنگوی شورای عالی اکران بیان کرد: بحثی که این روزها مطرح می‌شود این است که سینما جایی برای نمایش بازی‌های فوتبال نیست و در هیچ کشوری این اتفاق روی نمی‌دهد. باید گفت که کشور ما با سایر کشورها تفاوت هایی دارد و امکان تماشای فوتبال به صورت خانوادگی در استادیوم های ورزشی وجود ندارد. ما شرایط خاصی در کشورمان داریم که این شرایط خاص می تواند در سینماهای کشور محقق شود، البته نمایش بازی فوتبال در سینماهای کشورمان به نحوی کمکی به جامعه است. در بازی قبلی پرسپولیس، برخی از خانواده آمدند و فوتبال را در سینما دیدند و فضای بسیار خوبی به وجود آمد.
سرتیی خاطر نشان کرد: نمایش بازی های فوتبال باعث نوعی تنوع در سینماهای کشور می شود که این تنوع هم برای سینمادار و هم برای فیلمساز مفید است. نمایش فیلمهای خارجی در سینمای کشور بسیار محدود است و این نمایش فوتبال در سینما، تنوع لازم را می تواند وارد اتمسفر سینماها کشور کند. این روزها در همه بخش های کشور گرانی داریم، اما سینماداران کشور با این که همه تجهیزات فنی سینما را گرانتر تهیه می کنند، بلیت سینما را گران نکرده اند، دلیل این موضوع، آن است که به رونق بیشتر سینماهای کشور فکر می کنند و این که همه اقشار مردم کشور بتوانند در این فضای فرهنگی حضور پیدا کنند.
این تهیه کننده سینما اظهار کرد: نمی‌دانم چرا برخی از دوستان به جای این که بیایند و کمکی کنند، دست به اعتراض می‌زنند. این دوستان باید این موضوع را در نظر بگیرند که نمایش بازی‌های فوتبال چقدر باعث آشتی مردم با سینما می‌شود. این موضوع از نظر من باعت می‌شود که حال جامعه بهتر شود و به سمت شادتر شدن برود.
انتهای پیام/
 

منبع: فارس

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

حضرت آیت‌الله خامنه‌ایدر دیدار مدال‌آوران و قهرمانان بازی‌های پاراآسیایی

قطعاً مشکلات اقتصادی با استفاده درست از ظرفیت‌های کشور حل خواهد شد

عدم همکاری ارزی پتروشیمی‌ها؛ از انکار تا واقعیت 

بررسی تحولات چند ماه اخیر بازار ارز و عملکرد پتروشیمی‌ها در عرضه ارز حاصل از صادرات خود، نشان می‌دهد که این شرکت‌ها در دوران بحران ارزی، به‌جای کمک به دولت، جهت برطرف کردن بحران، بیشتر به دنبال بالا بردن سود خود بوده‌اند، همکاری نکردن پتروشیمی‌ها، ازآن‌جهت حائز اهمیت است که این شرکت‌ها جزءارز آورترین صنایع کشور هستند.

مقاومت به سادگی تن به آتش‌بس نمی‌دهد؛ تبادل اسرا چالش بزرگ نتانیاهو

ارتش رژیم صهیونیستی سعی داشت با تکرار طرحی که حماس علیه آنان در جنگ پیشین انجام داد(ربایش نیروی نظامی) ضمن کاهش فشار افکار عمومی بر دولت نتانیاهو، برگ برنده ای برای آتش بس با حماس و تبادل اسرا داشته باشد. اما هوشیاری مقاومت چالش اسرا را برای صهیونیست ها دو چندان کرد.

از ترور قاسم سلیمانی تا اخلال در اقتصاد ایران

آنها عملیاتی مثل افشای اموال پنهانی سپاه قدس در سراسر جهان، ایجاد حساب های کاربری جعلی به زبان فارسی برای دامن زدن به اغتشاشات در ایران، تامین مالی گروه های ایرانی مخالف دولت و ایراد اتهام های علنی علیه مقامات ایرانی برای ایجاد شکاف میان آنان را طرح ریزی کردند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

قره باغی خواننده آهنگ «امریکا امریکا ننگ به نیرنگ تو»:
می‌خواهند به سرنوشت خاشقچی دچار شوم / اپرایی واقعی در راه است
حکایت اربعین 
مدل مدیریت اسلامی
پاسخ تهیه کننده برنامه «ثریا» به انتقادات علی مطهری
می‌‌خواهند گفتگو درباره برجام را مانند نقد هولوکاست در اروپا ممنوع کنند
درس‌هایی از بزرگترین اجتماع سالیانه بشری
۳ گزاره درباره جامعه شناسی سیاسی راهپیمایی اربعین
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین