سرتیپی در گفت‌وگو با فارس مطرح کرد:

پرداخت بخشی از مطالبات فیلمسازان از نمایش فوتبال در سینما

عنوان

سخنگوی شورای عالی اکران گفت: بخشی از مطالبات سینماداران از نمایش بازی های فوتبال در سینماهای کشور که معلق به چند سینمای اصلی تهران بوده به حساب خانه سینما واریز شده و تا چند روز آینده مابقی آن نیز واریز می‌شود.

علی سرتیپی سخنگوی شورای عالی اکران در گفت‌و‌گو با خبرنگار سینمایی خبرگزاری فارس درباره حواشی تصمیم نمایش بازی‌های فوتبال در سینماهای کشور، گفت: تمامی اعضای شورای عالی اکران بجز آقای قاصد اشرفی رئیس انجمن سینماداران، تهیه کننده سینما هستند و اصلی‌ترین مسئله همه ما حمایت از فیلمسازان کشور است. موضوع نمایش بازی‌های فوتبال در سینما، موضوعی است که پیش از این درباره آن تصمیم گیری شده و اجرایی شده بود و سینماهای کورش، ماندانا، زندگی، چهارسو، آزادی و مگامال همگی پولهایی که باید به سینماگران تقدیم می کردند را به حساب خانه سینما واریز کرده اند و مابقی آن به حساب خانه سینما واریز می‌شود. این تاخیر در پرداخت پول ها به خاطر مشخص نبودن حساب برای وایز بود.
وی درباره نمایش بازی پرسپولیس و کاشیما آنتلرز در سینماها کشور اعلام کرد: فردا همه سینماهای تهران نیم بها است و با این حال علاوه بر سهم فیلمسازان از نمایش بازی فوتبال در سینماهای کشور، یک سانس فوق العاده به همه فیلم هایی که سانس آنها برای نمایش بازی فوتبال گرفته می شود، تقدم می‌شود که این سانس به درخواست پخش کنندگان فیلم ها می‌تواند در همان روز یا روز دیگر دریافت شود.
سخنگوی شورای عالی اکران بیان کرد: بحثی که این روزها مطرح می‌شود این است که سینما جایی برای نمایش بازی‌های فوتبال نیست و در هیچ کشوری این اتفاق روی نمی‌دهد. باید گفت که کشور ما با سایر کشورها تفاوت هایی دارد و امکان تماشای فوتبال به صورت خانوادگی در استادیوم های ورزشی وجود ندارد. ما شرایط خاصی در کشورمان داریم که این شرایط خاص می تواند در سینماهای کشور محقق شود، البته نمایش بازی فوتبال در سینماهای کشورمان به نحوی کمکی به جامعه است. در بازی قبلی پرسپولیس، برخی از خانواده آمدند و فوتبال را در سینما دیدند و فضای بسیار خوبی به وجود آمد.
سرتیی خاطر نشان کرد: نمایش بازی های فوتبال باعث نوعی تنوع در سینماهای کشور می شود که این تنوع هم برای سینمادار و هم برای فیلمساز مفید است. نمایش فیلمهای خارجی در سینمای کشور بسیار محدود است و این نمایش فوتبال در سینما، تنوع لازم را می تواند وارد اتمسفر سینماها کشور کند. این روزها در همه بخش های کشور گرانی داریم، اما سینماداران کشور با این که همه تجهیزات فنی سینما را گرانتر تهیه می کنند، بلیت سینما را گران نکرده اند، دلیل این موضوع، آن است که به رونق بیشتر سینماهای کشور فکر می کنند و این که همه اقشار مردم کشور بتوانند در این فضای فرهنگی حضور پیدا کنند.
این تهیه کننده سینما اظهار کرد: نمی‌دانم چرا برخی از دوستان به جای این که بیایند و کمکی کنند، دست به اعتراض می‌زنند. این دوستان باید این موضوع را در نظر بگیرند که نمایش بازی‌های فوتبال چقدر باعث آشتی مردم با سینما می‌شود. این موضوع از نظر من باعت می‌شود که حال جامعه بهتر شود و به سمت شادتر شدن برود.
انتهای پیام/
 

منبع: فارس

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

بازارهای مولد فلج شده است

مالیات بر عایدی سرمایه؛ کلید قفل رکود مسکن

تورم به ۵۰ درصد خواهد رسید

فاطمی گفت: هنوز به تورم 49 درصدی سال 74 نرسیدیم، اما شاید تا پایان امسال برسیم!

تولیداتی که توجیه دارد، اما منطق نه!

حالا دیگر بعد از تجربه چند سال تولید برنامه‌های سینمایی در ایام برگزاری جشنواره فیلم فجر در رسانه ملی، تقریبا می‌توان این برنامه‌ها را به تعبیر قدیمی‌ها «سرجهازی» تلویزیون در ایام برگزاری جشنواره فجر دانست! برنامه‌هایی که هر ساله تب و تاب ساخت آن‌ها از یک ماه قبل از آغاز جشنواره فیلم فجر به اوج خود می‌رسد و همه شبکه‌های رسانه ملی به فکر راه انداختن برنامه‌ای تخصصی در حوزه سینما و برای پوشش اخبار جشنواره فیلم فجر می‌افتند.

مانور بی‌بی‌سی فارسی برای جلوگیری از عرضه نفت در بورس

با توجه به اطلاعیه بورس انرژی به نظر میرسد که تمامی ضوابط لازم برای تضمین بازگشت بهای نفت فروخته شده در بورس در نظر گرفته شده است. بدین ترتیب با عرضه نفت در بورس و استفاده از توانمندی بخش خصوصی در صادرات نفت، میتوان بخشی از کاهش درآمدهای نفتی را بدون هیچ گونه ریسکی جبران کرد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

گزارشی درباره وضعیت برنامه‌های ‌سینمایی تلویزیون برای سی‌وهفتمین جشنواره فیلم فجر
تولیداتی که توجیه دارد، اما منطق نه!
چرا نباید از کنار مسئله انتقادپذیر نبودن مسئولان ساده گذر کرد؟
مردم نقدناپذیر، ثمره مسئولان انتقاد گریز!
در حاشیه حضور سردار محسن رضایی و سلیمانی در برنامه حالا خورشید
وقتی شفافیت، تهدید را به فرصت تبدیل می‌کند
نگاهی به فیلم «بمب؛ یک عاشقانه»
اضطراب عاشقانه آژیرهای قرمز
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین