امام جمعه تهران و وزیر آموزش وپرورش تماشاگران امشب «رسول»

عنوان

تهران-ایرنا- حجت الاسلام سیدمحمدحسن ابوترابی‌فرد امام جمعه موقت تهران و سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش امشب در آخرین اجرای «رسول» به تماشای این نمایش می‌نشینند.

به گزارش روز جمعه ایرنا از روابط عمومی منطقه فرهنگی و گردشگری عباس‌آباد، نمایش «رسول» که به زندگی مردی از دوران گذشته اختصاص دارد، به نویسندگی حمیدرضا نعیمی و کارگردانی سعید اسماعیلی توسط گروه نمایشی «فصل شیدایی» اجرا می شود.
بیش از 12 بازیگر مطرح عرصه نمایش و 170 هنرور در این نمایش حضور دارند که براین اساس یکی از پرشمارترین نمایش‌ها در زمینه حضور بازیگران شناخته می‌شود.
به جز نعیمی، حبیب دهقان‌نسب و کاظم هژیرآزاد که ایفاگر نقش‌های اصلی این نمایش هستند. مسعود رحیم‌پور، پژمان کاشفی، علی پاکزاد، رضا جهانی، سعید مردی، هاشم آذرهوا، بهزاد ابراهیمی، بهار کریم‌زاده و.... در نمایش رسول به عنوان بازیگر حضور دارند.
از «رسول» به عنوان بزرگترین نمایش میدانی کشور یاد می شود، این نمایش از 6 آبان هر شب ساعت 19 تا 21 در فضای 12 هزار مترمربعی بوستان نوروز مجموعه عباس‌آباد اجرا می شود و شهروندان می توانند به صورت رایگان به تماشای آن بنشینند.
(بوستان نوروز در مجموعه اراضی عباس آباد از میدان آرژانتین و نیز بزرگراه حقانی دسترسی دارد).
نمایش رسول پیش از این به جز تهران در 12 استان دیگر اجرا شده است.
در توضیح محتوای این نمایش این چنین آمده است: رسول دادخواه خیابانی معروف به «رسول ترک» جزو عوامی است که نگاه ویژه امام حسین(ع) او را در جرگه خاصان قرار می‌دهد. رسول که سروشکل، رفتار و مرامش هیچ شباهتی به دوستداران امام حسین(ع) ندارد، اما با چشم برهم زدنی از فرش به عرش می‌رسد. قصه او از تولدی شروع و با تولدی دیگر پایان می‌یابد؛ رحمت و مهربانی امامان مثل باران، محدود به عده ای خاص نمی شود. «رسول» رشک برانگیز است و شاید بعضی در دل آرزو کنند کاش گاهی به ما هم نگاهی...
فراهنگ**3009**1584

منبع: ایرنا

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

بازارهای مولد فلج شده است

مالیات بر عایدی سرمایه؛ کلید قفل رکود مسکن

تورم به ۵۰ درصد خواهد رسید

فاطمی گفت: هنوز به تورم 49 درصدی سال 74 نرسیدیم، اما شاید تا پایان امسال برسیم!

تولیداتی که توجیه دارد، اما منطق نه!

حالا دیگر بعد از تجربه چند سال تولید برنامه‌های سینمایی در ایام برگزاری جشنواره فیلم فجر در رسانه ملی، تقریبا می‌توان این برنامه‌ها را به تعبیر قدیمی‌ها «سرجهازی» تلویزیون در ایام برگزاری جشنواره فجر دانست! برنامه‌هایی که هر ساله تب و تاب ساخت آن‌ها از یک ماه قبل از آغاز جشنواره فیلم فجر به اوج خود می‌رسد و همه شبکه‌های رسانه ملی به فکر راه انداختن برنامه‌ای تخصصی در حوزه سینما و برای پوشش اخبار جشنواره فیلم فجر می‌افتند.

مانور بی‌بی‌سی فارسی برای جلوگیری از عرضه نفت در بورس

با توجه به اطلاعیه بورس انرژی به نظر میرسد که تمامی ضوابط لازم برای تضمین بازگشت بهای نفت فروخته شده در بورس در نظر گرفته شده است. بدین ترتیب با عرضه نفت در بورس و استفاده از توانمندی بخش خصوصی در صادرات نفت، میتوان بخشی از کاهش درآمدهای نفتی را بدون هیچ گونه ریسکی جبران کرد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

گزارشی درباره وضعیت برنامه‌های ‌سینمایی تلویزیون برای سی‌وهفتمین جشنواره فیلم فجر
تولیداتی که توجیه دارد، اما منطق نه!
چرا نباید از کنار مسئله انتقادپذیر نبودن مسئولان ساده گذر کرد؟
مردم نقدناپذیر، ثمره مسئولان انتقاد گریز!
در حاشیه حضور سردار محسن رضایی و سلیمانی در برنامه حالا خورشید
وقتی شفافیت، تهدید را به فرصت تبدیل می‌کند
نگاهی به فیلم «بمب؛ یک عاشقانه»
اضطراب عاشقانه آژیرهای قرمز
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین