امام جمعه تهران و وزیر آموزش وپرورش تماشاگران امشب «رسول»

عنوان

تهران-ایرنا- حجت الاسلام سیدمحمدحسن ابوترابی‌فرد امام جمعه موقت تهران و سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش امشب در آخرین اجرای «رسول» به تماشای این نمایش می‌نشینند.

به گزارش روز جمعه ایرنا از روابط عمومی منطقه فرهنگی و گردشگری عباس‌آباد، نمایش «رسول» که به زندگی مردی از دوران گذشته اختصاص دارد، به نویسندگی حمیدرضا نعیمی و کارگردانی سعید اسماعیلی توسط گروه نمایشی «فصل شیدایی» اجرا می شود.
بیش از 12 بازیگر مطرح عرصه نمایش و 170 هنرور در این نمایش حضور دارند که براین اساس یکی از پرشمارترین نمایش‌ها در زمینه حضور بازیگران شناخته می‌شود.
به جز نعیمی، حبیب دهقان‌نسب و کاظم هژیرآزاد که ایفاگر نقش‌های اصلی این نمایش هستند. مسعود رحیم‌پور، پژمان کاشفی، علی پاکزاد، رضا جهانی، سعید مردی، هاشم آذرهوا، بهزاد ابراهیمی، بهار کریم‌زاده و.... در نمایش رسول به عنوان بازیگر حضور دارند.
از «رسول» به عنوان بزرگترین نمایش میدانی کشور یاد می شود، این نمایش از 6 آبان هر شب ساعت 19 تا 21 در فضای 12 هزار مترمربعی بوستان نوروز مجموعه عباس‌آباد اجرا می شود و شهروندان می توانند به صورت رایگان به تماشای آن بنشینند.
(بوستان نوروز در مجموعه اراضی عباس آباد از میدان آرژانتین و نیز بزرگراه حقانی دسترسی دارد).
نمایش رسول پیش از این به جز تهران در 12 استان دیگر اجرا شده است.
در توضیح محتوای این نمایش این چنین آمده است: رسول دادخواه خیابانی معروف به «رسول ترک» جزو عوامی است که نگاه ویژه امام حسین(ع) او را در جرگه خاصان قرار می‌دهد. رسول که سروشکل، رفتار و مرامش هیچ شباهتی به دوستداران امام حسین(ع) ندارد، اما با چشم برهم زدنی از فرش به عرش می‌رسد. قصه او از تولدی شروع و با تولدی دیگر پایان می‌یابد؛ رحمت و مهربانی امامان مثل باران، محدود به عده ای خاص نمی شود. «رسول» رشک برانگیز است و شاید بعضی در دل آرزو کنند کاش گاهی به ما هم نگاهی...
فراهنگ**3009**1584

منبع: ایرنا

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

حضرت آیت‌الله خامنه‌ایدر دیدار مدال‌آوران و قهرمانان بازی‌های پاراآسیایی

قطعاً مشکلات اقتصادی با استفاده درست از ظرفیت‌های کشور حل خواهد شد

عدم همکاری ارزی پتروشیمی‌ها؛ از انکار تا واقعیت 

بررسی تحولات چند ماه اخیر بازار ارز و عملکرد پتروشیمی‌ها در عرضه ارز حاصل از صادرات خود، نشان می‌دهد که این شرکت‌ها در دوران بحران ارزی، به‌جای کمک به دولت، جهت برطرف کردن بحران، بیشتر به دنبال بالا بردن سود خود بوده‌اند، همکاری نکردن پتروشیمی‌ها، ازآن‌جهت حائز اهمیت است که این شرکت‌ها جزءارز آورترین صنایع کشور هستند.

مقاومت به سادگی تن به آتش‌بس نمی‌دهد؛ تبادل اسرا چالش بزرگ نتانیاهو

ارتش رژیم صهیونیستی سعی داشت با تکرار طرحی که حماس علیه آنان در جنگ پیشین انجام داد(ربایش نیروی نظامی) ضمن کاهش فشار افکار عمومی بر دولت نتانیاهو، برگ برنده ای برای آتش بس با حماس و تبادل اسرا داشته باشد. اما هوشیاری مقاومت چالش اسرا را برای صهیونیست ها دو چندان کرد.

از ترور قاسم سلیمانی تا اخلال در اقتصاد ایران

آنها عملیاتی مثل افشای اموال پنهانی سپاه قدس در سراسر جهان، ایجاد حساب های کاربری جعلی به زبان فارسی برای دامن زدن به اغتشاشات در ایران، تامین مالی گروه های ایرانی مخالف دولت و ایراد اتهام های علنی علیه مقامات ایرانی برای ایجاد شکاف میان آنان را طرح ریزی کردند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

قره باغی خواننده آهنگ «امریکا امریکا ننگ به نیرنگ تو»:
می‌خواهند به سرنوشت خاشقچی دچار شوم / اپرایی واقعی در راه است
حکایت اربعین 
مدل مدیریت اسلامی
پاسخ تهیه کننده برنامه «ثریا» به انتقادات علی مطهری
می‌‌خواهند گفتگو درباره برجام را مانند نقد هولوکاست در اروپا ممنوع کنند
درس‌هایی از بزرگترین اجتماع سالیانه بشری
۳ گزاره درباره جامعه شناسی سیاسی راهپیمایی اربعین
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین